OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Sardinya Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Il porto   Sardegna, Akdeniz’in ikinci büyük adasıdır. Cagliari adanın başkenti. Sardunya eyaletlerinin her biri kendi yolunda ilginç. Sardegna uzun zamandır dalgıçlar ve diğer su sporları hayranları için popüler bir tatil beldesi olmuştur. İyi donanımlı temiz plajlar, sayısız dalış ve sörf okulu, çocuk eğlence merkezleri ve lüks restoranlar, gerisini rafine bir hale getirmektedir.
  Sardegna’nın kültürel takvimini çok yönlü kültürünü takdir etmek için görmek yeterli. En özgün kutlamaları ve festivalleri içerir; Birçok kutlamanın tarihi yüz yıldan daha eskidir. Her yıl pitoresk Mogoro … Açık
Adanın ilk sözü MÖ 15. yüzyıla kadar uzanır; adanın uzun tarihi farklı devletlerin kontrolü altında geçti. Romalılar, Fenikeliler, İspanyollar ve Fransızlar tarafından işgal edildi. Doğal olarak, bu kadar zengin bir tarih, çeşitli mimari ve tarihi yapılara yansımıştır. Bugün, Sardegna’nın her kasabasında Roma kalıntıları ve ortaçağ kiliseleri vardır.
Sardegna’nın tatil köyleri oldukça yüksek fiyatlara göre farklılık göstermektedir, ancak bunu açıklamak çok kolaydır; lüks oteller, temiz plajlar (İtalya çevresinde benzer bir şey bulamazsınız), mükemmel restoranlar ve yüksek düzeyde servis malzeme masraflarını telafi eder. Adanın en popüler beldeleri Gennargentu ve Costa Smeralda’dır. Güzel plajlara ek olarak, tatilciler yerel parklara geziler yapabilir ve vahşi atları, fokları ve zarif flamingoları izleyebilirler. Balıkçılar da bir balığa çıkmak için birkaç dakika meselesi olduğu için sıkılmayacaktır. Yürüyüşçüler doğal dağ eteklerini keşfedebilir; Bu yerler antik binaların kalıntıları ve güzel mağaralar nedeniyle ünlüdür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bu muhteşem adanın her kasabasının kendine özgü kültürel gelenekleri ve tarihi eserleri vardır. Sassari’nin ana sembolü, aynı adı taşıyan köprünün yakınında bulunan Rosello Çeşmesidir. 15. yüzyılda … Açık
Nuoro ve Oristano, yanındaki antik Phoenician tapınağının kalıntıları olduğu için en ilginç gezileri sunmaktadır. Cagliari’nin çok çeşitli müzeleri vardır; en büyük arkeoloji müzesi orada yer almaktadır. Koleksiyonu yeni sergilerle düzenli olarak güncellenmektedir. Alışveriş yapanlar yerel mağazaların çeşitliliğini takdir edeceklerdir. Her şehirde mükemmel danteller, ahşap ve halıdan yapılmış el sanatları satın alabilirsiniz, ancak en iyi hediyelik eşya ve arkadaşlar için hediye, özel tariflerden sonra üretilen bal olarak kabul edilir.
Sardinya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Sardinya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Sardinya kaleleri
♥   Kalesi 'Castello Malaspina' Bosa, 47.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Medusa' Lotzorai, 57.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Sassari' Sassari, 77.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Villasor' Villasor, 82.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castel sardo' Castelsardo, 91.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Sardinya çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu' , 28.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dell’ Asinara' , 119.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dell’Arcipelago di la Maddalena' , 126.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Sardinya ve Çevresindeki Turistik Yerler

Domus de Janas

From the series “Gezegenin En Gizemli Yapıları”
Taşlarla oyulmuş evler de iç mekan tasarımları açısından dikkat çekici. Duvarlarında birçok gizemli simge görebilirsiniz. Araştırmacıların yaklaşık hesaplarına göre, Domus de Janas M.Ö. 4-2. Bin yıllarından bu yana inşa edilmiştir. O dönemde medeniyet seviyesine gelince, inşaat sürecinin ne kadar karmaşık olduğunu hayal edebiliyor. Sardunya'nın olağanüstü manzarası eşliğinde gezginler büyülü bir ritüel yaratabilirler. Her kulübenin ortasında küçük perdeler var, bunlardan perilere hediyeler sunuluyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Sardunya’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

21.04.2024

Sardinya Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Sardinya Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Sardinya, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Sardunya’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Sardunya’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018