OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ottawa Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Parliament Buildings, Ottawa   Bu, böylesine huzurlu bir atmosferin büyük metropol bölgelere özgü olmamasına rağmen, şaşırtıcı derecede sessiz ve güzel bir şehir. Burada birçok geniş orman bulacaksınız, şehir sokakları rengarenk çiçek tarhları ile dekore edilmiştir ve her yerde çeşitli stil ve formlarda küçük kulübeler görebilirsiniz. Şehrin adı ’değişim’ olarak tercüme edilebilir. Bunun nedeni, birkaç yüzyıl önce Ottawa’nın tüm komşu ülkelerden tüccarları çeken en büyük alışveriş alanlarından biri olmasıydı.
  Ottawa modern alışveriş merkezleri, butikler, marketler, hediyelik eşya dükkanları ve sanat atölyeleriyle doludur. Turist odaklı mağazaların çoğu, Sparks Street Alışveriş Merkezi’nde gezintiye çıkmaya değer … Açık
Merkez meydanın çevresinde birkaç önemli ilgi çekici yer bulunmaktadır. Burada ayrıca yüksekliği 96 metreye ulaşan Dünya kulesi duruyor; meydan aynı zamanda hükümet binalarının yeridir. Modern mimari için alışılmadık olan Gotik tarzda yapılmışlardır, bu nedenle bu evler modern binalardan ziyade güzel ortaçağ binalarını andırır. Her sabah saat 10’da bölgede Kraliyet Atlı Polisi memurlarının da dahil olduğu muhafız değişiyor.
Sanatseverler tarafından kesinlikle ziyaret edilmeye değer birkaç kurum var. Klasik müzik tutkunları, Ulusal Sanat Merkezi’nde düzenlenen Kanada orkestrasının performanslarının keyfini çıkaracak. Burada ayrıca Ottawa Kraliyet Balesi’nin performansları da gerçekleştirilir. En popüler sergi merkezleri Kongre Merkezi, Ottawa Civic Centre ve Nepean Sportsplex’tir. Burada resim, edebiyat, tarih ve arkeolojiye ayrılmış çok sayıda sergi düzenleniyor. Bu şehirde yürüyüş için birçok yer bulacaksınız. Ottawa’da her adımda güzel parklar ve şeritler görülebilir. Yaz aylarında piknik yapmak, bisiklete binmek için ideal bir yerdir ve kış mevsimi kayak yapmak için idealdir. Ottawa’ya ilkbaharda giderseniz, yerel halkın en sevdiği tatillerden biri olan Lale Festivali’ne katılabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ottawa, çocuklu seyahat eden aileleri memnun etmek için birçok ilginç cazibe merkezi ve eğlence sunmaktadır. Splash Wave Pool, su aktiviteleri sevenler arasında popülerdir. Yılın herhangi bir zamanında kullanılabilen bir … Açık
  En güzel yerel mimari anıtlardan biri Kanada Parlamento Binası’dır. Lüks bir kaleye benzeyen şık Neo-Gotik tarzı bir yapıdır. Büyük ölçekli bina 20. yüzyılın başında inşa edilmiştir. Yapımında güzel gri granit kullanılmıştır. Muhteşem binanın yakınında, önde gelen siyaset ve kültür şahsiyetlerine adanmış çok sayıda anıt görebilirsiniz.
Daha az çekici olmayan Gotik anıt, 19. yüzyılın ortalarında harap bir ahşap kilisenin bulunduğu yere inşa edilen Notre-Dame Katedral Bazilikası’dır. Bugün bu katedral şehrin en eskisidir, birkaç yıl önce ulusal öneme sahip tarihi bir anıt olarak kabul edilmiştir. Binanın ana özelliği, 19. yüzyılın sonlarında binaya sonradan eklenen iki yüksek kuledir.
  Ottawa, ziyaretçilerine farklı trend ve tiplerde binden fazla yemek evi sunan eşsiz bir gastronomi destinasyonudur. Şehrin en prestijli ve en çok ziyaret edilen kuruluşları arasında etnik mutfakta uzmanlaşmış Beckta Dining … Açık
İlginç bir kültürel alan, sergisi 1880’de oluşmaya başlayan Kanada Savaş Müzesi’dir. Başlangıçta küçük bir askeri eser koleksiyonundan oluşuyordu; müzenin resmi açılışı 1942’de gerçekleşti. O zamana kadar müzenin koleksiyonu oldukça önemliydi, bu nedenle eski devlet arşiv binasına yerleştirildi. 2005 yılında müze yeni ve güzel bir binaya taşındı ve şimdi 20. yüzyılın dünya savaşlarına adanmış çok ilginç sergiler sunuyor.
