OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Londra

Londra’da Günübirlik Geziler. En iyi mimari yapılar - anıtlar, kaleler, tapınaklar ve saraylar


Londra’nın en iyi anıtlarının havadan, HD videosu.
'Tam Ekran' modunu kullanın.
Haydi, Londra’daki sanal yürüyüşümüze ve en ünlü mimari anıtlarına devam edelim. Bu sefer, Buckingham Sarayı, Westminster Abbey, London Eye, Royal Albert Hall, Royal Courts of Justice ve daha fazlası gibi nefes kesici manzaralara odaklanacağız. Birçok insan için, bu anıtların kültürel ve tarihsel havası sadece Londra’nın değil, genel olarak Büyük Britanya’nın atmosferini de tanımlıyor. Her anıtı sanal bir 3D turda yapacağız, kuş bakışı manzarasından bakacağız ve Londra tarihini tanımlayan en ilginç bilgilere göz atacağız. Fotoğraf galerisi ve haritalar pastanın üzerindeki kiraz!

Buckingham Sarayı, Londra

Haritada konum:   Gerçekler:
»   Buckingham Sarayı'ndaki kraliyet bahçesinde, herhangi bir gezgin resepsiyon, akşam yemeği ve ziyafette doğrudan rol alabilir.
»  Yürüyüş günleri geleneği, yoksulluk nedeniyle İngiliz monarşilerin resmi ikametgahında ortaya çıktı. 1992'de yangın Windsor Kalesi'ne zarar verdi, bu nedenle restorasyon için para gerekiyordu.
»  Buckingham Sarayı ziyareti sırasında sadece 19 oda görülebilir. Throne, Balo Salonu ve Ziyafet Salonu, Müzik Odası ve Sanat Galerisi bunlardan biridir.
»  Özel bayrak, binanın ana cephesinin üzerinde asılı duruyor; Kraliçenin sarayda varlığını duyurdu.
»  Buckingham Sarayı 775 odadan oluşmaktadır. Kraliyet ve konuk evleri 52'si, 19 oda devlet memurları, 188 oda resepsiyon, 92 - ofisler ve 72 banyodan oluşuyor.
»  Buckingham Sarayı'nın kendi postanesi, karakol, hastane, yüzme havuzu ve sineması var. Saray, Rubens, Rembrandt ve diğer sanatçıların kraliyet koleksiyonunu barındırıyor.

Westminster Abbey, Londra

Haritada konum:   Gerçekler:
»   Westminster Manastırı'nın temel amacı iktidardaki hükümdarların taç giyme ve defin tacımıdır. Binanın özel bir haç şeklinde olması.
»  Westminster Manastırı, İngiltere'nin en meşhur insanlarının gömüldüğü muazzam bir nekropoldür. 3.300'den fazla mezara sahiptir. Burada Charles Dickens, Isaac Newton, William Shakespeare, Winston Churchill, Lord Byron, Princess Diana ve diğer önde gelen İngiliz insanlar kalmış.
»  1953'te İngiltere'nin mevcut Kraliçesi Elizabeth II'nin taç giyme töreni Westminster Abbey'de gerçekleşti.
»  Bugün bu aktif kilise. Dininizi bakar ve tutuyor; batı kanadı kraliyet düğünleri için hizmet eder, ancak dini ve laik müzik konserleri de vardır.
»  29 Nisan 2011'de Prince William ve Catherine Middleton'un düğünleri Westminster Abbey'de yapıldı.

London Eye, Londra

Haritada konum:   Gerçekler:
»   Londra Göz olarak adlandırılan dönme dolap, Avrupa'nın en uzun olduğu ayakkabısıdır. Yüksekliği 135 metredir ve çarkın çapı 120 metredir.
»  Her biri 25 kişiye kadar ağırlayabileceğiniz 32 adet kapalı klimalı kabin; Kabin, saatte 0,9 km hızla hareket ederek, tırmanışa ve 30 dakika içinde yüksekliklere inmesine olanak tanır. Bu dönme dolap, Londra'nın ve çevredeki alanın her yönden 40 kilometre mesafedeki muhteşem manzarasını sunmaktadır.
»  Kabin sayısı tesadüfen seçilmedi. Her bir kapsül, Londra'nın alanlarından birini tasvir eder; bildiğiniz gibi, bunların 32'si var.
»  Londra Göz açılışının resmî töreni 31 Aralık 1999 tarihinde; Bu yüzden Millennium Wheel deniliyor.
»  Başlangıçta, 2005 yılına kadar sadece 5 yıldır bir Dönme dolaba kurulması planlanmıştı, ancak inşaat tarafından edinilen beklenmedik popülerlik revize yapmıştır.
»  Yılbaşı gecesi Londra Eye, unutulmaz bir manzara sunar - havai fişek ışıklarındaki tüm dev tekerlek patlar. Ateşli sunum 10 dakika sürer!

