OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Malta Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Red Tower   Malta’da olan herkes burayı asla unutmayacak. Daha önce hiç ziyaret etmeyen insanlar her zaman oraya ulaşmaya çalışacaklar. Malta, güzelliği ve zarafeti ile ziyaretçileri geleneksel olarak şaşırtan harika bir ülke ve ünlü bir Akdeniz adasıdır. Eski zamanlardan beri Malta, eşsiz kutsal alanları, putları, heykelleri ve sunakları ile tanınmaktadır.
  Maltalılar, tuhaf bir merak ve saygı ile yabancı gezginlere karşı mükemmel bir mizah anlayışı olan iyi kalpli ve gülen insanlardır. Yabancıların hayatının tüm yönleriyle içtenlikle ilgileniyorlar ve kültürel … Açık
Malta, Akdeniz iklimine sahip Malta takımadalarının en büyük adasıdır. Burada kışlar ılık ve yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçer. Nehirlerin yokluğu nedeniyle tatlı su sıkıntısı var; Bölgenin en olağan bitkileri sklerofilli meşe, kaktüs, dikenli armut ve papatyadır. Adanın ana geliri Malta’dan geçen gemilerin turizm, onarım ve bakımına aittir. Altın, gümüş ve camın işlenmesi de burada iyi gelişmiştir.
Malta’da her türlü arzuyu tatmin edebilirsiniz. Mercan kayalığı gözlemiyle dalış yapmayı, rahat şezlonglarda kumsallarda rahatlamayı, sahilin üzerinde uçmayı, barlarda ve restoranlarda eğlenmeyi, çocuğunuzun İngilizce öğrenmesini veya palmiye yaprakları altında romantik bir akşam geçirmeyi deneyebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Malta şehirlerinin her biri, tur tutkunlarının ilgisini çekecek eşsiz simge yapılara ve turistik mekanlara sahiptir. Tarihi nesnelerin büyük bir kısmı Valette topraklarında bulunur. Kentte bazı mimari yapılar ve … Açık
Adanın başkenti Valletta, geleneksel olarak muhteşem görünümü ile ziyaretçileri büyülüyor. Burası aynı zamanda önemli bir deniz limanı ve uluslararası bir havaalanıdır. Valetta Tunç Çağı’nda inşa edilmiştir. Bugün mimarisi ve sokakları, St. Paul Katedrali, Ulusal Müze, Sanat Müzesi, St. John Katedrali, Grand Master Sarayı, 1731’de inşa edilen Manoel Tiyatrosu ve Cephanelik. Valletta’da üç antik şehir var - Cospicua, Vittoriosa ve Senglea. Bu yerlerden Malta’nın ana kapıları olan Büyük Liman’ın muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Blue Grotto yakınlardadır. Mağara adını içindeki kristal temiz sudan aldı.
Old Naval Hospital and Lift, The Grand Harbour, Valletta-Three Cities   Malta’nın en tanınmış doğal cazibe merkezleri arasında Azure Penceresi bulunmaktadır. Bu, yüzlerce turistin her gün sahilde görmeye geldiği doğru simetrik bir şeklin doğal kemerinin adıdır. Günün farklı saatlerinde, bu muhteşem yer, aydınlatma seviyesine bağlı olarak renk değiştiren deniz suyu nedeniyle farklı görünüyor. Kemeri karadan hayranlıkla seyredebilir veya bir tekne kiralayabilir ve sembolik bir ritüel yapabilirsiniz - kemerden geçmek ve bir dilek yapmak.
  Gezginler, Malta’nın en küçük kasabalarında, köylerinde ve köşelerinde bile çok sayıda cazibe merkezi ve eğlence bulacak, bu arada büyük şehirlerde sayısız eğlence merkezi, spor merkezi ve dükkan bulunuyor. … Açık
Malta’daki doğa severler, San Antonio’nun adını taşıyan botanik bahçesini ziyaret etmek isteyecekler. Bu yemyeşil bahçenin topraklarında, düzinelerce nadir ağaç ve çiçek türü temsil edilir. Bir başka ilginç özellik portakal ağaçlarının bolluğu. Olgunlaşmış portakallar, Noel arifesinde buraya gelen bahçe ziyaretçilerine hediye olarak dağıtılır. Malta Botanik Bahçesi tarihi. Kendi topraklarında birkaç güzel eski bina var.
Fort, The Grand Harbour, Valletta-Three Cities, Malta Ghar Dalam Mağarası sadece önemli bir doğal cazibe değil, aynı zamanda eşsiz bir arkeolojik sit alanıdır. İçinde araştırmacılar, yaşı 7.000 yıldan fazla olan eski insanların yerlerini keşfetti. Şu anda, bu büyük mağara turistlere sadece kısmen erişilebilir. Salonlarının çoğu hala araştırılmaktadır. Mağarada ziyaretçilerin arkeologların değerli bulgularını görebileceği küçük bir müze açıldı.
  1. Yerel gece kulüplerini ve kumarhaneleri ziyaret etmek isteyen genç erkeklerin kendileri pasaportu olmalıdır. 18 yaşından küçük ziyaretçilerin bu tür işletmeleri eğlendirmelerine izin verilmez ve pasaportun mevcudiyeti … Açık
Adada, günümüzde müze olarak da çalışan birçok lüks eski saray korunmaktadır. Çok ilginç bir Casa Rocca Piccola olduğunu. Yapım zamanından itibaren görünüşünü neredeyse değiştirmedi. Uzun yıllar boyunca saray varlıklı bir aileye aitti. Antika mobilya, resim ve yemeklerin yanı sıra diğer eski eserlerin ilginç bir koleksiyonunu içerir. Sarayın odalarının çoğuna turistlerin ziyaret etmesi mümkündür.
Fort St. Angelo Tarihi anıt Fort Saint Angelo, Malta için semboliktir. Adayı 11. yüzyılda korumak için inşa edilmiştir. Neredeyse bin yıldır amaçlanan amacı için kullanılmıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında bile, kalenin topraklarında askeri kuruluşlar vardı. Kalenin katlanması gereken yüzlerce savaşa rağmen, mükemmel bir şekilde korunmuş ve şimdi tarihi bir müze olarak çalışmaya devam ediyor.
Malta Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Malta Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Malta Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Fort Saint Angelo' , 5.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Verdala Palace' , 7.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Selmun Palace' , 8.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gran Castello' , 24.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Malta Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Azur Penceresi

