OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cenova Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Genova-Liguria   Cenova, İtalya’nın Liguria eyaletinin başkentidir. Bu, tüm ülke için büyük ekonomik öneme sahip bir liman kentidir. Cenova limanında inşa edilen La Lanterna deniz feneri, en çok bilinen yerel yerlerden biridir.
  Cenova’da genç gezginler için uygun eğlence bulmak kolaydır. Kentin en ilgi çekici yerlerinden biri Acquario di Genova. Bu akvaryum, Avrupa’nın en büyüklerinden biridir ve güzel bir tasarıma sahiptir. Burada … Açık
Cenova ünlü bir gemi inşa ve ağır makine merkezi, bir üniversite şehri, büyük bir turizm ve bilim merkezidir. 2004’te Cenova’ya “Avrupa’nın kültürel başkenti” unvanı verildi. Ayrıca, kentte ağırlıklı olarak makarna yapımı ve balıkçılık konusunda uzmanlaşmış gıda endüstrisi bulunmaktadır.
Cenova’yı gözlemlemeye, günbatımında özellikle güzel olan kentin limanından başla. Eski liman gerçek bir hazineyi gizler - XIII. Yüzyılda Rönesans mimarisinin tüm kanonlarına göre inşa edilmiş San Giorgio Palazzo. Şehrin tarihi merkezinde yürürken, XIV. Yüzyılın duvarları ve evleriyle çevrili ortaçağ yapılarını görebilirsiniz. Palazzo Spinola dei Pellicceria’da Liguria Ulusal Galerisi yer almaktadır. Galerinin duvarlarının iç dekorasyonu barok tarzda yapılmıştır. Binanın içindeki mobilyalar çok eski ve pahalıdır. “Aynalar Galerisi” de popüler bir turistik yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cenova restoranları, İtalyan mutfağı hayranları için gerçek bir hazine olacak. Diğer mutfak geleneklerinin bilenleri de rahatlamak ve en sevdikleri yemeklerin tadını çıkarmak için uygun bir yer bulmakta sorun … Açık
Garibaldi Caddesi, İtalya’nın en bilinen caddelerine atıfta bulunuyor çünkü bu ülkedeki hemen hemen her kasaba bu caddeye sahip. XIV. Yüzyılda Cenova’nın en asil ve zengin insanları bu sokakta yaşadı.
Genova con la G11 Bu yıl bir denizaltıda düzenlenen yeni bir müze açıldı. Nazario Sauro adlı denizaltı, İtalyan Donanması’ndan terhis edildi ve Deniz Müzesi’ne transfer edildi.

