OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Vicenza

Vicenza’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

The art museum   Vicenza çeşitli festivaller için kalıcı bir mekan oldu. Birçok yerel bayram küresel öneme sahiptir ve çok sayıda yabancı turist çekmektedir. Mayıs ayının sonunda, muhteşem Olimpiyat Tiyatrosunda 20 yıldan uzun süredir düzenlenen Klasik Müzik Festivali başlıyor. Festivalin mekanı şans eseri seçilmedi. Mesele, 1580’e dayanan ünlü tiyatro binasının türünün en eskisi olmasıdır.
  Vicenza, Veneto bölgesinde benzer şekilde adlandırılmış bir eyaletin başkentidir. Bu şehir Venedik’e 60 km, Milano’ya 200 km uzaklıktadır. Vicenza, küresel tarihi ve kültürel mirasın şehridir ve 1994 … Açık
Festival katılımcıları oda orkestralarının, senfoni konserlerinin performanslarına katılma ve en iyi opera sanatçılarını dinleme fırsatına sahipler. Bunun yanı sıra festival programı, ilginç müzikleri, dersleri ve ustalık sınıflarını ve ünlü müzisyenlerin yaşamına ve çalışmalarına adanmış filmlerin prömiyerini içerir. Bu etkinlik aynı zamanda cazseverleri de İtalya’nın en ünlü müzik gruplarının performanslarıyla çekiyor.
Pek çok konserin tamamen doğaçlama olduğu, ki bu da onları daha özgün ve özgün kılan bir özelliktir. Festival genellikle haziran ayı ortasında sona eriyor. Dünyaca ünlü “Müzik Haftası” nın yanı sıra, Vicenza’da başka birçok ilginç ulusal kutlama da var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Vicenza, konuklarını çok sayıda rahat restoran, pizzacı ve kahve dükkanından memnun ediyor. Gurmeler, prestijli restoranlarda enfes lezzetlerin tadına bakma şansına sahip olacak ve çok sayıda kafede tatlıların büyük … Açık
Sonbahar Festivali ya da Harvest Festivali, gezginler arasında çok popüler. Bu etkinliğe her zaman görkemli şenlikler, tarım fuarları, sergiler ve yarışmalar eşlik ediyor. Güzel festival, Ekim ayı başlarında kutlanan Baccala’ya sorunsuzca geçiyor. Bir önceki festivale hiçbir şekilde zenginlik kat etmiyor ve aynı zamanda pek çok ilginç kültürel ve eğlence etkinliği eşlik ediyor.
Palladio architecture in Vicenza Yerel sakinlerin kültürünü tanımanın en iyi yolu Marronata Halk Festivali’ni ziyaret etmektir. Şehir sokaklarında ulusal müzik sesleri, güzel dans ve tiyatro gösterileri, çocuk partileri ve konserler bu günlerde düzenleniyor. Çok ilginç bir tatil San Martino, bir tür ’İtalyan tarzı’ Şükran Günü. Kutlamanın ana kısmı, yerel ustaların ürünlerini sundukları fuar. Çeşitli el sanatları ve ev dekorasyonlarının yanı sıra burada yeni şaraplar, her türlü ulusal ikram ve şekerleme satın alabilirsiniz. Kış büyüleyici Tonezza Noel Festivali için zamanı. Her tatil, orijinal tarihi ve her gezginin ilgisini çekecek çok sayıda ilginç etkinlik için dikkate değer.
  Vicenza, en ünlüleri arasında yer alan görkemli mimari anıtlarıyla ünlüdür. Ünlü mimar Andrea Palladio’nun rehberliğinde inşa edilen ilk binadır. Güzel kilise eski belediye binasının yerine inşa edilmiştir. … Açık
  Vicenza, Venedik ve Verona’nın yanı sıra Veneto bölgesinde yer alan büyüleyici bir şehirdir. Ve eğer ilk karnavalıyla ünlü ise, Verona bir aşk ve romantizm şehri olarak bilinir, o zaman Vicenza öncelikle bir sanayi merkezi (mücevher, mühendislik ürünleri ve tekstil) olarak bilinir. İkincil olarak şehir, şehrin mimarisine büyük katkı sağlayan Andrea Palladio sayesinde popülerdir. Yerel halktan bahsetmişken, yardımseverliğe ve yardım etmeye istekli olmaya değer. İnsanlar her zaman olumlu enerjileriyle çevrelerindeki herkese gülümser ve şarj ederler. Aynı zamanda, onlar kısıtlama, nezaket, tactfulness ile karakterize edilir.
Vicenza - Ponte delle Barche Vicenza nispeten küçük bir şehirdir, bu yüzden yerli halkın birbirlerini görerek tanımaları şaşırtıcı değildir. Burada, birbirlerinin evlerini ziyaret etmek ve ne olursa olsun, yardım etmeyi asla reddetmek gelenekseldir. Yerel sakinler de yaşam hakkında şikayet etme eğilimindedir. Yaşamlarını hiç rahat etmeden hayal etmiyorlar - ancak, neredeyse tüm İtalyanlar aynı karakter özelliğini paylaşıyorlar. Herkesin hayatındaki temel değer olarak aileye olan sevgi ve saygının yanı sıra. Burada insanlar geleneksel İtalyanlardan biraz farklı olan “Veneto” lehçesini konuşuyorlar, ancak yerlileri anlamak hala mümkün.
  Vicenza, bir aile tatili için mükemmel bir yerdir. Şehir, çok çeşitli eğlence için mükemmel koşullar yaratmıştır. Çocuklarla seyahat edenler öncelikle Parco Cappeller Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmekle … Açık
