OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ancona

Ancona’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

ancona   Herhalde, Festa del Mare Ancona’daki en renkli ve heyecan verici kutlamalardan biridir. Her zaman en sevilen Deniz Festivali, şehrin sınırlarının ötesinde ünlü bir hale geldi. Eski zamanlardan beri deniz yerel halk için önemli bir rol oynamıştır. Onlara yiyecek ve esans sağladı, bu yüzden Ancona’da denize özel bir tatilin neden ortaya çıktığını merak etmediniz. Festa del Mare’nin ilk bahsleri birkaç yüzyıl önce ortaya çıktı. Eski bir geleneğe göre, tatil Eylül ayının ilk Pazar günü başlar ve birkaç güne kadar sürebilir. Bu şenlik döneminde, ilginç performanslar ve müzik konserler sahil yakınlarında gerçekleşir. Turistler ve yerli halk, kutlama günlerinde sadece deniz ürünleri ve en iyi İtalyan şarabı sunan yakındaki restoranlarda ve kafelerde oturmak gibi.
  Ancona’ya romantizm ve inzivaya girmek için gelen birçok çift, Complesso Residenziale Augustus aparthotel’i tercih ediyor. Şehrin en romantik apartman dairesi olarak güvenli bir şekilde çağrılabilir. Her iki oda … Açık
Tarihsel olarak, tatil beldesi tatilin doruk noktasıdır. Birkaç düzine renkli tekneler denize açılmaktadır. Hepsi güzel renkli şeritler, çelenkler, balonlar ve çiçeklerle süslüyor. Bu ritüel oldukça semboliktir. Bu, denizde ölen insanların anısına saygı göstermenin bir yoludur. Çoğu zaman, yarışmaya dini bir hizmet eşlik eder. Olayın deniz kısmı bittiğinde, arazi üzerinde tatil devam ediyor. Ziyaretçilerin renkli performanslara katılması hoş karşılandı. Çocuklar ilginç şovları ve konserler izlemekten mutluluk duyacaktır.
Buna ek olarak, çok sayıda tarihsel yeniden yapılanma ve kostüm performansları sürekli düzenlenmiştir. En ünlü olaylardan biri, Corinaldo’da gerçekleşen ve 1517’de zafer anısına layık görülen ’Polenta Kuyusundaki Dava’ konusundaki tatilidir. Ayrıca Ancona ve çevrelerinde genellikle şarap ve İtalyan mutfağının festivallerine rastlanmaktadır. , çoğunlukla yaz aylarında ve sonbaharın sonbaharında haftasonları düzenlenmektedir. Burada, İtalya’nın gerçek rengini hisseden en iyi deniz ürünleri, makarna ve şarapları tadabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ancona’daki lüks marka işlerinin amatörleri, Gisa Boutique çok markalı mağazaya bakma fırsatı buluyor. Bu mağazanın açılışı 1965’te geride bırakıldı. Günümüzde dünya çapında marka giysi ve … Açık
Festa del Mare günlerinde Ancona’da büyük bir adil ticaret açılıyor. En iyi deniz ürünlerinin yanı sıra, güzel hediyelik eşya ve unutulmaz hediyeler satın almak için harika bir yer. Sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar, yöre halkının ve turistlerin büyük grupları şehrin sokaklarında eğlenirler. Müzik asla durmaz ve ana caddelerde parlayan neon ışıkları yanar.
Ancona Deniz Festivali’nin yanı sıra, tüm müzik tutkunlarının hep heyecanla beklediği bir başka ünlü kutlama var. Adriatico Mediterraneo da Eylül ayında gerçekleşir. Festival geleneksel olarak farklı ülkelerden çok sayıda müzik grubu çekiyor. Festivalin yapıldığı günlerde, Ancona’daki farklı stillerin müziklerini dinlemek mümkündür. Ancak, müzik Adriatico Mediterraneo’nun tek cazibe merkezi değil. Sinema tanıtımları ve tiyatro gösterileri de nadir değildir - festivalin kültürel programı oldukça çeşitlidir. Yerel galeriler ve sergi merkezleri, birçok genç sanatçının eserlerini halka sergilediği çeşitli ilginç olaylara ev sahipliği yapıyor. Kural olarak, Adriatico Mediterraneo ve Festa del Mare aynı gün bitiyor. Birçok kişi güzel havai fişeklerin tadını çıkarmak ve denize birkaç para atmak için sahile gelip bu ritüelin şans getirdiğine inanılıyor.
  İtalya pitoresk kasabalarla doludur ve Ancona bunlardan biridir. Burada çok ilginç tarihi mekanlar bulacaksınız ve birden fazla kültürel etkinlik ziyaret edin. Kasaba çok farklı rotalar ve geziler sunuyor; buranın neden … Açık
