OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Roma Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Rome   Ebedi Şehri, 2000 yıldan uzun bir süredir milyonlarca insanın dikkatini çekti. Hala dünyanın en güzel ve romantik şehirlerinden biridir. Roma ’dolce vita’ nın özüdür. İtalyan tasarımcıları, dondurma, kremsi cappuccino ve kaliteli şaraplar ile çok sayıda giyim mağazası - seçim her zaman size kalmış.
  Çocuklarla Roma’da konaklayacak gezginler, Kesinlikle Explora Çocuk Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Bu interaktif müzede çocuklar birçok yeni ve heyecan verici şey öğreneceklerdir. Karikatürlerin nasıl … Açık
Başlamak için en iyisi hangisidir? Ebedi Şehrin kısa bir tarihçesini anlatmak mümkün mü? Bunun birkaç kelimeyle yapılabileceği olası değildir. Her durumda, çok önemli bir tarihe değinilecektir - 21 Nisan 753, M.Ö. Romulus şehri kurduğu günler bu. Bu olaydan çok önce değil, ikiz kardeşi Remus’u öldürdü. Sonraki yüzyıllar boyunca küçük bir şehir devleti güçlü bir imparatorluğa dönüştü. M.Ö. 161-180 İmparator Marcus Aurelius’un saltanatı antik Roma’nın refah dönemi olarak kabul edilir. Tıpkı yüzyıllar önce olduğu gibi modern şehir, Aventine Tepesi, Caelian Tepesi, Palatine Tepesi, Capitoline Tepesi, Esquiline Tepesi, Quirinal Tepesi ve Viminal Tep, yedi tepede yer almaktadır. Şehrin merkezi ilçeleri Campo Marzio’da bulunmaktadır . Bu aynı zamanda Roma’nın en ünlü simgesel yapılarının yeridir. Tiber’in karşı kıyısında bulunan Trastevere ilçeleri ve Monti tüm dünyada biliniyor. Genellikle ’şehirdeki en Roma mahallesi’ olarak adlandırılan şehir mahallesini Pigneto ’u ziyaret etmeyi unutmayın.
Kolezyum.
Flavius ​​amfitiyatrosu MS 1. yüzyılda inşa edilmiştir. Anfitiyatro, Nero’nun emriyle yapılan yapay deniz sahasında inşa edilmiştir. Kolezyum binası, Nero hakkındaki kötü anıları silmek ve sıradan insanların sevgisine geri göndermek için yapılan bir girişimdi. Kolezyum, Roma İmparatorluğu’ndaki türün en büyük amfi tiyatrosuydu. MS 80’de Kolezyum binası bitti. Büyük açılışı kutlamak için İmparator Titus arenada oyunlar düzenlemeye karar verdi. Oyunlar 100 gün sürdü ve gladyatörler savaşları, vinçler ve filler savaşları dahil edildi. Bu kavgalar sırasında yaklaşık 9 bin hayvan öldürülmüştür. Daha sonra amfitiyatro genişletildi. Arenanın altındaki yeni pasajlar ve odaların yanı sıra bir sıra daha koltuk sırası eklendi. Günümüzde Flavius’un amfitiyatrosu Kolezyum olarak bilinir. Büyük olasılıkla yapı, Nero’nun 40 metre heykelinin (ya da ’Colossus’) bulunduğu düşüncesiyle inşaat büyüklüğü yüzünden değil, yakınlarda durduğu için bu adı aldı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Roma’da, çoğu gastronomi için ya da basit ve mütevazi yemekleri tercih edenler için restoranlar bulacaksınız. Agata e Romeo, kentin en ünlü restoranlarından biridir. Menüsü olağandışı yemeklerle dolu - … Açık
Piazza di Trevi.
Trevi Çeşmesi , şehrin sınırlarının çok ötesinde biliniyor. Çeşme küçük bir meydanda bulunan Piazza di Trevi. Çeşmenin tasarımı okyanus kanatlı atlardan esinlenmiştir ve genç deniz tanrıları denizin tanrısı olan okyanusun üzerinden geçen bir savaş arabasına bağlanmıştır. Çeşme, 26 metre yükseklik ve 22 metre genişliğindedir. Trevi Çeşmesi, İsveç güzeli Anita Ekberg’in jetlerinin altında dans ettiği ’La Dolce Vita’ (1960) filmi sayesinde uluslararası alanda ünlü hale geldi. Bu arada, gerçek çeşmenin altında dans etmedi, sadece bir stüdyo setiydi. 1995’te model Claudia Schiffer orijinal çeşmenin suyunda yüzebilirdi. Bunu İtalyan tasarımcı Valentino’nun reklam kampanyası için yaptı.
Rome   Forum Romanum.
Forum Romanum Roma İmparatorluğu döneminde Roma’nın siyasi ve dini merkezi idi. Savaş ve savaşlarla ilgili tüm önemli kararlar burada yapılmıştır. Daha sonra, Roma İmparatorluğu’nun yıkılmasından sonra, Forum Romanum sürekli olarak unutuldu ve terk edildi. Burada arkeolojik kazılar sadece XIX. Yüzyılda başlamıştır. Forum, yakınlardaki Via dei Fori Imperiali Caddesi’nin yaklaşık 10 metre aşağıda konumlanmıştır. Roma İmparatorluğu kalıntıları hala bu ağır trafik yolunun altında.
  Birçok turist, yerel sakinlerin alışkanlıklarını alışılmadık bulabilir. Böylece, cesur ve kibar İtalyanlar toplulukta toplandıklarında, gerçek bir ’ezilme’ yaratabilirler. Şaşkın olabilirsiniz, ancak bu … Açık
Panteon.
Panteon, şehrin en önemli tapınaklarından biridir. Piazza della Rotonda’da yer almaktadır. Panteon , M.Ö. 27’de yapılmış ve ateşle yok edilmiş ve daha sonra MS 125 yılında yeniden inşa edilmiştir. XVII. Yüzyılda Papa Boniface IV, Panteon’da bir kilise düzenlemeye karar verdi. Pagan tapınaklarının çoğundan farklı olarak, önünde koloneli bir klasik dairesel yapının hayatta kalmasının başlıca nedeni budur. Burası aynı zamanda iki ünlü İtalyan - Raphael ve Victor Emmanuel II’nin mezarlarının bulunduğu yerdir. ’Panteon’ kelimesi ’tüm tanrılara adanmış’ demektir.
Forum of Trajan, Rome Sistine Şapeli.
Sistine Şapeli, Papa Sixtus IV’un emriyle 1475 ve 1483 yılları arasında inşa edilmiştir. Vatikan Müzesinde bulunmaktadır. Sistine Şapeli iki nedenden ötürü dünyaca ünlüdür. İlk olarak, şapel ünlü fresklerin Michelangelo, Son Yargı ve Adamın Yaratılışıyla (birbirine değmek üzere olan ünlü iki eli) bulunduğu yerdir. İkincisi, XV. Yüzyıldan başlayarak IV. Papa Sixtus’un emriyle Şapel, konferanslara ev sahipliği yapıyor - Gizli toplantılar sırasında Roma Katolik Kilisesi muhafazaları yeni bir papa seçiyorlar. Şapelin bacasından beyaz duman yükseldiğinde, seçim yapılır demektir.
  Roma, uzun bir tarihe sahip bir şehirdir, bu yüzden, burada neden geçmiş dönemlerin pek çok anıtı yaşadığını merak etmiyoruz. Ünlü Konstantin kemeri, ilk sözleri MS 315 ile ilgili. Geçmiş yüzyılın en çarpıcı … Açık
Santa Maria Maggiore.
Santa Maria Maggiore Bazilikası Roma’nın en büyük ve önemli kiliselerinden biridir. Bazilikası, Piazza di Santa Maria Maggiore’de bulunmaktadır. Kilise, M.Ö. 431 yılında Papa III. Sipere’nin emriyle kurulmuştur. Aslında, inşaatının Columbus tarafından Amerika’dan getirildiği iddia edilen altın kullanıldığı, lüks oyma ahşap tavanıyla ünlü. Ziyaretçiler ayrıca çeşitli İncil’deki sahnelerin yanı sıra paneller ve bazilika zemini tasvir eden güzel mozaik resimlere dikkat etmeyi de unutmamalıdır.
Rome Villa Borghese.
Bu, İspanyol Merdivenleri yakınındaki aynı güzel peyzaj parkında bulunan bir sanat eseri . Müze, Rönesans dönemi eserlerinin geniş bir koleksiyonunu sergiliyor. Burada ziyaretçiler Titian, Raphael, Rubens ve Leonardo da Vinci’nin yanı sıra Bernini ve Antonio Canova’nın yaptığı heykeller ile tabloları görebilecekler.
Roma - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Roma ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Roma’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Via del Corso' Rome, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Frattina' Rome, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via dei Condotti' Rome, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Veneto' Rome, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via del Babuino' Rome, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Roma kaleleri
♥   Kalesi 'Gioia Sannitica Castle' Gioia Sannitica, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castel Sant’Angelo' Rome, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Casal de’ Pazzi' Rome, 7.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castelseprio Castle' Castelseprio, 10.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello della Magliana' Rome, 10.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Roma çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Municipal Park 'La ENEA' , 25.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale del Circeo' , 79.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga' , 106.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dei Monti Sibillini' , 124.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Roma ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Galleria Colonna' Rome, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Doria Pamphilj Gallery' Rome, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Palazzo delle Esposizioni' Rome, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Palazzo Barberini' Rome, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Capitoline Museums' Rome, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Roma ve Çevresindeki Turistik Yerler

