OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Abaco Adaları Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Abaco Bahamas 048   Abaco Adaları, Bahamalı takımadaların kuzey kesiminde yer almaktadır, en büyük ve en çok ziyaret edilenler Büyük ve Küçük Abaco’dur. Gezginler için 13 küçük adaya da erişilebilir. Rekreasyon için uygun ilgi çekici yerler ve plajlar da vardır. Avrupalılar tarafından adaların aktif kolonileşmesi, 18. yüzyılın sonlarında başladı ve adalarda korunan tarihi eserlerin önemli bir kısmı bu döneme ait.
  Büyük Abaco adasında bulunan en yoğun ve geniş plajlar. Pitoresk bir plaj ’Tahiti’ var. Sahil güzel beyaz kumlarla kaplıdır. Palmiye ağaçlarının yoğun çalılıkları, eğlence şemsiyelerini başarılı bir … Açık
Abako Adaları, dünyaca ünlü yatçılık merkezlerine, plaj rekreasyonuna ve çeşitli spor dallarına sahip olan amatörlerin tarihi mekanlarda yürüyüş yaparak tatillerini çeşitlendirmek için mükemmel bir fırsata sahip olacak. En büyük Marsh Limanı şehri, ana tarihi sembolü Seaview Kalesi olan Büyük Abako adasında yer almaktadır. Hayatının son yıllarını Bahamalar’da geçiren ve onlar hakkında bir kitap yazan ünlü bir Amerikalı doktor Evans Kottman tarafından inşa edildi. Güzel kale, muhteşem görünümü ile yıllardır şaşırtıcı ziyaretçiler olmuştur. Takımadaların en ünlü mimari mekanlarından biridir.
Oldukça sıradışı bir cazibe Pete’s galeri-pub. Popüler eğlence merkezine ek olarak, ziyaretçiler ilginç bir müze bulabilir. Bu adadaki ilk yerleşimciler tarafından kuruldu - Peter ve Rendolph Johnsons. Her hafta galeride heyecan verici eğlenceli etkinlikler var. Yakındaki Elbow Cay adasına tekne ile kolayca ulaşılabilir. Yürüyüş sevenler için itiraz emin olabilirsiniz. Adanın önemli bir kısmı geniş asırlık bahçeler tarafından işgal edilmiştir. 19. yüzyılın ortalarından kalma güzel bir deniz feneri burada korunur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Abaco’nun en popüler ve lüks otellerinden biri Marsh Limanı’nda yer almaktadır. Lüks resort otellerinde dinlenen turistler kesinlikle Abaco Beach beğenecekler. Lüks otel, özel bir plaja ve marinaya sahiptir. … Açık
Elbow Cay adasındaki en büyük yerleşim yeri, en güzel binalarından birinde tarihi bir müzeye ev sahipliği yapan Hope Town’dur. Burada, şehrin tarihini anlatan paha biçilmez el yazmaları ve fotoğrafların yanı sıra sayısız enkazdan kurtarılan Çin porselenlerinden oluşan geniş bir koleksiyon bulacaksınız.
İnsan-O-Savaş Cay Isle dalgıçların dikkatini çekmeyi asla bırakmaz. Ana cazibe sahilden su altında gizlidir. Burada, bir iç savaş sırasında 1862’de kıyı sularına batmış askeri bir gemi olan Adirondack’in enkazı. Ada, iki yüz yıldan uzun bir süredir bir tekne inşaat merkezi olarak hizmet vermiş ve çok sayıda büyüleyici gezi sunmaktadır.
  Büyük Abaco adasında bulunan en yoğun ve geniş plajlar. Pitoresk bir plaj ’Tahiti’ var. Sahil güzel beyaz kumlarla kaplıdır. Palmiye ağaçlarının yoğun çalılıkları, eğlence şemsiyelerini başarılı bir … Açık
Tarihsel bir bakış açısıyla, Elbow Caw bölgesi büyük ilgi görüyor. Burada sunulan anıtların önemli bir kısmı, en güçlü kasırgalar tarafından yok edildi. Hayatta kalan eserler yerel Wyannie Malone müzesinde saklanır, bazılarının yaşı 200 yıldan fazladır. Bahamian Tasarım Stüdyosu, yalnızca gezintiler için değil, alışveriş yapmadan dinlenmeyi düşünmeyenler için de ilgi çekici bir yerdir. Galeri zengin bir el işi koleksiyonuna sahiptir: orijinal patchwork örtüleri, masa örtüleri, yatak örtüleri ve ustaca işlemeli ipek yastıklar. Tüm ziyaretçiler favori ürün satın alabilirler.
Adalarda da eşsiz doğal yerler var. Aralarında en ilginç olanı Abaco Milli Parkı. Alanı 5000 dönümden fazladır. Parkın önemli bir kısmı tropik ormanlar tarafından işgal edilmektedir. Son yıllarda sayıları önemli ölçüde azalan Bahamalı papağanlar da dahil olmak üzere yüzlerce nadir kuş türüne ev sahipliği yapıyorlar.
  Abaco’nun en popüler ve lüks otellerinden biri Marsh Limanı’nda yer almaktadır. Lüks resort otellerinde dinlenen turistler kesinlikle Abaco Beach beğenecekler. Lüks otel, özel bir plaja ve marinaya sahiptir. … Açık
  Abaco’nun misafirlerinin hizmetine, plaj rekreasyonu için uygun olan harika bir seçim alanı vardır. Büyük Abaco Adası, Tahiti Plajı’nın yeridir. Bu beyaz kum ve yemyeşil tropikal flora ile uluslararası olarak ünlü bir plajdır. Uzun palmiye ağaçlarının sıraları suya yakın büyür, bu nedenle tatilcilerin ağaçların gölgesinde saklayabilecekleri bir güneş şemsiyesi bulundurmaları gerekmez. Bu alanda su kristal berraklığında olup, şnorkelle dalmak ve renkli balıklara hayran olmak için çok uygundur.
Sayısız gezginler Treasure Cay Plajı’na aşık ve sakin ve huzurlu atmosferi ile çok memnun. Bu kıyı alanı büyük bir yer, bu yüzden asla kalabalık değil. Plajda zengin bir yiyecek seçkisi sunan popüler bir restoran bulunmaktadır. Sahile yakın yemyeşil tropik ormanlar bu bölgeyi daha da çekici hale getirir. Upscale gezginler genellikle tatil yeri olarak Marsh Harbour Adası’nı seçerler. Ada, tropik ormanların ortasında doğrudan inşa edilmiş birçok lüks otele sahiptir. Bu otellerin her biri rahat bir özel plaja sahiptir. Sorunsuz bir tatil ve her türlü su sporları için ideal bir yerdir. Son yıllarda adada birçok modern dalış merkezi ortaya çıktı.
Abaco Adaları - rehber bölümleri 1 2 3

