OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Lazio

Lazio Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Luci artificiali nella notte romana   1. Plaj tatillerinin hayranları, Roma’yı Tiren Denizi kıyısı ile birleştiren trenlere dikkat etmelidir. Başkentten en iyi plajlara sadece 30 dakikada ulaşabilirsiniz. ücret yaklaşık 1 euro.
2. Roma ve bölgenin diğer büyük şehirleri iyi gelişmiş toplu taşıma sistemine sahiptir. Başkentte çok zaman geçirmeyi ve farklı alanlarını keşfetmeyi bekleyenler, tek bir bilet almak için karlı bulabilirler. Her türlü toplu taşımada ücretsiz yolculuk sağlar; Toplu taşıma araçlarının her durağında her makinede bir bilet satın alabilirsiniz.
3. Çingeneler, Lazio’nun hemen hemen tüm şehirlerindeki turistleri tehdit eden oldukça yaygın bir rahatsızlıktır. Tren istasyonlarına ve halka açık mekanlara, turistlere çeşitli hizmetler sunan nazikçe karışıyorlar. Gipsies’in istasyonda elektronik veya satış makinesinin kullanılmasına yardımcı olması için mutlaka bir ücret talep ettiğini hatırlamaya değer.
4. Roma’nın tarihi sokaklarında oldukça iyi bir yürüyüş yapmayı ve tatilden birçok güzel fotoğrafı geri getirmeyi bekleyen turistler zor duruma girebilir. Şehirde her zaman çok sayıda yabancı ziyaretçi var, bu yüzden sadece ıssız yerlerde yürüyüşleri hayal edebilirsiniz. O kadar çok insan olmadığında sabahın erken saatlerinde cazibe fotoğraflarını çekmek daha iyi.
5. Ünlü bölgenin turistik yerlerini hızla keşfetmek mümkün değil; sabırlı olun ve uzun çizgiler ve sayısız inceleme için hazırlanın. Müşteri hizmetleri temsilcisinin çantanızın içeriğini göstermesini isteyecek olursanız şaşmayın; Bu tür tedbirler anlayışla ele alınmalıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Gezginler genellikle yerel peynirleri bir hediyelik eşya olarak satın alırlar; hemen hemen tüm şehirlerde özel mağazalar bulunur. Limoncello likörü de popülerdir; Tecrübeli gezginler Roma’da tadıp almayı tavsiye eder.
7. Döviz bozdurma hizmetleri neredeyse tüm yerel bankalarda sağlanır, ancak bunu hızlı bir şekilde arayamazsınız. Havalimanına gitmeden önce, zamanınızı kurtaracak parayı değiştirmek daha iyidir.
  Lazio eşsiz turistik mekanlara ev sahipliği yapmaktadır; Roma tek başına ilginç gezinti siteleri ile doludur. En çok ziyaret edilen kültür kurumu Pinacoteca Vaticana’dır; Bu büyük ölçekli sanat müzesi … Açık
8. Roma’nın etrafındaki bir yürüyüş sırasında, yoğun şehir sokaklarında ve turistik yerlerin yakınında bulunan içme suyu bulunan küçük durakları görebilirsiniz. Su temiz ve tamamen güvenli, bu yüzden sıcak bir günde susuzluğunu gidermek için kendinize bir zevk vermeyin.
Lazio - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Lazio’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Catacombe di San Sebastiano

From the series “Erken Hıristiyan Uygarlığından Kalan Tarihi Eserler ”
Bu eserlerin çoğu 3. yüzyıla aittir. Ziyaretçiler onları yalnızca bir rehberle hayranlıkla izleyebilir. Mezar katlarının uzunluğu birkaç yüz metredir. Çok kafa karıştırıcı bir yer, bu yüzden her zamanki ziyaretçiler kolayca kaybolabilirler. Yakınlarda etkileyici ölçek ve çeşitli dini eserlerle karakterize edilen şaşırtıcı San Callisto zindanı var. 9 papanın gömüldüğü bir papalık kriptosu var. Aziz Cecilia'nın mezarı yakınlardadır. İnanılmaz mezar mezarları, Hıristiyan tarihî eserlerinin gerçek depolarındandır. … Devamını oku

Laterano'daki Bazilikası di San Giovanni

From the series “Erken Hıristiyan Uygarlığından Kalan Tarihi Eserler ”
Bazilika, birçoğu cömert hediyeler getiren çok sayıda hacı tuttu. 5. yüzyılda, bazilika tamamen yağmalanmış ve kısmen vandallar tarafından tahrip edilmiş, ancak hızla toparlanmıştı. Bugün hâlâ en önemli Hıristiyan eserlerinin saklandığı bir yer. İmparator Konstantin'in heykelinin yanı sıra Aziz Petrus ve Paul'un büstleri de tapınaktaki diğer nesnelerin önündedir. Duvarlar güzel fresklerle süslüdür ve zemin eğlenceli bir mozaik ile kaplıdır. Ana eserlerden biri, 16. yüzyıla dayanan bir organtır. … Devamını oku

Kolezyum

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
Yakın zamana kadar, benzersiz antik cazibe turistlere ücretsiz ziyaretler için sunuldu. Ancak son yapılanmadan sonra Kolezyum devlet koruması altındadır ve yalnızca organize geziler çerçevesinde ziyaret edilebilir. Antik dünyanın bir bölümünü hissetmek için bir başka harika yol, antik döneme giren konser veya gösteri yerlerini ziyaret etmektir. Özellikle güzel, dikkatle oluşturulmuş aydınlatma ile süslenmiş akşamlardaki eski manzara. … Devamını oku

Lazio ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Lazio’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

04.02.2023

Lazio Fotoğrafları

Lazio haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lazio Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Lazio Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Lazio’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018