OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ciovo Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Adriyatik Denizi’nde bulunan Hırvat adası Ciovo, dar boğazdan anakaradan izole ediliyor. Sadece 30 kilometrekare; Arazi yaklaşık beş bin vatandaşın yaşadığı. Turistlerin bakış açısından Ciovo, her şeyden önce bir gezi merkezi. Simgesel alanların çoğu Trogir kasabasının tarihi bölgesinde yoğunlaşmıştır, ancak adanın tümünde ilginç tarihi simge yapılar vardır. Görme ile birlikte, adanın misafirlerine mükemmel eğlence fırsatları sunuyor. Adada çekici plajlar ve doğal manzaralı rezervler bulunmaktadır.
  Ciovo, cazip bir sahil şeridine sahiptir ve bu nedenle plaj tatilinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Saldun Körfezi, Hırvatistan’ın en iyi plajlarından biri olduğu için ada sınırlarının çok … Açık
Trogir’in tarihi kısmı mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Yüzlerce yıl önce yapılmış güzel eski saraylar, tapınaklar ve diğer tesislerin sonsuz bir akışı. Bu minik alan, uyumlu montajı oluşturan çok farklı tarzların mimari simgelerine ev sahipliği yapıyor.
En büyük bina St. Lawrence Katedrali’dir. İnşası 13. yüzyılda başladı, ancak 300 yıl sonra tamamlandı. Etkileyici dış cephesiyle, katedral zengin iç dekorasyonları için ilginçtir. 1240 yılında yapılmış olan sanatsal olarak oyulmuş portal, katedralin ana dekorasyonudur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ciovo marka giysi ve ayakkabı satın almak için en iyi yer değil. Tabii ki, Trogir’deki dükkanları ziyaret edebilir, ancak sahile çok yakın olan Split’te çok daha fazla seçenek ve daha iyi fiyatlar var. Dünyaca … Açık
17. yüzyılda inşa edilen Kuzey Kapısı, Trogir tarihi bölgesinin ana girişidir. Kapıların yanında bir kasaba patronu olan Mübarek İvan Ursini’nin bir heykeli var. Yürüyüş yüzgeçleri kasabanın kuzey kesimini ziyaret etmelidir. Eski ortaçağ dönemlerinde inşa edilmiş çok güzel eski bina ve savunma duvarlarının kalıntıları vardır.
Ortaçağ Kalesi Kamerlengo, Trogir’in batı kesiminde yer almaktadır. Beş yüz yıldan uzun bir süredir onun iri ve muhteşem görünümünü koruyor. Kale, Trogir’in tarihi bölgesi üzerinde muhteşem bir panoramik manzara sunan, çoklu izleme noktalarına sahip küçük bir tepenin üzerinde yer almaktadır.
  Ciovo, aile tatilleri için ideal bir yerdir. Bir yanda, bu, el değmemiş doğaya sahip turistlerin en büyük akınına ve bazı turistik yerlere meraklı bir kaşifle giden kilometrelerce yürüyüş parkuruna sahip adadır. Öte … Açık
Vaftizci Aziz John Kilisesi, Romanesk tarzının gerçek örneğidir. Bu şaşırtıcı dini bina, yedi yüz yıldan daha eskidir. En müthiş Gotik dönüm noktası, 14. yüzyılda inşa edilmiş ve yoğun deniz cephesinde bulunan Fratres Majores kilisesidir. Palace Cipiko, Neo-Gotik binalardan bahsetmeye değer. Townhall ise çeşitli mimari tarzların eşsiz bir karışımı.
Trogir’in dışında birçok tarihi simge yer almaktadır. Kasabanın yanında bulunan St. Dominic Manastırı 15. yüzyılda kurulmuştur. Bugün bile zengin geleneklerini koruyor. Prizidnica’daki Meryem Ana Manastırı, daha sonraki dönemlerin dini bir dönüm noktasıdır. 16. yüzyılın ortalarında kuruldu. Manastır ve onun eski kilisesi, paha biçilmez dini eserler kazandıran her yıl, dünyanın her yerinden binlerce hacıya katılıyor. Doğa severler Ciovo çevresindeki çam ormanları ve zeytinliklerini takdir edecekler.
  Ciovo mutfağı tipik olarak Akdeniz’dir. Taze sebzeler, balık ve deniz ürünleri, zeytinyağı ve tabii ki şaraplar. Yerel yemeklerin çoğunun fermente üzümlerden bir içki ile birlikte tamamen harika bir şekilde ortaya … Açık
  Adanın plaj rekreasyonu ve eğlence için muhteşem koşulları vardır. Kıyı şeridi küçük büyüleyici plajlar ve koylar dizisidir. İnce çakıl taşlı plajlar özellikle turistler tarafından popülerdir. Bu plajlara yakın su çoğunlukla sığ, bu nedenle bu alanlar çocuklu tatilciler için güvenli. Vela Draga ve Mala Draga plajları, şüphesiz, en ünlü ve tatil beldesidir. Bu plajlar yumuşak beyaz çakıllarla kaplıdır. Ağaçlar kıyı şeridine yakın büyür, bu yüzden gün boyu orada kalmak rahattır. Bu kumsallardan çok uzak olmayan güzel çam ormanları vardır, bu nedenle deniz kenarındaki rahatlamanın bölgenin resmedilmeye değer bir keşfi ile birleştirilmesi kolaydır.
Mavarstica Bay, küçük çocuklu tüm tatilciler için ideal bir yerdir. Burada turistler çakıl yüzeyi ile büyüleyici bir düz plaj bulacaksınız. Mavarstica’da su girişi çok rahat. Plaj boyunca güzel bir gezinti yeri vardır. Taş plajların hayranları da ada ile hayal kırıklığına uğramayacak. Şnorkelle dalış için harika taş platformları ile birkaç rahat plaj bulunmaktadır. Ciovo Adası’ndaki tüm popüler plajların iyi gelişmiş bir altyapıya sahip olduğunu belirtmek önemlidir. Son olarak, adada özel plajlar bulunmadığından, kesinlikle tüm kıyı alanları ziyaretçilere açıktır.
Ciovo Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Ciovo Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Ciovo Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Kamerlengo Castle' , 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Vitturi Castle Croatia' , 10.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cambi Castle Croatia' , 12.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Klis Fortress' , 23.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mirabella Fortress' , 36.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Ciovo Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Forest Park 'Marjan' , 13.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Krka' , 46 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Biokovo' , 67.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Ošjak (Vela Luka)' , 70 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Vransko jezero' , 73.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Ciovo Adası ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Ivan Meštrović Gallery' Split, 13.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Gallery of Fine Arts' Split, 15.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Hırvatistan Gezisi: Görülecek Yerler

