OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

İtalya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

BOLOGNA   İtalya’daki hemen hemen her şehir, çok sayıda ilgi çekici yeri olan büyük bir tarihi merkezdir. Roma, Milano, Venedik ve Floransa önemli turistik yerler olmayı sürdürüyor ve hepsi de ziyaret etmeye değer. Roma, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Bu şehrin hemen her bina tarihi veya mimari değeri vardır.
  İtalya modanın ve stilin doğum yeri ve bu nedenle kendi topraklarında çok sayıda inanılmaz şık ve gösterişli tasarım otelinin olması şaşırtıcı değil. UNA …
Devamını oku
Muhteşem Kolezyum yaklaşık 2 bin yıl önce inşa edilmiştir. Bundan önce, Kolezyum’un sitesi Nero’nun Sarayı’nın yeri ve büyük yapay bir göldür. Kolezyum binası Roma sakinleri için sevinçliydi, çünkü bir zorbanın saraydan ziyade güzel bir forum görmek çok daha hoş idi. Sirk Maximus başka büyük ve olağandışı bir dönüm noktasıdır. Bazı uzmanlara göre, Circus 200 bin ziyaretçi için koltuk sağlayabilir. Mekan, arabaların ve diğer önemli halka açık etkinliklerin yarışmalarına ev sahipliği yapmak için kullanıldı. Mons Palatinus, tarihi bakış açısından ilginç bir yer. Bilim adamlarına göre, Roma’nın ilk yerleşimcilerinin evleri burada bulundu. Daha sonra asil Romalılar evlerini Mons Palatinus’a yaptırdılar. O bölgede birçok tapınak vardı ve orada birçok önemli kutlama yapıldı.
Milano, kentin en güzel kiliselerinden biri olarak kabul edilen Duomo Katedrali gibi muhteşem simgelerle dolu güzel bir şehirdir. Binası 14. yüzyılın sonlarında başlamış ve 1965 yılına kadar sürmüştür. Leonardo da Vinci’nin ’Son Akşam Yemeği’ duvar resmi, tapınağın ana dekorasyonudur. Diğer ilginç simgeler La Scala Tiyatrosu, Pinacoteca di Brera, Francesco Emmanuelle Galerisi ve Castello Sforzesco’dur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İtalyanlar zenginlikten yararlanma konusunda çok şey biliyorlar ve bu nedenle bu ülkede lüks bir otel bulmak zor değil. Milano’daki Town House Galleria, …
Devamını oku
Grand Canal, Venedik’in simgesi haline gelmiştir. Tüm güzel saraylar ve kaleler kanal boyunca bulunur. Palazzo Ducale’ye genellikle Venedik’teki en güzel kale denir. Bu, salonların geçmiş yüzyılların özgün görünümünü koruyan muhteşem bir tarihi binadır.
Tramonto su Lipari a Quattrocchi Santa Maria del Fiore muhtemelen Floransa’nın bilinen en önemli simgesidir. Bu görkemli katedral, 13. - 15. yüzyılda inşa edilmiştir. Binanın zarif gotik tarzda yapılmış yeşil, kırmızı ve beyaz mermer ile dekore edilmiştir. İç mekanları daha az güzel ve tablolar ve heykeller ile süslenmiştir. Galleria degli Uffizi, Avrupa sanatının tanınmış bir merkezi. Galeri, Leonardo da Vinci, Botticelli, Rafael, Titian, Giorgione ve daha birçok uluslararası ünlü İtalyan sanatçının eserlerini sergiliyor.
  İtalya inanılmaz derecede eski bir geçmişi vardır ve bu nedenle kendi topraklarında çok sayıda kalenin olması şaşırtıcı değildir. Bazıları, turistlerin …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  M.Ö. ilk binyılda, Italik halkının büyük yerleşimleri modern İtalya topraklarında ortaya çıktı. Daha sonra, Latin Birliği kuruldu. Bu, Büyükler Konseyi tarafından yönetilen antik ülkenin ilk formlarından biridir. Latin Birliği Roma’nın altında 30’dan fazla büyük ilçe, civitases içeriyordu. Roma İmparatorluğu döneminde, eski ülke yeni bir statü kazandı. Konsolosluklar ve övgülerle yönetilen büyük illere ayrıldı.
Isle of Capri 6. yüzyılın ortalarında, büyük ülkenin tüm bölgesi Bizans tarafından fethedildi. Bundan sonra çeşitli bağımsız düşmanlar oluşturuldu. Sonuç olarak, üniforma İtalya için mücadele 19. yüzyılın ortalarına kadar devam etti. Sardunya Krallığı’nın arkasında birleştikten sonra, Floransa İtalya’nın başkenti oldu. 1870’te Roma, yeni İtalya Krallığı’na yeni bir sermaye oldu. Birlik ülkesinin ekonomik ve kültürel gelişimi Birinci ve İkinci Dünya Savaşı tarafından ciddi biçimde engellenmiştir. Uzun bir reform süreciyle sonuçlandılar.
  İtalya turizm için en popüler yerlerden biridir ve bu nedenle oteller sınırlarının ötesinde bilinir. 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş Sardinya adasındaki …
Devamını oku
Şu anda, İtalya sadece değerli kültürel cazibe merkezleri ile değil, aynı zamanda harika plaj tatilleriyle de gezginleri çekiyor. En popüler sahil beldesi Rimini’dir. Plajlarının toplam uzunluğu 15 km’nin üzerindedir. Erişilebilir sahil beldeleri arasında, Sanremo gibi lüks ve aynı zamanda Venedik Rivierası gibi oldukça gürültülü ve gençler vardır.
İtalya da, en dikkat çekici olanı Venedik Karnavalı olan nefes kesici tatilleriyle ünlüdür. Paskalya’dan 40 gün önce kutlanan muhteşem bir festival. Bu tarihi bir tatil ve birçok ilginç geleneğe sahip. Karnavalın doruk olayı, Venedik’in ana caddelerindeki şenlikli bir geçit törenidir. Festival günü, tarihi Venedik saraylarında güzel kostüm topları var. Sokaklarda tiyatro ve müzik performanslarına şahit olabilirsiniz.
  İtalya’da insanlar bayrama bayılır: hem ulusal hem de dini. Hatta bir futbol maçı gerçek bir tatil olabilir, bu spor için yerli halkın tutkulu tutumu var. …
Devamını oku
Noel arifesinde İtalya’yı ziyaret etmek çok ilginç. Bu dönemde tüm şehirlerde geleneksel festival fuarları var. Alışveriş merkezlerinde büyük satışları yakalayabilirsiniz. Ayrıca burada yılın diğer zamanında satılmayan özel ulusal lezzetleri tadabilirsiniz. Yaz aylarında birçok ilginç sokak festivali düzenlenmektedir. Ağustos sonunda, geleneksel Venedik film festivali düzenleniyor.
İtalya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

