OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Imola Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Rocca Sforzesca   Imola, antik mimari ilgi çekici yerleri, harika müzeleri ve unutulmaz manzaraları ile ziyaretçileri çeken nispeten küçük bir taşra kasabasıdır. Ancak, bu gerçekler bu yerin popülaritesinin nedeni değildir. Kasabanın yakınında Formula 1 yarışmasının bir aşamasında kullanılan bir otoyol var. Uyum bu bölgede gerçekleştiğinde, kent nüfusu birkaç kez artmaktadır. Bu sporun hayranları, dünyanın farklı yerlerinden Imola’ya geliyor. 1988’de Imola karayollarında bir trajedi yaşandı. Ünlü bir sürücü Ayrton Senna bir araba kazasından sonra orada öldü.
  Imola, yine de paha biçilmez mimari yapılara sahip mütevazı bir il şehridir. Şehir aynı zamanda doğal ilgi çekici yerleri ile de ünlüdür, bu nedenle tatilcilerin tatillerini özelleştirmelerini ve kişiselleştirmelerini … Açık
Şehrin manzaralarını tarif ederken, şehrin merkezi meydanında bulunan Castelli Rocca Sforzesca di Imola’dan bahsetmekte başarısız olamayız. Kalenin inşası 1332 yılında başlamıştır. Bundan önce, bu bölge kentin kale kulesi tarafından işgal edilmiştir. Rönesans döneminde şehir topraklarında yeni askeri tesisler ortaya çıkmaya başladı ve bunların korunması için daha büyük ölçekli binalar gerekliydi. Kalenin binası ünlü askeri şahıs Gian Galeazzo Sforza tarafından yönetildi. Kalenin yaratıcısına onur vermek için seçildi. Bu güçlü tesis günümüze kadar hayatta kalmayı başardı; çok sayıda saldırıdan sonra hayatta kalmayı başardı ve kale, koruyucu faaliyetler sırasında çok önemli bir rol oynadı. 20. yüzyılın başında kale Nazi suçlularını tutmak için kullanılan bir hapishane rolünü oynadı. Bugün bina tamamen bir müze kompleksine dönüştürülmüştür.
Santo Domenico Kilisesi de turistlerin ilgisini çekiyor. 15. yüzyılın ortalarında inşa edilmiştir. Ana dekorasyon muhteşem bir portal olan zarif bir gotik yapıdır. San Cassiano Katedrali, Imola’daki en eski binadır. Yapısı 11. yüzyılda bitmiştir. Bu kadar uzun bir tarih boyunca kilise birkaç kez yeniden inşa edildi, ancak orijinal şekillerini korumayı başardı. Kilisenin yakınında bir kütüphane açıldı. Ziyaret etmeye karar verirseniz, eski kitapların ilk basımlarını ve paha biçilmez el yazmaları görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ducati’nin anavatanı, zengin bir geçmişi olan güzel şehirleri ve bisiklet sürmek için mükemmel bölgeleri seven herkes için mükemmel bir yer. Bu arada, şehirde hemen hemen her yerde bisiklet kiralamak mümkün, … Açık
  Eski bir kaleye ek olarak, şehir hala 15. yüzyılda birçok benzersiz binalara sahiptir. Şehrin en eski yapılarından biri, 13. yüzyılda inşa edilmiş St. Augustine Kilisesi. Bu kilisede, bugün kesinlikle herkes tarafından takdir edilebilecek birçok özgün tasarım öğesi ve eşsiz dini eserler vardır.
Riding on my pink bike Mimarlar, kesinlikle Riario ve Volpe’nin güzel saraylarını beğeneceklerdir. Sonuncusu aynı zamanda “The Fox Palace” un resmi olmayan adı altında pek çok gezgin tarafından da bilinir. Günümüzde pek çok antik sarayda, ziyaretçilere antik sanat eserleri, antika mobilyalar ve diğer ilginç antika eşyaların zengin koleksiyonlarını sunan açık müzeler bulunmaktadır.
  1. Döviz bürolarında para alış verişinde bulunduğunuzda, sadece döviz kurunu değil aynı zamanda tahsil edilen servis ücretini de kontrol etmeyi unutmayın. Ücret farklı ofislerde önemli ölçüde değişebilir. Bazı … Açık
Sanat tutkunları, klas bir sarayda bulunan Risorgimento Müzesi’ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. Burada, yerel sanatkarların harika tablolarını ve duvar halılarını görebilirsiniz. Bazı sanat eserleri 300 yıldan daha eski.
Imola Imola şehrinde çocuklu gezginler Bilim Müzesi’ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. İçinde bir sürü orijinal interaktif sergi var. Gezi sırasında, ziyaretçilere kendi başlarına ilginç deneyler yapma imkanı sunuluyor. Bu müzenin gezisi, sadece çocuklar için değil yetişkinler için de bilişsel hale gelme sözü veriyor.
  Imola, İtalyan mutfağında uzmanlaşmış restoranlarla zengindir ve her biri orijinal menü ve ilginç bir eğlence programı ile konuklarını şaşırtmaya çalışır. Osteria Callegherie, kentin en prestijli restoranlarından … Açık
Şehrin hemen yakınında, italyanca adını tam anlamıyla ’Üç Dağ’ olarak çeviren eski şaraphane Tre Monti bulunmaktadır. Aynı zamanda popüler bir gezi tesisidir. Bu şarap imalathanesinde turistler için heyecan verici geziler düzenleniyor. Tur boyunca tatilcilere eski üzüm bağları arasında yürüyüş yapma imkanı sunulacak. Tıpkı yıllar önce olduğu gibi, günümüzde kimyasal gübreler hiç kullanılmamaktadır. Şaraba ek olarak, bu eski fabrikada grappa da üretilir. Mükemmel bir dükkan burada çalışıyor.
Imola Tarihi cazibe merkezlerine ek olarak, Imola pitoresk doğal yerleri ile ünlüdür. Kentin çevresinde, yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek için çok çeşitli ilginç yerler vardır. Şehrin ötesine geçmek istemiyorsanız, harika Parco Tozzoni’de gezinebilirsiniz. Çok geniş ve güzel ve kendi bölgesinde, çok sayıda çam ağacı ve diğer ilginç bitki ve ağaçlar var. Burada tenha bir tatil için kolayca bir yer bulabilirsiniz.
Imola - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Imola ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Imola kaleleri
♥   Kalesi 'Rocca Sforzesca' Imola, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca Sforzesca' Dozza, 5.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Monte Battaglia' Casola Valsenio, 17.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca Estense' Lugo, 18.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortezza Terra del Sole' Castrocaro Terme e Terra del Sole, 27.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Imola çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale delle Foreste Casentinesi, Monte Falterona e Campigna' , 43.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Imola ve Çevresindeki Turistik Yerler

