OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Malta Adası

Malta’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Fort St. Angelo   Maltalılar, tuhaf bir merak ve saygı ile yabancı gezginlere karşı mükemmel bir mizah anlayışı olan iyi kalpli ve gülen insanlardır. Yabancıların hayatının tüm yönleriyle içtenlikle ilgileniyorlar ve kültürel miraslarını onlarla hevesle paylaşıyorlar. Aile her yerli için temel değerdedir. Tüm tatiller ve festivaller geleneksel olarak aile çevresinde kutlanır. Harika bir şenlikli masa, dört kuşak akraba toplar. Her zamanki bir hafta sonu Maltalı bir aileye birlikte bir aile tatili yapmak için bir neden olabileceğinden, şenlikli bir aile yemeği için özel bir duruma gerek yoktur.
  1. Yerel gece kulüplerini ve kumarhaneleri ziyaret etmek isteyen genç erkeklerin kendileri pasaportu olmalıdır. 18 yaşından küçük ziyaretçilerin bu tür işletmeleri eğlendirmelerine izin verilmez ve pasaportun mevcudiyeti … Açık
Bu nedenle, en popüler geleneklerden biri Cumartesi barbeküsüdür. Soru: “Cumartesi akşamı ne yapıyorsun?” her yerli insandan kesin bir cevap alacak: “Aile barbeküsü!” Deniz kıyısına bir Cumartesi akşamı gezisi sırasında, kıyı şeridini aydınlatan çok sayıda yangın görecek ve hava cazip bir barbekü aroması ile doygunlaşacaktır. Orijinal Malta geleneği, çeşitli aksesuarlar ve barbekü araçları sunan çok sayıda pavyonun ortaya çıkmasına neden oldu. Orada orijinal tükürük, kaliteli ızgara ve şömine kütük parçaları satın alabilirsiniz.
Malta’nın yerel halkının aynı etkileyici ve çarpıcı özelliği müzik tutkularıdır. Malta’nın her köyünün ve kasabasının kesinlikle kendi orkestrası veya grubu vardır. Performansları her festival ve tatil kutlamasını içerir. Ulusal karakter özelliklerinden bahsetmişken, özveri ve muhafazakârlık odaklanmıştır. Özellikler her yaştan insana özgüdür. Malta’nın sadık olduğu ve bir siyasi partinin kurallarına ve politikalarına adanmış olduğu, bir futbol takımını desteklediği ve dizleri bir Koruyucuyla eğdiği söylenebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Malta’da turistler için en popüler alışveriş yerlerinden biri ustaların köyü Ta Qali El Sanatları Köyü, burada en popüler halk sanatlarını bulabilir ve orijinal hediyelik eşyalar seçebilirsiniz. Bu köyde … Açık
Artfulness yerel halka özgü başka bir özelliktir. Yerel halk birçok turist için oldukça tembel görünebilir. Aslında yerliler her türlü rutin işte oldukça yavaş ve kasıtlıdır ve kendilerine verilen herhangi bir görevi yerine getirirken zamanla oynarlar. Malta’nın oldukça güvenilir olduğunu ve saatlerce yeni tanıdıklarla konuşabileceğini belirtmek gerekir. Sıcak Akdeniz mizacı yerel insanlara özgü saldırganlık olarak değil, sadece belirli bir karakter özelliği olarak alınmalıdır.
St Pauls Cathedral Mdina   Gemi enkazının en hoş olay olmamasına rağmen, Malta her yıl felaketin onuruna bir tatil kutluyor. Yerliler St. Paul’un inandığı gibi adanın kıyılarında yıkılmış olmasından gurur duyuyor. Yerliler bu olayı 10 Şubat’ta neredeyse yılın başında renkli olarak kutluyor. Kutlama geçit törenlerini içeriyor, geçit törenine liderlik eden insanlar Apostle ve dağınık konfeti boyunca büyük bir figür taşıyor. Bütün bunlara müzik, kitle şenlikleri ve elbette eğlence eşlik ediyor. En çarpıcı olaylar, diğer şeylerin yanı sıra St. Paul’un Anglikan Pro-Katedrali’nde ciddi hizmetlerin yapıldığı başkent Valetta’da yapılır.
  Malta’da olan herkes burayı asla unutmayacak. Daha önce hiç ziyaret etmeyen insanlar her zaman oraya ulaşmaya çalışacaklar. Malta, güzelliği ve zarafeti ile ziyaretçileri geleneksel olarak şaşırtan harika bir ülke … Açık
Malta’da Şubat ayı gerçekten hareketli bir ay: ayın sonunda ülke, adanın en parlak etkinliği olarak adlandırılabilecek karnaval kutluyor. Karnavalın başkenti Valletta Floriana’nın banliyösüdür, ancak Malta-Nadur’un diğer bölgelerinde, Gozo adasında ve Valletta’nın kendisinde parlak etkinlikler de düzenlenmektedir. Şehrin ana dini cazibe merkezi olan Kilch San Publiju’nun önünde bir açık hava platformu var. Harika müzik konserleri izlemek ve dinlemek için Cuma ve Cumartesi günleri ziyaret edebilirsiniz ve Pazar günü bir kostüm geçit töreni var. Nadur’daki karnavalın ayırt edici bir özelliği, geçit töreni katılımcılarının canavarlar, cadılar, vampirler, hayalet kostümleri giymeyi tercih etmeleridir.