İtalya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
İtalya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Parco nazionale dei Monti Sibillini' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Parco nazionale del Cilento e Vallo di Diano' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Parco nazionale del Circeo' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Parco nazionale del Gargano' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Parco nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
İtalya’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı '50 Kalò' Napoli. Kategori - Pizza. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'A Casa di Babette' Rosignano Monferrato. Kategori - Piedmontese. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'A Mangiare' REGGIO NELL’EMILIA. Kategori - Classic cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'A Modo' BERGAMO. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'A Ridosso' BACOLI. Kategori - Classic cuisine. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
İtalya kaleleri
♥   Kalesi 'Agogna Castle' Agogna. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Aicurzio Castle' Aicurzio. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Albertis Castle' Genoa. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Altafiumara Fort' Villa San Giovanni. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Andalo Valtellino Castle' Andalo Valtellino. Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
İtalya sarayları
♥   Sarayı 'Castello Sforzesco' Milan. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Castello del Valentino' Torino. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Doge’s Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Ducal Palace' Parma. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Ducal Palace of Colorno' Colorno. Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden İtalya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Positano Köyü

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  İtalya'da birkaç güzel köy bulunabilir ve büyüleyici Positano da aralarında. Bu renkli kasabanın en önemli cazibe merkezi, tüm dünyada bilinen dini kalıntıları saklayan Santa Maria Assunta'nın kilisesi - siyah Madonna'nın simgesi. Şaşırtıcı hikayeler ve efsaneler bir sürü simgesi ile ilişkilendirilir. Birine göre, birkaç yüz yıl önce, korsanlar kalemi çaldı. Yolda, şiddetli bir fırtına ile karşı karşıya kaldılar. Korsanlar simgeyi en yakın kiliseye getirmelerini emreden gizemli sesi duydu. Mağaranın Positano'ya nasıl böyle geldiğini. Birçok hacı özellikle şaşırtıcı simgeye eğilmek için buraya gelir.

