OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Messina Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Messina - La Cattedrale   Messina Şehri’nin tarihi, birçok büyüleyici efsane ve efsanede gizlenmiştir. Burası gerçek bir masal şehri, büyüleyici ve gizemli bir yer. Masallardan birine göre, öfkeli Neptün, zıpkınını karaya attı ve Sicilya’yı ayrıp yalnız bir adaya dönüştürdü. Daha sonra başka bir tanrı Satürn, adanın güzelliğine hayran kaldı ve içinde harika bir şehir kurdu ve ona Zankle adını verdi. Bu, şehrin kökeni hakkında en ünlü efsanelerden biridir, ancak başka birçok şey vardır.
  Messina, misafirlerine her türlü eğlenceyi sunan büyük bir liman kentidir. Şehir, plaj rekreasyonu ve su sporları için mükemmel koşullar yaratıyor. Liman alanının yakınında birinci sınıf spor merkezleri ve ekipman … Açık
Bugün Messina, tüm tarihi boyunca büyük bir stratejik öneme sahip olan büyük bir liman kentidir. Hem askeri hem de ticaret yolları burada bulunmaktadır. Bugün şehrin limanında çok güzel yatlar görebilirsiniz. İşte adanın en güzel yerlerine düzenlenen tekne turları ve geziler. Ayrıca şehrin oldukça küçük olduğunu da belirtmeliyiz, ancak bu gerçeğe rağmen kesinlikle görülmeye değer birçok yeri var.
Her şeyden önce, bu Messina’da bulunan eski katedraller, tapınaklar ve kiliseleri ifade eder. Kutsal Bakire Meryem Kilisesi, buranın en büyük ölçekli kompleksidir. Kilise 12. yüzyılda eski bir pagan tapınağı üzerine inşa edilmiştir. Şehrin merkezi kısmı 1160 yılında tamamlanan Kubbe Katedrali’nin yeridir. Bu adanın en eski kilisesidir. Gotik mimariye atıfta bulunan tek anıt, askeri operasyonlar sırasında kısmen yıkılan Via Santa Maria Aleman Kilisesi’dir. Ayrıca Neptün Çeşmesi’ni ve Orion’un kaynağını da görebilirsiniz - anıtlar, şehrin ana meydanındaki mitlerin hikayelerini gösterir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Messina geceleri bile aktif navigasyonun yapıldığı büyük bir limana sahiptir. Burada, turistlere diğer Sicilya şehirlerinin ilginç turları ve uzak plajlara geziler sunulmaktadır. 2. Messina tipik bir plaj tesisi olarak … Açık
Messina’nın ziyaretçileri için çok sayıda eğlenceli aktivitesi de var. Burada alışveriş salonları ve muhteşem parklar ve elbette otantik İtalyan restoranları bulacaksınız - gurme gezginler için gerçek bir hazine.
Messina - Sicily   Şehirde birçok kültür merkezi ve müze var. Messina Bölge Müzesi, eski iplikhanenin binasında yer almaktadır. 1806 yılında kuruldu. Başlangıçta müze St. George Manastırı’nın büyük binasında bulunuyordu. 1908’de Messina şiddetli bir depremden kurtuldu, daha sonra şehir tam anlamıyla harabeye yattı. Manastırın binası tamamen yıkılmıştır. Müzenin sahipleri paha biçilmez sergilerin sadece küçük bir kısmını kurtarmayı başardı. Bugün müzenin ziyaretçileri, tarihi eserlerin ve sanat eserlerinin koleksiyonlarının sunulduğu eski fabrikanın binasında dolaşabilirler.
  Messina, büyük alışveriş merkezleri ve pazarların bolluğuyla övünemese de, alışveriş meraklıları burada sıkılmayacak. Popüler hediyelik eşya dükkanlarının çoğu, en popüler hediyeleri bulabileceğiniz merkez … Açık
Katedralin duvarları içinde muhteşem bir müze bulunmaktadır. Kraliyet hazinesi de burada. Değerli sergilerin depolanması için dört büyük oda ayrılmıştır. En değerli sergilerden biri, tek bir kaya kristalinden kesilmiş bir lamba. Bin yıldan fazla bir süre önce bir kraliyet insanına bağışlandı. Hazinede, birçok mücevher ve altın kalıntısı ve eşsiz kilise eşyaları var.
Messina - Sicily 2015 yılında Messina’da Bölge Disiplinlerarası Müzesi açıldı. İkinci Dünya Savaşı sırasında inşa edilmiş eski bir askeri sığınakta donatıldı. Bu sığınağın alanı 900 metrekaredir. Savaş zamanında bir seferde 800 kişiye kadar sürebilir. Müzenin sergilerinin çoğu eski silah ve askeri üniforma örnekleri de dahil olmak üzere askeri eserler. Müze, askeri ödüller, eski haritalar ve fotoğrafların ilginç bir koleksiyonunu sunuyor.
  Messina aktif bir aile tatili için mükemmeldir. Şehrin çok sayıda güzel parkı ve eğlence merkezi var. En sıra dışı olanlardan biri eğlence merkezi Parco Avventura Dei Peloritani. Bu merkez, pitoresk bir orman parkı … Açık
Sanatseverler otuz yıl önce açılan Cavour Sanat Galerisi’ni ziyaret etmek isteyecekler. Avrupalı ustaların eşsiz resimlerine ek olarak, içinde ilginç fotoğraflar koleksiyonu sunulmaktadır. Çağdaş sanatçıların ve fotoğrafçıların sergileri genellikle galeride yer alır. Messina’nın konukları bu kültür merkezini ücretsiz olarak ziyaret edebilirler.
Messina - Sicily 20. yüzyılın başında, deprem nedeniyle, neredeyse tüm tarihi mimari anıtlar şehirde yok edildi, ancak bazıları restore edildi. Mükemmel bir örnek Zanca Sarayı. 1914 yılında on yıl süren restorasyonu başladı. Şimdi Neo-Gotik tarzdaki muhteşem saray, 12.000 metrekarelik büyük bir alanı kaplıyor. Tarihi eserler ve sanat eserleri koleksiyonlarını içerir.
Messina - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Messina ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Messina kaleleri
♥   Kalesi 'Altafiumara Fort' Villa San Giovanni, 12.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ruffo Castle of Scilla' Scilla, 15.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Sant’Aniceto' Motta San Giovanni, 22.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Milazzo' Milazzo, 27.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ruffo Castle of Amendolea' Amendolea, 37.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Messina çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale dell’Aspromonte' , 25.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale della Sila' , 158.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Messina ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museo Regionale' Messina, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museo Nazionale della Magna Grecia' Reggio Calabria, 12.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Messina ve Çevresindeki Turistik Yerler

Etna Volkanı

From the series “Gezegenin Çehresini Değiştiren Volkanlar ve Tuzaklar”
Yerliler, geri lütfu için acele etti. Şimdi bile, yanardağın eteklerinde üzüm bağları, zeytin ağaçları ve meyve bahçeleri yetişiyorlar. Volkanik faaliyetin jeolojik etkileri de çok fazladır. Yüzlerce yıldır, bir sonraki patlama serilerinden sonra dağlar çöküyordu. Böylece, volkanlara yakın yeni büyük havzalar ve kraterler göründü. Bilim adamları, Etna'nın düzenli patlamalardan birinin ardından, İsrail'de Atlit Yam'un geniş bir yerleşim yeri olduğuna inanıyorlar. Tüm sakinleri felâketten kaçtı, ancak birçoğu daha sonra öldü. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Messina’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

13.04.2024

Messina Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Messina Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Messina, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Messina’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Messina’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018