Catacombe di San Sebastiano

From the series “Erken Hıristiyan Uygarlığından Kalan Tarihi Eserler ”
Bu eserlerin çoğu 3. yüzyıla aittir. Ziyaretçiler onları yalnızca bir rehberle hayranlıkla izleyebilir. Mezar katlarının uzunluğu birkaç yüz metredir. Çok kafa karıştırıcı bir yer, bu yüzden her zamanki ziyaretçiler kolayca kaybolabilirler. Yakınlarda etkileyici ölçek ve çeşitli dini eserlerle karakterize edilen şaşırtıcı San Callisto zindanı var. 9 papanın gömüldüğü bir papalık kriptosu var. Aziz Cecilia'nın mezarı yakınlardadır. İnanılmaz mezar mezarları, Hıristiyan tarihî eserlerinin gerçek depolarındandır. … Devamını oku

Vatikan Gizli Arşivleri

From the series “Erişim Engellendi İbareli Yasaklanmış Yapı Objeleri ”
Resmi verilere göre, arşiv 17. yüzyılın başında kuruldu, ancak birçoğu hazinenin birkaç yüz yıl önce inşa edildiğine inanıyor. Bilim adamları 1881'de ilk kez arşive eriştiler ve bugün arşivin bazı belgeleri genel erişim için periyodik olarak açıldı. Her yıl, Vatikan Gizli Arşivi, dünyanın her yerinden yaklaşık 1500 bilimadamı tarafından ziyaret edilmekte, paha biçilemez eserlerinin görülmesinin tek yolu bilimsel bir araştırma yapmak ve kiliseyi bilimsel olarak kanıtlamaktır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Roma’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

20.05.2024

Roma Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Roma Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Roma, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Roma’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Roma’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018