Bununla birlikte, Amalfi sahilindeki küçük bir kasaba, yalnızca dini mekanlarıyla ünlüdür. Kayalık bir yamacın üzerinde yer alır, bu nedenle renkli evler kademeli olarak düzenlenir ve inanılmaz … Tümünü Oku

Riomaggiore Kasabası

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  İtalya'daki Riomaggiore, dünyanın en güzel yerlerinden birinin unvanını talep edebilir. Bu kasaba, La Spezia eyaletinin kıyısında yer almaktadır. Kayalıklara elverişli bir konumdadır. Çeşitli renklerde boyalı küçük evleri yüzünden bir çok turist biliniyor. Yolcular, muhteşem dağ manzarası ile ilgi çekerler. Turistler, orijinal güzelliğini korumayı başaran İtalya'daki en güzel pitoresk plajları da ziyaret edebilirler.

Tarihî kayıtlara göre, kent 13. yüzyılda kurulmuştur. Bugün, yaklaşık 10 kilometre karelik bir alanı kaplar. Kasabada yaklaşık 1. 700 kişi sürekli yaşıyor. Birçok gezgin, yakınlardaki Manarola köyünü ziyaret ettikten sonra bir gezi turunda Riomaggiore'ye gelir. Bu küçük yerleşim yerlerinden ikisi, Aşkın Yolu adı verilen güzel dağ yoluyla bağlantılıdır.

Eski şehrin ulusal … Tümünü Oku

Catacombe di San Sebastiano

Serimizden “Erken Hıristiyan Uygarlığından Kalan Tarihi Eserler ”
  Hıristiyan dünyasında eşsiz cazibe merkezleri arasında yalnızca eski tapınaklar ve manastırlar değil aynı zamanda arkeologların inanılmaz Hıristiyan eserler bulduğu bazı tarihi alanlar da vardır. Mükemmel bir örnek Via Appia'nın yanı sıra San Callisto ve San Sebastiano efsanevi Catakomb'leri de vardır. Bir zamanlar yeraltında pagan bir mezarlık vardı. Daha sonra, ilk Hıristiyanlar tarafından kullanıldı.

Altı yeraltı şapeli inşa ettiler ve zindan duvarlarını dini tablolarla süsledi. Bu resimdeki bazı unsurlar bugüne kadar varlığını sürdürüyordu. Yeraltı Mezarları, yakınlardaki Aziz Sebastian Bazilikası'na şu andaki adlarını borçludur. Azizlerin kalıntılarının bu zindanlarda tutulduğu sanılmaktadır. Yeraltı yapıları sadece hacılar için değil, aynı zamanda hayatta kalan freskleri ve duvarları … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İtalya
Ülke haritaları İtalya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İtalya şehir haritası
Bölgelerin haritası İtalya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İtalya gezi haritası
Kabartma haritası İtalya’nın kabartma haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

