OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Comino Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Comino   Gozo ve Comino Adaları Malta’nın yakın çevresinde bulunmaktadır ve bu nedenle turistlerin ilgisini çekmemektedir. Yakınlığa rağmen adalar oldukça farklıdır ve her birinin kendine özgü özellikleri vardır. Gozo, gelişmiş turist altyapısı ile farklıysa ve oldukça canlıysa, Comino, doğayı hissetmek için uygun olan güzel ve tenha bir bölgedir. Aynı zamanda, hem Gozo hem de Comino’da muhteşem tarihi yerler bulunabilir.
  Küçük boyutlarına rağmen, Comino ve Gozo, Malta mutfağının gerçekten lezzetli yemeklerini denemek için gezginlere birçok yer sunabilir. Geleneksel olarak, Blue Lagoon’un ziyaretçileri onlarla birlikte yemekleri … Açık
Bilim adamları, bilim adamlarının bulgularının kanıtladığı gibi, tarih öncesi çağlardan beri yerleşmiştir. Santa Maria Körfezi kıyılarında önemli bir arkeolojik site var; bilim adamlarına göre, bu eski bir mezar. Adanın en önemli tarihi sembolü, 17. yüzyılda St. John Şövalyeleri Teşkilatı’nın inisiyatifiyle inşa edilen St. Mary Kulesi’dir.
Kule, sur ve kale kompleksi içinde önemli bir unsurdu; komşu adalarla birlikte birçok fatih için büyük bir engel oluşturdu. 2002 yılında kule tamamen yenilenmiştir. Bugün en üstte mükemmel bir izleme platformu bulunuyor. 18. yüzyılda inşa edilen St. Mary Bataryası, Comino adasında sağ kalmıştır. Gerçekten eşsiz bir cazibe St. Mary kilisesidir; Devletteki ikonostasisi olan tek dini yapı budur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Gozo’nun kendine özgü bir atmosferi var. Malta ile karşılaştırıldığında, ada turistlerin yaşadığı ve daha az popüler olduğu için değil, bu yüzden yüzlerce yıl önce olduğu gibi yaşamın yerel hızı sakin … Açık
Gozo adası da farklı dönemlerin tarihi binalarını korumuştur. En gizemli konumlar Ggantija’nın antik tapınaklarıdır; onlar gezegendeki en eski binalar arasındalar. Bilim adamlarının versiyonuna göre, megalitik tapınaklar 5 bin 500’den fazladır. Çarpıcı antik tapınaklar, Xaghra köyünün yakın çevresinde bulunmaktadır.
Comino Gozo’daki en çok ziyaret edilen yer, klasik bir sur yerine gerçek bir açık hava müzesine benzeyen Kale’dir. Hemen hemen bütün binalar, antik silahlar, doğa bilimleri ve tarihi eserlerden oluşan zengin bir koleksiyonun yanı sıra yerel folklora adanmış muhteşem sergilerin toplandığı sergi salonlarına dönüştürülüyor. Ayrıca ziyaret edilecek çok ilginç bir yer olacak eski bir hapishane de var.
  Gozo Adası’ndaki Megalitik tapınaklar Ggantija, Dünya’nın en eski yapılarından biri olarak kabul edilir. Geçmiş medeniyetin bu kült yapılar, Büyük Piramitlerden yaklaşık yüz yıl daha büyüktür. Sannat … Açık
Dört Saat Kulesi: Adada Mgarr ix-Xini Kulesi, Xlendi Kulesi, Dwejra Kulesi ve San Blas Kulesi var. Yapımları 17. yüzyılın ikinci yarısında gerçekleşti; şimdi bütün kuleler dikkatlice restore edilmekte ve mükemmel bir şekilde tutulmaktadır. Bir başka ilginç tarihi dönüm noktası Fort Shambrey’dir. İnşaatı 1794’te tamamlandı; başlangıçta Kalenin yerini alacağı varsayılmıştır. Ancak, büyük ölçekli tahkimatların vazgeçilmez olduğunu kanıtladı. Bugün, kale apartman kompleksine ev sahipliği yapıyor.
Comino Adanın ana türbesi, Kaledeki Meryem Ana’nın Göğe Kabulü Gozo Katedrali’dir. Pek çok ilginç efsane, Ta’Pinu kutsal alanı ve 18. yüzyılda inşa edilen güzel St. Dimitri Şapeli ile ilişkilendirilmiştir.
  Efsanevi Calypso’nun kalbini kazanmayı umuduyla daha az efsanevi olmayan Odysseus’u tuttuğu yer bulmak ister misiniz? O zaman yerel arama Calypso’nun mağarasını aramalısın. Edebiyat eleştirmenlerinin ve … Açık
  Adalar muhteşem sahil beldeleri bakımından zengindir. Örneğin Gozo Adası, Marsalforn ve Xlendi’nin tatil alanları ile ünlüdür. Bu tatil köyleri büyük olmamasına rağmen, bu alanda rahat plajların seçimi sadece muhteşem. Tatil alanındaki neredeyse tüm kumsallar insan yapımıdır. Gezginler ayrıca beton yüzeyli rahat plajlarda rahatlayabilirler. Gozo Adası’ndaki gezginler, Xaghra kasabasından çok uzak olmayan Ramla Koyu’na özgü bir plaja gidebilirler. Olağandışı kırmızı renkli kum, bu sahneyi uluslararası olarak ünlü hale getirdi. Şnorkelle yüzme hayranları, Qbajjar körfezine katılmaktan zevk alacaktır. Bu çakıl taşlı plaj şnorkel maskesi ile yüzmekten zevk almak isteyenler için çok rahat.
Comino Comino adası da muhteşem plajlarıyla ünlüdür. Blue Lagoon, şüphesiz, plaj rekreasyonu için en ünlü ve güzel bir alandır. Lagün suyunun sıra dışı bir masmavi rengi vardır ve kristal berraklığındadır, bu yüzden şnorkel hayranlarının burayı sevdikleri bir şey yoktur. Bir ünlü plaj daha ismini St Nicolas’dan almıştır. Pitoresk yerleri seven gezginler ayrıca Mary Bay Plajı’nda dinlenmeyi tercih ederler.
Comino Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Comino Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Comino Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Gran Castello' , 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Selmun Palace' , 15.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Verdala Palace' , 24.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fort Saint Angelo' , 30.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Donnafugata' Ragusa, 97.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Comino Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Malta'daki Megalit Tapınaklar

