OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Milano Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

La Scala in Milan   Günümüzdeki Milano görünümünün öncelikli olarak modern mimari tarafından belirlenmesine rağmen, bu çok sayıda tarihi mekan ve cazibe merkezi bulacak bir şehir. Ziyaretçiler, Milan’a birkaç gün gelip, genellikle şehrin tek taraflı görüntüsünü alıyor. Bununla birlikte, bu şehir sadece bir sanayi metropolünden çok daha fazlasıdır - Milano’nun merkezine ne kadar yakınlaşırsanız, o kadar sıklıkla güzel eski evler, kiliseler ve meydanlar göreceksiniz. Aslında, Milano tüm ilgi alanlarını görmek için bir günden fazla ihtiyacınız olacak çeşitli ilgi çekici yerlerde çok zengindir.
  Milano, dünyadaki en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II’ye ev sahipliği yapıyor. İyi korunmuş mimarisi olan muhteşem bir tarihi binada açıktır. Şehrin en pahalı ve prestijli … Açık
Duomo Katedrali.
Bu katedral, Milano’nun başlıca cazibe merkezi sayılıyor. Muhteşem Santa Maria Nascente Katedrali kentin tam merkezinde yer almaktadır. Bu, dünyanın en büyük Gotik kiliselerinden biridir. Yüksekliği 157 metredir ve katedralin genişliği 92 metredir. Katedralin inşaatı XIV. Yüzyılda başlamış ve XIX yüzyılda birkaç yüzyıl sonra tamamlanmıştır. Katedral, ziyaretçilerini sadece fantastik cephesiyle değil, iç mekan dekorasyonuyla şaşırtıyor. Birkaç mezarlık, bronz 5 metrelik uzun şamdan, muhteşem korolar, XVI. Yüzyılın vitray pencereleri - dikkat edilmesi gereken nesnelerin listesi gerçekten uzun. Binanın çatısı Milan’ın muhteşem manzarasına sahiptir.
Katedralin aksine, Santa Maria delle Grazie Kilisesi inşaatı yalnızca yüzyılın sonlarında sürdü. XX. Yüzyılda inşa edilen kilise, Milano’daki Rönesans tarzının en güzel kiliselerinden biri olarak bilinir. Santa Maria delle Grazie’de komşu bir manastır var. Bu manastır bir gerçek yüzünden yaygın olarak biliniyor - Leonardo da Vinci’nin ’Son Akşam Yemeği’ freskosu. Bu fresk, manastırın eski yemekhanesinde bulunur. Büyük sanat eserleri birkaç kez ciddi hasar gördü. Birden çok restorasyon geçirdi, bu yüzden günümüze şahesere erişim sınırlıdır. Manastıra giriş bileti almak kolay değildir, bu nedenle ziyaretinizden en az iki gün önce ayırmanız önerilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Kuş bakışı görünümünden Milano’nun mimarisini keşfetmek! Galleria Vittorio Emanuele II, Santa Maria delle Grazie, Basilica of San Lorenzo, Giuseppe Meazza, Rotonda della Besana, La Scala, tüm bu anıtlar Milano imajını tanımlıyor. … Açık
St. Ambrogio Bazilikası.
Milano’nun eski bir piskoposu Ambrogio, (IV yüzyıl) şehrin koruyucu azizi olarak kabul edilir. Ona göre adlandırılan tapınak, kentin en eski kilisesi ve birçoklarına göre, sadeliğinde en güzelidir. Başlıca , IX yüzyılın altın sunağı olan Stilicho Rum generalinin ve San Vittore şatabının (V kübunun altındaki altın mozaiklerle V yüzyılın güzel bir binası) lahit olması nedeniyle öncelikle ünlüdür.
Milan railway station Pinacoteca di Brera.
Pinacoteca di Brera , İtalyan resimlerinin en büyük koleksiyonunu sergileyen Milano’daki en ünlü müzelerden biridir. Burada sergilenen eserler çoğunluğu kiliseler ve manastırlara aitti. Napolyon döneminde müzeye getirildi. Raphael tarafından Bakire Betrothal galeri en güzel tablolarından biridir. Bununla birlikte, Pinacoteca di Brera, Caravaggio, Rembrandt, Van Dyck, Goya ve El Greco gibi diğer büyük ustaların eserlerini sergiliyor.
Duomo di Milano, Sforza Castle, Basilica of Sant Ambrogio, San Bernardino alle Ossa, Porta Sempione, hem de diğerleri gibi, hepsi dünyanın kültürel mirası nesneleri haline gelir ve Milano için simgesel anıtlar olarak kalır. … Açık
  Sforzesco Kalesi.
Castello Sforzesco, şehrin birçok müzesine ev sahipliği yaptığı irili bir kaledir. Resimler, mobilyalar, heykeller, freskler, Mısırlı mumyalar, eski müzik aletleri ve anıtsal kaleler - tüm bu değerli eşyalar Castello Sforzesco ziyaretçilerini bekliyor. Kale, halka açık geniş bir bahçe ile çevrilidir. Kaleye giriş ücretsizdir.
Castello Sforzesco, Milan Museo Poldi-Pezzoli , zengin Milanalı Gian Giacomo Poldi Pezzoli tarafından toplanan sanat eseri koleksiyonlarını sergiliyor. 1881 yılı sonunda koleksiyonunu şehre verdi. Müzede sergilenen en ünlü tablo şüphesiz Botticelli’nin Çocuklu Madonna’dır. Müzenin tasarımı ve özel atmosferi XIX yüzyılın atmosferini yaşatmaya yardımcı olur.
  Milano’daki çocuklarla yapılan bir tatil unutulmayacak bir şey olmayı vaat ediyor. Kesinlikle herkes, bu muhteşem şehirde kendi zevklerine uyacak bir eğlenceyi kolayca bulabilir. Çocuklu konuklar, kural olarak, … Açık
Galleria d’Arte Moderna , Villa Reale’de bulunur. Ziyaretçilerin son iki yüzyıl Fransız ve İtalyan sanatçıların eserlerini (sergi, izlenimciler tarafından birçok resim içerdiği) görebileceği bir yer.