03.03.2024

İtalya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Roma
Panteon. Panteon, şehrin en önemli tapınaklarından biridir. Piazza della Rotonda'da yer almaktadır. Panteon , M.Ö. 27'de yapılmış ve ateşle yok edilmiş ve daha sonra MS 125 yılında yeniden inşa edilmiştir. XVII. Yüzyılda Papa Boniface IV, Panteon'da bir kilise düzenlemeye karar verdi. Pagan tapınaklarının çoğundan farklı olarak, önünde koloneli bir klasik dairesel yapının hayatta kalmasının başlıca nedeni budur. Burası aynı zamanda iki ünlü İtalyan - Raphael ve Victor Emmanuel II'nin mezarlarının … Devamını Oku
Floransa
Duomo Santa Maria del Fiore. Şüphesiz, bu görkemli katedral sadece Floransa'nın değil, aynı zamanda İtalya'nın en büyük cazibe merkezlerinden biridir. Katedralin yapımı 1296 yılında başladı; 1995 yılında tamamen yenilenmiştir. «Fiore» kelimesi 'zambak' anlamına gelir. Bu çiçek, Floransa ambleminde tasvir edilmiştir. Katedralin yakınında sağlam bir çan kulesi duruyor. XIII. Yüzyılın yeşil ve beyaz mermerden yapılmış cephesi kesinlikle gerçek dışı ve büyüleyici görünüyor; sanki bir filmin … Devamını Oku
Milano
Museo Poldi-Pezzoli , zengin Milanalı Gian Giacomo Poldi Pezzoli tarafından toplanan sanat eseri koleksiyonlarını sergiliyor. 1881 yılı sonunda koleksiyonunu şehre verdi. Müzede sergilenen en ünlü tablo şüphesiz Botticelli'nin Çocuklu Madonna'dır. Müzenin tasarımı ve özel atmosferi XIX yüzyılın atmosferini yaşatmaya yardımcı olur. Galleria d'Arte Moderna , Villa Reale'de bulunur. Ziyaretçilerin son iki yüzyıl Fransız ve İtalyan sanatçıların eserlerini (sergi, izlenimciler tarafından birçok resim içerdiği) … Devamını Oku
Venedik
Doge'nin Sarayı, Venedik Cumhuriyeti'nin tüm önemli siyasi kurumlarına ev sahipliği yapıyordu. Sarayın bir kısmı avukatlar ve deniz subayları, şansölye ve şehrin sansürörü tarafından işgal edildi. Şikayet etmek isteyen insanlar için ayrı bir oda bile vardı. Oda Bussola olarak adlandırıldı. Piazetta Meydanı'nda turistler geç gotik tarzda yapılmış dev bir kapıyı görecekler. Burası, saraya ana giriş olan Porta della Carta . Kapı, tanınmış Venedikli mimar Giovanni ve Bartolomeo Bon tarafından üretildi. … Devamını Oku
Napoli
Eşsiz bir mimari anıt, eşsiz iç dekorasyonu ile değerli olan Cappella Sansevero'dur. Bu tapınağın kurucusu, ciddi bir hastalıktan mucizevi bir şekilde iyileşen dük John Francesco di Sangro'dur. İyileştikten sonra, kutsal Bakire'ye minnettarlıkla muhteşem bir tapınak inşa etmeye karar verdi. Yapımı 18. yüzyılın ikinci yarısında tamamlandı. Bugün şapel, harika freskler ve heykellerin yanı sıra iç dekorasyon için kullanılan değerli mermerler sunabilir. Çok alışılmadık bir cazibe merkezi Santa Chiara'nın … Devamını Oku
Bologna
Birçok gezi için başlangıç ​​noktası şehrin ana meydanı olan Piazza Maggiore'dir. Yanında muhteşem Palazzo Comunale ve Palazzo dei Banks dahil olmak üzere birkaç muhteşem tarihi binalar yoğunlaşmıştır. Bu meydanda genellikle eğlenceli tatil ve boş zaman aktiviteleri düzenlenir ve yerel üniversitenin öğrencileri meydanla ilgili ilginç bir efsaneye sahiptir. Ortadan asla geçmezler, çünkü bunun kötü bir alam olduğuna inanırlar. Öğrenciler her zaman alanı sadece çevre boyunca atlarlar. Bologna'da güzel … Devamını Oku
Lucca
Napolyon Meydanı'nda, en gizemli tarihi eserlerden biri olan Ducal Sarayı'nı görebilirsiniz. Lucca, Castruccio Castracani'nin danışmanı için 14. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Bazı haberlere göre, bu saray projesinin yazarı Giotto idi. Daha önce sarayın bulunduğu bölgede, 14. yüzyılda stratejik önemini yitirmiş büyük bir kale vardı. Artık saray gezileri çerçevesinde ziyaret için erişilebilir. Duvarları içinde ilginç bir antik sanat eserleri koleksiyonu saklanmaktadır. Lucca'da, doğanın tüm … Devamını Oku
Verona
Verona'da, aynı zamanda 14. yüzyılda inşa edilen orta çağ tarzında sıkı bir bina olan Romeo Evi de var. Mevcut tarihsel verilere göre, bu bina hiçbir zaman Montagues ailesine ait değildi, ama Shakespeare trajedisinin hayranları hala bu edebi dönüm noktasını ziyaret etmek için bir onur meselesi olarak görüyorlar. Şu anda, muhteşem ortaçağ binası özel mülkiyetindedir, bu yüzden iç dekorasyonuna hayran olmak mümkün olmayacaktır. Olağanüstü mimari yerler arasında, Palazzo Maffei kesinlikle ayırt edilmelidir. … Devamını Oku

İtalya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018