OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Vicenza Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

VICENZA.   Vicenza, Veneto bölgesinde benzer şekilde adlandırılmış bir eyaletin başkentidir. Bu şehir Venedik’e 60 km, Milano’ya 200 km uzaklıktadır. Vicenza, küresel tarihi ve kültürel mirasın şehridir ve 1994 yılında UNESCO listesine dahil edilmiştir.
  Vicenza çeşitli festivaller için kalıcı bir mekan oldu. Birçok yerel bayram küresel öneme sahiptir ve çok sayıda yabancı turist çekmektedir. Mayıs ayının sonunda, muhteşem Olimpiyat Tiyatrosunda 20 yıldan uzun … Açık
XVI. Yüzyılın ünlü mimarı Andrea Palladio, Vicenza’da evlerin ve diğer binaların oluşturulmasına katıldı. Ayrıca çok sayıda saray, lüks villa ve kamu tesisleri için projeler oluşturdu. Pinacoteca di Palazzo Chiericati’de daha az büyük sanatçı Giovanni Battista Tiepolo’nun eserlerini görebilirsiniz. Ayrıca Rus sanatçılar tarafından oluşturulan ikonların geniş koleksiyonunu sergileyen bir müze olan Basilica Palladiana, Rotonda Villa ve Palazzo Leoni Montarani’yi ziyaret eden bir kamu tesisini de ziyaret etmeyi unutmayın. Ayrıca, şimdi belediye meclisi için kullanılan merkez meydanında bulunan bir bina olan La Loggia del Capitanio’nun da ilgisini çekebilirsiniz. Elbette, bunlar Vicenza’da görülmeye değer tüm müzeler değil.
Olimpico Tiyatrosu, büyük mimar Andrea Palladio’nun en ünlü eserlerinden biridir. Bina XVI yüzyılda yaratılmış olsa da, geleneksel olarak çok dikkat çeken tiyatro gösterileri ve müzikal konserler için kullanılmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Vicenza, en ünlüleri arasında yer alan görkemli mimari anıtlarıyla ünlüdür. Ünlü mimar Andrea Palladio’nun rehberliğinde inşa edilen ilk binadır. Güzel kilise eski belediye binasının yerine inşa edilmiştir. … Açık
Vicenza bir altın şehridir. Altın uzmanlaşan birçok takı üreticisi burada bulunmaktadır. Her yıl burada dünyanın dört bir yanından ustaları ve alıcıları cezbeden 3 adil ticaret yer alıyor.
VICENZA. Takı yanında şehir tekstil, metalurji, kağıt hamuru ve ilaç endüstrisi ile ünlüdür. Vicenza ayrıca kimyasal ve sentetik elyaf ve birçok ekipman üretir.

