OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Taormina Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Taormina   Pitoresk tatil beldesi Taormina, Sicilya kıyılarındaki en eskilerden biridir. Yunan Tauromenion yerleşiminin ilk sözü M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bir versiyona göre yerleşim, yıkılan Naxos kentinden gelen kolonistler tarafından ’Tauro Dağı’ nın eteklerinde kuruldu. Yüzyıllar boyunca, bu anlaşmaya çok sayıda faturanın gözü dönmüştü.
  Taormina’da bulunan antik yapılar büyük tarihsel değere sahiptir. En eski bina Yunan tiyatrosudur (’Teatro Greco’). İlk yerleşimin kuruluşundan kısa bir süre sonra, MÖ 3. yüzyılda inşa edilmiştir. … Açık
Romalılar, kuruluşundan 200 yıl sonra şehri ele geçirdiler. Daha sonra şehir, uzun bir süredir isyankar kölelerin kontrolü altındaydı ve daha sonra 50 yıldan uzun bir süredir Arap fatihlerine direndi. Araplar, 10’uncu yüzyılın başlarında zapt edilemez şehri ele geçirmeyi başardılar, ancak yüz yıl sonra saltanatları kırıldı - kıyı kenti Norman oldu. Taormina’nın popüler bir tatil yeri olarak kurulması 19. yüzyılda başladı. Muhteşem deniz manzaralarıyla dikkat çeken soylu Avrupalı ​​ailelerin temsilcileri ve bu toprakların elverişli iklimi burada akın etmeye başladı.
20. yüzyılın başlarında, Taormina şimdiden en çok ziyaret edilen ve ünlü Sicilya beldesi haline gelmiştir. Güzel plajlar ve şehrin inanılmaz kültürü, birçok modern gezginin gözünde karşı konulmaz bir hale getirir. Kentte ve çevresinde inanılmaz sayıda eski anıtların yanı sıra şaşırtıcı ortaçağ yapıları da korunmuştur. Tesisin konukları, şu anda her türlü kültürel etkinliği tutmak için kullanılan güzel amfi tiyatrolarını görebilirler. Birçok antika binasının 2000 yıl öncesine dayanmasına rağmen, bunların çoğu, neredeyse tamamen restore edilmiş muhteşem görünümleriyle dikkat çekiyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kuşkusuz, pitoresk tesisi ziyaretçilerin ana eğlence plaj rekreasyon olduğunu. Ayrıca, eğlence aktivitelerini cazip mağazalar ve eğlence merkezlerini ziyaret ederek de gezebilirsiniz. Kentin en güzel yerlerinden biri, … Açık
Taormina da dini manzaraları ile ünlüdür. En güzel yerel tapınaklardan biri ’San Giuseppe Kilisesi’ dir. Eski sokaklarda yürürken çok fazla izlenim edin. Her biri kesinlikle güzel birkaç asırlık binaları barındırıyor. Tatil beldesinin cazip özellikleri, büyüleyici plajlara ve çeşitli tarihi cazibe merkezleriyle sınırlı değildir. Konukların mutlaka yerel ulusal restoranlara ziyaret düzenlemeleri gerekmektedir. Sicilya mutfağının geleneklerini tanımak için idealdir. Alışveriş hayranları çok sayıda ilginç alışveriş pavyonları, küçük marketler ve klasik alışveriş merkezlerinden kesinlikle etkilenecektir. Taormina’nın muhteşem plajlarının ana cazip özelliği olduğu gerçeğine rağmen, kendinizi kıyıda kalmanızla sınırlandırmayın ve tatilinizin tadını sonuna kadar çıkarın.
Taormina   Giardini Naxos, Taormina’daki en güzel plajlardan biri olarak kabul edilmektedir. Çocuklu tatilciler için son derece uygun olan inanılmaz sakin bir yer. Plaj aynı adı taşıyan bir yerleşimden uzak değildir. Bu alan büyük oteller ve gürültülü eğlence mekanlarından mahrumdur. Gezginler, bölgenin bozulmamış ve muhteşem doğasına hayran kalacaklar. Geçmişte, modern yerleşim yerinin sadece yemyeşil bahçeleri büyüdü.
  Taormina, plajları inanılmaz derecede şaşırtıcı olduğu için tesadüfen en prestijli ve şık Sicilya tatil köyü sayılmaz. Geleneksel olarak, turizm sezonunun yüksekliği yaz aylarında düşer, bu nedenle bu dönemde … Açık
Letojanni plajı, Taormina mahallesinde bulunan daha az çekici bir sahil alanıdır. Son yıllarda, bu tatil bölgesi önemli ölçüde gelişmiştir. Bu modern konforun tüm hayranları için mükemmel bir yer. Taormina’nın kendisi hiç rahat kumsallara sahip değildir, ancak eteklerinde bulunan muhteşem plajlara ulaşmak çok kolaydır.
Gezilerin hayranları şehrin ana caddelerinde yürümeyi inanılmaz derecede ilginç bulacaktır. Hemen her adımda ilginç tarihi binalar ve önemli yerler görmek mümkün. 9 Nisan Meydanı, tesisin en büyük ve en güzelidir. Meydandan çok uzak olmayan, Taormina’nın 12. yüzyılda inşa edilmiş güzel bir ortaçağ şapelinin önemli bir mimari simgesi vardır. Saint Augustus onuruna büyüleyici bir küçük kilise yakınlardadır. Bu dini yapılar hala orijinal tasarımın birçok izine sahiptir ve iç dekorasyonları daha da şaşırtıcıdır. Düzenli performanslara ve eğlence programlarına düzenli olarak ev sahipliği yapan bir açık hava tiyatrosu da var. Son olarak, bu kulenin Taormina’nın tarihi bir sembolü haline gelmesi nedeniyle Torre dell’Orogio’ya katılmayı unutmayın.
  Taormina, atmosferi eşsiz ve çekici olan muhteşem tarihi otelleri ile ünlüdür. Tesisteki en prestijli otellerden biri, güzel tarihi binalardan oluşan bir kompleksi işgal eden San Domenico Palace. Bunlardan biri 15. … Açık
Palazzo Corvaja bölgenin eşsiz bir mimari dönüm noktasıdır. Tasarımı, Arap, Bizans ve Norman tarzlarının karmaşık bir bileşimidir. Sarayın böyle sıradışı bir görünümü için basit bir sebep var - bina birkaç yüzyıl sürdü. 11. yüzyıla kadar uzanan bir Arap tarzı kule, sarayın en eski unsurlarından biridir. Sanatseverler, 14. yüzyılda inşa edilen Santo Stefano Sarayı’na katılmak için çok ilgi çekici bulacaklar. Birkaç yıl önce, binada ilginç bir sanat müzesi açıldı. Müze, ünlü heykeltıraş Mazzulla’nın birçok eserini içeren bir sergi sunuyor.
Taormina - rehber bölümleri 1 2 3 4 5