From the series “Dünyanın Ayakta Kalmış En Yaşlı Anıtları”
Toplamda, adada yirmi'den fazla antik tapınak keşfedildi; bunların arasında sadece yedi günümüze kadar mucizeden korunmaktaydı. Hagar Qim, Ġgantija, Tarxien ve Mnajdra olmak üzere dört tapınağa özellikle ilgi duyulmaktadır. En eski tapınak Ġgantija ve en büyük - Hagar Qim. Mnajdra alışılmadık konumu ve yönelimi ile karakterizedir. 5000 yıldan daha uzun bir süre önce bu tapınak Feng Shui kurallarına göre inşa edilmiştir. … Devamını oku

Malta Gezisi: Görülecek Yerler

Ülkenin başkenti Valetta, gerçek bir açık hava müzesidir. Şehrin güzel kiliseler, ortaçağ sarayları ve kaleleri açısından zengin. Grandmaster Sarayı adadaki en güzel bina olarak kabul edilir. Günümüzde saray, cumhurbaşkanının ikametgahı olarak kullanılmaktadır. Turistlerin St. Elmo Kalesi ve Aziz John Katedrali'ni ziyaret etmeleri önerilir. 16. yüzyılın bu binaları harika durumda ve geçmiş yüzyılların güzelliğini ve lüksünü açığa çıkarıyor. Birçok saray müzelere dönüştürülmüştür - Provence Sarayı, ülkedeki en büyük Arkeoloji Müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Amiral Binası Güzel Sanatlar Müzesi'ne dönüştürülmüştür. …
OrangeSmile araç kiralama Comino’da araba kiralama

Salgın Seyahat Trendlerini Nasıl Değiştirdi – Hilton Raporu

Asırlık tarihi boyunca 3 milyarı aşkın misafiri ağırlayan efsanevi otel şirketi, sürekli değişen trendlere ayak uydurmaya, gezginlerle birlikte gelişmeye ve onların taleplerini karşılamaya çalışıyor. Bu günlerde insanlar yeni mutfak trendlerini denemeye daha istekli. Alkol tercihleri de değişiyor - tekila, pandemi öncesi lider olan burbondan daha popüler hale geldi. Sürdürülebilirlik, günümüzde Londra, Madrid veya Pekin'deki otellerin benimsediği bir başka trend. Karantinada geçen bir yıldan fazla süre, insanların sağlıklı bir gezegen için çabalarını tazeledi. Oku bunu

30.11.2021

Comino Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Comino Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Comino Adası, Malta Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Comino’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Comino’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018