OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Manchester

Manchester’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Albert Square, Manchester   Son yıllarda Manchester, dünyaca ünlü futbol kulübünün bu küçük doğal İngiliz kentinin ününü fırlattığı için çoğunlukla futbol söylemiyle tanımlanıyor. Ancak Manchester, sadece futbol taraftarları için değil, heyecan verici turlara ve tarihi öneme sahip ziyaret noktalarına tutkulu olan tüm gezginler için büyük ilgi görecek. Manchester, İngiliz repertuar tiyatrolarına ilk ev sahipliği yapan bir yer. Günümüzde şehir, dünyanın dört bir yanından gelen dramatik sanat hayranları için büyük bir cazibe merkezi. Saray Tiyatrosu kesinlikle görülmeye değer. Opera bilenler Opera Binası’nın tadını çıkaracaklar.
  Manchester, Lancashire’de bulunan bir ilçedir. Şehir, Pennines tepesinin batı yamacında Irwell Nehri kıyısında yer almaktadır. Şehir X. yüzyılda Keltler tarafından kuruldu. MS 79’da Romalılar, ticaret ve el … Açık
Manchester ayrıca ziyaret ve keşfetmek için bol yer ile resim sanatının hayranlarını eğlendirecek. Gezi turunda Manchester Sanat Galerisi bulunmalıdır. Büyük mimari öneme sahip güzel bir bina galeriye ev sahipliği yapıyor. Sanat galerisinin sergisi, 17. - 19. yüzyıl İngiliz sanatçılarının zengin bir resim koleksiyonunu sunuyor. Aynı ilgi çekici turistik yer, eşsiz koleksiyonun Eski Mısır tarihine yoğunlaştığı Manchester Müzesi’dir.
Müzenin koleksiyonunda öngörülemez arkeolojik keşifler, önemli tarihi eserler ve sanat objeleri bulunmaktadır. Müze, şehrin en çok ziyaret edilen kültürel yerlerinden biridir. Şehir ziyaretçileri eşsiz mimari yapıları keşfetme şansına sahiptir. Aralarındaki en dikkat çekici ve önemli nokta Manchester Katedrali. İnşaatı 15. yüzyılın ortalarında yapıldı. Dikkat çekici bir şekilde, Katedral günümüze kadar orijinal görünümünde korunmaktadır. Bina sadece etkileyici bir görünüm değil, aynı zamanda zarif bir iç tasarım ve dekorasyona sahiptir. Duvarları çok sayıda dini eseri ve kutsallığı güvence altına alıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Manchester, aktif aile eğlencesi için mükemmel dinlenme tesisleri sunmaktadır. Şehirde birçok güzel park ve eğlence merkezi bulabilirsiniz. Yılın herhangi bir zamanında Chorlton Su Parkı’nı ziyaret etmek ilginç … Açık
Şehrin en güzel ve nefes kesici yerlerinden biri, iki yüz yıldan daha eski Shambles Meydanı olarak kabul edilir. Daha sonraki dönemin mimari mekanlarına, 19. yüzyılın sonunda inşa edilen Menkul Kıymetler Borsası binasına atıfta bulunulabilir. Bina çarpıcı bir tasarıma ve dekorasyona sahiptir. Görkemli tarihi binalar Manchester’da birkaç otele ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında en dikkat çekici oteller, şehrin finans merkezine çok uzak olmayan Saray ve Britannia Manchester’dır.
Town Hall and Market Square at Ashton-under Lyne Greater Manchester England   Manchester değilse, nerede futbol ’Ulusal Futbol Müzesi’ adanmış bir Müze bulunabilir? Daha önce de belirtildiği gibi, kenti yücelten futbol kulübü oldu, bu yüzden müze sergileri arasında interaktif yerleştirmeler ve bardaklar bulabileceğiniz bir kültürel kurum olması şaşırtıcı değil. Ama bu en ilginç değil - Müzede futbol bilgisi ile ilgili testin tadını çıkarabilir ve kendinizi bir spor yorumcusu olarak deneyebilirsiniz. Buna ek olarak, ünlü futbolcular genellikle kültürel kuruma davet edilir, bu nedenle onlarla tanışma şansı vardır. Müzenin ’ağırlıksız’ gibi görünen cam binası da turistler için büyük ilgi görüyor. Ve onu ziyaret etmenin belirli bir avantajı ücretsiz giriş.
  Manchester, konuklarına çeşitli iştah açıcı muamelelerle tedavi edecek birçok ilginç gastronomi destinasyonu ile buluşacak. Rose Garden Restaurant, konukları İngiliz mutfağından lezzetli lezzetler denemeye ve tatmaya … Açık
Diğer ilginç kültürel kurumlar arasında İngiliz polisinin hikayesini anlatan Greater Manchester Polis Müzesi, birçok taşıt türünün sunulduğu Ulaşım Greater Manchester Müzesi ve ülkenin sembolüne özel dikkat gösteriliyor - kırmızı bir çift katlı otobüs. Bilim ve Endüstri Müzesi, çok çeşitli ekipman koleksiyonu için etkileyici - ve bu buhar türbinleri ve eski buharlı lokomotifler ve endüstriyel makineler (ve kült İngiliz TV dizisi ’Doctor Who’ dan Cybermen). Müzede, ziyaretçilerin çevreleyen dünyanın belirli yasalarının nasıl çalıştığını ilk elden görebileceği bir fizik salonu da var. Ve tüm bunlar tamamen ücretsiz, bu yerin başka bir avantajı.
Manchester Cathedral Etkileşimli sergiler ve masterclasses - genç ziyaretçiler için çok fazla eğlence ve sürprizlerin hazırlandığı genç turistlerle birlikte Clayton Hall Müzesi’ni ziyaret etmek ilginç olacak. Kültür kurumu, o zamanların iç ve atmosferinin korunduğu XVIII.Yüzyılın binasında bulunur ve tüm bunlar, Viktorya dönemindeki insanların hala burada yaşadıkları hissini yaratan bebeklerin yardımı olmadan değildir. Sendika hareketinin gelişimi, halkın yasal bilinci ve haklar mücadelesi (oy hakkı dahil) hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacak birçok interaktif sergi Halk Tarihi Müzesi’nde bulunabilir. Başka bir Müzede - Kostüm Ziyaretçileri Galerisi, Ortaçağ’dan Viktorya dönemine kadar güzel bir kostüm koleksiyonu bulacak.
