OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Büyük Britanya

Büyük Britanya’da Yolculuk - Yollar, Havaalanları, Demiryolu, Otobüsle Ulaşım

Norwich   Birleşik Krallık, mükemmel ulaşım altyapısına sahiptir. Sadece büyük turist akışı değil aynı zamanda ülkenin kendisinin ve özellikle iş dünyasının gelişimi orada katkıda bulundu. Tüm yolların toplam uzunluğu en az 399 bin kilometre. Aynı zamanda, ülkede nispeten az otoyol var. Sadece yaklaşık üç buçuk bin kilometreye ulaşıyorlar. Ülkenin herhangi bir bölgesinde araba ile seyahat edebilirsiniz. Unutmayınız ki İngiltere’de sol taraf trafiği var. Londra’da 12 metro, kara ve karışık hatları kucaklayan bir metro ya da tüp var. Çizgilerin çoğu zaman ayrı küçük dallara ayrıldığını belirtmek gerekir; bu nedenle daima ulaşım yolunu izlemelisiniz.
  İngiltere en eski monarşik devletlerden biridir. Çok sayıda simge yapıları, müzeler ve tarihi mekanlar var. Ülkenin en ünlü müzesi Londra’daki British …
Devamını oku
Ülkede taksi hizmetleri de bulunmaktadır. En pahalı araçlar siyah taksilerdir. Sokakta durdurulabilirler. Otomobiller her zaman lüks olup, temiz ve konforlu bir iç mekana sahiptir. Sürücüler bir metre kullanıyor. Telefondan daha ucuz taksi çağırılmalıdır. Bu durumda, fiyatı açıklığa kavuşturmanız gerekir çünkü kabin içinde sayaç yoktur. Büyük şehirlerde tramvaylar var. Londra’da, iki katlı tramvaylar bile bulabilirsiniz. Bununla birlikte, otobüsler şehir etrafında seyahat etmenin en popüler yolu olarak kabul edilir. Saat 4-5 arasında, saat 1’e kadar geçer. Bazı gece yolları var. Kural olarak, sadece büyük şehirlerde ve en popüler yerlerde dolaşırlar. Toplu taşıma araçları, yol kenarında kiosklarda, duraklarda ve tren istasyonlarında ve doğrudan şoförden satın alınabilir.
Kings College Yerliler otobüsle şehirler arası hareket etmiyor; Bunun yerine tren kullanıyorlar. Trenlerin bilet fiyatı çok daha yüksek olsa da, çok daha rahat olacak. Yaklaşık 50 yıl önce, modern krallığın sınırları içindeki demiryolu hattı çok fakir bir durumda. Ancak yetkililer harekete geçti ve şimdi İngiltere’deki demiryolu ağı Avrupa’daki en iyi ülkelerden biridir. Biletin bedeli, tren sınıfına ve yolun süresine bağlıdır. En uzak köylere bile ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. Krallığın bölgeleri ile kıyı kentleri arasında, biri su taşımacılığı yoluyla seyahat edebilir. Özellikle feribot kullanabilirsin. Özel tekneler, su taksileri, yatlar ve gezi küçük gemileri Thames gemisi.
  Birleşik Krallık’ın bir sahil beldesi olmadığı gerçeğine rağmen sahilde dinlenmek için rahat alanlar ve aktif spor etkinlikleri bulabilirsiniz. Rüzgar …
Devamını oku
Hava taşımacılığı İngiltere’de de iyi. Ülkenin çok sayıda yerli ve yabancı havaalanı var, bu yüzden devletin en uzak noktalarından geçmek hızlı ve rahat olacak. Buna ek olarak, uçak biletleri masrafı tamamen kabul edilebilir. Bisikletle şehri dolaşmak mümkündür. Yetkililer bu eğilime gayretle destek veriyor, bu nedenle bisiklet şeridini sürekli genişletiyorlar. Herhangi bir şehirde iki tekerlekli bir araç kiralayabilirsiniz. Bu, antik sokakların çok dar olduğu ve trafik sıkışıklığının birkaç kilometre uzunluğunda olabileceği büyük şehirlerde özellikle geçerlidir. Ayrıca, sadece bir uluslararası sürücü belgesi ile bir araba da kiralayabilirsiniz. Böyle bir seçenek günde en az 60 $ mal olacak.