  Cenova’da yürüyüş yapmak için mükemmel olan birçok doğal bölge bulunmaktadır. En güzel ve tanınabilir biri Boccadasse bölgesidir. İtalya, Corso mesire boyunca yer almaktadır. Bu bölgenin temel özellikleri, cepheleri parlak renklerle boyanmış tarihi evlerdir. Bir zamanlar bu evlerde balıkçılar yaşıyordu. Turistler dar tarihi sokaklarda dolaşmak ve bölgenin en gizli köşelerine bakmak isteyeceklerdir.
  Cenova, uluslararası düzeyde sayısız festival ve kültürel etkinlik için kalıcı bir mekan haline gelmiştir. Noel tatillerinden hemen önce Genoa, sakinleri ve turistler için harika bir tatil hediyesi olan Circus Sanat … Açık
Cenova’nın mimari anıtları arasında, Princely Villa’yı vurgulamak gerekir. Bu görkemli konak, 17. yüzyılda şehri birkaç yıl boyunca yöneten ünlü deniz amiralleri için inşa edilmiştir. İnşaat sırasında, bu villa şehirdeki en şık idi. En seçkin konukları ağırladı ve önemli etkinlikler düzenledi. Bugün büyük ilgi çeken, 1585’in eşsiz çeşmesinin korunduğu villanın önündeki peyzajlı bir bahçe.
Piazza de Ferrari Tarihi yerlerde yürümeyi sevenler D’Albertis Kalesi’ni ziyaret etmelidir. 19. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiş ve 1932 yılına kadar ünlü deniz kaptanı Enrico Alberto d’Albertis’e aitti. Neo-Gotik tarzdaki güzel kale, şimdiye kadar neredeyse orijinal haliyle korunmuştur. Halen, tarihi binanın bir kısmı dünyanın her yerinden sergilerin toplandığı en ilginç Dünya Kültürleri Müzesi tarafından işgal edilmiştir.
  Cenova kesinlikle büyüleyici gezi hayranlarını memnun edecektir. Kent, enfes sarayları, ilginç müzeleri ve sembolik anıtlarıyla ünlüdür. San Giorgio Sarayı, uzun yıllardır kentin sembolü olmuştur. Cenova’yı … Açık
Dini cazibe merkezleri arasında, Santa Maria di Castello Kilisesi yüksek bir önceliği hak ediyor. 9. yüzyılda inşa edilmiştir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu güzel kilise bin yıldan uzun bir süre içinde görünümünü değiştirdi. 14. yüzyılda, yanında bir manastır inşa edildi. Bu eski kilise kuruluşundan bu yana operasyonda olmuştur. Bugün 20. yüzyılın başında kötü bir şekle giren manastırın yapısında küçük bir tarihi müze var.
Genova Corso Italia 2004 yılında Galata Museo del Mare, Cenova’da açıldı. Liman bölgesinde bulunmakta ve çok güzel ve modern bir binada bulunmaktadır. Bu müzenin ana sergileri, farklı dönemlere ait eski gemilerin modelleri. Yine de kendi bölgesinde, eski belgelerden örneklerin, navigasyon haritalarının ve diğer ilginç sergilerin, gemi işiyle ilgili bir şekilde ya da bir başkasının saklandığı ilginç bir kütüphane var. Bu modern müze bütün ailenin ziyaret etmesi için ilginç olacak.
Cenova - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cenova ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Cenova’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Via San Vincenzo' Genoa, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Roma' Genoa, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via XX Settembre' Genoa, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via XXV Aprile' Genoa, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Luccoli' Genoa, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Cenova kaleleri
♥   Kalesi 'Castello Mackenzie' Genoa, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Palazzo Cicala' , 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Albertis Castle' Genoa, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello Raggio' Genoa, 6.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Montoggio' Montoggio, 13.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Cenova çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale delle Cinque Terre' , 68.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Cenova ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musei di Strada Nuova' Genoa, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Doge s Genoa' Genoa, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Diocesan Museum' Genoa, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Genoa Cathedral s Treasure' Genoa, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Palazzo Reale' Genoa, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cenova ve Çevresindeki Turistik Yerler

Balestrino

From the series “Gezegendeki En Etkileyici Terkedilmiş Şehirler”
Paha biçilmez tarihi mekanların önemli miktarda var. Ziyaretçiler, yıkıcı depremlerden sonra bir miktar mucize yaşayan güzel St. Andrew kilisesini görebilirler. Güzel St. George Katedrali, dokunulmadan kalmış ve 15. yüzyılın paha biçilmez freskleriyle süslenmiştir. Yeni depremler Balestrino için gerçek bir tehdit oluşturuyor. Risk yüksektir ve benzersiz tarihi nesneler her an harabeye çevrilebilir. … Devamını oku

Acquario di Genova

From the series “Dünyanın En Havalı ve Büyük Akvaryumları”
Ziyaretçiler büyük bir akvaryumda yaşayan en inanılmaz derin deniz sakinlerine hayran olma ve büyük bir açık hava deposunda saklanan balıkçıl kuşlarını izlemek için bir fırsat bulacak. Toplam 70 akvaryum tankı var. Tüm deniz canlılarını tanımak için birden fazla saat gereklidir. Gece Köpekbalığı adı verilen özel bir sürüş de var. Ayda bir kere, herkes akvaryumda bir gece geçirebilir ve karanlıktan sonra sakinlerinin davranışını izleyebilir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cenova’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

22.04.2024

Cenova Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cenova Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cenova, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cenova’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cenova’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018