OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Novo Mesto Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

IMG_0420   Ünlü tarihi ve kültürel merkez Novo Mesto, ülkenin önemli bir sanayi ve ekonomik bölgesidir. Şehir çok güzel, bu yüzden turistler arasında hızla popülerlik ve tanınma kazandı.

Halk Evi, buranın en ünlü cazibe merkezlerinden biridir. Bu zengin bir tarihe sahip tarihi bir yapıdır. Aynı zamanda ana alışveriş merkezi olan şehrin ana meydanına Glavni denir. Novo Mesto’nun en büyük alışveriş mekanları ve restoranları çevresinde bulunmaktadır. Meydan zaman zaman ticaret fuarlarının ve resim sergilerinin yeri olur. Diğer ünlü ilgi çekici yerler arasında Belediye Binası, Fransisken Manastırı, antik Aziz Nicholas Kilisesi ve Dekan Evi bulunmaktadır. Bunlar şehrin en güzel binaları, o kadar harika ki turistler orada uzun saatler geçiriyor. Manastırın ve kilisenin iç dekoru, stilin zarafeti ve zarif formları ile çarpıcıdır.
  1. Tarihi cazibe merkezlerinin ana kısmı Eski Şehir’de yoğunlaşmıştır. İlginç bir şeyi kaçırmak istemiyorsanız, bölgeyi yürüyerek keşfetmek en iyisidir. 2. Etkinlik turizmi hayranları için, şehri … Açık
Bunun yanı sıra, Novo Mesto banliyöleri, ana amacı bölgeyi korumak olan 8 ortaçağ kalesinin yeridir. Manastırlar günümüze kadar ayakta kaldı; şu anda kalelerin bir kısmı, şehrin tarihine ışık tutan ve değerli eser koleksiyonlarını temsil eden müzelere dönüştürüldü. Şehrin en popüler müzesine Dolenjska denir. Çok sayıda farklı öğe koleksiyonuna sahiptir. Müzenin birkaç odası tarihi koleksiyonlara ayrılmıştır; burada ayrıca bir resim ve heykel koleksiyonu bulacaksınız.
Bu kasabanın banliyöleri bisiklete binmek ve yürümek için mükemmeldir. Bu tür yürüyüşler sırasında güzel parklar ve doğa koruma alanları ile tanışacaksınız. Bazı alanlar balık tutmak için uygundur. Novo Mesto’daki turistik yerlere ek olarak, turistler gezi turlarına katılmaya davetlidir. Klagenfurt, Zagreb, Ljubljana ve Punat’a gidebilirsiniz. Bu antik şehirler aynı zamanda size bol eğlence ve unutulmaz anılar yaşatacak. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Novo Mesto, hem şehir içinde hem de yakın çevresinde bulunan büyük alışveriş merkezleriyle ünlüdür. Burada popüler Avrupa markalarının giysi, ayakkabı ve aksesuarlarının yanı sıra yerel üreticilerin yüksek … Açık
  Yerli halkın ve şehir ziyaretçilerinin gözde yürüyüş yerlerinden biri, en güzel tarihi binaları barındıran pitoresk Breg setidir. Burada bulunan hayatta kalan binaların çoğu 17. ve 18. yüzyıllara dayanmaktadır ve çoğu şu anda prestijli otel ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır.
19. yüzyılın sonlarında Krka Nehri üzerine inşa edilen KaKandija Köprüsü, bir tür özel cazibe merkezidir. Bu ulaşım köprüsü, bir asırdan fazla bir süredir amacına uygun olarak kullanılmış ve pitoresk bir alandaki konumu ile turistleri çekmiştir. Köprü ve nehir kıyısı, şehrin harika panoramik fotoğraflarını çekmek için idealdir, buradan eski binaları ve kiremitli çatı evlerini açıkça görebilirsiniz.
  Krka Nehri üzerindeki şehir, aile olarak ziyaret etmek için harika bir yerdir. Şehrin pitoresk manzaraları ilk andan itibaren büyüleyicidir, içinde bazı romantizm vardır. Muhtemelen bu yüzden her yıl buraya yüzlerce … Açık
Şehir, birçok ilginç II.Dünya Savaşı manzarasını korumuştur ve yerel bir Alman sığınağı harika bir örnektir. Mükemmel şekilde korunmuş sığınak, 1943 yılında Alman işgalciler tarafından inşa edildi. Bugün, askeri dönüm noktası küçük bir tepedeki güzel bir parkta bulunuyor, bu yüzden aynı zamanda şehrin harika panoramik manzarasını sunuyor. Tur sırasında herkesin sığınağa girmesine ve hatta hayatta kalan savaş silahlarına dokunmasına izin verilir.
