OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Katanya

Katanya’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Piazza Stesicoro   Yerel halkın kültürü çok ilginç ve özgün. Kesinlikle her ailede yaygın olarak tanınan ve beslenen asırlık gelenek ve göreneklere dayanır. Nesillerin ardışıklığı, aile ilişkilerinin kalbinde yatan anahtardır. Gençler büyüklere saygı duyuyor ve daima tavsiye almasını istiyor. Birçok aile büyük evlerde yaşar. Bazen bu tür özel konutlar, aynı ailenin 3-4 kuşakları yaşayabilir. Her aile üyesinin kendi görevleri vardır. Böyle katı bir düzen, herkesin barış ve uyum içinde yaşamasına yardımcı olur. Kural olarak, bir ailenin genç üyeleri işte meşgul. Finansal güvenlik, öncelikli endişesidir. Bir ailenin yaşlı üyeleri genellikle çocuk yetiştirme ve ev işleri gibi sorumluluklara sahiptir.
  1. Alışverişe çıkarken ulusal para birimini almayı unutmayın. Diğer para birimleri kabul edilmeyecektir. Bir bankada veya diğer uzmanlaşmış döviz bürolarında para alışverişi yapabilirsiniz. Kural olarak, büyük … Açık
Kent sakinleri tiyatro ve müzik konusunda çok tutkulu. Buradaki her kültürel etkinlik gerçek bir tatil. Yerel tiyatrolarda ziyaretçilere her zaman garsonlar tarafından hizmet verildiği unutulmamalıdır. Yeni bir oyun galasında serinletici içecekler ve aperatifler sunmak, her tiyatroda bir tür gelenek haline geldi. Yemek ücreti zaten bir bilet fiyatına dahil edilmiştir. Tiyatro ziyaretleri uzun zamandır yerel halk için en popüler ve sevilen boş zaman etkinliklerinden biri haline gelmiştir.
Yerliler çok dost canlısı ve misafirperver. Gezginlere saygılı ve hatta biraz meraklı davranırlar. Yerel halkın saygısını kazanmanın evrensel bir yolu var - kendi ana dillerinde birkaç kelime öbeği öğrenmek. Böyle bir davranış yerel geleneklere en iyi saygı kanıtı olacaktır. Herhangi bir kamu tesisine girerken, herkesi selamladığınızdan emin olun ve terk ettiğinizde veda etmeyi unutmayın. Bunlar yerel görgü kurallarının kuralları. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Etnea Via, Catania’nın ana alışveriş caddesidir. Yaklaşık 3 kilometre uzunluğundadır. Sokak, popüler mağazalar, rahat restoranlar ve büyüleyici kafelerden oluşan sonsuz bir zincirden başka bir şey değildir. Her … Açık
Yerel sakinler görünüşlerine ve kıyafet seçimine çok dikkat ediyorlar. Bu özellikle yaşlı insanlar için geçerlidir. Sokaklardaki herhangi bir görünüm çok açık veya sarhoş kıyafetlerle kötü bir tat işareti olarak yorumlanabilir. Yabancılar da klasik tarzda giyinmeye teşvik edilirken, adil cinsiyete parlak mücevherler ve aksesuarlar kullanmanız önerilmez. Yerel sakinlerin çok açık kıyafetler giyen birinin ortaya çıkmasına tepkisi oldukça mantıklı olacaktır - yoldan geçenler ona biraz pelerin ya da gömlek sunacak.
Presa - Piedimonte Etneo Çeşitli dini yerleri ve devlet kurumlarını ziyaret etmeyi planlayan yolcuların kıyafet seçiminde özellikle dikkatli olması gerekir. Yerel insanlarla iyi bir ilişkiye sahip olmak gerçekten çok basit, sadece görgü kurallarına uymak gerekiyor.
  Şehir, Sicilia’nın doğu kesiminde, Etna yanardağının hemen yakınında yer almaktadır. Şehrin hayatı tamamen şanlı volkanın havasına bağlı. Uzun tarihi boyunca Catania basitçe kül katmanlarının altına … Açık
  Yerel festivaller ve diğer kutlamalar, bölgenin otantik kültürünü tanımanın mükemmel bir yoludur. Festival Internazionale di Tango della Sicilia, bölgedeki en popüler etkinliklerden biri. Tutkulu tango dansına yakışır bir şekilde sıcak Ağustos ortasında gerçekleşir. Festival, Sicilya’nın festival yaşamında önemli bir etkinlik. Birçok İtalyan, Tango della Sicilia’yı ziyaret etmek amacıyla yılın bu döneminde Catania’yı ziyaret eder. Bu tutkulu dansa adanmış etkinlik üç alanda gerçekleştirildi: Dansçılar arasındaki yarışmalara da ev sahipliği yapan Romano Palace Hotel, düzenli ziyaretçilerin tango dansı yapabilecekleri Lido Azzurro Plajı ve muhteşem performanslar ve gösteriler sunan Royal Hotel.
