OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bolzano Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Bolzano Cathedral   Bolzano, İtalyan bölgelerinden birinde yer alır ve otonom bölge Bolzano’nun bir idari merkezidir. Ülkenin en çok kullanılan üç dili vardır: İtalyanca, Almanca ve Rhaeto-Romanic. Ancak, bölge vatandaşlarının en büyük kısmının Alman olduğunu belirtmeliyiz.
  Bolzano, aktif eğlence ve eko-turizm tutkunlarını asla çekmez. Onun pitoresk dağ bölgeleri sırt çantasıyla geziler, açık hava eğlence ve spor aktiviteleri için idealdir. Deneyimli dağcılar, dağ bisikleti tutkunları … Açık
Daha önce, şehrin toprakları çok sayıda bataklığın doluydu ve yalnızca İÖ İmparatorluğu’nun oğlu İÖ, İÖ Ağustos’un bir köprüsünü ve birkaç gözetleme kulesini inşa etmeye karar verdi.
Daha sonra bu topraklar piskopos Trento’nun mülkiyetine girdi ve orada büyük bir şehir inşa etme emri verdi. Kent birçok kez yeniden inşa edildi ve genişletildi ve bu eylem o kadar sistematikti ki bugün farklı mimari tarzlara ve dönemlere atıfta bulunan birçok yapı görebiliyoruz. Bu, Bolzano’yu itici hale getirmez ve şehre unutulmaz bir cazibe katar, üstelik burada birçok büyük usta tarafından yaratılan başyapıtlar olarak bilinen çok sayıda bina görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bugün, Bolzano’daki birçok otel benzersiz tarihi binaları ve Stadt Hotel Citta en muhteşem binalardan birini barındırmaktadır. İç mekan şık ve modern bir tarza sahiptir ve klasik yüzeyler ve soylu ahşap mobilyalara … Açık
Yerel gotik katedral kesinlikle dikkatinizi çekecektir. 1295 yılında inşa edilmiştir. Aslında, bina daha erken başlamış ve Roma tarzında yapılması planlanmıştır. Ancak, bu olmadı ve bina sadece 15. yüzyılda bitirildi ve katedrale gotik tarzın birçok özelliğini getirdi. Bugün bu muhteşem bina 65 metre yüksekliğindedir ve bir çan kulesi vardır. Bu şehirdeki tek manzara değildir ve Bolzano’nun birçok kültürel ve tarihi mekanı vardır.
(373) Bolzano \/ Bozen, Alto Adige   Yürüyüş yapmaktan hoşlananlar kesinlikle Bolzano’nun keyfine varacaklar; Şehrin en güzel caddelerinden biri Via dei Portici olarak kabul edilir. Bu tarihi caddede çok sayıda eşsiz bina, dekore edilmiş alçı kalıplar, günümüzde birçok tarihi bina ilginç dükkanlara sahiptir. Caddede bulunan binaların her biri, turistlerin en sevdiği aktivitelerden biri olan özel özelliklerine sahiptir. İnanılmaz derecede güzel kalıplar, korunmuş ahşap kepenkler, orijinal mücevherler ve barok freskler bu tarihi bölgede bulunmaktadır, bu sayede çok sayıda ilginç fotoğraf çekebilirsiniz.
  Bolzano’da birçok lüks otel var ve Four Points Sheraton Bolzano Bozen, birinci sınıf rekreasyon hayranları tarafından iyi bilinir. Klasik odalara ek olarak, konuklara yönetici ve lüks süitler sunmaktadır. Konaklama … Açık
Bolzano’nun tarihi merkezinden uzak olmayan, yüzlerce yıl sonra güzelce korunmuş güzel bir kale olan Marecchia’dır. Bu eski kaleyi sıcak aylarda ziyaret etmek en ilginç olanıdır; geniş ve güzel bir bahçe ile çevrilidir; Bir yürüyüşe çıkmak için rahatlatıcı olacak.
Bolzano - Bozen Bolzano’nun yakın çevresinde Roncole kalesi, 13. yüzyılın ilk yarısında inşa edilmiştir. Eski kalenin ana değeri, mahkemenin yaşamından çeşitli sahneler gösteren ortaçağ freskleri olarak kabul edilir. 2000 yılında kale tamamen yenilenmiş, şimdi düzenli olarak rehberli turlar düzenlenmektedir.
  Bolzano tren istasyonuna yürüme mesafesindeki tarihi Hotel Stiegl Scala, 1898 yılında restore edilmiştir. Otel, orijinal iç mekanı ve paha biçilmez antika koleksiyonlarını ve eski geleneklerin bir bölümünü korumayı … Açık
Dini yerler arasında Fransisken manastırı mutlaka belirtilmelidir, 800 yıldan fazla bir zaman önce inşa edilmiş ve bugün sadece şehir içinde değil, tüm ülkede en eski binalardan biridir. Ortaçağ’da manastır, günümüze kadar ayakta kalmayı başaran kalın bir duvarla çevrilmiştir. Manastırda, 14. yüzyıldan kalma freskler dahil olmak üzere birçok benzersiz dekorasyon öğesi vardır.
Müzeleri de keşfetmeyi sevenler Bolzano’da sıkılmayacaklar: burada Güney Tirol Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilirler. En değerli sergisi ’karlı mumya Ötzi’ dir - 5000 yıldan daha önce Alplerde ölümüne dolan antik adam. Kent, düzenli olarak çeşitli sergilere ev sahipliği yapan çok ilginç bir Modern Sanat Müzesi’ne sahiptir ve en sıra dışı müzelerinden biri de Ticaret Müzesi olarak kabul edilmektedir. Mercantile sarayının yenilenmiş bir binasını kaplar ve ziyaretçilere şehrin ekonomik gelişim tarihi hakkında kapsamlı bir sergi sunar. Turistlerin kurtarılması için şehrin tüm müzelerinin haftanın belirli günlerinde ziyaret etmekte serbest olduğunu belirtmek gerekir.
Bolzano - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Bolzano ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bolzano kaleleri
♥   Kalesi 'Castel Mareccio' Bolzano, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Treuenstein Castle' Bolzano, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Runkelstein Castle' Bolzano, 2.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sigmundskron Castle' Bolzano, 4.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Prösels Castle' Völs am Schlern, 10.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bolzano çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'The Dolomites' , 38.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dello Stelvio' , 63.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale delle Dolomiti Bellunesi' , 63.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Hochgebirgsnaturpark Zillertaler Alpen' , 71.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Kaunergrat-Pitztal-Kaunertal' , 88.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bolzano ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'South Tyrol Museum of Archaeology' Bolzano, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Diocesan Museum' Brixen, 33.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bolzano ve Çevresindeki Turistik Yerler

