OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Trapani

Trapani’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Trapani Cathedral   Santuario Dell Anunziata, Trapani’nin ana tarihsel simgesi olmayı sürdürüyor. Ayrıca aşağıdaki isimler altında ünlüdür: Maria Santissima Annunziata Bazilikası Kutsal Alanı veya sadece ’Trapani Madonna’. İlk kilisenin inşası 1315’de başladı, ancak kilise sadece 1332’de hazırdı. Modern bazilika, farklı mimari tarzların uyumlu bir birleşimidir - Sicilya’daki mimari yerler için oldukça tipik bir özelliktir. Muhteşem bazilika tasarımında, oryantal motiflerle ustalıkla karışık Gotik ve Rönesans tarzlarının unsurlarını kolayca fark etmek mümkün. 14. yüzyıla kadar uzanan görkemli Madonna heykeli, şüphesiz, bazilika’nın ana kalıntısıdır. Heykeli ünlü İtalyan heykeltraş Nino Pisano yazar. Heykenin bazilika’da nasıl ortaya çıktığının ilginç bir hikayesi var. Kutsal topraklardaki kovalamaca ve barınağı bulan bir Pisan şövalyesinin bir armağanıydı. Birçok yüzyıl boyunca, muhteşem bazilikası kent sakinleri için önemli bir ulusal sembol olmuştur. Söylemeye gerek yok, çeşitli dini bayramlarda kutlamalar için geleneksel mekan.
  Trapani, en çekici tarihi otellerde konaklayanların keyfini kaçırmayacak. Palazzo Serraino, bugüne kadar bu kategorideki en ünlü otellerden biridir. Şehrin kalbinde muhteşem güzel eski bir binada açıktır. Geçmişte … Açık
Antik geçmişi meraklıları, Museo Pepoli ziyaretlerinden çok daha memnun olacaklar. Bu müze, çoğunlukla eski Yunan ve Roma dönemlerine ait paha biçilmez arkeolojik eserler koleksiyonları sergiliyor. Müzenin bir kısmı, en ünlü Sicilya sanatçılarının eserlerini sergileyen bir resim galerisine dönüştü. Olağandışı eşyalara sahip salonlar var, örneğin, el yapımı mercan malları ve süslemeleri sergisi. Birkaç yüz yıl önce mercan parçaları altın değerinde ve yabancı tüccarlarla oldukça popüler olmuşlardı. Günümüzde, mercanlardan hediyelik eşyalar yapmak yasaktır, bu nedenle sadece müzedeki bu eşyalara bakmak mümkündür.
Sadece Trapani’deki hiçbir gezgin, şehrin en ünlü caddelerinden biri olan Vittorio Emmanuele Meydanı’nı ziyaret etmekte başarısız olabilir - Corso Vittorio Emmanuele. Trapani’nin bu bölümü, Palazzo della Gidecca en ünlülerinden biri olan mimari zenginlikleri açısından zengin. Cepheden çok göz alıcı bir dekora sahip olduğu için sarayı fark etmemek çok zor. 17. - 19. yüzyıllarda, sadece Trapani’deki en zengin insanlar konutlarını bu caddede inşa edebilirler. Yakınlardaki önemli bir dönüm noktası da var - Church of Purgatorio. Bu kilise, içinde sergilenen eski heykeller nedeniyle ünlüdür. Kutsal Hafta boyunca, bu heykeller Trapani’nin merkezi sokaklarında ciddi bir geçit töreni için dışarı çıkarıldı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ancak, minyatür Trapani şehri, aynı adlı il merkezidir. Burası Sicilya’nın batı kıyısındaki mucizevi güzelliğin bir yeridir. Trapani’ye gelen turistlerin çoğu sahil rahatlamayı istiyor. Gerçekten de, … Açık
17. yüzyılın en önemli simgelerinden biri olan Cathedral of San Lorenzo, mutlaka görülmesi gereken bir başka yerdir. Trapani’deki en eski binaları açıklarken, Church of St. Francis of Assisi bahsetmek önemlidir. Bu kilise 13. yüzyıla kadar uzanır ve önemli bir tarihi eserle ünlüdür - Latin ve Ermeni yazıtlı eski bir mezar taşıdır. Bu mezar taşı hakkında birçok teori var. Onlardan birine göre, Trapani’de yaşayan Ermeni diasporası üyeleri, kilisenin bulunduğu yerde ilk dini mekanını yaptılar.
Trapani Seafront Tuzun Trapani’nin başlıca sembollerinden biri olduğunu herkes bilir; Aslında kentin refah ve gelişimini sağlayan ’beyaz altın’ idi. Bu bölgede tuz üretimine başlayanlar ilk Fenikelilerdi. Günümüzde, eski tuzaklar bu harika kentin başka bir dönüm noktası olmuştur. Eski tuzaklar büyük kompleksler olup birçok bina hala iyi durumda. Buradaki bir gezi sırasında, ziyaretçiler, deniz suyundan tuz çıkarmak için kullanılan eski değirmenleri ve havuzları görecekler. Hatta tuza ayrılmış bir müze olan Museo del Sale, daha eğlenceli olmayacak bir gezi bile var. Trapani’nin muhteşem simgelerinin keşfedilmesi unutulmaz bir macera olmayı vaat ediyor.
Aşağıdaki bölümde, Trapani ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Trapani ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Trapani - rehber bölümleri 1 2 3 4 5
Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Trapani yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilica S. Nicolò, Trapani, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Cattedrale di S. Lorenzo Martire, Trapani, 2.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Maria Assunta, Alcamo, 38.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica Cattedrale di SS. Salvatore, Mazara del Vallo, 41.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di Maria Santissima del Soccorso, Sciacca, 74.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Calogero, Monte di Sciacca, 75.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İtalya’nın İkonik Kültürel Yerleri

Milan, İtalya'nın ikinci en büyük şehridir. Çok sayıda müze ve tarihi eser bulunmaktadır. Şehrin simgesi, güzelliği şaşırtıcı derecede ateşleyen Gotik tarzındaki Milano Katedrali'dir. 14. yüzyılda inşa edilmiştir. Ambrosian kütüphanesinde Leonardo da Vinci'nin eşsiz el yazmaları bulunmaktadır ve Villa Reale Napolyon Bonapart'ın ve eşi Josephine'nin evidir. Cenova, yüzyıllardır eski bir bağımsız cumhuriyet olan İtalya'nın antik bir kentidir. Cenova'nın sembolü, merkezin ana meydanı olan Piazza Ferrari'dir. Via Garibaldi Caddesi üzerinde şehrin aristokrat soyluluğunun sarayları vardır. Turistler arasında bir diğer popüler bölge ise, denizcilerin yaşadığı kıyıda yer alan Bokkadance'dır. …
OrangeSmile araç kiralama Trapani’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

08.02.2023

Trapani’nin Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Trapani’nin Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Trapani Komşularında Kültürel Geziler

Trapani Kültür Rehberi. Trapani’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Trapani’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018