OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Hvar Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Hvar Port   Hvar adası, Adriyatik’in en güneşli adası olarak kabul edilmektedir. Bu güzel ve büyüleyici bir yer çok güzel özelliklere sahiptir. Eşsiz iklim, plaj eğlence yerlerinin bolluğu, zengin tarihi mirası ve geçmişin tarifsiz atmosferi, binlerce turistin fethine yardımcı olan Hvar’ın sadece birkaç özelliği.
  Hvar’daki ilk ve en popüler satın alma, bir lavanta torbası. Belki de ada, sadece Hırvatistan’da değil, dünyanın her yerinde en büyük lavanta tedarikçilerinden biridir. Keten çantalar çok işlevlidir. … Açık
Uzun yıllar boyunca Hvar, Hırvatistan’ın en popüler tatil beldelerinden biri. Arkeologlara göre, önce yaklaşık 4000 yıl önce yaşadığı; Adada çok sayıda önemli arkeolojik alan var. Hvar, çok uzun bir süre Venedik İmparatorluğu’nun bir parçası olmuştur ve 1990 yılında sadece Hırvatistan’ın bağımsız bir parçası haline gelmiştir. Benzersiz Klasik binalar da dahil olmak üzere adada farklı yaşlarda birçok tarihi simge vardır. Avrupa’nın tümünün en büyük halk tiyatrosu da Hvar’da bulunur. 17. yüzyılda inşa edilmiş olan tesis hala amaçlanan amacına uygun olarak çalışmakta ve ulusal bayramlar süresince düzenli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.
Tarihin düşkünleri, St.Stephen’deki muhteşem Katedral Hvar’ın ana dini dönüm noktasını ziyaret etmelidir. Adanın başkentinin kalbinde yer alan otel, etkileyici bir Rönesans simgesel yapıdır. Çan kulesi katedralin ana dekorasyonudur. İç mekân ise yerel ressamların sanat eserleri ile dekore edilmiştir. Katedral 16. yüzyılda inşa edilmiştir, ancak çan kulesi sadece yüz yıl sonra eklenmiştir. Şu anda halka açık erişim var. Çan kulesinin üstünde mükemmel bir izleme noktası var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Temiz plajların kronometreleri, ölçülen bir zaman akışı ve farklı çağların birçok tarihi eseri - Hvar adasını kısaca tanımlayabilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte zamanınızın çoğunu rahat bir ortamda geçirmek ve … Açık
Katedralin önünde bulunan Hvar merkez meydanı daha fazla dikkat çekicidir. Şehirdeki en eski kuyulardan biri, yerel vatandaşlar için onurlu bir tarihi dönüm noktasıdır. Çünkü adada bir kez tatlı su sıkıntısı vardı, bu nedenle vatandaşlar kuyulara değer biçiyordu.
Hvar Town Bir başka önemli tarihi simge, Aziz Nikolai tepesinin üstünde bulunan eski kaledir. 18. ve 19. yüzyıllarda şehri korumak için kullanılmıştır; Kale şu anki stratejik değerini yitirdi, ancak yine de çok fazla ilgi çekiyor. Aziz Nikolai tepesi adanın en iyi manzaralarından biri olarak kabul edilir. Doğal Kriza Koyu’ndaki Fransisken manastırı ziyaret etmek için çok eğitici bir yer olabilir. Onun yaşına rağmen, çok müthiş bir yapıdır. Manastır duvarları adanın en ilginç müzelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Eski kitapların, sikkelerin, yerel sanatçıların tablolarının ve diğer sanat eserlerinin paha biçilmez bir koleksiyonunu muhafaza eder.
  Adada, en iyi Hırvat yemeklerini tadabilirsiniz. Denize yakınlığı nedeniyle deniz ürünleri kursları da çok popüler ve çeşitlidir. Ancak, yerel mutfak uzmanları için en önemli çanak hala en ünlü ilk. Bu, kömürler … Açık
Başkentin tarihi bölgesinde dolaşmak, eski cephaneliğe dikkat etmeyi unutmayın. 16. yüzyılda inşa edilen bu eşsiz mimari simge, büyük ama aynı zamanda çok uyumlu bir ön cepheye sahip. Sucuraj’ın eski şehri, muhteşem geziler için başka bir yerdir. Güzel kale, muhteşem saraylar ve yüzlerce yıldır orijinal görünümünü koruyan büyüleyici eski sokaklar da dahil olmak üzere, şehirde Venedik çağı gibi birçok yer vardır.
  Pitoresk ada çok ilginç sembollere sahiptir ve lavanta, şüphesiz bunlardan biri. Çok sayıda gezgin, muhteşem çiçeklerin dev tarlalarına hayranlıkla bakmak için, çiçek açan dönem boyunca adayı ziyaret etmeye çalışır. Lavanta, adanın misafirleriyle hiç ilgisi olmayan çeşitli kozmetik ve parfümler yapmak için kullanılır. Hvar Adası’nda, farklı türlerde çok sayıda tatil var. Zengin bir gezi programına sahip şehirlerin yanı sıra, bazıları Elsa gibi son derece popüler olan muhteşem plaj tesisleri bulunmaktadır.
  Hvar sakinleri tüm çelişkileri ile tipik Hırvatlar. Birçoğu hala tartışıyor, ki bu da Hırvat zihniyetinde daha çok - Slav veya Roman. Tam olarak cevap vermek zordur ve gerekli değildir - sadece yerel sakinlerin … Açık
Bu liman kasabası ilginç bir şey yüzünden meşhurdur - ülkede bulunan birkaç çıplaklar plajından biri açıktır. Tatil beldesinden çok uzakta olmayan, şehir stresten uzak mahremiyet ve yalnızlık arayan tüm turistler için mükemmel olan pitoresk kumsal koyları vardır. Adada ayrıca birçok eşsiz kaplıca bulunmaktadır. Bazı modern sağlıklı yaşam merkezleri, kaynaklara yakın inşa edilmiştir. Bu merkezler gezginler arasında oldukça popülerdir. Glavica Yarımadası’ndaki sağlıklı yaşam merkezi en ünlülerden biridir. Hvar her zaman aile tatilcileri için harika bir yer olmuştur. Açık havada çok sığ ve sıcak kumsallar, muhteşem spor merkezleri ve olağanüstü doğal yerler vardır.
Hvar Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Hvar Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Hvar Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Tvrdalj Castle' , 3.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hvar Fortress' , 10.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mirabella Fortress' , 33.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Starigrad Fortress' , 33.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Klis Fortress' , 44.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Hvar Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Forest Park 'Ošjak (Vela Luka)' , 24.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Marjan' , 41.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Biokovo' , 43.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Mljet' , 80.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Krka' , 92 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Hvar Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Stadion Gospin Dolac

