OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Como

Como’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

villa on como lake   Şehir merkezi meydanı Cavour Meydanı, şehir tarihindeki en önemli olaylara tanık oldu. Günümüzde etkinliklere ve fuarlara ev sahipliği yapıyor ve turların çoğu orada başlıyor. Santa Maria Maggiore Kilisesi, kentin en etkileyici yerlerinden biridir. Neredeyse 350 yıldır inşa edilmiştir - inşaat 1396’da başlamış ve sadece 1740’da bitmiştir. Bu uzun inşaat süresi nedeniyle, kilise Gotik ve Rönesans mimarisinin bir karışımı ve en etkileyici şehir yerlerinden biridir.
  Kadınlar kesinlikle Bellagio’da bulunan Azalea mağazasını ziyaret etmeli. Bu güzel ve popüler mağazada çok çeşitli lüks kaşmir ve ipek şallar sunulmaktadır. Buradan günlük kullanım ve özel günler için … Açık
Eski Belediye Binası, Santa Maria Maggiore Kilisesi’nden çok uzakta değildir. İlk olarak 13. yüzyılın başlarında inşa edilmiş, 1435’te büyük yeniden yapılanma dahil olmak üzere defalarca yeniden inşa edilmiştir. çok ciddi görünüyor. Üstündeki bakış açısı herkese Como üzerinden çok yönlü bir görünüm sunuyor.
San Carpoforo, Como’nun en eski binasıdır. Antik Roma Merkür tapınağı üzerine inşa edilmiştir. Kilise daha sonra defalarca yeniden inşa edildi ve genişletildi. San Carpoforo, Como’daki tek eski kilise değil. 11. yüzyıl ve 12. yüzyıl San Fedele kilisesine dayanan Sant’Abbondio Bazilikası çok ilginç yapılardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İlk yerleşimciler MÖ 196’da modern kentin topraklarında ortaya çıktı. Ortaçağda birkaç yüzyıl boyunca, Como’nun eşsiz toprakları İspanya, Fransa ve Avusturya arasındaki mücadelenin nedeni idi. … Açık
Meraklı gezginlerin de dikkatini çeken, daha sonraki yaşlarda görülecek yerler var. Aslen görünümlü Halk Evi, 1932 yılında inşa edildi; gerçek İtalyan Rasyonalizm mimarisini temsil ediyor. Asil ailelerin mülkü olan bazı saraylar kentte hayatta kaldı. 1797 yılında Dükler ailesi tarafından neoklasik tarzda inşa edilen Villa Olmo, Napolyon’u ağırladı. 1690 tarafından inşa edilen Villa Carlotta şimdi gezilere açık; Sanat sergileri ve antika mobilyalar barındırır.
Como e dintorni   Como çok sayıda ilginç yapıya sahiptir ve en ünlü yerel anıtlardan biri, Piazza Cavour’un tam karşısında yer alan çağdaş bir kompozisyon olan Life Electric’tir. Anıtın açılışı 2015 yılında gerçekleşti, heykeltıraş, kendi inisiyatifiyle kentin en ünlü yerlisi onuruna inşa etmiş olan Daniel Libeskind’di. Heykel, elektrik gerginliğinden ilham alan iki sinüzoidal çıkıntının birbirine çekilmesi bakımından dikkat çekicidir. Şehir ayrıca büyük fizikçi, kimyager ve fizyolog için bir anıta sahiptir. Diğer ilginç heykeller arasında Avrupa Direnişine adanmış Garibaldi Anıtı ve II. Dünya Savaşı’nda ölenler bulunmaktadır.
  Alpler’in eteklerinde uygun bir şekilde konumlanan Como şehri, bir aile tatili için en iyi seçeneklerden biridir. Her aile üyesi için olası tüm eğlenceler burada mevcuttur. Şehrin bir aileye geldiğinde veya yalnız … Açık
Turistler için ilgi çekici olan Civico Museo Archeologico Paolo Giovio, birkaç tematik bölüme ayrılmıştır: tarih öncesi, antik ve ortaçağ. Müze ayrıca kendi kütüphanesini barındırıyor. Müze, Palazzo Lucini’nin arazisinde bulunmaktadır - bina güzelliği ile dikkat çekmektedir, bu nedenle göz ardı etmek imkansızdır. Karşı tarafta büyük İtalyan generalin yaşadığı ev olan Museo Storico Giuseppe Garibaldi var. Burada eski ev eşyaları, mobilyalar ve resimler sayesinde zamanının atmosferi tam anlamıyla yeniden yaratılıyor. Garibaldi ile ilgili bir şekilde sergilenen bir salon da var.
House on Lake Como, Italy Ayrıca, hiç kimse bilime adanmış bir müze olan ve özellikle Alessandro Volta ve eserleri olan Tempio Voltiano’dan asla geçmemelidir. Bunun Como’da en çok ziyaret edilen müze olduğu dikkat çekiyor. Volta ile ilgili sergileri sergileyen kalıcı serginin yanı sıra (hem fizikçinin bilimsel etkinliklerine hem de kişisel yaşamına), bir zamanlar insanların dünyayı keşfetmesine yardımcı olan eski araçlar görülebilir. Daha az ilginç olanı, muhteşem bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan Pinacoteca di Palazzo Volpi adlı müze. Galeri, tematik bölgelere ayrılmıştır: Orta Çağ, Rönesans, Aydınlanma ve Yeni Zaman, En Yeni Zaman (20. yüzyıl). Pinacoteca’yı barındıran bina daha az dikkat çeken bir şey değil: 1633 yılında Pietro Paolo Raimondi’nin rehberliğinde yapılan asil Volpi ailesinin eski bir konağı.
  Como şehri restoranları, Michelin listesinden seçkin restoranlardan minik bistrolara kadar çeşitlilik gösteriyor. Bunların arasında, 19. yüzyıldan kalma tarihi bir binada bulunan Il Solito Posto restoran bulunmaktadır. Il … Açık
Antik çağlara dokunmak isteyenler, antik çağlardan miras kalan Terme Romane’yi keşfetmeli. Aydınlatmanın açık olduğu bölgeye özel bir çekicilik katmak için akşamları şartları ziyaret etmek özellikle ilginçtir. Doğrudan üstünde bulunan otoparkın altında yer almaları dikkat çekicidir, bu nedenle şehrin çevresinde (yani Viale Lecco’da) yürüyüş yaparken ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Tiyatro sanatını bilenler, Teatro Sociale’yi ziyaret etmekle ilgileneceklerdir. Bina ortaçağ kalesi Torre Rotonda’nın yerinde durmaktadır. Tiyatro 1813 yılında neoklasik tarzda inşa edilmiştir. II. Dünya Savaşı sırasında, ikincisi yok edildiğinden beri Milano’daki ünlü La Scala’ya bir alternatif olarak hizmet etti.
Aşağıdaki bölümde, Como ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Como ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Como - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Como yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Royal Villa of Monza' Monza, 28.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Castello Sforzesco' Milan, 38.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palazzo Litta' Milan, 38.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Como yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Santuario-Basilica di Santa Maria dei Miracoli, Morbio Inferiore, 7.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Paolo, Cantù, 8.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Monastero di Santa Maria di Torba, Torba, 19.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Chiesa di Santa Maria Foris Portas, Castelseprio, 19.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Vittore Martire, Varese, 19.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica di S. Giuseppe, Seregno, 20.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica della Beata Vergine dei Miracoli, Saronno, 20.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Como’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

09.02.2023

Como’nun Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Como’nun Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Como Komşularında Kültürel Geziler

Como Kültür Rehberi. Como’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Como’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018