  Manchester’ın birçok ilginç sembolü ve gayri resmi adı var, bu İngiliz kenti harika kültürel özellikler ve gelenekler açısından en renkli ve zengin olanlardan biridir. Manchester, genellikle ’yağmurlar … Açık
Şaşırtıcı derecede güzel bahçede yürümek isteyenler, tropik bitkilerin kokulu aromasıyla muhteşem parkı ile ünlü Wythenshawe Salonu’nu kesinlikle ziyaret etmelidir. Wythenshawe Topluluk Çiftliği, o ’eski’ İngiltere’nin pastoral atmosferi ile kendi topraklarında yer almaktadır. Şehrin kültürel cazibe merkezleri arasında bir onur mekanı, muhteşem buz heykelleri ile buz köyü Buz Mağarası’dır. Otel bünyesinde ayrıca bir buz bar bulunmaktadır. Ayrıca, Manchester’dayken kesinlikle tiyatro veya müzik performanslarından birini ziyaret etmelisiniz - bunu Royal Exchange Tiyatrosu veya Hope Mill Tiyatrosu’nda yapabilirsiniz. İlginç konserler başka bir yerde düzenleniyor - moda cephesi için de ilginç olan Bridgewater Salonu.
Manchester Town Hall Şehrin en güzel bölgelerinden biri, büyük yerleşim yerlerinin benzer mahallelerine kıyasla çok temiz ve bakımlı olan Chinatown. Manchester’da ziyaretçileri farklı bir kültüre sokan ilginç yerler var - bazen burada geleneksel bir İngiliz şehrinde buluşmayı beklemiyorlar. Örneğin, Khizra Mescidi, 1962’de özellikle İslam toplumunun ihtiyaçları için inşa edilmiş bir cami. Ya da iki Budist merkezi - Kagyu Ling Budist Merkezi ve Manchester Budist Merkezi, ki bu şehirle uyumlu görünmüyor. Bununla birlikte, burada yerel sakinlerin hoşgörüsünün bir başka kanıtı olan burada bulunmaktadırlar.
  Manchester, ziyaretçilerini ziyaret etmek ve eğlenmek için bolca yer bulabilecek harika bir eğlence merkezidir. Çeşitli eğlence tesisleri, spor merkezleri ve doğal parklar nedeniyle Manchester tatilinin her günü maceracı … Açık
Neoklasik mimarinin görkemli bir şaheseri Manchester Merkez Kütüphanesidir. Dönüm noktası, 1934 yılında kütüphanenin inşası sırasında Roma Pantheonuna odaklanan Emmanuel Vincent Harris tarafından inşa edildi. Binanın yeniden inşasına sadece 2010 yılında ihtiyaç duyuldu ve dört yıl sonra tamamlandı. Bugün restoran bulabileceğiniz Mısır Borsası binası, kentin bir başka parlak simgesi. Richard lane tarafından tasarlanan bina 1837’de ve II. Dünya Savaşı’ndan sonraki döneme kadar orijinal amaç için kullanıldı. 1996 yılında, bina IRA’nın bombalanması nedeniyle hasar gördü ve sadece 2014’te restore edildi. Bu sırada, saldırı Manchester’da ilginç kabul edilen başka bir binaya, yani Victoria İstasyonu tren istasyonuna hasar getirdi.
Aşağıdaki bölümde, Manchester ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Manchester ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Manchester - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İki günlük Manchester gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Football
Football
Gay Village
Chinatown
The Lowry
Nerede: Pier 8, Salford Quays, Manchester; Telefon: +44 (0)870 208 6000;
People’s History Museum
Nerede: Left Bank, Bridge St., Manchester; Telefon: +44 (0)161 228 7212;
Urbis
Nerede: Cathedral Gardens, Manchester; Telefon: +44 (0)161 605 8200;
Manchester City Galleries
Nerede: Mosley Street (main office) Quay Street, Manchester; Telefon: +44 (0)161 235 8888;
Manchester Opera House
Nerede: Oxford Street, Manchester; Telefon: +44 (0)161 245 6600;
Manchester Museum
Nerede: John Rylands University Library of Manchester, 250 Oxford Road, Manchester; Telefon: +44 (0)161 275 2648/2634; Opening hours: Mon, Sun & Bank Holidays;
Imperial War Museum
Nerede: Trafford Wharf Road, The Quays, Manchester; Telefon: +44 (0)161 836 4000;
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Manchester yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Chatsworth House' , 50.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Manchester ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Manchester Art Gallery' Manchester, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Manchester yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   St. John the Baptist Church, Chester, 54 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedral Church of St. Anne, Leeds, 57.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedral Church of St. Peter, Lancaster, 72.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Fountains Abbey, Ripon, 82 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Manchester’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

04.02.2023

Manchester’ın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Manchester’ın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Manchester Komşularında Kültürel Geziler

Manchester Kültür Rehberi. Manchester’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Manchester’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018