From the series “Su ve Rüzgar ile Oluşmuş İnanılmaz Doğal Kemerler”
İki görkemli kayalık kemeri destekler, doğal köprünün yüksekliği yaklaşık 50 metre kadardır. 2012'de kemeri destekleyen kayalardan birinde büyük bir taş kırıldı ve bu da tasarımın daha kırılgan olmasına neden oldu. Halen, turistlerin yaklaşması önerilmez. Kayaların yakınında yüzmek ve dalış yapmak son derece tehlikelidir. Binişaretin güvenli bir mesafeden hayran olmasına rağmen unutulmayacak kadar çok izlenim bırakabilirsiniz. … Devamını oku

Malta Gezisi: Görülecek Yerler

Mnajdra, Hagar Qim ve Tarxien'in antik tapınakları, adanın en görkemli manzaraları arasındadır. Bilim adamlarına göre, tapınakların yaşı 6-7 bin yılı aşıyor ve bu sayede ünlü Giza Piramitlerinden yaklaşık bin yıl daha eski hale geliyor. Bunlar dev megalitlerden yapılmış gerçekten benzersiz binalar. Bu tapınakların nasıl yapıldığı ile ilgili pek çok teori var, ancak şu anda insanların böyle dev taşları yapı için nasıl kullandıklarını tam olarak söylemek mümkün değil. …
OrangeSmile araç kiralama Malta’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

30.05.2024

Malta Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Malta Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Malta Adası, Malta Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Malta’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Malta’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018