Ana Havaalanları ve Havayolu Ulaşımı

  İngiltere’deki hava ulaşım ağı mükemmel. Ülkede toplam 450 havaalanı çalışıyor. Bazıları sadece yolcu taşımacılığı için değil aynı zamanda nakliye için de kullanılmaktadır. Ana havaalanları iç ve dış hat uçuşlarına hizmet etmektedir. Heathrow Havaalanı ülkedeki en büyük hava limanı. Londra’dan yirmi kilometre uzaklıktadır. Krallığın topraklarında hiçbir eşitliği yoktur. Heathrow, dünyada 4. sırada yer alıyor. Havaalanında beş terminal var. Banka ofisleri, kafeler ve restoranlar, çeşitli mağazalar, salonlar, iş merkezleri ve bebek bakım odaları da dahil olmak üzere yolcuların rahat dinlenmesi için orada her şey düzenlenmiştir. Şehre otobüsle veya trenle ulaşabilirsiniz. Ayrıca önceden bir transfer ve bir taksi rezervasyonu ya da araba kiralayabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Turistler İngiltere’ye sadece keyifli manzaralara hayran olmak için değil, büyüleyici turlara katılmak için de gitmek isterler. Ülke, alışveriş için …
Devamını oku
Gatwick Havaalanı, ülkenin ikinci sıralarında. Her ne kadar, kapasitesi ile dünyadaki en işlek havaalanıdır. İki terminale sahiptir, bunlar arasında bir dizi yeraltı trenleri yatmaktadır. Hava limanının bir altyapısı güzel. Burada, hediyelik eşya dükkanları ve butikleri, kreş ve toplantı odaları, restoranlar ve kafeler bulabilirsiniz. Otellerin doğrudan bölgede bulundukları belirtilmelidir. Bu havaalanı Londra’ya 46 km uzaklıkta. Karşı tarafta, başkentle aynı mesafede Stansted Havaalanı var. Sıra dışı mimarisi ve yüksek kaliteli hizmetiyle ünlüdür.
Manchester Havaalanı aynı adı taşıyan kentin yakınında bulunuyor. Ölümü, ilk üç hava limanına kıyasla çok etkileyici değildir. Yine de, hizmet kalitesi de mükemmel. Havaalanında bir demiryolu istasyonu ve bir otobüs durağı bulunmaktadır. İskoç Edinburgh Havaalanı aynı adı taşıyan şehirden sadece 12 kilometre uzaklıktadır. Bu liman yakın zamanda uluslararası bir hale geldi. Bu yön bugün çok popüler. Cebelitarık Havaalanı sadece sivil değil askeri güçlere hizmet ediyor. Bristol hava kapısı bütün krallıkta en yoğun olan on havalimanından biridir. Galler ülkesinde tek bir uluslararası havaalanı var, Cardiff. Şehire sadece 20 kilometre uzaklıktadır. Otobüs veya trenle oraya gidebilirsiniz.

