OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Modena Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Bu eski İtalyan kasabası, öncelikle zengin kültürel programıyla ziyaretçileri cezbeder. Herhangi bir gezgin için gerçek bir zevk olacak birçok ilginç ve güzel yer var.

Modena’nın manzaralarını gözlemlemeye oldukça kasvetli bir yer olan San Cataldo mezarlığı ile başlayın. Aslında, bu mezarlık İtalya’nın en büyük mimari anıtı olduğu ve ülkenin en iyi mimarları ve tasarımcıları tasarımı üzerinde çalıştığı için, bu yere yapacağınız gezinin ilk izlenimi yanıltıcı olacaktır. Burada ayrıca, keskin sivri uçları gökyüzüne yükselen mezarlar ve görkemli mahzenlerin yanı sıra ustalıkla yapılmış mezar kompleksleri bulacaksınız. İnanın bana, mezarlığı ziyaret ettikten sonra sadece olumlu anılarınız var, çünkü San Cataldo eski bir tapınak kompleksi atmosferine sahip.
  Modena’da alışveriş tutkunları, yüksek kaliteli ayakkabıları çok cazip fiyatlarla sunan yerel ayakkabı mağazalarına dikkat etmelidir. En popüler mağazalardan biri, kadın ayakkabılarında uzmanlaşmış … Açık
18. yüzyılın eski binasında açılan Palazzo dei Musei Müzesi bir başka çekici yer. Müzenin tarihi bir yönü var, bu yüzden burada önemli belge ve arşivlerden oluşan bir koleksiyon bulacaksınız. Şehrin en eski kütüphanesi de burada açılıyor.
Şehrin merkezinde bulunan Grande Meydanı, mimari sanatın gerçek bir şaheseri. Meydanın tasarımı çok sayıda ortaçağ ustası tarafından geliştirildi. Bir zamanlar meydanda kitlesel etkinlikler yapıldı, bu yüzden meydan geniş bir amfitiyatro gibi tasarlandı. Meydanın ana dekorasyonu, 1468’de açılan la Bonissima heykelidir. Bir versiyona göre, güzel yabancının prototipi, yerliler tarafından bir doğurganlık ve annelik tanrıçası olarak ibadet edilen Matilda di Canossa idi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Modena, çocuklu tatilciler için birçok ilginç eğlencenin bulunduğu güzel bir minyatür kasabadır. Şehrin güzel bir Lago Parco Hayvanat Bahçesi var. Bu hayvanat bahçesi diğer şehirlerde görülebilen hayvanlardan çok … Açık
Bu yerin dikkate değer dini mekanları arasında Duomo Katedrali ve San Giuseppe Katedrali ile büyük mimari anıtlardan - Palazzo Ducale ve Palazzo Comunale’den kesinlikle bahsetmeliyiz. Garden Estense adlı parkta bir yürüyüş günün en iyi sonu olacak. Bu parkta ayrıca birkaç anıt ve muhteşem bir gölet bulacaksınız.
  Modena’nın tarihi semtinin kalbinde, ünlü mimar Gaspare Vigarani tarafından 1634 yılında inşa edilen Ducal Sarayı yer alıyor. Şimdi bu muhteşem barok bina, ülkenin ana mimari anıtlarından biridir. Binanın bir kısmı bir askeri akademi tarafından işgal edildi. Yüzlerce yıl sonra saray, sadece eşsiz dış cephesini değil, iç mekanını da korumayı başardı. Ziyaretçileri lüks Taht Odası ve Şeref Salonu ile Altın Kabineyi görebilir.
  Modena’nın en ünlü ve popüler yemek mekanlarından biri Fini restoranı. Zarif salonu, Art Nouveau tarzının en iyi geleneklerine uygun olarak tasarlanmıştır. Restoran et yemeklerinde uzmanlaşmıştır. Spesiyaliteleri … Açık
Geç ortaçağ döneminin ilginç bir anıtı, Obelet Kilisesi’dir. 17. yüzyılın ilk yarısında veba şehri vurdu. Geri çekildikten sonra, yerel halk yeni bir kilisenin inşası için bağış toplamaya karar verdi. Şimdi farklı mimari tarzların harika bir kombinasyonu. Kilise görünümünde barok, rönesans ve neoklasik üslupların özelliklerini ayırt edebilirsiniz.
Modena Birçok ilginç hikaye ve efsane, Belediye Binası binasıyla ilişkilendirilir. 18. yüzyıldan beri değişmeden kalmıştır. Bu dönemde, binanın katı klasik özelliklerini kazandığı son büyük ölçekli yeniden inşası gerçekleşti. Orta Çağ’dan bu yana ayakta kalan tek unsur, 15. yüzyılda inşa edilen saat kulesidir. Bugün bu kulede, ilginç bir tarihi kupa var - yerlilerin Bologna’daki ana kuyudan su çektikleri eski bir tahta kova. 14. yüzyılın başında, yerlilerden biri yanlışlıkla bu kovayı eve götürdü. Bu olay daha sonra Modena ve Bologna arasında çok sayıda askeri çatışmaya neden oldu.
  Modena, gezginleri sadece ilginç tarihi cazibe merkezleriyle değil, aynı zamanda yıl boyunca kutlanan güzel bayramlarla da cezbetmektedir. En renkli ve en güzel tatil, Lent’ten önce düzenlenen geleneksel bir … Açık
Modena’daki gezi programının zorunlu bir noktası Mercato Albinelli pazarını ziyaret etmektir. Tarihseldir ve 1931’den beri faaliyet göstermektedir. Bu pazarda en popüler ulusal lezzetleri deneyebilir ve satın alabilirsiniz. Ulusal gastronominin ana simgelerinden biri olan Parmesan, harika ev yapımı şaraplar ve balzamik sirkenin her gün ücretsiz tadımı ziyaretçiler için düzenleniyor.
Modena Şehrin hemen yakınında, ünlü arabaların tüm efsanevi modellerini sunan dünyaca ünlü Ferrari Müzesi var. Burada ziyaretçiler eski arabaların ve en yeni araba modellerinin direksiyonunun arkasında fotoğraflanabilir. Müze ziyaretçilerinin bazı arabalara binmelerine bile izin verilmektedir.
Modena - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Modena ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Modena kaleleri
♥   Kalesi 'Vignola Castle' Vignola, 20.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca Estense' San Felice sul Panaro, 27.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca' Cento, 30.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Galeazza' Crevalcore, 32.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bianello Castle' Quattro Castella, 36 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Modena çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale dell’Appennino Tosco-Emiliano' , 57.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale delle Foreste Casentinesi, Monte Falterona e Campigna' , 100.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale delle Cinque Terre' , 112.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Modena ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Galleria Estense' Modena, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Modena ve Çevresindeki Turistik Yerler

Mantova

From the series “Gezegendeki En Yaşlı Şehirler”
Mantova'nın en önemli tarihsel sembolleri arasında Katedral dikkat çekicidir. Bu, 16. yüzyılda büyük mimar Giulio Romano tarafından yaratılan bir projedir. Antik kentin ayrıca sanatsal bir sembolü olan jester Rigoletto'nun görüntüsü var. Victor Hugo'nun bu karakterinin pitoresk meydanlarından birinde oynanacak bir anıt görebilirsiniz. Mantova, geçmişi yılların kültürü ve sanatını sevenlere çekici geliyor, çünkü şehir tam anlamıyla romantizm, gizem ve esin kaynağı atmosferi ile ıslanmıştı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Modena’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

22.04.2024

Modena Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Modena Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Modena, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Modena’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Modena’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018