Bölgenin tarihini ve geleneklerini anlamak isterseniz, bunu yapmanın en iyi yolu yakınlardaki ortaçağ köylerini keşfetmektir. Bu yerlerin güzelliği ve zengin mirası, kaliteli ve misafirperverliği garanti eden İtalyan Touring Kulübü tarafından Orange Flag’i kazandı. Staffolo, turistlerin ziyaret etmeleri önerilen ilk köy. Deniz ve dağlar arasındaki tepelerde, Marches balkonlarından en güzellerinden biri olan nefes kesici bir konuma sahiptir. Staffolo, harika bir şarabın bulunduğu bölgedir, bu nedenle içki içmeye yönelik bazı etkinliklerin olması hiç şaşırtıcı değildir. Ağustos ayının ikinci haftasında Verdicchio Festivali’ni kaçırmayın. Foodies, Eylül ayında yapılan Verdicchio d’Oro ulusal ödülüne katılmaktan mutluluk duyacaktır.
Ancona Ancona’daki Bluefin Tuna Festivali, sağlığınızı güçlendirecek ve İtalyan Adriyatik kıyısının lezzetleriyle buluşacak harika bir tatil. Yıl boyu sağlıklı, ucuz, lezzetli ve ulaşılabilir - mavi balıklar veya daha doğrusu mavi yüzgeçli orkinos, İtalyan masalarında, özellikle Adriyatik kıyısındaki şehirlerde ’ana karakter’ lerden biridir. 6 Mart Cuma gününden 8 Mart Pazar gününe kadar, Ancona’daki Viale Della Vittoria Bulvarı, özellikle deniz severleri tarafından sevilecek olan büyük bir enogastronomik festival olan muhteşem Bluefin Tuna Festivaline ev sahipliği yapıyor. Etkinlik sırasında, saat 09.00 - 11.00 arasında olmak üzere 70 stand sizi bekliyor olacak. Ana stand otel kompleksi Panzini Senigallia’nın şeflerine emanet edildi. Burada mavi ton balığı, kızartılmış, haşlanmış, kurutulmuş, marinara ve zeytin çeşitleriyle doldurulmuş her çeşit seçenekte ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Yemek eşlik ettikleri için Marche bölgesinden şarap servis edilir.
  La Moretta, Ancona’daki en eski ve prestijli restoranlardan biridir. Sadece popüler ulusal yemekleri değil, şehrin en iyi tiramisu yanı sıra diğer harika tatlıları denemek için harika bir yer. La Moreta’nın bir … Açık
Offanga ve Genga, görülmeye değer sonraki ortaçağ köyleridir. İlki tüm ülkedeki en güzel köylerden biri olarak bilinir. Ayrıca, Ancona Denizcilik Cumhuriyeti tarafından inşa edilen eski bir kalenin yeri. Böyle güzel bir yer tüm tarih tutkunları için bir mıknatıs gibidir, bu yüzden her Temmuz ayında Ortaçağ Festivali orada düzenlenmektedir. Gerçekten büyüleyici bir kutlama, ziyaretçiler esnaf ve sihirbazlar, minstreller, soylu şövalyeler, yangın yiyenler ve atlıları görürler. Köy birkaç gün boyunca masala dönüşüyor ve herkesi bölgenin görkemli geçmişine götürüyor.
Ancona - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Ancona ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Ancona yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilica Cattedrale di S. Ciriaco, Ancona, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Concattedrale di S. Leopardo, Osimo, 14.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Santuario Basilica Pontificia di Santa Casa, Loreto, 20.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Cattedrale di S. Flaviano, Recanati, 23.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Cattedrale di S. Settimio, Jesi, 24.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Cattedrale di S. Pietro Apostolo, Senigallia, 26.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di Santa Croce, Ostra, 29.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Ancona kaleleri
♥   Kalesi 'Cassero' Istia d’Ombrone, 11.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca di Offagna' Offagna, 11.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca Roveresca' Senigallia, 26.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Volardi Castle' Torre di Santa Maria, 37.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca di Mondavio' Mondavio, 44.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello della rancia' Tolentino, 44.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca di Urbisaglia' Urbisaglia, 48.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Ancona’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

01.02.2023

Fotoğraflarla Ancona’nın Renkleri

Ancona Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ancona’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Ancona’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Ancona’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Ancona’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018