OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Zadar Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Zadar   Zadar, Venedikliler tarafından Türk askerlerinin işgaline direnmek için üç yüz yıl önce yapılan efsanevi geçilmez bir kale. Bugün iyi korunmuş kale duvarları, dev kapılar ve koruyucu kuleler bu olayları hatırlatıyor. Zadar’ın en büyük kısmı eski sokaklar ve tarihi bir bölge tarafından işgal edilmiştir. Modern otel kompleksleri Borik ilçesinde bulunmaktadır. Burada en popüler plajları, restoranları ve eğlence merkezlerini bulacaksınız.
  City Galleria alışveriş merkezi, Zadar’daki en popüler alışveriş yeridir. Otobüs durağı yakınında yer almaktadır. Alışveriş kompleksi, farklı gelir seviyelerine sahip müşterilere odaklanmıştır. En düşük … Açık
Dükkanlarda yapılan geleneksel yürüyüşlerin, kumsalda dinlenmenin veya spor eğlencelerinin yanı sıra, Zadar ziyaretçilerine çok çeşitli gezi seçenekleri sunar. Kentin en büyük ölçekli mimari kompleksi, MS 1. yüzyılda inşa edilmiş antik Roma Forumu’dur. Forumun yakınında birkaç antik sütun, tapınak kalıntıları ve daha sonra yapılan Aziz Donatus Kilisesi’ni görebilirsiniz. Korkmuş bina 9. yüzyılda yaratılmış ve başlangıçta Kutsal Üçlü Kilisesi olarak adlandırılmıştı. Mevcut ismini sadece 15. yüzyılda almış. Bu kilise, Bizans mimarisinin en iyi manzarası olarak kabul edilir.
Söz konusu manzaraların yanı sıra Zadar’da 15 antik kilise var ve her biri dikkat etmeye değer. Şehrin ana caddesindeki Saint Simeon Kilisesi, Fransisken Manastırı Kilisesi ve Saint Anastasia Katedrali’nden kesinlikle bahsetmeliyiz. Kültürel açıdan, Zadar’ın en ilginç dini yapısı Aziz Maria Manastırı’dır. Bu binanın salonları “Altın ve Gümüş Zadar” isimli sergiyi saklamak için kullanılıyor. Burada, içten eşyaların koleksiyonlarını ve değerli metallerden yapılmış mücevherleri göreceksiniz. Yakınlarda kale duvarları, Kraliçe Helen ve Vladimir Nazor’u onurlandırmak için adlandırılmış iki muhteşem parkın içinde yer almaktadır. Burası akşam yürüyüşleri için muhteşem bir yer ve burada her zaman sessizlik ve rahat bir atmosfer bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Zadar’da birkaç gün geçirmeyi planlayan çocukları olan gezginler kesinlikle sıkılmayacak. Burada birçok ilginç eğlence merkezi ve ilgi çekici yer var. Okul çağındaki çocuklar için kesinlikle Paintball Green … Açık
  Doğa severler, büyüleyici Paklenica Milli Parkı’nı ziyaret edebilecekler. Başlıca değeri hızlı dağ nehirleridir. Kıyılarında bir dizi güzel kaya oluşumları var. Bazı kayaların yüksekliği 700 metreden fazla. Parkta ziyaret edilebilecek birçok güzel mağara var. Milli Park, yürüyüş ve dağcılık severler arasında çok popülerdir. Sıcak aylarda, kendi bölgesinde kamp alanları olduğu için gezginler bu pitoresk yerlerde birkaç gün kalabilirler.
Zadar En alışılmadık şehir çekiciliğinin güvenle “Deniz organı” olduğu söylenebilir. Kıyıdan görülebilir ve duyulabilir. 2005 yılında setin basamağında, deniz dalgalarının etkisi altında çok melodik ve hoş sesler veren bir boru sistemi inşa edildi. Sahildeki bu yer yerel halk arasında popüler. Birçoğu akşamları buraya müzik eşliğinde üretilen muhteşem sesleri dinlenmek ve dinlemek için geliyorlar.
  Zadar’ın en iyi restoranlarından bahsetmişken, Albin’den bahsetmekte başarısız olamayız. Şehir merkezinde yer almaktadır ve sağlıklı bir diyetin takipçileri arasında çok popülerdir. Restoranın menüsü … Açık
Daha az ilgi çekici olanı “Güneşe Tebrik” olarak adlandırılan modern anıt. Gündüz güneş enerjisini yoğun bir şekilde biriktiren 300 güneş modülünden oluşan bir komplekstir. Modüller, 22 metre çapında bir daire şeklinde yere dağıtılmıştır. Akşam başladığında, cam plakalar parlamaya başlar. Bu sıradışı LED panel, çeşitli ışık kompozisyonları üretir. Akşam gezegenlerin geçit törenini, çeşitli takvimlerin ve diğer bilişsel ışık örneklerinin oluşumunu gözlemleyebilirsiniz. Bu sıra dışı anıt, akşam yürüyüşleri için en popüler yer olan Zadar’ın sahilinde yer almaktadır.
Zadar Şehrin görülmeye değer turistik yerlerinden bahsederken, güzel Ninska Laguna sahilinden bahsetmeye değer. Kristal berraklığında su ve etkileyici çevredeki manzaralar sayesinde çoğu zaman yerel halk tarafından “kraliyet plajı” olarak adlandırılır. Bu plajın topraklarında, birkaç şifalı çamur kaynağı vardır, bu nedenle sağlık rekreasyonuna hayran olanlar arasında çok popülerdir. Turistik sezonun zirvesinde, sahilin bu bölgesinde her zaman bir otomatik kamp vardır. Turistlere birçok ilginç eğlence sunulur.
Zadar - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Zadar ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Zadar kaleleri
♥   Kalesi 'Vrana Castle' , 32.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'St. Nicholas Fortress' , 66.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ostrovica Castle' Kulen Vakuf, 82.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sokolac Castle' , 98.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortress Nehaj' , 100.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Zadar çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Telašćica' , 26.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Kornati' , 27.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Paklenica' , 31.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Vransko jezero' , 32 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Krka' , 64.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Hırvatistan Gezisi: Görülecek Yerler

Bölünme kasabası, Jüpiter Tapınağı ve Rönesans döneminin çeşitli katedralleri gibi birkaç ilginç cazibenin olduğu bir başka popüler turistik yer. Yolcuların, 15. yüzyılda binasının yapıldığı Venedik Belediye Binası ve Kulesi'ni ziyaret etmeleri önerilir. Doğa yerlerine gelince, Plitvice Gölleri'nden söz etmeyi başaramayız. Bu 16 muhteşem göl, çam ormanları ve çalılıklar arasında elverişli bir konumdadır. Doğal parkta birçok türde vahşi hayvan ve kuş türü bulunur. Sonunda, Krka Ulusal Parkı ziyareti sadece olumlu anıları bırakacaktır. Parkta büyük bir kanyon, şelale ve birkaç güzel ada var. …
OrangeSmile araç kiralama Zadar’da araba kiralama

Deutsche Hospitality Lozan'da Otel Açtı

Deutsche Hospitality, genişleme planlarını yavaşlatmıyor ve İsviçre portföyüne yeni bir ekleme yaptığını duyurdu. Alman şirketi bu kez Lozan'da otel açıyor. 2023 yılında Chavannes-près-Renens belediyesinde faaliyete geçecek olan Zleep Hotel Lausanne, Deutsche Hospitality'nin ülkedeki ikinci oteli olacak. Oku bunu

06.08.2021

Zadar Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Zadar Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Zadar, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Zadar’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Zadar’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018