OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Velika Gorica

Velika Gorica’da Aktif Dinlenme ve Tatil - İlgi Çeken Yerler, Eğlence ve Gece Hayatı

  Velika Gorica, her yaştan ve farklı ilgi alanlarına sahip turistler için bir dizi ilginç aktivite sunmaktadır. Tarihe meraklı ve tarihi eserlerle ilgilenen herkes, mutlaka Andautonia Arkeoloji Parkı’nı ziyaret etmelidir. Bu muhteşem simge, Scitarjevo köyünde, şehre kısa bir sürüş mesafesinde yer almaktadır. Park, Roma Andautonia arkeolojik kazıları alanında açıktır. Antik çağlar boyunca bölgenin en büyük şehri ve Sisak-Ptuj yolunda (Siscia-Poetovio olarak da bilinir) önemli bir şehirdi. Selaniktonia, antik çağlardan kalma bir antik kent kültürüdür ve antik çağlardaki tarihler 1. ila 3. yüzyıla kadar uzanmaktadır. O zamanlar, Zagreb bölgesinin ekonomik, kültürel ve dini bir merkeziydi.
  Şahane şehir, 13. yüzyılda kuruldu, ancak Roma İmparatorluğu döneminde bu bölgede ilk yerleşimler ortaya çıktı. Arkeolojik kazılar, Velika Gorica’nın mahallelerinde hiç durmaz, çünkü bilim adamları orada eski … Açık
Bu alandaki arkeolojik kazılar 1981’de başladı ve günümüze kadar bitmedi. Antik kentin birçok kalıntıları dikkatlice restore edilmiş ve 1994 yılında kazıların yapıldığı yerde arkeolojik park ortaya çıkmıştır. Günümüzde, bu muhteşem mekânın ziyaretçileri, 2500 metrekarelik bir alanda bulunan antik Roma şehrinin çeşitli bölümlerini keşfedebilir. Çeşitli yapılara ve binalara yakın bilgi içeren birçok tablet vardır, bu nedenle ziyaretçilerin her şeyi öğrenmek için bir rehberle birlikte bir gezi yapmasına gerek yoktur.
Antik Andautonia kenti hala taş, çarşı ve sütunlu üslerle kaplı ana caddeye, thermae, koridor ve drenajlara, merkezi ısıtma sistemine ve yarım daire şeklindeki bir havuza sahiptir. Binaların içinde ziyaretçiler duvar resimleri ve mozaik parçaları görecekler. Roma şehrinin kalıntılarını keşfeden konuklar, güzel St. Martin Kilisesi’ni ziyaret edebilir ve eski ahşap evlere ve geleneksel kırsal çiftliklere hayranlıkla bakmak için Scitarjevo köyüne yönelebilirler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Yerel mağazalar ve restoranlar genellikle döviz kabul etmemektedir, bu yüzden bankada veya çok sayıda döviz bürosundan birinde para değişimi yapmanız tavsiye edilir. Şehrin konukları nakit para çekebilecek birçok ATM … Açık
Er ya da geç her turist, hatıra eşyalarını, akılda kalan hediyeleri ve genel olarak alışveriş yapmayı düşünmeye başlar. En güzel ve en güzel hediyelik eşyaları satın almak için Designers With Love’ı ziyaret etmeyi düşünün. Bu, geniş bir ürün yelpazesine sahip büyük bir dükkandır. Tüm öğelerin Hırvatistan’da tasarlanmış ve üretildiğini belirtmek önemlidir. Designers With Love’dan ziyaretçiler cazip mücevher, oyuncak, ev dekorasyonu ve hatta kıyafet bulabilirler. Satılmaya hazır öğeler Hırvatistan’daki en iyi tasarımcılar tarafından yapılmıştır. Fiyatlar farklıdır, bu nedenle bütçeli misafirler ve uzmanlar ve özel ve lüks ürünler için uygun ürünler vardır.
Şanslı olan ve kumar oynamaktan zevk almayan gezginler Admiral Automat Club’a hoşgeldiniz. Bu, kumar oynadığı en popüler slot oyunlarından biri olan modern bir mekandır. Makineler yeni ve çeşitli heyecan verici oyunlar sunuyor. Herkes, slot makineleri sıraları boyunca yürürken uygun birini bulacak. Teklifler çok küçük miktarlardan başladıkça, ziyaretçilerin büyük kaybetmekten korkmaları gerekmez. Ayrıca bir rulet masası ve içecek ve atıştırmalık satan çeşitli makineler de bulunmaktadır.
  Velika Gorica 1278 yılında kurulmuştur. Bu ilginç tarihi küçük şirin bir kasabadır. Manzaralar ve kültürel değerler açısından zengindir. Kurtuluş Savaşı dönemlerinde şehir ağır hasar görmüş ve birçok yapı … Açık
Doğa sporlarına meraklı herkesin heyecan verici deneyimler arayışında Zagreb’e gitmesi gerekecek, ancak şehre uzaklığı oldukça kısa. Zagrep’te, karşılıklı olarak havaya uçurmayı deneyebilirler. Tandem uçuşun tadını çıkarmak için daha önce hiç bir eğitim gerekmemektedir. Tıbbi kontrol de gerekli değil. Yetenekli ve yetkili bir eğitmen herşeyi yapacak, turistler ise tek bir türden duyguların tadını çıkaracak ve kuşbakışı görünümünden şehrin panoramasına hayran kalacaklar.
Raftrek Macera Parkı, aktif eğlencenin tüm hayranları için harika bir yerdir. Hırvatistan’ın en güzel Milli Parklarından biri olan Raftrek Adventure Park, yürüyüş, bisiklet ve kano için ideal koşullar sunmaktadır. Tüm açık hava meraklıları için muhteşem. Ziyaretçilerin, her zaman misafirlere yardımcı olmaya hazır yetenekli eğitmenlerden oluşan bir ekip olduğu için trekking, kano veya rafting konusunda deneyim sahibi olmaları gerekmez.
Velika Gorica - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Velika Gorica ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Velika Gorica çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Medvednica' , 24.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Okić-grad' , 28.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Brdo Soline' , 32.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Žumberak - Samoborsko gorje' , 45.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Ozalj-grad' , 48.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm Michelin restoranlarının haritası
Velika Gorica’nın Michelin yıldızlı restoranları
♥   Restoran 'Mundoaka' Zagreb. Kategori - International. 13.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'Boban' Zagreb. Kategori - Italian. 13.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'Apetit' Zagreb. Kategori - International|Italian. 13.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'Takenoko' Zagreb. Kategori - Japanese|Fusion. 13.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'Agava' Zagreb. Kategori - International. 13.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Velika Gorica’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.02.2023

Göz Alıcı Velika Gorica Fotoğraf Galerisi

Velika Gorica haritasında aktif dinlenme ve eğlence yerlerini arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Velika Gorica’nın Komşu Şehirlerinde Tur Fikirleri

Velika Gorica’nın en iyi şehir turu için rehber - popüler dinlenme, tatil ve eğlence yerleri. Velika Gorica’da gün içinde yapılması gerekenler - turistik yerler, parklar, sahiller, su parkları, yarış pistleri, bisiklet parkurları ya da su kayağı. Gece hayatı (barlar, diskolar, klüpler vb.) için öneriler (adres, telefon numarası ve bağlantı linkleriyle). Paylaştığımız fikirlerle 'Velika Gorica’da neler yapılmalı?' sorusu anında cevap buluyor.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018