OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Brac Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Brac adası, Hırvatistan’ın en güzel adası olarak şüphe payı olmadan çağrılabilir. Bir zamanlar zengin Roma soylularının villaları vardı ve bugün Hırvatistan’ın popüler sahil beldelerine ev sahipliği yapıyor. Uzun yıllar adada çalışan arkeologlar var; Birçok paha biçilmez eser bulmayı başardılar. Brac adasındaki turizm, plaj tatillerini tarihi yerlere yürüyüşlerle ve eşsiz doğal cazibe merkezlerini gezerek birleştirmek için eşsiz bir fırsattır.
  Brac adası, Hırvatistan adaları arasında en büyüklerden biridir. Burada, 400 kilometrekarelik alanda el değmemiş doğal köşelerin yanı sıra eski günlerin mimari anıtları da vardır. Brac, temiz ve berrak kumsalların … Açık
Adanın en önemli tarihi çekimi, Skrip’in yerleşimini temsil eden müzedir. Bu çok ilginç bir mimari kompleks. Antik yerleşim, dağın tepesinde yer alır ve bu da daha gizemli görünmesini sağlar. Orada çok sayıda güzel konak ve kilise kalmıştır; En iyi saraylardan biri Arkeoloji Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Koleksiyonu, ev eşyaları ve müzik enstrümanları, değerli metallerden yapılmış amphora ve takıların yanı sıra adada bulunan diğer tarihi objeleri içerdiği için son derece ilginç.
Skrip’teki dini cazibe merkezleri arasında, Sveti Duh Şapeli’nin yanı sıra St. Helena’nın güzel kilisesi de dikkat çekicidir. Serinic sarayı, seçkin mimari dönüm noktasıdır; birkaç yüz yıl asil bir ailenin torunlarına aitti. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Genel olarak, Brac’da tadabileceğiniz kurslar kıta Hırvatistan’dakilerden farklı değildir. Tek şey: Burada balık kurslarının çeşitliliği çok daha büyüktür ve özellikle sahil restoranlarında deniz … Açık
En önemli doğal anıtlardan biri, Adriyatik takımadalarının en yüksek noktası Vidova Gora’dır. Dağ 778 metre; Üstü mükemmel izleme platformları ile donatılmıştır. Tur sırasında, turistler bu adaya damgasını vuran Zlatni sıçanına hayran olma fırsatına sahip olacaklar. Pelerin eşsizdir, çünkü gün içinde şeklini tekrar tekrar değiştirebilir. Nedeni, pelerin oluşumu üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olan füze rüzgarıdır.
BRAC 0412 Adanın güney kısmı Brac, Dragon Mağarası’nın en esrarengiz anıtlarından birine sahip olabilir. İnsan yapımı olduğuna şüphe yoktur, fakat mağaranın asıl amacı adanın gizemlerinden biridir. İç duvarları, bilimin bilmediği resimler ve sembollerle dekore edilmiştir ve çağdaşlar sadece anlamlarının ne olduğunu tahmin edebilirler. Mağaraya giden bir yol inanılmaz güzel bir yerdedir, bu yüzden yürüyüş meraklıları onu sevecektir.
  Hırvatlar, Slavlar, Romalılar, Türkler ve daha birçoğunun özelliklerini yüzyıllar boyunca, kültür ve dünya algısı bakımından tamamen farklı komşulara yakın olmakla şaşırtıcı bir şekilde birleştirdi. Acelenin … Açık
Dağın batı yamacında Blaca çölü nedeniyle ünlüdür. Bu alanın da tarihi önemi büyük. Hermitler, 16. yüzyılın ortalarında büyük bir manastır kurmuşlardır. Bugün hayatta kalan birkaç eski bina bu durumu hatırlatmaktadır. Eski manastırın bazı binaları tamamen korunmuştur; Yağmur suyu toplamak için büyük bir tankın bunlardan bahsedilmesi gerekiyor. Manastırın sakinleri bal ve şarap üreten rahiplerdi; Depolama kapları yerel müzenin eserleridir.
Manastırın bir kısmı dini eserleri ve eski kitapları, taştan yapılmış güzel sofra takımlarını ve birçok ilginç sergiyi barındıran bir müzedir. Ada dini mekanlarda zengindir; topraklarında ondan fazla eski kilise hayatta kalmıştır. Brac tarafından sunulan gezi programı inanılmaz derecede ilginç ve çeşitlidir.
  Brac adası antik çağda yaşadı. Skrip köyüne giderken bunun teyidini bulabilirsiniz. Burada sadece yüzlerce yıl öncesine ait tarım yapılarını ve iki yüz yıl önce inşa edilmiş St. Diren kilisesini değil, aynı … Açık
  Brac, pitoresk plajları ile ünlüdür. Bölgede çakıl ve kumlu plajlar bulunmaktadır. Adanın güney kesiminde ziyaretçiler çok sıra dışı bir plaj bulacaklar - Zlatni Rat. Aynı adı taşıyan pelerin üzerinde bulunur. Plaj, popüler bir yerel dönüm noktası haline geldi çünkü dalga ve rüzgar yüzünden her gün şeklini değiştiriyor. Pelerin uzunluğu yaklaşık 300 metredir ve bu bölge neredeyse tamamen çamlarla kaplıdır. Muhteşem kumsalın yanı sıra, pelerin mükemmel tenis kortlarıyla ünlüdür - tesiste yirmisinden fazlası vardır.
Brac iyi gelişmiş bir spor altyapısına sahiptir. Son yıllarda adada birçok modern spor merkezi ortaya çıktı. Futbol sahaları, farklı seviyedeki tenis kortları ve çocuklar için özel oyun alanları bulunmaktadır. Dalgalar bazı plajlarda her zaman güçlü olduğundan, sörf yapmak için idealdir. Küçük tatil kasabası olan Sutivan’da turistler büyüleyici bir marina bulacaklar. Bu, ziyaretçilerin bir sefer rezervasyonu yapabilecekleri, hatta bir yat kiralayabilecekleri yerdir. Konuklarına büyüleyici deneyimler sunmaktan mutluluk duyan bir su sporları merkezi var. Bol, adanın en kalabalık beldesidir ve bu yüzden misafirlerine geniş bir eğlence yelpazesi sunmaktadır.
Brac Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Brac Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Brac Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Mirabella Fortress' , 13.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Starigrad Fortress' , 13.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tvrdalj Castle' , 16.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hvar Fortress' , 24.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Klis Fortress' , 28.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Brac Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Forest Park 'Marjan' , 29.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Biokovo' , 31.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Ošjak (Vela Luka)' , 40.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Krka' , 82.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Mljet' , 86 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Brac Adası ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Gallery of Fine Arts' Split, 27.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Ivan Meštrović Gallery' Split, 28.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Brac Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Livno Kasabası

From the series “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
Tarihi eserlerden oluşan kapsamlı bir koleksiyona sahip olan Franciscan müzesi ve Gorica Galerisi, sanatseverlerin ilgisini çekecektir. Sessiz ölçülü istirahat için kasaba güzel. Gürültülü eğlence mekanları yok, bu nedenle Livno genellikle çocuklarla birlikte turistler tarafından ziyaret edilir. Bu pitoresk alanda dinlenmenin en iyi zamanı yaz. Birçok otelde yüzme havuzu bulunmaktadır. Çeşme ve heykeller ile şehir merkezinde inanılmaz derecede güzel bir park var. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Brac’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

30.11.2023

Brac Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Brac Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Brac Adası, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Brac’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Brac’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018