  Şehrin en güzel yerlerinden biri, şehrin kalbinde yer alan sessiz ve yeşil bir vaha olan Parco Querini’dir. Bu parkta yürürken görkemli ağaçlar ve bitkiler hariç heyecan verici bir geziye dönüşebilir. Kendi topraklarında, çok ilginç tarihi binalar var. Aralarında 1820 yılında inşa edilen güzel bir sergi alanı var. Ayrıca, parkın topraklarında 17. yüzyılın sonlarında inşa edilen Aracoeli’de Santa Maria kilisesi var. Parkın hemen yakınında güzel Querini Sarayı vardır. Park ile bağlantılı olup, antik anıtlarla süslü pitoresk bir yolla bağlanmıştır. Bu harika park, 1971’de görece yakın bir zamanda kamu rekreasyonu için kullanılabilir hale geldi.
  Vicenza, bir aile tatili için mükemmel bir yerdir. Şehir, çok çeşitli eğlence için mükemmel koşullar yaratmıştır. Çocuklarla seyahat edenler öncelikle Parco Cappeller Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmekle … Açık
Çeşitli mimari yapılarda, Torre Bissar dikkat çekiyor. 1174 yılında inşa edilmiş ve bugün, şehrin en eski binalarından biridir. Şaşırtıcı bir şekilde, 82 metrede havaya yükselen bu kule, 1374’teki en güçlü deprem sırasında mucizevi bir şekilde korunmuştur. İkinci Dünya Savaşı sırasında sağlam kalmıştır. Bir saat ile eski kule, yüzlerce yıldır şehrin başlıca tarihi sembollerinden biri olmuştur.
VICENZA. Olağandışı gezileri sevenler, büyüleyici Villa da Schio’nun bulunduğu Vicenza mahallesine gitmelidir. Villanın kendisinden daha az ilgi çeken geniş antik bahçede yer almaktadır. Bu yerlerin ana değeri, yapay bir mağarada bulunan eski şaraphanedir. Bu mağara hala yetenekli fresklerle bezenmiştir. Bugün eski villa tamamen bir şaraphane haline getirilmiştir. Geziler sırasında, mahzene inmek için ziyaretçiler sunulacak ve ardından şarapların fermente edildiği mağaraya bakacak.
  1. Büyük oteller, restoranlar ve alışveriş merkezleri, personel İngilizce ve Fransızca oldukça iyidir. Yerel sakinlere saygı duyma konusunda, İtalyanca’da birkaç kelime öbeği öğrendiğinizden emin olun. Yolculuk … Açık
Vicenza’nın tarihi bölgesinin kalbinde yer alan güzel San Vincenzo kilisesidir. Şehrin koruyucu azizi onuruna adını aldı. Bu kilise, 16. yüzyılda inşa edilen büyük mimari kompleks Monte di Pieta’nın bir parçasıdır. Kilise sıkı ortaçağ görünümü ile etkileyicidir. Mimarisi Barok ve Gotik tarzın ince unsurlarını birleştirir. Bu antik kilise, Latin’de hala hizmetlerini sürdürdüğü için dikkat çekicidir.
Vicenza - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Vicenza ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Vicenza kaleleri
♥   Kalesi 'Castello di Montegalda' Montegalda, 15.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Palazzo Porto Colleoni Thiene' Thiene, 18.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di San Martino della Vaneza' Cervarese Santa Croce, 19.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cittadella' Padua, 21.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello Della Montecchia' Selvazzano Dentro, 24.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Vicenza çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale delle Dolomiti Bellunesi' , 78.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'The Dolomites' , 98.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dello Stelvio' , 127.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dell’Appennino Tosco-Emiliano' , 163 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Vicenza ve Çevresindeki Turistik Yerler

Burano

From the series “Dünyadaki En Büyüleyici ve Gözalıcı Şehirler”
İnanılmaz adanın kent nüfusu yaklaşık 2700 kişidir. Minyatür kasaba, sadece mimari özellikleriyle değil aynı zamanda kültürel gelenekleri açısından da ilginç. 16. yüzyıldan beri, Burano dantel üretiminin önemli bir merkezi olarak kabul edilmektedir. Bu teknede yerli halk inanılmaz yüksekliklere ulaştı. Birçok turist, adanın şehrini özellikle yerel mağazalardaki güzel dantel kumaşları satın almak ve bölgedeki Venedik Dantel Müzesini ziyaret etmek için ziyaret ediyor. … Devamını oku

Rialto Köprüsü

From the series “İnanılmaz ve Görkemli Köprü ve Viyadükler”
1854 yılına kadar Rialto, Büyük Kanal üzerindeki tek geçişi koruyordu. 19. yüzyılın ortalarında akademi köprüsü inşa edildi. Eski köprüyü her ayrıntıda görmek için en iyi yol - gondol veya altındaki gezinti teknesiyle sürmektir. Köprüden, Büyük Kanal kıyısındaki Rialto bölgesinin ve muhteşem manzaranın muhteşem manzarası var. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Vicenza’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

13.06.2024

Vicenza Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Vicenza Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Vicenza, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Vicenza’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Vicenza’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018