Stelvio Pass

From the series “En Muhteşem Dağ Yolları”
İtalyan Hükümeti sürücülerin güvenliğinden çok endişe duyuyor, bu yüzden parça Stelvio Pass geçtiğimiz birkaç yıl içinde iyileştirildi. Açısı 180 dereceye kadar çıkabilen saç tokası kıvrımlarının yanında küçük 'cebi' olarak adlandırılan inişler, yaklaşmakta olan arabayı atlayıp yolda daha rahat seyahat etmenize olanak tanır. Ünlü mühendis Carlo Donegani tarafından tasarlanan Stelvio Geçidi yolu günümüzde dünya için önemli bir dönüm noktasıdır ve gezegenin en dağlık yollarından biridir. Birçok dik dönüşlü yol hem sürücüler hem de bisikletlileri cezbetmektedir. İkili tekerlekli ulaşımda taşımak da çok ilginç. … Devamını oku

Santa Caterina Valfurva

From the series “En Tehlikeli 13 Kayak Tesisi ve Pisti”
Sağlık ocağının en belirgin özelliklerinden biri, yakınında modern sağlık merkezlerinin açıldığı topraklarında bulunan kaplıcalar. Santa Caterina Valfurva'daki kayak sezonu oldukça uzun sürüyor. Bazı yüksek dağ geçişlerinde Kasım ayının ikinci yarısından bu yana Mayıs sonuna kadar kayak yapabilirsiniz. Santa Caterina Valfurva, aşırı sporların taraftarları için sadece iyi bir spa değil aynı zamanda yılın herhangi bir zamanında rahatlayabileceğiniz çok güzel bir alan. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Bolzano’da araba kiralama

Six Senses 2025'te Lizbon'da Otel Açmak İçin

İyi yemek, Portekiz kültürünün önemli bir parçasıdır. Ağız sulandıran yiyecekler yapmak için basit ve her zaman taze malzemeler karıştırılır. Eat With Six Senses konseptini takip eden ana restoranda taze ve çoğunlukla mevsimlik malzemeler kullanılıyor. Ayrıca organik bir restoran, bir sera barı, tüm gün açık bir kahve barı ve bir lounge bar olacaktır. Oku bunu

27.11.2021

Bolzano Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bolzano Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bolzano, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bolzano’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bolzano’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018