OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Milano

Milano’da En İyi Haftasonu - Sıradışı Yerler ve Mekanlar

Castello Sforzesco, Milan   Milano’nun gezginlere sunabileceği tek şey sayısız tarihi binalar ve yerel butiklerdeki inanılmaz yüksek fiyatlar olduğunu düşünüyor musunuz? Bu yönler gerçekten şaşırtıcı olabilir, ancak ara sıra turistler, daha önce bu şehirde bulunan gezginleri değil. Milan’da aşırı pahalı alışveriş yapmak, yapılacaklar listenizde değilse de, yine de tatilden otantik bir şeyler getirmek istiyorsanız, ’Lambrate’ tren istasyonuna gidin. Tren istasyonunun yakınındaki bir meydanda küçük bir pazar var. Pazar, ziyaretçileri uygun fiyatlarla hoş bir şekilde şaşırtacak. Burada, 5 euro’luk şık güneş gözlüğü, 10 euro’luk ’markalı’ bir çanta, yüksek kaliteli deri kemerler, çeşitli ilginç aksesuarlar ve hediyelik eşyalar satın almak mümkün. Birçok turist Lambrate’i tanımıyor ya da onu ziyaret etmek için zaman bulamıyor. Pazarın renkli tezgâhlarında dolaşırken, arkadaşlarınıza daha sonra şehirde unutulmaz bir alışveriş tecrübeniz olduğunu kolayca söyleyebilirsiniz.
  1. En popüler ulaşım aracı metro ve otobüslerdir. Onları kullanarak şehirdeki herhangi bir yere kolayca ulaşabilirsiniz. Buradaki otobüslerin durdurulmadığını unutmamalısınız. Otobüsü durdurmak için elini … Açık
Hiçbir tramvayda sauna efekti yaşadın mı? Hayır, sıcak bir günde süper kalabalık bir tramvayda ’büyüleyici’ bir yolculuk değil, tramvay açık bir gerçek yüksek sınıf sauna hakkında. Eşsiz hizmet ’QC Termemilano’ Spa tarafından sağlanmaktadır. Gerçek bir tramvay aracı ile açık olan yaratıcı bir saunaya sağlıklı yaşam tedavileri için hayran olacaksınız. ’Tramvay del Benessere’ saunası klasik saunalarla aynı görünüyor ve ahşap tezgahları ve dinlenme alanına sahip kaliteli bir buhar odasına sahiptir.
Aşırı tapmak ve yüksek sesle Milano caddelerinden biraz zaman harcamak istiyorsanız ’Castello Sforzesco’ yı ziyaret etmek için doğru zaman. Kaledeki boş salonlarda bir başka sıkıcı gezi beklemekte olan turistler, gezi esrarengiz eski zindanlarına çıkacakları için şaşkına çevrilecekler. Kaleden uzak olmayan Santa Maria delle Grazie Kilisesi, orada bulunan Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği duvar resmi nedeniyle uluslararası alanda ünlüdür. Birkaç metre önce, her iki binayı birbirine bağlayan eski bir geçit keşfedildi. Bundan önce, varlığı ile ilgili tüm öyküler sahte olarak kabul edildi. Benzersiz gezi henüz ünlü değil, pek çok gezgin onu ziyaret etmiyor. Eski meşale tarafından aydınlatılan zindandaki bir yürüyüş, muhtemelen unutulmayacak bir şey olacaktır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Four Seasons Hotel Milano çok sıradışı ve çekici bir yer. Prestijli otel, geçmişte bir manastır olan ve 15. yüzyılda kurulmuş olan güzel bir binada hizmet vermektedir. Otel sadece birinci sınıf bir yer değil, aynı … Açık
Çeşitli gezilerden ve şehrin simgesel mekanlarının araştırılmasından sonra kendinizi aç hissediyor musunuz? Milan’daki en büyük gıda pazarının bulunduğu ’Piazza Wagner’ e kadar acele edin. Bu pazardaki bir yürüyüş pahalı restoranlara harika bir alternatiftir. Deneyimli yolcular, oradaki en popüler İtalyan lezzetlerini denemek mümkündür. Ağzı sulandıran Parma jambonu, burrata ve doğrudan piyasada pişirilen taze deniz ürünlerinin tadını çıkarmak için doğru yer burasıdır. Renkli tezgahlarda dolaşmak, sebze seçimi ve egzotik meyve inanılmaz olduğu için çok heyecan vericidir ve deniz mahsulleri kesinlikle kusursuzdur. En önemli gerçek - birçok gezgin, yiyeceklerini örneklemeye izin veriyor, bu yüzden Milano’daki en büyük pazarı kesinlikle aç bırakmayacak ve doluyken bile yiyecek almadan neredeyse imkansız kalıyor olacaksınız.