  Güzel doğa, yüzlerce küçük ada, yoğun ormanlar ve eski kaleler - Hırvatistan tatil için mükemmel bir ülke. Ülkenin başkenti Zagreb, çok sayıda ilgi çekici yeri olan güzel bir eski şehir. Kent 13. yüzyılda kuruldu ve birçok vesileyle Meryem Ana'nın görüntüsü ile süslenmiş Taş Kapısı gibi o zamanları hatırlatıyor. Zagreb'de ayrıca birçok kiliseler ve katedraller var. En ünlüleri St. Marcus Kilisesi ve St. Stephan Katedrali 19. yüzyılda inşa edilmiştir. PMS-prostor manufakturne slobode, şehrin en prestijli kültür merkezi olarak kabul edilir. Birkaç galeri ve sergi salonlarından oluşur. Zagrep'in diğer turistik mekanları Dolac Market, Ban Jelačić Meydanı, Tkalčićeva Caddesi ve Banski Dvori Sarayı'dır. …
OrangeSmile araç kiralama Ciovo’da araba kiralama

Sürdürülebilir Turizm için En İyi Destinasyonlar

İlk 20 Sürdürülebilir Seyahat Endeksi ülkeleri şunlardır: İsveç, Finlandiya, Avusturya, Estonya, Norveç, Slovakya, İzlanda, Letonya, Fransa, Slovenya, İsviçre, Litvanya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, İrlanda, Almanya, Belçika, Danimarka, Hollanda, ve Portekiz. Oku bunu

10.05.2021

Ciovo Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ciovo Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Ciovo Adası, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Ciovo’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Ciovo’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018