Novo Mesto Yerel kentsel manzaralara hayranlıkla bakmak için güzel bir yer, tepesinde harika bir park bulunan Trška Gora’dır. Burada asırlık ağaçların arasında yürüyebilir ve şehrin ünlü manzaralarını doğal bakış açılarından hayranlıkla izleyebilirsiniz. Park, tenha bir dinlenme için çok güzel yerler, banklar ve çocuk oyun alanları sunmaktadır.
  Şehirde sunulan restoranların büyük bir kısmı Sloven mutfağında uzmanlaşmıştır. Bu tür restoranlar turistler arasında en popüler olarak kabul edilir çünkü yerel halkın en çok tanıdığı yemekleri sunarlar. … Açık
Çevresindeki bahçesi ile tek bir cazibe merkezi olan Grad Grm Kalesi, tarihi tur meraklıları arasında son derece popüler. Bu kale 1586 yılında inşa edilmiştir. Binanın birçok unsuru kuruluşundan bu yana değişmeden kalmıştır. Tur sırasında kaleye gelen ziyaretçiler, en gizli köşelerinde dolaşıyor ve birçok antik taş dekorasyon unsurunun bulunduğu yeşil bahçeyi ziyaret ediyor. Antik kaleyi ziyaret etmek için en iyi zaman, geniş bahçesinin orijinal peyzaj kompozisyonları ve çiçekli ağaçlarla süslendiği ilkbahar veya yaz aylarıdır.
Novo Mesto - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Novo Mesto ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Novo Mesto kaleleri
♥   Kalesi 'Otocec Castle' , 7.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gracar Turn' , 10.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gradac' , 20.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Raka Castle' , 22.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ozalj Castle Croatia' , 30.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Novo Mesto çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Žumberak - Samoborsko gorje' , 26.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Ozalj-grad' , 30.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Krajinski park Lahinja' , 32.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Krajinski park Kolpa' , 32.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Krajinski park Kum' , 36.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Novo Mesto ve Çevresindeki Turistik Yerler

Zrinjski

From the series “Dünyadaki En Korkunç Madenler”
Yarasalarından korkmayan gezginlerin, yarasa kabul etme fırsatı sağlayan heyecan verici bir kampanyaya katılmaları önerilir. Bütün mesele, yok olma eşiğinde olan mayınlarda yaşayan yarasalar arasında pek çok nadir türün varlığıdır. Olayda gündeme getirilen tüm fonlar hayvan nüfusunun bakımını üstlenir; Böyle bir hatıra olayından sonra turistler, gizemli Zrinjski madeninde kendi evcil hayvanlarının bulunduğu kişisel bir sertifika alıyor. … Devamını oku

Slovenya Gezisi: Görülecek Yerler

  Slovenya, uzun süredir eko turizm, dağ kayağı ve ilginç gezi tutkunları arasında favori bir yer haline geldi. Ülke her vahşi ve unutulmaz olacak kadar çeşitlidir. …
OrangeSmile araç kiralama Novo Mesto’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

03.02.2023

Novo Mesto Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Novo Mesto Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Novo Mesto, Slovenya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Novo Mesto’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Novo Mesto’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018