Royal Albert Hall, Londra

Haritada konum:   Gerçekler:
»   Albert Hall İngiltere'de ve dünyanın en prestijli konser salonlarından biridir.
»  Salonun açılışında Kraliçe Victoria'ya çok fazla dokunulmadan bir kelime söyleyemedi, bu yüzden Prens Edward halka seslendi ve 'Kraliçe bu Salon'u açıkladı' dedi.
»  Albert Hall, Alfred Hitchcock'un Too Much'ı Bilen Adam'ı çekmesi için kullanıldı.
»  Klasik, rock ve pop konserleri, bale ve opera, ödül töreni, okul ve topluluk etkinlikleri, yardım etkinlikleri ve akşam yemeği partileri dahil olmak üzere her yıl 350'yi aşkın performans bulunmaktadır. Çeşitli zamanlarda Royal Albert Hall, Beatles, The Who, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Pink Floyd, ABBA ve diğerlerini ağırladı.
»  Royal Albert Hall'daki ilk konserlerde kubbe altında defalarca yankı uyandıran bir mühendislik hatası tespit edildi. Daha sonra sorun, şekli nedeniyle 'uçan tabaklar' veya 'mantar' olarak takma ses yaymak için cam elyaf panelleri takarak çözüldü.

Royal Courts of Justice, Londra

Haritada konum:   Gerçekler:
»   Kraliyet Adalet Mahkemesi, Londra'nın son ve en büyük Gotik binasıdır. 1882'de Kraliçe Victoria tarafından açıldı.
»  Bu mahkeme, hukuk davalarında dava açtı; Boşanma Bay Paul McCartney orada yapıldı.
»  Londra'nın diğer turistik mekanları gibi Kraliyet Mahkemesi, görkemli mimarisi ve iç mekanları için ilginçtir. 88 mahkemenin tüm salonlarını herkes görebilir, ancak toplantıyı keserseniz, yargıçtan bir kınama alırsınız.
»  Kraliyet Mahkemesi, ziyaretçilerin farklı dönemlerde hakimler tarafından giyilen çeşitli giysi ve perileri temsil eden kostümlerin koleksiyonunu beğenebilecekleri bir müzeye sahiptir. Giriş ücretsizdir.
»  Kraliyet Adalet Mahkemesi, rezil Newgate Cezaevi'nin yerinde duruyor. Her oturumun başında ve ciddi vakalarda jüri hâlâ, hapishane kokusu ve hastalıkları anısına kokulu otlar ve çiçekler demeti giyerler.

Millennium Dome, Londra

Haritada konum:   Gerçekler:
»   Astronotlar uzaydan yalnızca iki bina bulunduğunu söylüyor: Çin Seddi ve Londra'daki Binyıl Kubbesi.
»  Binyıl Kubbesi, dünyanın ilk coğrafi koordinatlarına başlamayı sağlayan asal meridyene yakın Greenwich'de yapılan yuvarlak yapıdır. Kubbe yapımı, 1995 yılında İngiltere Başbakan Yardımcısı tarafından tasarlandı.
»  Binyıl Kubbesi, dünyanın en hugest binasıdır. Çevrenin uzunluğu yaklaşık 1 km uzaklıktadır; kubbe alanı yaklaşık 8 hektardır.
»  Kubbe çapı 365 metredir ve yıl içindeki gün sayısı referans alınır.
»  On iki yüz metrelik kuleler çatıya destek veriyor ve bu da takvimdeki ay sayısına denk geliyor.
»  Bugün Binyıl Kubbesi büyük bir eğlence alanı haline geldi. Bir müze, bazı restoranlar ve sinemalar çatısı altında elverişli bir konumdadır; aynı zamanda küresel önemi olan spor ve kültür olaylarına ev sahipliği yapıyor.

Lambeth Sarayı, Londra

Haritada konum:   Gerçekler:
»   Lambeth Palace, Canterbury Başpiskoposu'nun Londra ikametgahıdır.
»  O zamanlar sadece Şapel hayatta kaldı.
»  İngiliz Devrimi sırasında Lollards Kulesi muhalifler için bir cezaevi olarak hizmet etti.
»  Saray devrimden sonra, arkaik eğilimleri gotik unsurlarla yeniden inşa etti.
»  Lambeth Sarayı, Thames'in güney tarafında yer almaktadır.
»  Saray tarihi boyunca Tyler tarafından kuşatma altına alındı, bir hapishane olarak hizmet etti ve bunun sonucu olarak neredeyse tamamen yok edildi.
Londra - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Londra ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Anıt haritasında kendi Londra turunuzu planlayın

OrangeSmile araç kiralama Londra’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

01.02.2023

Londra’nın Mimari Manzaraları - Fotoğraf Akışı

Haritada Londra’nın Mimari Yapılarını Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Londra’nın Komşu Şehirlerinde Turlar

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018