OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Dublin Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Dublin Castle   Bu şehir etkileyici bir tarihe, çok çeşitli mimari mekanlara ve çok sayıda eğlenceye sahiptir. Dublin’in güney kısmı, bu görkemli şehri ziyaret edenler için en çekici olanıdır. Burada birkaç antik kilise bulabilir, Tarih Müzesi’ni ziyaret edebilir veya nehrin kıyısı boyunca uzanan eski mahallelerde yürüyüş yapabilirsiniz.
  Gezginler genellikle Dublin’i rahat barlar ve mükemmel bira ile ilişkilendirir. Ancak, kentin gastronomik özellikleri bu özelliklerle sınırlı değildir. Bu şehirde tatilciler pek çok sıra dışı restoran, rahat kafe … Açık
Dublin’in ana caddesi O’Connell Sokağı olarak adlandırılmaktadır. Burası çok sayıda popüler restoran ve bara ev sahipliği yapmaktadır. Geceleri diskolar ve gece kulüpleri açık ve ziyaretçilerini bekliyor. Temple Bar, kentin en eski bölgesi olarak bilinir. Turistler geleneksel olarak rahat, gölgeli caddelerinde yürümeyi, modern insanlar için sıra dışı görünen evlere bakmanın tadını çıkarırlar. Fantezi evler arasında, her ikisi de önceki yüzyılların tarzına göre dekore edilmiş hediyelik eşya mağazaları ve barlar bulacaksınız.
Dublin’in ana manzarası, Dublin’in merkez meydanında görülebilen St Patrick Katedrali’dir. Yüzyıllar önce, burada Aziz Patrick yaşadı. Yerlilerin vaftizini düzenledi ve meydanda toplanıp dua etmek veya ikonları kutsallaştırmak için birçok insan toplandı. Dublin’deki ilginç ve unutulmaz yerler arasında kesinlikle Ely Place, Marriott Square ve Fitzwilliam Square’den bahsetmeliyiz. Bu karelere pek çok unutulmaz dikilitaş kuruludur. Dublin Sarayı, şehirdeki en eski binadır. 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Saray uzun süre İrlanda krallarının yazlık evi olarak kullanılıyordu. Daha sonra saray, İngiliz idaresinin evi olarak kullanıldı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel halk kültürleriyle gurur duyuyor ve yerel gelenek ve göreneklerle ilgilenen gezginlere büyük saygı duyuyor. Dublin’in kültürel gelenekleri farklı kültürlerin karışımının bir sonucudur. Yerli halk … Açık
Dublin’in kültürel tesisleri arasında, İrlanda Ulusal Tiyatrosu “Abbey”, Dublin Sivil Müzesi, Devlet Konser Salonu, Ulusal Galeri ve yüz yıl önce açılan birçok kütüphaneden bahsetmeliyiz. Ayrıca 16. yüzyılın sonlarında Kraliçe Elizabeth’in emriyle kurulan Trinity Koleji’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Eski ağaçları ve muhteşem çiçek tarhları ile çevrili güzel bir mimari kompleks.
dublin custom house   Kentin en işlek turistik yerlerinden biri Grafton Caddesi. Geleneksel tarzda inşa edilmiş birçok güzel tarihi bina, içinde korunmuştur. Şehrin en popüler hediyelik eşya dükkanları ve diğer birçok mükemmel ulusal restoran ve bar da burada bulunuyor. Bu lüks cadde, kiralık ve konut alımı açısından dünyanın en pahalı caddelerinden biridir. Burada bulunan birçok prestijli otel var.
  Dublin Kalesi, kentin ana tarihi cazibe merkezidir. Sömürge döneminde güzel yapı inşa edilmiştir. Bu, yüksek taş duvarla ve hendekle çevrili kalın duvarlarla güçlü bir tahkimattır. Yüzyıllar boyunca kale geçilmez … Açık
Şehrin en eski yapılarından biri “Mesih Kilisesi Katedrali”. 11. yüzyılda inşa edilmiştir. Varlığı yüzlerce yıldan fazla bir süredir, bu tarihi binanın cephesi hemen hemen hiç değişmeden kalırken, iç dekorasyonu 19. yüzyıldaki son restorasyon sırasında tamamen yenilenmiştir. Bu pitoresk katedralin ana sırlarından biri, Viktorya tarzında dekore edilmiş rahat bir verandadır.
Dublin Dublin’de birçok ilginç müze var. Aralarında en sıradışı olanlardan biri Guinness Mağazası. 8. yüzyılda Guinness Brewery fabrikasının mağazalarından biri olan tarihi bir binada yer almaktadır. Bu dükkan 1988 yılında kapatıldı. Dükkanın kapanmasından birkaç yıl sonra, büyük binada bir müze açılmasına karar verildi. İfadesi çok yönlü ve demleme tarihine adanmış. Sergiler arasında fabrikadaki eski ekipmanlar da görülebilir.
  Dublin sadece çeşitli gezileri ve kültürel mekanları ziyaret etmekten hoşlanan turistler tarafından değil, aynı zamanda açık hava etkinlikleri hayranları tarafından da beğenilecektir. Şehir, ülkedeki en ünlü botanik … Açık
Ulusal Leprikonlar Müzesi, aile ziyaretleri için harika bir yerdir. Açılışı 2003’te yapıldı. İrlanda için cüce cinler gerçek bir ulusal semboldür. Gezi sırasında ziyaretçilere bu muhteşem yaratıklar hakkında birçok ilginç hikaye anlatılacak.
Dublin Castle Dublin’deki tiyatro sanatının hayranları Abbey Tiyatrosu’nu ziyaret etmeli. Açılışı 1904 yılında gerçekleşti. Ancak 1951’de, bir tiyatronun tarihi binası bir yangın sırasında neredeyse tamamen tahrip edildi. Sadece 15 yıl sonra, tiyatro için yeni bir bina inşa edildi. Halen, popüler tiyatro büyük ölçüde çağdaş sanatın hayranlarına odaklanmıştır.
  1. Yaz, dinlenmek için en uygun zaman olarak kabul edilir. Yılın bu döneminde sıcaklık yaklaşık 20 derecedir ve yağmur çok nadir görülür, bu nedenle hiçbir şey turistleri gezi programlarından alıkoyamaz. 2. Trenler … Açık
İlginç bir gezi tesisi Kilmanchem Gaol. 18. yüzyılda inşa edilmiş ve 20. yüzyılın başlarına kadar operasyonel kalmıştır. Bu cezaevinde, İrlanda isyanlarının liderlerinin birçoğu cezalarına çarpıyordu. 1924’te İrlandalı yetkililer kapatmaya karar verdi. Artık tarihi bina turistlerin kullanımına açık. Burada çok ilginç geziler var.
Dublin - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Dublin ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Dublin’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı 'Henry Street' Dublin, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Grafton Street' Dublin, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' O Connell Street' Dublin, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Dublin kaleleri
♥   Kalesi 'Dublin Castle' , 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Clontarf Castle' , 4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ashtown Castle' , 5.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Drimnagh Castle' , 5.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rathfarnham Castle' , 5.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Dublin çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Park 'Botanic Gardens' , 139 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Dublin ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Ireland' Dublin, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Hugh Lane Municipal Gallery' Dublin, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Irish Museum of Modern Art' Dublin, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Dublin ve Çevresindeki Turistik Yerler