Siculorum Gymnasium Acireale’de, Katanya’ya yakın bir yerde gerçekleşen daha popüler ve renkli bir festival var. Şubat sonunda ve Mart başında düzenlenen Acireale Karnavalı budur (festival 3 hafta sürer). Bu, Etna Dağı’nın eteğindeki kasabanın renkli bir krallığa dönüştüğü zamandır. Bu tatille ilgili eski bir gelenek var - insanlar komik figürler yapmak için çiçek kullanıyorlar. Birçok katılımcı geleneksel ’konfeti savaşı’ nedeniyle Acireale Karnavalı’nı seviyor. Heyecan verici bir aktivite ve büyüleyici bir gösteri. Etkinliğin programı tiyatro, müzikal ve dans gösterileri ile çeşitli yarışmalar ve oyunlar içeriyor. Kısacası, Acireale Karnavalı’nda kimse sıkılmayacak.
  Catania, açık hava etkinlikleri ve spor için ideal bir yer olarak kabul edilir, burada çocuklu turistler için çok sayıda heyecan verici eğlence bulunabilir. Botanik bahçesini kesinlikle ziyaret etmeliler, Orto Botanico. En … Açık
Festivallerin yanı sıra Katanya’da birçok ulusal bayram kutlanır. Doğal olarak, bu kutlamalar yerel kültürü tanımak isteyen tüm turistler için idealdir. Örneğin, 5 Şubat, kentin kentin koruyucu azizi olan Saint Agatha’yı beslediği gündür. Şehrin tüm merkezi sokakları bu tatil için şenlikli bir dekorasyona sahip ve ciddi alayı Saint Agatha heykelini taşıyor. Renkli geçit törenine hayran kalmanın yanı sıra, bu kutlama yerel lezzetleri ve içecekleri tatmak ve elbette akşamları muhteşem havai fişekleri izlemek için harika bir fırsat.
Catania, Piazza Duomo Katanya’da yaygın olarak kutlanan dini bayramlar arasında Kutsal Haftadan (Settimana Santa) ve Paskalya’dan (Pasqua) bahsetmek önemlidir. Bu tatillerin renkli havai fişekler, geçit törenleri ve ciddi kitleler olmadan hayal etmesi imkansız. 15 Ağustos’ta düşen Ferragosto’da yerel halk, bu dünyadaki son günleriymiş gibi eğlenir. Bu geleneksel olarak plajlarda dinlenmenin, havai fişek seyretmenin ve denizde yüzmenin zamanıdır. 8 Aralık, Natività della Beata Vergine Maria’nın zamanı. Yöre halkı kentin ana caddelerinde aziz heykelini taşır. Tatil geleneksel olarak havai fişek ile sona erer. Yeni Yıl Katanya’da da popüler. Örneğin, Teatro Metropolitan her zaman görkemli gösterilere ev sahipliği yapıyor, turistlerin Noel döneminde Katanya’yı ziyaret ettikleri takdirde katılamadıklarını gösteriyor.
Katanya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Katanya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Katanya yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilica Cattedrale di S. Agata, Catania, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Collegiata di S. Maria dell’Elemosina, Catania, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Santuario di Maria Santissima Annunziata al Carmine, Catania, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ex Catedral S. Agata al Carcere, Catania, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Filippo d’Agira, Aci San Filippo, 10.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Caterina, Pedara, 13 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Sebastiano Martire, Acireale, 13.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Katanya kaleleri
♥   Kalesi 'Castello Ursino' Catania, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello Normanno' Aci Castello, 7.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello Normanno' Terlizzi, 18.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello Normanno' Adrano, 28.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Schisò' Giardini Naxos, 38.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Villagonia' Taormina, 42.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Euryalos' Syracuse, 47.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Katanya’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

05.02.2023

Fotoğraflarla Katanya’nın Renkleri

Katanya Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Katanya’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Katanya’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Katanya’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Katanya’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018