OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Osijek Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Bu kasaba Zagreb’in yakınında yer almaktadır; diğer tüm cazibe merkezlerinin yanı sıra güzelliği ve ikonik yerleriyle ünlü büyük bir ekonomik merkezdir. Osijek şartlı olarak üç bölüme ayrılmıştır: Yukarı ve Aşağı şehir ve Tvrda kalesi.
  Osijek güzel gelenek ve görenekler açısından zengindir ve yerel halk onları korumak için çok çaba harcar. Şehirde gerçekleşen tüm büyük bayram ve şenliklere mutlaka geleneksel müzik ve dans gösterileri eşlik … Açık
Yukarı Şehir, turistler için en ilgi çekici yer olacak çünkü tüm ana cazibe merkezleri, popüler alışveriş merkezleri ve restoranlar orada bulunuyor. En iyi mağazalar Kapucinska Caddesi’nde bulunabilir. Burası, popüler Avrupa markalarının giyim ve aksesuarlarının yanı sıra zengin parfümeri seçenekleri ve en büyük marketlerin bulunduğu butiklerin yeridir. Yukarı Şehrin ana meydanına Trg Ante Starcevica denir. Burada inşaatı 19. yüzyılda tamamlanan tarihi binalar arasında yürüyebilirsiniz.
Dar sokaklar sizi Drva Nehri kıyısında bulunan güzel parka götürecektir. Parkın topraklarında bir bankadan diğerine geçmeyi sağlayan bir yaya köprüsü göreceksiniz. Aziz Peter ve Paul Katedrali, başlıca dini cazibe merkezlerinden biridir. İnşaatı 1900 yılında tamamlanmış; Bu geç Gotik tarzda güzel bir bina ve kulelerden birinin yüksekliği 90 metreye ulaşıyor. Merkez meydanın yakınında bir tane daha güzel bina bulabilirsiniz - Ulusal Tiyatro. Sırbistan ile savaş sırasında hasar gören bina tamamen yenilenmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Osijek, en fazla sayıda tarihi ve kültürel cazibe merkezinin yoğunlaştığı çeşitli alanlara sahiptir. Gornji grad’da (Yukarı Şehir), 19. yüzyılda inşa edilmelerinden bu yana değişmeden kalan güzel eski binalara … Açık
Europska Avenue Meydanı çevresinde birçok eğlence merkezi bulunabilir. Şehrin en eski kütüphanesidir. 1905’te açıldı ve bir yıl sonra Güzel Sanatlar Galerisi kuruldu. Holy Trinity Meydanı yürüyüşler için harika bir yerdir. Burada geçmişin anıtlarını ve heykellerini görebilirsiniz. Meydanın doğu kısmında St. Michael Kilisesi’nin yeri var. Slavonia Müzesi hemen yakınlardadır.
  Osijek’te, hayvanat bahçesi ile tek bir kompleks olan 1955’te açılan harika bir akvaryum bulacaksınız. Ülkenin en büyük hayvanat bahçesi, yüzden fazla farklı türe ait 650’den fazla hayvana sahiptir. Akvaryum ziyaretçileri, pek çok nadir bulunanlar da dahil olmak üzere, daha az etkileyici olmayan deniz sakinleri koleksiyonunu keşfedecekler. Bu dönüm noktası esas olarak çocuklu gezginlere yöneliktir - akvaryum, her yaştan çocuklar için bilgilendirici geziler düzenler.
  Yaz aylarında Osijek’i ziyaret eden gezginler, Copacabana’nın plaj bölgesindeki Drava Nehri’nin kıyısında dinlenmek için kesinlikle zaman bulmalıdır. Bu alan, yaya köprüsünün hemen arkasında, şehir … Açık
Şehrin önemli dini anıtları arasında Fransisken kilisesi ve Kutsal Haç Yükseltme Manastırı bulunmaktadır. Kuruluşları hakkında kesin bir bilgi yoktur. Bazı tarihi verilere göre manastır, Osmanlı İmparatorluğu döneminde kurulmuştur. Yakın zamana kadar tarihi manastır önemli bir hac merkeziydi ve birçok eşsiz dini esere ev sahipliği yapıyordu. Dini yapı, 1991-1992 düşmanlıkları sırasında ağır hasar gördü. Bazı binalar yıkıldı ve dini değerler sonsuza dek kayboldu. Manastırın restorasyonu henüz tamamlanmadı. Paha biçilmez eserlerinden bazıları hayatta kaldı.
Kentin en çok ziyaret edilen kültür tesislerinden biri 1877 yılında kurulan Arkeoloji Müzesi’dir. Müzenin kurucusu ünlü tüccar Franjo Sedlakovich’tir. Özel nümizmatik koleksiyonu ilk sergiyi oluşturdu. 1946’dan beri müze, yenilenmiş eski bir kale binasında yer almaktadır. Bugün koleksiyonunda birkaç bin sergi var. Birçoğu 19. yüzyılda zengin vatandaşlar tarafından müzeye bağışlandı. Arkeoloji müzesi, savaş yıllarında paha biçilmez antika koleksiyonunu tam olarak korumayı başardı.
  1. Osijek’te uluslararası bir havaalanı yoktur, bu nedenle buraya ulaşmanın en kolay yolu diğer büyük Hırvat şehirlerinden trenle gitmektir. Osijek, düzenli otobüs seferleri ile ülkenin diğer birçok kasabasına da … Açık
Kentin en güzel yerlerinden biri Kral IV. Petar Krešimir’in adını taşıyan bir park. Muhteşem park, 20. yüzyılın başında kuruldu. Bugün burada asırlık harika ağaçları görebilir ve nadir bitkilerin tadını çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında park her zaman şık çiçek tarhları ve peyzaj kompozisyonları ile dekore edilmiştir; uzun zamandır ulusal öneme sahip olağanüstü bir dönüm noktası olarak kabul edildi. Yaz aylarında, Osijek’in konukları, yaklaşık yüz yıl önce kurulan büyüleyici tarihi Kral Tomislav Parkı’nda yürümekle aynı derecede ilgileniyor.
Osijek - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Osijek ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Osijek kaleleri
♥   Kalesi 'Prandau-Normann Castle' , 24.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Eltz Manor Croatia' , 31.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bač Fortress' Bač, 44.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Siklós Castle' , 45.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ilok Castle' , 64.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Osijek çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Forest Park 'Jankovac' , 78.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Papuk' , 80.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Kiskunsági' , 148.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Hırvatistan Gezisi: Görülecek Yerler

Hırvatistan'ın Porec şehrinde uluslararası düzeyde birçok yer var. Önce Euprrasian Bazilikası belirtilmelidir. Bu görkemli bina 6. yüzyılda inşa edilmiştir. Diğer önemli yerlere Roma tapınakları kalıntıları ve Decumanus Caddesi üzerinde bulunan Yerel Tarih ve Ekonomi Müzesi dahildir. Neptün Tapınağının kalıntıları yakınlardadır; bu dönüm noktası UNESCO Dünya Mirası Listesi listesine eklenir. …
OrangeSmile araç kiralama Osijek’te araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

23.07.2024

Osijek Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Osijek Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Osijek, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Osijek’te 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Osijek’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018