Demiryolu, Otobüs, Havayolu ve Denizyolu Ulaşımı

  Birleşik Krallık, oldukça gelişmiş bir ulaştırma altyapısıyla karakterizedir. Herhangi bir ulaşım aracı ile seyahat etmek rahattır. Devlet, filo, trenler, uçaklar ve deniz taşımacılığının durumunu izlemektedir. Bu nedenle, bir yolculuk maliyeti, servis kalitesi ve konforlu yollarla oldukça benzerdir. Çok az sayıda yolcu, ülke genelinde ulaşım ana aracı olarak bir araba seçmektedir. Trafik solaktır ve çoğu turist buna alışmamaktadır. Tüm eski caddeler çok dar olduğu için araba ile en büyük turistik şehirlerde araba kullanmak sorun olabilir. Bu özellikle Londra için geçerlidir. Yine de, her havaalanında veya büyük bir şehirde bir araba kiralayabilirsiniz. Bisiklet bir seçenek olabilir. Ülkenin neredeyse tüm şehirlerinde bisiklet şeritleri dallanıyor. Bu nedenle, yalnızca arzu edilen varış noktasına hızlı ve ucuz bir şekilde ulaşmanın yanı sıra, çevreyi de hayranlıkla izlemek mümkün olacaktır.
  İngiltere’de, her şeyin temelinde İngiliz pedantry bulunur. Yerliler ayrıntılara dalmakta ve onlara özel bir dikkat gösteriyorlar. Bu ülkede birbirinden …
Devamını oku
Ülkedeki en popüler toplu taşıma araçları bir otobüstir. Şehrin içinde, otobüsler her 15-20 dakikada bir farklı yönlerde ilerlemektedir. Sabahın 4’ünden 1’ine kadar hatlar var. En popüler rotalarda gece otobüsleri var. Tatillerde, nakliye miktarı önemli ölçüde azaltılır. Yol kenarındaki kiosklarda, otobüs duraklarında veya tren istasyonlarında ve doğrudan şoförden otobüs bileti satın alabilirsiniz. Bir kerelik bilet veya seyahat kartı satın alabilirsiniz. İkinci durumda, biraz kurtarabilirsiniz. Uzun mesafeli otobüsler, kural olarak, her saat otobüs duraklarından kalkıyor. Konfor çok önemlidir. Bazı şirketler yolcularına içecek ve hafif aperitifler sunuyor.
Oxford İki katlı kırmızı otobüsler İngiltere’nin özelliğidir. Bununla birlikte, kırmızı çift katlı tramvaylar hakkında çok az kişi duymuş. Her ne kadar Londra’da oldukça yaygın olsa da. Böyle bir ortalama ulaşım 50 yıl önce başkentte göründü. Daha sonra kayboldu ve sadece birkaç yıl önce yerel makamlar bu tür ulaşımı şehre geri gönderdi. Otobüs ile tramvayla seyahat imkanı sağlayan bir seyahat kartı satın alabileceğinizi belirtmek isteriz. Ayrıca, metro başkentte çok popüler. Bu, dünyanın en eski üyelerindendir. Sadece 12 satır var. Çoğu karışıktır ve kara ve yeraltı bölümlerine sahiptir. Dalların kendileri oldukça karışıktır, bu nedenle seyahat ederken güzergah haritasını yakından takip etmelisiniz. Engel yürüyüşünün Birleşik Krallık’ta yaygın olduğunu lütfen unutmayın. Bu tür ulaşım güvenli ve ucuzdur.
  Rahatlık İngiltere’de son derece değerlidir. Bu nedenle, turistlerin rekreasyon için ideal ortam sunan birinci sınıf lüks oteller çok sayıda olması bu …
Devamını oku
İngiltere’de çok uzun bir demiryolu ağı var. Bu, Avrupa’nın en iyilerinden biri. Ülkenin en uzak bölgelerine bu tür ulaşım vasıtasıyla ulaşılabilir. Biraz tasarruf etmek için bir veya iki hafta önceden bilet almaya değer. Ayrıca, tekrar kullanılabilir bir bilet alabilirsiniz. İngiltere’deki trenlerin çoğu saatte iki yüz kilometreye ulaşıyor. Otomobiller temiz ve konforludur. Trenler programa göre çalışır. Maksimum gecikme süresi 10-20 dakikadır. Maliyet, yolculuk süresine, kalkış noktasına ve bir tren veya bir otomobilin sınıfına bağlıdır. Zaman kazanmak için birçok turist krallığın en ünlü şehirleri arasında havadan dolaşıyor. Ülkede yaklaşık 450 hava limanı var. İç hat uçuşları hemen hemen her havalimanında mevcuttur. Oraya otobüs, tren, transfer veya taksi ile ulaşılabilir. Birleşik Krallık bir ada devleti olduğundan, gelişmiş bir deniz ulaşımı var. Karayolu ve kıyı kentleri arasında gemi ve feribotlarla hareket edebilirsiniz. Dahası, ikinci tür ulaşım turistler arasında daha popüler. İlk olarak, maliyeti düşüktür. İkincisi, feribotlarda herhangi bir malın ve hatta otomobillerin veya bisikletlerin taşınması mümkündür. Turizm mevsiminin ortasında, Londra’da Thames’de su taksileri, yatlar ve gezi tekneleri var. Ayrıca bir taksi de alabilirsin. İki temel taksi türü vardır - sayaçlarla ve sabit tarife. İlk durumda sokakta böyle bir araba alınabilir. İkinci tip taksi yalnızca telefonla aranabilir. Gezinin masrafını operatörden önceden almayı unutma.
Büyük Britanya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Büyük Britanya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Büyük Britanya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Büyük Britanya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Büyük Britanya gezi haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.02.2023