Taormina ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Taormina kaleleri
♥   Kalesi 'Castello di Villagonia' Taormina, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Schisò' Giardini Naxos, 3.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello Normanno' Aci Castello, 35.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Sant’Aniceto' Motta San Giovanni, 41 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Milazzo' Milazzo, 42.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Taormina çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale dell’Aspromonte' , 59.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Taormina ve Çevresindeki Turistik Yerler

Etna Volkanı

From the series “Gezegenin Çehresini Değiştiren Volkanlar ve Tuzaklar”
Yerliler, geri lütfu için acele etti. Şimdi bile, yanardağın eteklerinde üzüm bağları, zeytin ağaçları ve meyve bahçeleri yetişiyorlar. Volkanik faaliyetin jeolojik etkileri de çok fazladır. Yüzlerce yıldır, bir sonraki patlama serilerinden sonra dağlar çöküyordu. Böylece, volkanlara yakın yeni büyük havzalar ve kraterler göründü. Bilim adamları, Etna'nın düzenli patlamalardan birinin ardından, İsrail'de Atlit Yam'un geniş bir yerleşim yeri olduğuna inanıyorlar. Tüm sakinleri felâketten kaçtı, ancak birçoğu daha sonra öldü. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Taormina’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

20.05.2024

Taormina Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Taormina Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Taormina, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Taormina’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Taormina’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018