OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Rab Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Kvarner Körfezi’nde bulunan Hırvat adası Rab, Avrupa’nın en güneşli yeri olarak kabul edilir. Muhteşem plajları, güzel doğası ve eşsiz iklim özellikleri ile ideal bir tatil beldesidir. Büyük ve kalabalık şehirler yok, adanın başkenti bile bin kişiden daha azına ev sahipliği yapıyor. Çok sayıda gezgin, küçük kıyı adaları tatil beldelerinden etkilenmektedir. 19. yüzyılın sonlarında, zengin beyefendiler adada bir tatil geçirdiler; Bugün bu cazip yer herkese açıktır.
  Tüm Hırvatistan gibi, Rab adasının mutfağı, herhangi bir Akdeniz mutfağına çok benzer. Şefler, taze sebzeler, et ve balıkları, zeytinyağlı ve otlar ile birlikte, yemekleri sıra dışı bir lezzet haline getirmeyi … Açık
Plaj tatili ve doğa yürüyüşü için ideal koşullara ek olarak, Rab adası, farklı dönemlerdeki tarihi objeleri içerdiği için, misafirlerine zengin bir gezi programı sunmaya hazırdır. Başkent, Rab kasabasını ziyaret ederek tarihi mirasın incelenmesine değer. Orada iyi korunmuş tarihi bir bölge bulacaksınız. Aziz Antonius Katedrali, en muhteşem tarihi eserlerden biridir. 1175 yılında inşa edilmiş ve ilkel öğelerin bir sürü tuttu. Katedral paha biçilmez dini eserler barındırmaktadır.
Yakınlarda eski çan kulesinin hemen hemen tüm sokaklarından görülebilen yüksek çan kulesi bulunan güzel St. Mary Kilisesi vardır. Çok önemli tarihsel olaylara tanık olan St. Andrew Manastırı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Gezi programının en ilginç noktalarından biri de St. Justina Katedrali; mimari açıdan büyük bir değer. Şu anda katedralin duvarları Dini Sanat Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Burada sunulan sergilerin çeşitliliği sadece şaşırtıcı; Bazılarının yaşı bin yıldan fazladır. Tarihi bölgenin pitoresk sokaklarında yürürken, farklı dönemlerin muhteşem binalarını görebilirsiniz. Bunlar Rönesans tarzı, küçük evler ve ortaçağ surlarının bir parçası olan muhteşem saraylardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yüzyıllar boyunca ada, Rumların, Romalıların, Venediklilerin ve Türklerin sahip olduğu mülklerin zihniyetini etkilememişti. Mesela, gerçek Türk kahvesi sevgisi, belki de her Hırvat’un kanındadır. Zorlu kültürel … Açık
Doğa severler kesinlikle sakinler ve ziyaretçiler için en sevilen eğlence yeri olan Komrcar Park’a bakmalıdır. İtalyan kavak ve Hint incir de dahil olmak üzere birçok nadir bitkiler orada büyür; Özel alan sadece otlar için tahsis edilir. Tarihin düşkünleri, ilgilenen herkes için uygun olan yakındaki arkeolojik parkı beğenecektir. Orada antik savunma kuleleri ve bir Romanesk şapel kalıntıları yanı sıra birkaç eski kiliseler görebilirsiniz.
Rab Sanatseverler de sıkılmayacak; Adanın başkentini yaz aylarında ziyaret etmek zorundalar. Gerçek şu ki, şehir sokakları büyük ölçekli bir sanat galerisine benziyor ve dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılar ilham arıyor. Başkentin arkeolojik alanı adadaki tek değil. Tarihi mekanları keşfetme hayranlarının Lopar köyünü ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Bilim adamları, adayı 2,500 yıldan daha önce koruyan eski bir kalenin kalıntılarını keşfettiler. Lopar köyü eşsiz doğal güzellikleriyle de ünlüdür; inanılmaz güzel çam ormanlarıyla çevrilidir. Olay turizmi hayranları adada yıllık turnuvalar düzenlendiğinden Mayıs ayı başlarında ve Temmuz ayı sonlarında bir yolculuğa çıkmalıdır. Rab doğal güzelliğin, zengin kültürel geleneklerin ve tarihi mirasın nadir ve çok uyumlu bir karışımıdır.
  Rab adası İyonyalılar tarafından MÖ 4. yüzyılda yerleşmiştir. Daha sonra, Romalılar burada güçlendirilmiş bir liman inşa etti ve burayı Felix Arba veya ’mutlu’ olarak adlandırdı. Rab Macar-Hırvat … Açık
  Ada hem kumlu hem de çakıl taşlı plajlara sahiptir, bu nedenle kesinlikle tüm gezginler zevklerine uygun alanlar bulabilirler. Rajska en popüler kumsal kalır. Lopar yerleşimine yakın mesafede bulunan bu plaj, 2.000 metreden uzun bir mesafededir. Kıyı bölgesi iyi gelişmiştir ve turistler yakınlarda çok sayıda otel, restoran ve eğlence kompleksleri bulacaktır. Barbate semtinde bulunan Pudarica Plajı, çakıllı bir yüzeye sahiptir. Bu plajda çocuklarla birlikte pek çok tatilci ve şnorkelle yüzme hayranları vardır. Kum bulunmadığı için sahilde çok temiz su vardır ve yakındaki çam ormanı bu çakıl taşını daha da çekici hale getirir.
Bölgedeki en ünlü çıplaklar plajı Kandalora, Palit’ten çok uzak değil. Bu kumsalın Hırvatistan’daki ilk çıplaklar plajlarından biri haline geldiğini ve onun popülerliğini ve onurlu heykellerini on yıllar boyunca korumayı başardığını belirtmek önemlidir. Bölgenin en romantik plajlarından biri, Supetarska Draga köyünden uzak değildir. Mucizevi bir koyda, adanın kuzey kesiminde yer almaktadır. Plaja uzak olmayan birçok ilginç tarihi simge vardır.
Rab Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Rab Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Rab Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Fortress Nehaj' , 27.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Zrinski-Frankopan Castle' , 31.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sokolac Castle' , 40.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Drivenik Castle' , 53 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hreljin Castle' , 57.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Rab Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Velebit' , 17.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Pod javori' , 33.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Čikat' , 34.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Kašteja' , 64.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Plitvice Lakes National Park' , 67.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Hırvatistan Gezisi: Görülecek Yerler

Şifalı maden suları nedeniyle uluslararası alanda ünlü olan Naftalan beldesini ziyaret ederek ülkenin keşiflerine devam edin. Bu balneoloji tesisi sadece Avrupa'da değil, aynı zamanda Rus turistlerle de çok popüler hale geldi. Rovinj, tarihi bakış açısından çok ilginç bir yer. Kasaba, St. Euphemia Katedrali gibi 5700 metreyi bulacak yüksekliği bulunan birçok tarihi binaya ev sahipliği yapıyor. Bu Barok tarzda yapılmış harika bir yapıdır. 300 yıldan fazla bir süre için yapı, Istria'daki en uzun binadır. Birkaç önemli simge yapı Amicis Caddesi'nde bulunmaktadır - saat kulesi 18. yüzyılda inşa edilmiş, birkaç müze ve eski bir kütüphane. …
OrangeSmile araç kiralama Rab’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

26.09.2023

Rab Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Rab Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Rab Adası, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Rab’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Rab’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018