Newgrange

From the series “Dünyanın Ayakta Kalmış En Yaşlı Anıtları”
Mezarlığın ayrıntılı araştırması, tünelinin kış gündönümü günündeki güneş doğusunun tam yerine yönlendirildiğini gösterdi. Mezarlığın girişinin üstünde, güneş ışınlarının geçtiği yılın belirli zamanlarında mezarın iç yüzeyine yayılmış olduğu bir niş var. Niş çapı 20 cm'den az, kış gündoğumu gününde - yılın en kısa günü - nişteki güneş ışınları özel bir şekilde odaklanıyor ve mezar koridorunun en uzak odasına ulaşıyor. Newgrange oldukça uzun bir zamandır, 1699 yılında keşfedildi. Bugün sadece gökbilimciler ve mimarlar değil aynı zamanda ezoterik ve zamansal araştırmacılar bu eski mezarı araştırıyorlar. … Devamını oku

İrlanda Gezisi: Görülecek Yerler

Ülkenin ana eğitim merkezi olan Trinity College en yakın ilgiye değer. Üniversitenin yaşı bin yıldan fazladır. Viktorya döneminde yapılmış güzel bir binada yer almaktadır. Kolej yakınında, İrlanda sembolünü koruyan bir kütüphane var - 'Keltler Kitabı'. Bu, Hıristiyan kültürünün eski bir el yazmasıdır ve paha biçilmez bir eserdir. …
OrangeSmile araç kiralama Dublin’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

14.06.2024

Dublin Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dublin Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Dublin, İrlanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Dublin’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Dublin’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018