OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Isole Pontine Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Isole Pontine - Palmarola La Cattedrale   Isole Pontine, Odysseus sahilinde, Tiren Denizi’nde bulunan volkanik kökenli bir takımadadır. Bu muhteşem adalarla birçok şaşırtıcı efsane ilişkilendiriliyor. Roma İmparatorluğu döneminde, onların eşsiz güzelliği noblesse çekti. Yüzlerce yıl önce, bugün Pontine Adaları kalmak için ideal bir yer olarak kabul edilir, bu yüzden dünyanın her yerinden binlerce ziyaretçi, her yıl yerel tatil köylerine gelir. Sadece iki adacık adası yerleşmiştir; bunlar Ponza ve Ventoten. En popüler oteller, önemli turistik yerlerin ve donanımlı plajların büyük bir kısmı burada bulunmaktadır.
  Pontine Adaları oldukça küçüktür - tüm takımadalar sadece 11 kilometrekarelik bir alana sahiptir ve aile tatilleri için oldukça uygundur. Modern gezginleri tanıyan su parkları, eğlence merkezleri ve diğer çocuk … Açık
Yukarıda belirtildiği gibi, adaların aktif keşfi tarih öncesi çağda gerçekleşti. Eski çağlardan beri balıkçılık, yerli halkın ana sanayilerinden biri olmuştur; hala, adalardaki balık çiftlikleri kanıtlayabilir. Aralarında en büyük ve en ilginç olanı Ponza adasında bulunan Grotto di Pilato’dur. Ventotena’nın doğusundaki birçok balık havuzu da hayatta kalmış, ancak pitoresk adanın ana tarihi hazinesi antik bir limanın kalıntılarıdır. Büyük ölçekli liman Romalılar tarafından burada inşa edilmiştir; daha sonra adada sürgün yerleri olarak hizmet veren birkaç büyük cezaevi inşa edildi.
Eski zamanlardan kalma bir başka büyük anıt, Roma evi Giulia’dır. Eşsiz yapı, günümüze kadar ayakta kalmayı başaramadı, ancak büyük villanın ayakta kalan parçaları, eski ihtişamını takdir etmenizi sağlayacak. Roma su kemerleri ve nekropol kalıntıları dışında, turistlerin eşsiz doğal cazibe merkezlerini keşfetmeleri kesinlikle tavsiye edilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Pontine Adaları’nın mutfağı tipik olarak İtalyan’dır. Ancak, isterseniz, diğer ülkelerin yemeklerini bulmak için menüyü arayabilirsiniz. Büyük turist akışı sayesinde herkes yemek için bir şeyler bulacak. … Açık
Milli Park of Circeo’nun bir parçası olan küçük ıssız Zannone adası, doğaya hayranlık duymak için en uygun yerdir. Bu muhteşem güzellikteki ada, yüzlerce nadir kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede turistler zarif flamingolar, karabataklar ve nadir beyaz kuyruklu kartallar görebilirler. Bir dizi nadir bitki de inanılmaz derecede büyüktür. Zannone, takımadaların en güzel adalarından biri olarak kabul edilir. Burada, egzotik kuşlara ve hayvanlara ek olarak, nadir zen meşesi görülebilir. Issız Palmarola Adası volkanik aktivite tarafından oluşturulan çok sayıda grotto ve mağaralara sahiptir. Adanın jeolojik açıdan en ilginç olduğu düşünülmektedir.
il mare di Palmarola Pahalı tarihi eserlerin ve doğal cazibe merkezlerinin bir kısmı su altında gizlidir, bu nedenle Pontine Adaları snorkel çekmeye son vermemektedir. Dalgıçlar, dalgıçlar sırasında muhteşem mercan kayalıklarını ve nadir deniz yaşamı temsilcilerini ve batık antik gemileri görebiliyorlar.
  Pontine Adaları arasında seyahat ederken, tüm İtalyanlar gibi yerliler çok etkileyici olduklarını unutmayın. Konuşmada, gerçekleri muhatapya iletmekten ziyade duygusal bir tutum ifade etmeleri daha önemlidir. Bu nedenle, … Açık