Mirabilandia

From the series “Dünyadaki En Fantastik Lunaparklar”
Parktaki özelliklerin bir kısmı gerçekten eşsizdir. Katun'un cazibesi, çocukluğunda kozmonotlar kurmayı hayal eden ziyaretçiler tarafından seviliyor. Nefes kesici duyguların taraftarları inanılmaz derecede sallanan Pakal'ı önerebilir. Dev Tekerlek Eurowheel, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Açılış anında, eğlence parkında bulunan, gezegendeki en yüksek Dönmeç tekerleği idi. Birkaç yıl önce, park altyapısına, 100 kilometre kareyi kapsayan geniş Aquapark eklendi. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Imola’da araba kiralama

IHG, Voco Markasını İskoçya'ya Taşıyor

IHG Hotels & Resorts, İskoçya'da voco Hotels markasının lansmanını duyurdu. Şirket, ortaya çıkan marka altında Edinburg'da bir otel ve Glasgow'da bir otel açacak. Kısa şehir molaları için popüler bir seçim olarak bilinen IHG, stratejik yerlerde yeni oteller açmaya çalışıyor. Edinburgh ve Glasgow, hem yerli hem de yabancı turistleri çeken güzellikleri ve simge yapılarıyla ünlüdür, bu nedenle orada bir voco otelinin görünmesi an meselesiydi. Oku bunu

16.05.2021

Imola Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Imola Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Imola, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Imola’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Imola’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018