Ulusal yemekleri oluşturan geleneksel ürünler peynir, et ve baklagillerdir. Şehirde mutlaka ’Sopressa’ (Asitli peyniri), Asiago peyniri, ’Bigoli’ (etli veya sebze güveçli makarna), ’Brodo’ (makarna çorbası), ’Coniglio’ (tavşan güveç) gibi spesiyalleri mutlaka denemelisiniz. sebzeler), ’Frittata’ (beyaz kuşkonmazlı omlet), ’Zaletti’ (mısır unu). İçeceklerden bahsetmişken, geleneksel içkiler başka bir İtalyan kentinde olduğu gibi şaraptır. Vespaiolo, Torcolato, Recotto, Vin Santo gibi yerel şarapları denemeye değer. Bir başka popüler içki ise Vicenza’da mutlaka denenmesi gereken Grappa’dır.
VICENZA. Festival yılı, Vicenza Jazz’ın geldiği Mayıs ayı ortasında başlıyor. O zamanlar, gece kulüpleri, barlar, tiyatrolar ve şehir meydanları, seçkin ve yetenekli sanatçıların kaliteli bir müzik parçası için gelen ziyaretçileri eğlendirdiği sahnelere dönüşüyor. Festival, düzenli olarak dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar ve seyirciler tarafından katılıyor. Eylül ayında düzenlenen Festival Musica delle Tradizioni, yerel kültürü daha yakından tanımak için mükemmel bir fırsat olacaktır. Şu anda, ziyaretçiler geleneksel İtalyan motiflerini duymak için eşsiz bir şansa sahip. Mekan Teatro Comunale.
  1. Büyük oteller, restoranlar ve alışveriş merkezleri, personel İngilizce ve Fransızca oldukça iyidir. Yerel sakinlere saygı duyma konusunda, İtalyanca’da birkaç kelime öbeği öğrendiğinizden emin olun. Yolculuk … Açık
Haziran ayı başlarında, etnik kaya tutkunlarını bir araya getiren bir başka ilginç müzikal etkinliğe şahit olabilirsiniz - burası Riviera Halk Festivali’dir. Via V. Emanuele Orlando, 8 mekan olarak seçilmiştir. Katılımcıların listesi çok sayıda ünlü ve yetenekli müzisyeni içerir. Şehrin hayatında bir başka önemli müzikal etkinlik Ferrock olarak adlandırılır ve Temmuz ortasında Parco Retrone’da düzenlenir. Fest, tüm tezahürlerinde sallanmaya adanmıştır. Burada tamamen farklı alt türleri dinleyebilirsiniz - ateşli ve komik reggae’den Nu metal ve Indie rock’a. Hemen hemen aynı zamanda, header’ların çok da önemli olmadığı Spiorock’u ziyaret etme şansı var. Müzikte yeni özellikleri keşfetmek için harika bir fırsat. Mekanlar Calvi, Giuriato üzerinden ve Piazzetta üzerinden yapılmaktadır.
VICENZA. 8 Eylül’de şehrin merkezi sokakları çiçeklerle süslenmiş ve renkli giysili insanlar etrafta dolaşıyor. Vicenza’daki insanlar, şehrin koruyucu aziz bayramını (Festa della Madonna di Monte Berico) kutlar. Tatil dini kökenli olduğu gerçeğine rağmen herkes eğleniyor. Campo Marzo’da bir eğlence parkı açılması şeklinde çocuklar için özel bir program hazırlanmaktadır. Yaygın olarak bilinen bir başka tatil de Saint Giuseppe’ye adanmıştır. Mart ayı ortasında başlar ve Nisan ayı başlarında sona erer. Kutlama çok etkileyici görünüyor - merkezi sokaklarda dans ve tiyatro gösterileri, güzellik yarışması, Latin Amerika dans yarışmaları ve en iyi şef unvanı için mutfak yarışmalarını izleyebilirsiniz.
Vicenza - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Vicenza ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Vicenza yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cattedrale di S. Maria Annunziata, Vicenza, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Maria di Monte Berico, Vicenza, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica-Abbazia di S. Maria Assunta, Praglia, 25.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica del Monte Carmelo, Padova, 29.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Cattedrale di S. Maria Assunta, Padova, 29.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Pontificia di Sant’Antonio, Padova, 30.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica-Abbazia di S. Giustina, Padova, 30.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Vicenza kaleleri
♥   Kalesi 'Castello di Montegalda' Montegalda, 15.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Palazzo Porto Colleoni Thiene' Thiene, 18.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di San Martino della Vaneza' Cervarese Santa Croce, 19.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cittadella' Padua, 21.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello Della Montecchia' Selvazzano Dentro, 24.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Valbona' Lozzo Atestino, 28.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello Di San Pelagio' Padova, 33.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Vicenza’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

09.02.2023

Fotoğraflarla Vicenza’nın Renkleri

Vicenza Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Vicenza’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Vicenza’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Vicenza’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Vicenza’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018