  Ponza Island, sahil eğlence ve dalış hayranları ile son derece popüler. Gezginler istedikleri her şeyi ve daha fazlasını Chiaia Di Luna’nın ünlü plajında ​​bulacaklar. Burada, sahile uzak olmayan, yeni başlayan dalgıçların bile hayran kalabileceği güzel resifler var. Bu kumsalda neredeyse hiç güçlü dalga yoktur, bu nedenle hiçbir şey ziyaretçilerin yüzmesini ve güneşlenmesini kesinlikle rahat bir şekilde engelleyemez. Tatil alanında çeşitli dalış okulları açıktır. Son yıllarda adada çok sayıda yüksek sınıf otel ve balneoloji merkezi ortaya çıkmıştır.
Ventotene adasının topraklarının bir milli parkın koruma alanı olmasına rağmen, bazı plajlar hala turistlere açıktır. Bazı aylarda adanın konukları için ilginç deniz gezileri mevcuttur. Bu turlar sırasında katılımcılar balina ve yunusları görebilir. Santo Stefano adası ıssız biridir. Yürüyüş ve yerel doğanın güzelliğini gözlemlemek için mükemmel bir yer. Arazi adanın yürüyerek gezilmesini kolaylaştırır. Adanın bazı yerlerinde, milyonlarca yıl önce volkanik patlamalar sırasında oluşan hala güzel bazalt kayaları vardır.
  Pontine Adaları, antik çağda çoktan yerleşmişti. Bundan sonra uzun bir süre, korsanlar ve zaman burada egemen oldu ve bu nedenle Antik Roma zamanlarının çok sayıda mimari anıtları neredeyse bozulmamış kaldı. Eski … Açık
Doğal simge açısından, ıssız bir ada olan Palmarola adası en ilginç yer olmaya devam ediyor. Ada sadece 1.3 kilometrekaredir. Adanın sahil şeridi çok karmaşıktır ve çok sayıda güzel kayalar ve mağaralar ile sualtı mağaraları tarafından ayırt edilir. Tüplü dalış için birçok çekici plaj ve birçok ilginç yer vardır. Her gün, adanın sahil şeridi boyunca ilginç geziler düzenlenmektedir. Bir daha ıssız ada olan Zannone’nin büyüklüğü bir kilometrekareden daha azdır. Ada ayrıca ulusal rezervin bir parçasıdır. Ziyaretçilerin nadir endemik bitkileri ve onlarca göçmen kuş türü türlerini görebileceği muhteşem bir yer.
Isole Pontine - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Isole Pontine ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Isole Pontine kaleleri
♥   Kalesi 'Angevin-Aragonese Castle' Gaeta, 51.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Baronal Castle' Fondi, 59.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello Aragonese' Ischia, 65.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Roccaguglielma' Esperia, 71.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Caetani Castle' Sermoneta, 79.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Isole Pontine çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale del Circeo' , 53.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale del Vesuvio' , 103.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Municipal Park 'La ENEA' , 106.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale Abruzzo, Lazio e Molise' , 117.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale della Maiella' , 156 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İtalya Gezisi: Görülecek Yerler

Milano, kentin en güzel kiliselerinden biri olarak kabul edilen Duomo Katedrali gibi muhteşem simgelerle dolu güzel bir şehirdir. Binası 14. yüzyılın sonlarında başlamış ve 1965 yılına kadar sürmüştür. Leonardo da Vinci'nin 'Son Akşam Yemeği' duvar resmi, tapınağın ana dekorasyonudur. Diğer ilginç simgeler La Scala Tiyatrosu, Pinacoteca di Brera, Francesco Emmanuelle Galerisi ve Castello Sforzesco'dur. …
OrangeSmile araç kiralama Isole Pontine’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

30.11.2023

Isole Pontine Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Isole Pontine Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Isole Pontine, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Isole Pontine’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Isole Pontine’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018