OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Modena

Modena’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Modena   Modena, gezginleri sadece ilginç tarihi cazibe merkezleriyle değil, aynı zamanda yıl boyunca kutlanan güzel bayramlarla da cezbetmektedir. En renkli ve en güzel tatil, Lent’ten önce düzenlenen geleneksel bir karnavaldır. Gürültülü karnavalın ilginç bir sembolü var - yerel halkın karnaval kostümlerinin ana parçası olan geleneksel Sandrone maskesi. Karnaval sırasında renkli geçit törenleri gerçekleşir. Yerel halk grupları bunlara katılıyor.
  Modena’nın en ünlü ve popüler yemek mekanlarından biri Fini restoranı. Zarif salonu, Art Nouveau tarzının en iyi geleneklerine uygun olarak tasarlanmıştır. Restoran et yemeklerinde uzmanlaşmıştır. Spesiyaliteleri … Açık
Şehir sokaklarında ve meydanlarında, önemli tarihi olaylara adanmış müzik konserleri ve tiyatro gösterileri düzenlenmektedir. En ilginç aktiviteler ana şehir meydanı Piazza Grande’de gerçekleşir. Sıradışı hiciv oyunları burada sahneleniyor. Ayrıca geleneksel bir fuarı da ziyaret edebilirsiniz. Yemek de karnavalın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu günlerde açık hava kafelerine ve pazar tezgahlarına uğrayabilir ve en popüler yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
Neredeyse yüz yıl önce kutlanmaya başlanan bir diğer ilginç tatil ise her yıl düzenlenen Terra di Motori festivali. 1927’de, elit otomobil sahiplerinin ilk toplantısı Modena’da düzenlendi. Yarışları ve ilginç yarışmaları içerir. O zamandan beri Modena, seçkin ve nadir spor otomobil sahiplerini cezbetti. Son yıllarda, bu festivalin programı önemli ölçüde genişletildi. Festival genellikle Nisan ayında yapılır. Cadde ve meydanlarda şehrin konukları ve yöre halkı araba şovlarını tamamen ücretsiz olarak ziyaret edebilir. Herkes ender bir arabanın direksiyonunda olabilir ve dünyanın en pahalı spor arabalarının arka planında hatıra resimleri çekebilir. Festivaller sırasında ilginç şovlar ve geleneksel araba yarışları düzenleniyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Modena’nın simge yapılarını keşfetmeye başlamak için en iyi yer Palazzo dei Musei’dir. Müze, ziyaretçilere şehir tarihinin en önemli olaylarını anlatıyor. Müze, 18. yüzyılda inşa edilmiş ve bir cephane … Açık
Olağandışı tarihi tatillerin hayranları, Haziran ayında Modena’yı ziyaret etmelidir. İlk yaz ayında güzel bir tarihi festival gerçekleşir. Geçmişin rakipsiz atmosferine geri dönmenizi sağlayacaktır. Her yıl şehrin sokaklarında herkesin katılabileceği şenlikli geçit törenleri düzenlenir.
Bu tür alaylara katılmanın temel koşulu, tarihi tarzda güzel bir kostümdür, bu yüzden birçok yerli kendi kıyafetlerini diker. Festivalin konukları, şehir meydanlarında sahnelenen ilginç tarihi turnuvaları, festival balolarını ve tiyatro gösterilerini ziyaret edebilir. Festival sırasında Modena’nın tarihi merkezinde muhteşem bir fuar açılıyor. Burada en iyi yöresel ürünleri, yerel ustaların el sanatlarını ve sanat eserlerini satın alabilirsiniz.
  Modena şehrinin ana gezi platformu - Ghirlandina kulesi - aktif eğlence meraklıları ve orijinal etkinlik hayranları için büyük ilgi görecektir. Kentin simge yapılarıyla kuşbakışı panoraması, gezginler ve şehir … Açık
Yüzyıllar boyunca Modena, şarap yapımının merkezi olmuştur. Ağustos ayında her yıl ’Yıldız Bardakları’ adlı temalı bir şarap festivali düzenlenmektedir. Bu gelenek, yerel halkın üzüm hasadını kutladığı ve genç şarabın tadını çıkardığı yüzlerce yıl önce kuruldu. Şimdi, geleneksel festival harika bir yemek ziyafeti. Burada ziyaretçiler sadece en iyi yerel şarapları değil, aynı zamanda bölgesel mutfağın popüler yemeklerini de tadabilirler.
Festival süresince şehirde özel açık hava restoranları açılıyor. Akşamları, ziyaretçiler mum ışığında romantik bir akşam yemeği yiyebilirler. Gündüzleri, yerel şarap imalathanelerinin ve çiftliklerin en iyi ürünlerini sunduğu fuarları ve pazar tezgahlarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca festivalin misafirleri heyecan verici turlar yapma imkanı buluyor. Ünlü şarap imalathanelerini ziyaret edebilir, güzel üzüm bağları boyunca yürüyebilir ve çiftlik hayatının tüm cazibesini öğrenebilirler.
  1. Pek çok cadde toplu taşımaya ve arabalara kapalı olduğundan ve tamamen yayalar için tasarlandığından, şehirde gezinmenin en kolay yolu yürüyerek gitmek. Turistler, çok sayıda özel kiralama merkezlerinden birinde … Açık
Aralık ayında Modena, Noel ve Yeni Yılı kutlamaya hazırlanır. Yılın son ayında geleneksel Superzampone Festivali düzenleniyor. Her zaman bu zamanda büyük bir kültür merkezine dönüşen eski Rangone Kalesi’nde gerçekleşir. Kalede müzik ve tiyatro gösterileri düzenleniyor. Ayrıca fuarları ve geleneksel antika pazarını da ziyaret edebilirsiniz. Noel festivalinin en sıra dışı olayı, 7 tonun üzerindeki geleneksel sosislerin pişirilmesidir. Şenlikli günlerden birinde sosis, kalenin önündeki meydana götürülür ve oyulur. Festivalin konukları ana festival yemeğini tamamen ücretsiz olarak tadabilirler.
Modena - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Modena ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Modena yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilica Cattedrale di S. Maria Assunta e S. Geminiano, Modena, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Pietro, Modena, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Abbaziale di San Silvestro I Papa, Nonantola, 10.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di Beata Vergine del Castello, Fiorano Modenese, 14.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Cattedrale di S. Maria Assunta, Carpi, 15.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cattedrale di Beata Vergine Assunta, Reggio Emilia, 24.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Biagio, Cento, 30.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Modena kaleleri
♥   Kalesi 'Vignola Castle' Vignola, 20.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca Estense' San Felice sul Panaro, 27.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca' Cento, 30.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Galeazza' Crevalcore, 32.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bianello Castle' Quattro Castella, 36 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello delle Rocche – Finale Emilia' , 36.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Canossa Castle' Canossa, 37.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Modena’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

04.02.2023

Fotoğraflarla Modena’nın Renkleri

Modena Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Modena’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Modena’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Modena’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Modena’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018