Büyük Britanya Fotoğraf Akışı

Büyük Britanya Şehirleri için Seyahat Tavsiyeleri

Londra
3. Londra'daki taksiler oldukça pahalı olduğu için otobüsler şehir etrafında dolaşmanın en kolay yolu olmaya devam etmektedir. 4. Çoğu restoran toplam faturada ipucu içerir. Kural olarak, buradaki ipuçları% 10 ila% 15 arasında değişir. Publarda ipucu bırakmak yaygın değildir. 5. Hiçbir koşulda, kişisel eşyalarınızı, kiralanmış bir arabada bile gözetimsiz bırakmayın. Özel park yeri, Londra'da pek çok araba hırsızı olduğu için aracınızı terk etmek … Devamını Oku
Edinburgh
3. Şehrin çoğu restoranında ipuçları toplam fatura dahil edilir. Buradaki ipuçları nadiren toplam faturanın% 10'undan fazlasını oluşturur. 4. Birçok kamusal alanda sigara içmek yasaktır, bu nedenle özel karakterlere ve işaretlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Kentte sigara içmek için birçok özel alan bulunmaktadır, bu nedenle Edinburgh'da bu yönü ile rahatsızlıktan bulamayabilirsiniz. 5. Yöre halkını ziyaret etmeyi planladığınızda, barınaklar için … Devamını Oku
Blackpool
3. Diğer ülkelere telefon görüşmeleri yapmanın en iyi yolu, tüm alışveriş merkezlerine ve devlet kurumlarına yakın olan özel telefon tüpleri kullanmaktır. Özel telefon merkezleri ayrıca uluslararası aramalar için avantajlı tarifeler sunar. 4. Sadece 21 yaşından büyükler için araç kiralama izni verilir. Bir araba kiralamak için, uluslararası standartlarda bir sürücü belgesine ve hesapta gerekli teminat miktarına sahip bir kredi kartına ihtiyacınız olacaktır. … Devamını Oku
Manchester
3. Kafeler ve restoranlar da oldukça yüksek fiyatlara sahiptir. Böylece bir bütçe yemek evinde bir yemek 10 kilo kadar mal olacak. İhtiyatlı turistlerin yerel süper marketlerde yemek satın almaları veya çoğu hazır yiyecekler sunan küçük açık hava kafelerine dikkat etmeleri önerilir. Bu tür kafelerdeki yiyeceklerin kalitesinin mükemmel olduğu, ancak fiyatlandırmanın diğer kafelerin sunacağından çok daha düşük olduğu unutulmamalıdır. 4. Manchester'a bir ziyaret … Devamını Oku
York
3. En pahalı fiyatlar, ulusal mutfağa adanmış restoranlarda belirlenir. Bu nedenle, bütçe gezginlerin çok iyi pub ve kafeleri ziyaret etmeleri önerilir. 4. Birçok otel normalden farklı banyolarla donatılmıştır. Sıcak ve soğuk su için musluklar ayrılmış. Bu su tasarrufu için yapılır. Karıştırıcı muslukları genellikle yeni ve lüks otellere kurulur. 5. Güç kaynağı voltajı 240V, bu yüzden seyahatinize başlamadan önce otelde kullanılacak tüm cihazların … Devamını Oku
Glasgow
3. Bisiklet popüler bir kentsel ulaşım aracı olmaya devam etmektedir. Şehrin hemen hemen tüm bölgelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Deneyimsiz bisikletçiler buradaki trafik çok yoğun olduğu için şehrin orta kesimine yolculuk yapmamalıdır. 4. Araba kiralamak için uluslararası standart bir ehliyet, bir pasaport ve hesapta gerekli teminat miktarına sahip bir kredi kartına ihtiyacınız olacaktır. Teminat miktarı, kiralanan aracın markasına bağlıdır. Daha uzun bir … Devamını Oku
Birmingham
3. Dükkanların ve alışveriş merkezlerinin büyük çoğunluğu saat 9: 00'da açıktır ve saat 17: 30'a kadar çalışmaktadır. Pazar genellikle bir gün izinlidir. Ülkeden ayrılırken KDV'nin% 11'ini iade etmeyi bekleyen turistlerin, satın aldıklarında mağazalarda 'vergisiz' özel bir belge sormaları gerekecektir. 4. Müzeler ve diğer kültür kurumları genellikle 10: 00-18: 00 arası ziyaretçileri kabul eder. Çalışma saatleri cumartesi ve pazar günleri için biraz … Devamını Oku
Cardiff
3. Bisiklet, Cardiff'teki en popüler ulaşım şeklidir. Bu ulaşım aracı ile şehrin her yerine tam anlamıyla seyahat etmek çok uygun. En ünlü bisiklet kiralama ofisi Pedallı Güç Çevrim Kiralama'dır. 4. Araba kiralamak isteyen gezginler, şehrin birçok merkezi caddesinin araçlara kapalı olduğunu unutmamalı. Şehir merkezinde park etmek için ücretsiz bir yer bulmak da kolay değil. Cardiff merkezine yaklaşık 20 dakika uzaklıktaki Cathedral Road, otopark için en iyi … Devamını Oku

Büyük Britanya Şehir Haritası - İpuçları

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018