La Valletta Sadece Havari Paul (Saint, bu arada adanın hamisi olarak kabul edilir), Meryem Ana’nın kocası olan St. Joseph, Malta’da ünlü ve onurlandırıldı - 19 Mart günü 10 Şubat devlet tatiline adanmış. En çarpıcı olaylar, Güney’de bulunan Zejtun’da ve Doğu’da bulunan Rabat’ta iki yerleşimde gerçekleşir. Kiliselerde ciddi hizmetler, askeri gruplar eşliğinde merkez sokaklarda geçit töreni düzenlenmektedir. Akşamları sokaklar aydınlatma ile güzelce dekore edilmiştir. 31 Mart, Özgürlük Günü’nün kutlandığı bir tarihtir. İngilizlerin birliklerini ve donanmasını ülkeden çekmesi 1979 olaylarına göre zamanlandı. En renkli askeri geçit töreni Fort Bormla ve Birgu’da görülebilir, Valletta limanından geleneksel tekneler ’daisa’ ile Malta’nın en büyük yarışlarından biri gönderilir.
  Malta, çocuklara turistlere her türlü ihtiyacını karşılayacak geniş bir eğlence yelpazesi sunmaktadır. Ünlü Malta Ulusal Akvaryumu, Aura beldesinde yer almaktadır. Bu okyanus akvaryumu adanın en büyüklerinden biridir … Açık
Diğer resmi tatiller arasında - 8 Eylül’de kutlanan Zafer Bayramı ve aynı anda üç başarıya adanmıştır: 1565’te Osmanlı İmparatorluğu’nun yenilgisi, 1800’de Fransa ile savaşın sona ermesi ve Almanya tarafından bombalamanın sonu Valletta’da, Malta’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi, kitle şenlikleri eşliğinde askeri geçit törenleri düzenleniyor, akşam gökyüzünde havai fişekleri gördüğünüzde tatil zirveye ulaşıyor. Buna ek olarak, adanın kıyı şehirleri kutlamanın doğasından gelen ulusal lezzet ile ciddi ve renkli bir regatta ’Regata de Il Madonna tal Vitorja’ düzenlemek - aslında gemilerin geleneksel tekneler ’daisa’ olmasıdır. Cumhuriyet Bayramı (13 Aralık), devletin başkentinde büyük ölçekli askeri geçit törenleri ve at gösterileri ile kutlanan renkli bir etkinliktir.
Malta Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Malta Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Malta Adası yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Santwarju Bazilika tal-Madonna tal-Karmnu, Valletta, 4.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kon-Katidral ta’ San Ġwann, Valletta, 4.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katidral Metropolitan Ta’ San Pawl, Mdina, 6.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bażilika San Gorg, Victoria, 24.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Santwarju Ta’ Pinu, Għarb, 27.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Malta Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Fort Saint Angelo' , 5.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Verdala Palace' , 7.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Selmun Palace' , 8.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gran Castello' , 24.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Malta’nın Milli Gelenekleri

Malta'nın turistler için son derece cazip bir diğer ilginç geleneği Cumartesi barbeküdür. Her Cumartesi, Malta'lılar ailelerine ve arkadaşlarına vakit geçirmek için sahile gider. Onlarla birlikte mangallar, şiş ve tabii ki et pişirmek için tüm araçları alıyorlar. Kural olarak, cumartesileri akşamları bir barbekü başlar. Sonuç olarak, plajlardan uzakta, küçük yangınlardan düzinelerce ışık görüyorsunuz. Kıyı boyunca, barbekü için çeşitli ürünler sunan çok sayıda köşk bulacaksınız. Sitede satın alınabilir, kullanılabilirler veya eve hatıra eşyası olarak alınabilirler. …
OrangeSmile araç kiralama Malta’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

14.06.2024

Fotoğraflarla Malta’nın Renkleri

Malta Adası Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Malta’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Malta’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Malta’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Malta’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018