Abaco Adaları ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Abaco Adaları çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Fowl Cays National Park' , 8.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Tilloo Cay Reserve' , 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Pelican Cays Land And Sea Park' , 32.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Abaco National Park' , 89.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Walker’s Cay National Park' , 143.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Abaco Adaları ve Çevresindeki Turistik Yerler

Pink Sands Plajı

From the series “En Efsanevi ve Büyüleyici Sahiller”
Son yıllarda, Harbour Island ünlüler arasında muazzam bir popülerlik kazanmıştır. Hollywood yıldızları burada rahatlamak ister ve modeller Pink Beach'i bir fotoğraf çekimi için en iyi yer olarak görür. Elit dinlenme taraftarları için birkaç lüks otel var. En zengin gezginler sahile yakın villalardan birini kiralayabilirler. … Devamını oku

Bahamalar Gezisi: Görülecek Yerler

Hiç şüphesiz, Bahamalar yalnızca tarihi yerlerde değil, aynı zamanda da ilginçtir. Atlantis Su Parkı, eğlence arayanlar için mükemmel bir seçim olacaktır. Park alanı 14 ayrılmış parka bölünmüştür. Yapay lagünler, su altında labirentler, yüzme havuzları ve gezintiler var. …
OrangeSmile araç kiralama Abaco’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

01.02.2023

Abaco Adaları Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Abaco Adaları Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Abaco Adaları, Bahamalar Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Abaco’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Abaco’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018