Galleria Vittorio Emanuele, Milan Şehrin merkezi meydanı Piazza del Duomo, Galleria Vittorio Emanuele II’yi ziyaret edebileceğiniz yerdir . Bu, XIX. Yüzyılın cam bir kubbeli bir galeri. Galeri, seçkin butikler, pahalı restoranlar ve özel mağazalar barındırıyor. Bina, işi bitirmeyi başaran mimar Giuseppe Mengoni tarafından yaptırılmış ancak 1878 yılında resmi açılışı görmeyince inşaat işleri neredeyse bittiğinde çatıdan düşüp öldü. Galerinin cam tavanına değil, aynı zamanda dünyadaki en güzel kapalı karelerden biri olarak kabul edilen merkezi kare üzerinde yerden harika bir mozaik ve güzel bir gölgelikle dikkat ettiğinizden emin olun.
  İtalyan mutfağı dünyanın en zarif ve çekici mutfaklarından biri olarak kabul edilir. Ulusal restoranlardaki en orijinal yollarla hazırlanan makarna ve spagetti herkesin yerel halkın tutkusunu bilir. Yerel yemek mekanları, … Açık
Cimitero Monumentale.
Cimitero Monumentale mezarlıklarını görmek için biraz Milano’nun kuzeyinde ilerlemelisiniz. Büyük karmaşık Cimitero Monumentale tarihi ve mimari eserler bakımından zengindir. Mezarlığın merkezi binası mimar Maciachini tarafından tasarlanmış ve 1860 ile 1897 yılları arasında inşa edilmiştir. Bina çoğunlukla neo-ortaçağ stiline sahiptir ancak Toskana ve Venedik stillerinin izleri mimarisinde açıkça görülebilir. Şövalyeler ve mezarlar çok sayıda bu mezarlık çağdaş İtalyan heykel ve mimari odaklı bir açık hava müzesi bir tür yaptı. Mezarlığa giriş ücretsizdir.
Castello Sforzesco (Piazza Castello - Milan) La Scala Tiyatrosu.
Teatro alla Scala sadece İtalya’da değil, dünyanın dört bir yanındaki en ünlü opera evlerinden biridir. Tiyatronun sahnesinde gerçekleştirmek, herhangi bir opera şarkıcısı için büyük bir onurdur. Binanın iç kısmı, bir konser salonundan ziyade bir katedralin iç bölümüyle daha fazla ortaktır. Aslında tiyatro, 1775-1778 yılları arasında Santa Maria delle Scala Kilisesi sitesinde inşa edilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında tiyatroya ciddi şekilde zarar verildi, ancak 1946’da tiyatro yeniden halka açıldı. Bina 2002’den 2004’e kadar restorasyon altındaydı. Tiyatro sezonu, her yıl 7 Aralık günü Milan’ın koruyucu azizi olan St. Ambrosius gününde açıldı.
Milano - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Milano ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Milano’nun alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Via San Pietro all Orto' Milan, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Verri' Milan, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Montenapoleone' Milan, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Manzoni' Milan, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Piazza San Babila' Milan, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Milano kaleleri
♥   Kalesi 'Zivido Castle' San Giuliano Milanese, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Affori Tower' Milan, 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cassino Scanasio Castle' Cassino Scanasio, 8.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tolcinasco Castle' Tolcinasco, 11.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Peschiera Castle' Peschiera Borromeo, 11.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Milano çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'Monte San Giorgio' , 53.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale della Val Grande' , 86.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Swiss Alps Jungfrau-Aletsch' , 142.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dell’Appennino Tosco-Emiliano' , 148.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Milano ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museo del Novecento' Milan, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Pinacoteca Ambrosiana' Milan, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museo Poldi Pezzoli' Milan, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Pinacoteca di Brera' Milan, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Castello Sforzesco' Milan, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Milano ve Çevresindeki Turistik Yerler

Chiesa di Santa Maria delle Grazie

From the series “Avrupadaki En İyi 15 Unesco Bölgesi”
Geçtiğimiz on yıllarda, Milano'daki ana kilise popüler bir turistik yer olarak kaldı. Efsanevi freskleri görmek isteyenlerin sırası kaybolmaz, bu nedenle birkaç gün önceden bir tura kaydolmaları önerilir. Leonardo da Vinci'nin efsanevi freskini görmek isteyen herkesin özel bir prosedür izlemesi gerekecek. Bir dış giyim, kirden özel bir aygıtı kullanarak temizlenmelidir. Bundan sonra, inanılmaz sanat eserine bir göz atabilirsiniz. Ancak ziyaretçiler 15 dakikadan fazla sürpriz yapamazlar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Milano’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

23.04.2024

Milano Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Milano Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Milano, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Milano’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Milano’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018