Galleria Vittorio Emanuele, Milan Eğer aşırı yalvarırsanız ve Milan’daki en korkunç yeri ziyaret etme fikri cazip geliyor, güvenle ’Chiesa di San Bernardino’ ya doğru gidin. Kilise bir bakışta oldukça alışılmış bir hal alıyor, ancak içerideki binaları korkunç gerçeği gizliyor - inşaat sırasında binanın tüm iç duvarları insan kafatası ve kemikten oluşuyordu. Başlangıçta bina bir kript olarak kullanıldı ve ölü insanlar orada gömüldü, ancak daha sonra kilise haline getirildi. Chiesa di San Bernardino’nun dekorasyonu, hayırseverlikle etkileyicidir.
Milano - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Milano ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm Michelin restoranlarının haritası
Milano’nun Michelin yıldızlı restoranları
♥   Restoran 'Larte' Milano. Kategori - Mediterranean cuisine|Modern cuisine. 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'Wicky’s - Wicuisine Seafood' Milano. Kategori - Japanese. 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'Seta' MILANO. Kategori - Creative. 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'Emilia e Carlo' MILANO. Kategori - Modern cuisine. 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'La Brisa' Milano. Kategori - Modern cuisine. 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Milano kaleleri
♥   Kalesi 'Affori Tower' Milan, 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cassino Scanasio Castle' Cassino Scanasio, 8.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tolcinasco Castle' Tolcinasco, 11.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Peschiera Castle' Peschiera Borromeo, 11.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cusago Castle' Cusago, 12.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Milano ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Pinacoteca Ambrosiana' Milan, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museo Poldi Pezzoli' Milan, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Pinacoteca di Brera' Milan, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Castello Sforzesco' Milan, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Padiglione d Arte Contemporanea' Milan, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sarayların haritası
Milano yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Castello Sforzesco' Milan, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Royal Villa of Monza' Monza, 15.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Milano’nun, Guinness Rekorlar Kitabı'nı Hakeden Özgün Yerleri

Duomo di Milano

From the series “Dünyanın Resmi Olmayan 15 İnsan Yapımı Harikası”
Ana yapı malzemesi beyaz mermerdir. İtalyan Simone de Orsenigo, projenin orijinal yazarı olarak düşünülür. Daha sonra Almanya ve Fransa'dan en iyi uzmanlar inşaata ilgi duydu. Yüzlerce yıldır Avrupa'nın en iyi ustaları benzersiz cephe ve iç mekan tasarımı yaratmak için çalışıyorlardı. Onların çalışmaları, 106.5 metre yüksekliğinde sivri uçlu muhteşem katedale dönüştü. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Milano’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

08.02.2023

Fotoğraf Sanatçılarının Gözünden Milano

Milano Haritasında İlginç Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Milano’nun Komşularında Özel Eğlence Gezileri

Gizli yerel sokaklarda yürüyün, küçük kafelere girin, derin bir nefes alın ve Milano’nun tadını çıkarın. Haftasonunuzu alışılmışın dışında geçirin, Milano’nun ruhunu, gerçek bir seyahat gurmesi gibi keşfedin. Rehberimizi takip edin, size özel servislerimizden yararlanın ve Milano’da tutkulu ve unutulmaz bir zaman geçirin!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018