OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Velika Gorica Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Velika Gorica 1278 yılında kurulmuştur. Bu ilginç tarihi küçük şirin bir kasabadır. Manzaralar ve kültürel değerler açısından zengindir. Kurtuluş Savaşı dönemlerinde şehir ağır hasar görmüş ve birçok yapı ve anıt tahrip edilmiştir. Bugün birçok anıt zor zamanları hatırlatıyor ve şehir zengin tarihinin herhangi bir kanıtını hatırlamaya çalışıyor.
  Şahane şehir, 13. yüzyılda kuruldu, ancak Roma İmparatorluğu döneminde bu bölgede ilk yerleşimler ortaya çıktı. Arkeolojik kazılar, Velika Gorica’nın mahallelerinde hiç durmaz, çünkü bilim adamları orada eski … Açık
Çok sayıda sergi salonu ve kütüphanesi, Gorica’nın en önemli özelliklerinden biridir. Bu şehrin vatandaşları geleneksel olarak okumaya çok ilgi duyuyorlardı. Buradaki en eski kütüphane 1886’da kuruldu. Kütüphane koleksiyonu o kadar büyük ki, 1999’da artan sayıda kitap saklamak için bir tane daha bina eklemekti. Bugün kitaplar iki binada tutuluyor ve Gorica halkı yüzlerce yıl önce en sevdikleri kitapları okumaya devam ediyor. Kasabadaki bir başka ünlü nesne, eski belediye binasının binasında açılan Turopolje Müzesi. Ev 1765 yılında inşa edilmiştir. O zaman binanın birinci katı bir hapishane olarak kullanılmış ve ikinci kat meclislere ayrılmıştır. 1960 yılında iki katlı bina, geniş bir kültürel, arkeolojik ve tarihi eserler koleksiyonunu bir müzeye dönüştürdü. Ayrıca, müze, Velika Gorica’nın tarihini içeren 10 binden fazla fotoğraf içeren bir fotoğraf koleksiyonunu saklamak için seçildi.
Modern kültürel mekanlar hakkında konuşmak söz konusu olduğunda, parklarda bulunabilecek muhteşem heykellerden kesinlikle bahsetmeliyiz. İlk eserler 1960 yılında Velika Gorica’da ortaya çıktı. Zamanla gelenek çok popüler oldu, bulvarları ve vadileri gerçek sergi salonlarına dönüştürdü. Velika Gorica’nın parklarında yürümek gerçekten zevkli. Bu kasaba ayrıca spor aktiviteleri için ideal koşullara sahiptir. Yolcular ayrıca çok sayıda gezi ve turistik programa katılabilirler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Velika Gorica, her yaştan ve farklı ilgi alanlarına sahip turistler için bir dizi ilginç aktivite sunmaktadır. Tarihe meraklı ve tarihi eserlerle ilgilenen herkes, mutlaka Andautonia Arkeoloji Parkı’nı ziyaret … Açık
  Şehrin yakın çevresinde, ilginç bir arkeolojik alan var - Roma Andautonia kalıntıları. Bir zamanlar binlerce insanın yaşadığı gelişmekte olan bir Roma şehri vardı. Bugün, çağdaşlar sadece bir zamanlar büyük binaların parçalarını görebilirler. Genellikle, bu arkeolojik alanın turu çevredeki doğal cazibe noktalarını kapsar.
Turopolia’nın ahşap şapelleri de şehrin kalıcı bir sembolüdür; Goritsa yakınlarında birkaç kişi hayatta kaldı. Bu minyatür şapeller tamamen ahşaptan yapılmıştır. Hepsi 17. yüzyılda inşa edildi. Mucizevi bir şekilde, bu kırılgan yapılar savaş yıllarında korunmuştur. Bazı şapellerde, dekorasyon birkaç yüz yıl sonra bile değişmeden kalır. Her şapel olağanüstü ve kendine özgü özellikleri var. Gezi sırasında, gezginler birçok ilginç dini eseri görebilecekler.
  1. Yerel mağazalar ve restoranlar genellikle döviz kabul etmemektedir, bu yüzden bankada veya çok sayıda döviz bürosundan birinde para değişimi yapmanız tavsiye edilir. Şehrin konukları nakit para çekebilecek birçok ATM … Açık
Dikkate değer doğal cazibe merkezleri arasında, sadece turistler için değil, yerel halk için de gözde bir tatil yeri olan büyüleyici Lago Chiche vardır. Sıcak mevsimde gölün kıyılarında gezmek en ilginç olanıdır, her yerdeki ağaçların kronları yeşilken, toprak yumuşak halı çimleri ile kaplıdır. Bu büyüleyici göl, yılın herhangi bir zamanında güzeldir. Tatilcilerin çoğu hafta sonlarında yakınınızda bulunabilir. Yerliler buraya piknik yapmak ve aktif dinlenme için geliyorlar.
Şehrin en işlek yerlerinden biri merkez meydan. Yanı sıra popüler dükkanlar ve restoranlar yanı sıra çeşitli ilginç kültür kurumları vardır. Merkez meydanda ulusal bayramlarda eğlenceli etkinlikler düzenleniyor ve hatta burada sık sık ilginç fuarlar düzenleniyor. Merkez meydanın yakınında, en popüler alışveriş caddeleri de başlıyor.
  Yerel yemekler, olağandışı et yemeklerinin bolluğu ile karakterize edilebilir. Ancak, deniz ürünlerinin tüm hayranları uygun bir şey bulmakta zorlanmayacaktır. Mutfak uzmanları genellikle yerel yemek geleneklerini Slav … Açık
Kentin yakınlarında, tarih meraklılarının ilgisini çekecek olan antik Lukavec-Kalesi Kalesi var. Bu güzel kale, sadece eşsiz görüntüsünü değil, aynı zamanda geçmiş yüzyılların iç havasını da korumuştur. Sanat eserleri ve diğer ilginç antikaların bir koleksiyonunu içerir. Kaleyi çevreleyen pitoresk bir park, çok sayıda izlenim verecek.
Velika Gorica - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Velika Gorica ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Velika Gorica kaleleri
♥   Kalesi 'Medvedgrad' , 20.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Samobor Castle' , 30.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mokrice Castle' , 35 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Catez' , 41.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Brežice Castle' , 43 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Velika Gorica çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Medvednica' , 24.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Okić-grad' , 28.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Brdo Soline' , 32.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Žumberak - Samoborsko gorje' , 45.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Ozalj-grad' , 48.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Velika Gorica ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Contemporary Art' Zagreb, 10.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Art Pavilion' Zagreb, 12.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Modern Gallery' Zagreb, 13.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Zagreb' Zagreb, 13.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Mimara Museum' Zagreb, 13.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Velika Gorica ve Çevresindeki Turistik Yerler

Zrinjski

From the series “Dünyadaki En Korkunç Madenler”
Yarasalarından korkmayan gezginlerin, yarasa kabul etme fırsatı sağlayan heyecan verici bir kampanyaya katılmaları önerilir. Bütün mesele, yok olma eşiğinde olan mayınlarda yaşayan yarasalar arasında pek çok nadir türün varlığıdır. Olayda gündeme getirilen tüm fonlar hayvan nüfusunun bakımını üstlenir; Böyle bir hatıra olayından sonra turistler, gizemli Zrinjski madeninde kendi evcil hayvanlarının bulunduğu kişisel bir sertifika alıyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Velika Gorica’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

15.06.2024

Velika Gorica Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Velika Gorica Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Velika Gorica, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Velika Gorica’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Velika Gorica’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018