OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Makarska Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Makarska   Hırvatistan’ın kültürel, ekonomik ve spor merkezi olarak da bilinen Dalmaçya’daki Oseyava ve St. Peter peninsulas civarında Makarska adında sıra dışı bir kasaba bulunmaktadır. Kasabanın batı kısmı, sürekli olarak muhteşem bir deniz kıyısındaki Marineta’ya dönüşen zümrüt plajların şeritleri için dikkat çekerken, çok sayıda marina ve bir liman bulacaksınız.
  Makarska’nın konukları için ana eğlence bir plaj tatilidir. Turistler doğrudan şehrin topraklarında bulunan ve hemen yakınında bulunan plajlara erişebilirler. Ana şehir plaj mükemmel tesisleri vardır, sakin ve … Açık
Dolgu, Dalmaçya manzaralarının eşsiz özgünlüğü ve güzelliği ile geleneksel olarak turistleri ve yerlileri çeken çok sayıda otel, restoran, kafe, bar ve diğer tesislerin yeridir. Kacic Miosic Meydanı şehrin kalbidir ve St. Mark Kilisesi’nin yeridir. Kilise, Makarska’nın eski bir bölgesi olan ve güneşin aşırı büyümüş sarmaşıkların gölgelerini zorlukla kırdığı dar sokaklarıyla ünlü olan Eski Kent ile çevrilidir. Kasabanın bu bölümündeki sokaklar döşeli Akdeniz labirentine benziyor. Fransisken manastırı mimari açıdan inanılmaz bir yapıdır. Manastır, kasabanın güneydoğu kesiminde yer almaktadır. İlginç bir gerçek - manastırdaki şarap mahzenlerinin bir kısmı Kabuklar Müzesi’ne adanmıştır. Makarska’nın iklim koşulları gerçekten elverişlidir, çünkü buradaki ortalama yıllık sıcaklık Santigrat ile 16 dereceye ulaşır. Bu, dünyanın bu bölgesinde neredeyse tüm yıl boyunca muhteşem manzaraların ve çeşitli etkinliklerin keyfini çıkarmanızı sağlar.
Bununla birlikte, muhteşem plajlar hala Makarska’nın ana gururu olmaya devam ediyor. Plajlar kıyı şeridinin tüm uzunluğu boyunca uzanır. Ayrıca Hırvat topraklarının en iyi plajları arasında sayılmaktadır. Plajlar çok çeşitli su sporları ve diğer aktivitelere sahiptir, bu nedenle herkes burada ilginç bir şey bulacaktır. Makarska’nın avantajlı coğrafi konumu nedeniyle turistler Dubrovnik ve Split’i kolayca ziyaret edebilir veya düzenli feribot turlarıyla Sumartin’e gidebilirler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Tesisin konukları, ilgi çekici yerleri ile de bilinen yakındaki Brac adasını ziyaret edebilirler. Feribotlar liman bölgesinden adaya her gün hareket etmektedir. 2. Zaten Mayıs ayında, sahil plajları rahat sıcaklıklara … Açık
  Pitoresk eteklerinde, onlarca yıl önce inşa edilmiş ve 1756’da kutsanmış olan eski bir St. Mark Kilisesi vardır. Şimdi, kilise Neo-Gotik tarzın bir modelidir ve duvarlarında değerli dini kalıntılar tutar. Kilisenin önünde ünlü Hırvat şair Andrija Kacic’in adını taşıyan güzel bir kale var. Ulusal tatillerde meydanda ilginç etkinlikler düzenlenir. Çok geçmeden, meydanda yeni bir şair heykeli kuruldu.
Doğa severler, başlıca cazibesi Dinarik Dağlar olan Biokovo Doğa Parkı’nı ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Burası dünyanın ikinci en yüksek dağı. 1981’de dağ masifinin etrafında bir park kuruldu. Görkemli dağ zirvelerine ek olarak, ziyaretçiler pek çok nadir bitkiyi görebilir ve bu saldırgan olmayan dağların bir ev haline geldiği vahşi hayvanları izleyebilir.
  Makarska’da yeni kıyafetler ve hediyelik eşya arayışında mutlaka ziyaret etmeniz gereken harika bir alışveriş merkezi Nikola var. Merkezin alışveriş alanının önemli bir bölümü kadın giyim ve aksesuar … Açık
Tesiste yürümek için en güzel ve ilginç yerlerden biri St.Peter Yarımadası olacak. Ana cazibe azizi heykeli. Yarımadada, eski savunma yapılarının kalan parçalarını görebilirsiniz. Şimdi, bu yerler tamamen doğanın gücüne verilmiştir. Yarımadanın neredeyse tüm toprakları, tarihi binaların arka plan parçaları karşı benzersiz görünen yoğun bitki örtüsü ile kaplıdır.
Şaşırtıcı doğal güzelliğe Osejava Park’ta hayran olabilirsiniz. Küçük bir pitoresk körfezin üzerinde asılı bir dağ yamacında yer almaktadır. Bu parkta ziyaretçiler için uygun yürüyüş yolları inşa edilmiştir. Bu bölgedeki önyargı seviyesi oldukça büyüktür, bu da bitki örtüsünün görünümünü etkileyemez, ancak etkileyemez. Parkın bazı kısımlarında, ağaçların büyük bir eğim altında büyüdüğü anlaşılıyor. Aslında, doğal olarak ışığa doğru uzanan kronları çok alışılmadık şekilde oluşmuştu. Parkın bazı bölümleri sahilin muhteşem manzarasını sunmaktadır.
  Adriyatik kıyısında yer alan liman şehri Makarska, bir aile tatili için harika bir yerdir, çünkü burada herkes sevdiği şeyi bulabilir. Burada aktif bir eğlenceye sahip olabilir ve şehrin ve deniz kıyısının muhteşem … Açık
Şehrin hemen yakınında Kotishina adında pitoresk bir köy var. Burada, gezginler eski bir ortaçağ kalesinin korunmuş parçalarını görebilir ve ayrıca eski botanik bahçesini ziyaret edebilirler. Bu köyde, yüzlerce yıl sonra bile, çok özgün ve misafirperver atmosfer korunmuştur.
Makarska - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Makarska ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Makarska kaleleri
♥   Kalesi 'Starigrad Fortress' , 30.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mirabella Fortress' , 30.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tvrdalj Castle' , 36.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ljubuški Fortress' Ljubuški, 45 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hvar Fortress' , 48.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Makarska çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Biokovo' , 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Ošjak (Vela Luka)' , 46.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Marjan' , 54.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Mljet' , 66.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Krka' , 105.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Makarska ve Çevresindeki Turistik Yerler

Livno Kasabası

From the series “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
Tarihi eserlerden oluşan kapsamlı bir koleksiyona sahip olan Franciscan müzesi ve Gorica Galerisi, sanatseverlerin ilgisini çekecektir. Sessiz ölçülü istirahat için kasaba güzel. Gürültülü eğlence mekanları yok, bu nedenle Livno genellikle çocuklarla birlikte turistler tarafından ziyaret edilir. Bu pitoresk alanda dinlenmenin en iyi zamanı yaz. Birçok otelde yüzme havuzu bulunmaktadır. Çeşme ve heykeller ile şehir merkezinde inanılmaz derecede güzel bir park var. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Makarska’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

01.02.2023

Makarska Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Makarska Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Makarska, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Makarska’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Makarska’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018