Behind Canadian Parliament Ottawa’nın hemen yakınında, asimetrik şekilli fütüristik modern bir binayı işgal eden Kanada Medeniyet Müzesi bulunmaktadır. Bu müzenin kapsamlı sergisi, Kanada’nın yerli halklarına adanmıştır. Burada eşsiz arkeolojik buluntuların yanı sıra sömürge öncesi döneme ait eserleri görebilirsiniz. Müzenin koleksiyonu sürekli büyüyor, bu nedenle bugün Yeni Zaman’ın birçok sergisi var.
  Ottawa, benzersiz kültür, gelenek ve göreneklere sahip modern bir şehirdir. Yerel halk, yabancı konuklara karşı oldukça samimi ve dostanedir. Böyle bir tutum, oradaki yerel halkın çok uluslu olmasının bir sonucudur. … Açık
Güzel Fairmont Château Laurier şehrin bir tür sembolüdür. Bu Fransız tarzı kale 1912 yılında inşa edilmiştir. Ottawa’nın en ünlü ve popüler otellerinden biri burada yüz yıldan fazla bir süredir işletilmektedir. Otelin iç dekorasyonu da ihtişamıyla dikkat çekiyor: birçok özgün tasarım öğesi tamamen korunmuştur. Otelin lobisinde, lüks Tiffany vitray pencerelerinin yanı sıra figürlü sıva kalıplama unsurlarını görebilirsiniz. Otelin duvarlarında zengin bir antika mobilya koleksiyonu, sanat eserleri ve diğer süslemeler bulunmaktadır.
Ottawa - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Ottawa ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Ottawa’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Elgin Street' Ottawa, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Byward Market' Ottawa, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rideau Street' Ottawa, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Sussex Drive' Ottawa, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Ottawa kaleleri
♥   Kalesi 'Confederation Building' , 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château Laurier' , 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rideau Hall' , 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château Monsarrat' , 4.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Manoir Louis-Joseph-Papineau' , 64 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Ottawa çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   A - Park 'Pillar park' , 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   A - Park 'Wistaria park' , 8.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   A - Park 'Ryan park' , 9.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Provincial Park 'Burnt Lands Provincial Park' , 39.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Provincial Park 'Rideau River Provincial Park' , 39.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Ottawa ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Canada' Ottawa, Ontario, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Ottawa ve Çevresindeki Turistik Yerler

Rideau Falls

From the series “Dünyanın En Harika Şelaleleri”
Popüler geleneğe bakılmaksızın, birçok gezgin yaz aylarında değil kışın Rideau Falls'ı ziyaret etmeyi tercih eder. Aslında su akışının nispeten küçük olması, bu nedenle kışın düşmeler daima inanılmaz derecede güzel buz heykelleri oluşturarak dondurur. Bu inanılmaz doğal manzara, Kanada Pavyonu ve Eski Belediye Binası da dahil olmak üzere büyük ölçekli yapıların arka planına karşı daha etkileyici ve ilginç görünüyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Ottawa’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

20.04.2024

Ottawa Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ottawa Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Ottawa, Kanada Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Ottawa’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Ottawa’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018