From the series “En Etkileyici Tasarıma Sahip 14 Spor Stadyumu”
Gospin Dolac, Imotski futbol kulübünün ev stadyumudur ve 4000 seyirci ağırlayabilir ancak stadyuma gelen meraklı turist sayısı çok daha fazladır. Garip stad gezisi, ilginç tarihi ve doğal manzaraları görebileceğiniz unutulmaz bir gezi olacak. Stadyuma kolayca ulaşılabilecek mesafede eski şehrin harabeleri vardır. Tribünlerden görülebilen kule, kayaların arkasında gizli olan binaların yalnızca bir kısmı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Hvar’da araba kiralama

Tayland 1 Temmuz'a Kadar Turizme Devam Etmek İstiyor

Tayland 1 Temmuz'a kadar sınırlarını yeniden açarsa, diğer popüler Asya destinasyonlarını geride bırakabilir. Dilekçe, turizmin ülkenin ekonomik büyümesini hızlandırabileceğinin altını çiziyor ve uluslararası turistler için aşı kanıtı, sağlık sigortası satın alma, negatif COVID-19 testi gibi potansiyel gereksinimlerin uygulanmasını öneriyor. 2019'da Tayland'da turizm, yaklaşık 96,5 milyar ABD doları değerinde bir sektördü. 2019 yılında ülkeyi yaklaşık 40 milyon turist ziyaret ederek 8 milyondan fazla kişiye iş imkanı sağladı. Bu insanların iki ila dört milyonu seyahat kısıtlamaları nedeniyle işini kaybetti. Oku bunu

08.05.2021

Hvar Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Hvar Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Hvar Adası, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Hvar’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Hvar’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018