OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Dubrovnik Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

View of Dubrovnik Old Town at night   Dubrovnik, Adriyatik Denizi’nin incisi. Şehrin inanılmaz güzel doğası ve Akdeniz atmosferi ile ünlüdür. Dubrovnik Riviera, Dalmaçya bölgesinin güneyinde bulunmaktadır. Cazibeli deniz, pişmiş toprak çatılar ile güzel evlerin bulunduğu küçük pitoresk yerler, sahil boyunca yeşil adalar var - Dubrovnik’e varırsanız, bunları ve daha fazlasını göreceksiniz.
  Dubrovnik’in restoranları kesinlikle deniz mahsulleri taraftarları tarafından sevilecektir. Bu kadar çeşitli balık yemekleri ve egzotik lezzetleri bulmak gerçekten zor. Konavoka Restaurant’ta ulusal mutfağın en … Açık
7. yüzyılda kurulmuş olan kent, günümüzde 50 000 nüfusa sahiptir. Dubrovnik’e kesinlikle Hırvatistan’ın en büyüleyici şehirlerinden biri denilebilir. Eski merkezinden dolayı Dubrovnik, UNESCO Dünya Mirası Listesi listesine dahil edilmiştir. Orta Çağ’da Dubrovnik, Akdeniz bölgesinin en ünlü ekonomik ve kültür merkezlerinden biridir. Bu liman kenti özellikle sanatçılar, yazarlar ve şairler tarafından popülerdi. Günümüzde turistler sayısız kule, kilise, saray ve anıt bulunan benzersiz bir açık hava müzesi bulabilirler.
Şehrin eski kısmı - Gradske Zidine. Şehrin tüm tarihi merkezi, denize kıyısı olan muazzam bir kaya üzerinde bulunan yaya bölgesi. İsterseniz üst katta bulunabilir ve kentin barok güzelliklerinin tadını kuş gözlemciliğinden çıkarabilirsiniz. Eski duvarlar (Gradske Zidine), Dubrovnik sembolüdür. 10. yüzyılda inşa edilmiş ve daha sonra 13. yüzyılda tamamlanmışlardır. Duvarların yaratılmasında Michelozzo ve Ferramolino gibi tanınmış mimarlar yer aldı. Duvarların tüm uzunluğu 940 m, yüksekliği 25 m, kalınlığı 6 m. Olarak tahmin edilmektedir. Bundan daha fazla, duvarlar on semisirkale burcuyla zenginleştirilmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Dubrovnik Hırvatistan’ın en görkemli ve rafine edilmiş şehri olan ’Adriyatik Denizi’nin İncisi’ olarak bilinir. Turistler bunu kırmızı pişmiş toprak çatılar, mermer alanlar, yalnız manastırlar … Açık
Tarihi merkezin tüm mekanları birkaç metrekarelik bir alanda bulunmaktadır. Ana cadde, Stradun Caddesi (eski adı Plaça), mermer döşeli küçük sokakların bolca çevrili, son derece rahat ve etkileyici bir pazar caddesidir. Hiçbir yorgunluk olmadan saatlerce burada, sonsuza kadar yürüyebilir. Stradun Caddesi kentin tarihi merkezine ulaşıyor ve Dubrovnik’i doğudan batıya doğru geçiyor. Sokak 2. yüzyılda kurulduktan sonra, ada ve araziyi ayıran kanal kuruldu ve dolduruldu. Günümüzde, kentin bu bölümünde göz alıcı barlar ve kafeler bulacaksınız. Bu bölgede araba kullanmak yasaktır; dolayısıyla hoşunuza giden bir yürüyüşün tadını çıkarmak için hiçbir şey yapamazsınız.
view of Dubrovnik from Fort Royal Castle Loza Meydanı. Dubrovnik’in merkez meydanına Loza Meydanı denir. Bu, çeşitli toplantılar için geleneksel bir yer. Ayrıca, yakınlardaki Dubrovnik limanı, turistlerin muhteşem tekne gezintilerini tadabileceği bir liman var. Tembel plaj rahatlama hayranları harika doğa plajları ve saf deniz suyu bulacaksınız.
  Prens Sarayı şehrin en ünlü tarihi simgesidir. Yıllar önce saray, yerel yöneticilerin ikametgahı olarak kullanılmıştır; Günümüzde görkemli yapının duvarları, Kent Müzesi koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. … Açık
  Kazık Şehir Kapısı (Gradska Vrata Pile). Kazık Kapısı, şehrin eski kesiminin ana girişidir. Kapılar 1537’de inşa edildi ve savunma yapısı olarak görev yaptı. Rönesans tarzında inşa edilen Arcade Körfezi, Dubrovnik’in koruyucusu olan St Blasius’un heykelinin bulunduğu yerdir.
Dubrovnik Onofrio Çeşmesi. Büyük Onofrio Çeşmesi Kazık Kapısı’nın sağında küçük bir meydanda yer almaktadır. 1438 yılında Napoliten mimar Onofrio de la Kavi tarafından yaptırılmıştır. Onofrio de la Kavi, şehrin su sistemini de öngörür. Çeşme, kentin en tanınmış anıtlarından biridir. Başlangıçta heykel ile süslenmiştir. Ancak daha sonra heykel 1667 depreminde yıkıldı. O zamandan beri sadece 16 taş maskesi kaldı. Su maskelerden dışarı akıyor.
  Dubrovnik misafirlerine çok sayıda heyecan verici eğlenceler sunmaktadır. Şehrin topraklarında çeşitli spor tesisleri ve eğlence kompleksleri bulacaksınız. Tenis kortları, golf sahaları, dalış merkezleri, voleybol ve … Açık
Placa’nın solundaki ilk bina, Aziz Savior Kilisesi’dir. Oradan uzak olmayan dünyaca ünlü Franciscan Manastırı’nı (1317-1417) inşa edeceksiniz. 1667 depreminden sonra manastıra toplam yeniden inşa etmek zorunda kaldılar. El değmeden bırakılan tek ayrıntı Venedik gotik tarzında dekore edilmiş güney kapısıydı. Manastırın girişinin yakınında, Ivan Meshtrovich’in ’Madonna Pieta’ adlı bir heykel bulacaksınız.
Dubrovnik Meryem Ana’nın Vahası Katedrali (Velika Gospa). Meryem Ana’nın Varsayım Katedrali (Velika Gospa), Rektörün Sarayı’nın önünde bulunmaktadır. Kilisenin ilk çeşidi 1667 depreminde tahrip edildi. Binanın restorasyon işleri sadece 1716’da bitti. Gezici genellikle St Blasius’un kalıntılarıyla tapınağa bakabilecekleri hazine evi ziyaret etmeye davet edildi. ve 138 Altın ve Gümüş eşyaları, 11. ve 17. yüzyıllarda. Katedral, Titian’ın atölyesinde yapılan gerçek bir başyapıtın - ’Bakire Yükselişi’nin’ bulunduğu yerdir. Birçok uzman işin usta tarafından kendisi tarafından yapıldığını iddia ediyor.
  1. Burbon sokak akşam yürüyüşleri ve gece eğlenceleri için en iyi yerdir. En iyi bar ve restoranlar da burada bulunmaktadır. Mükemmel bir servis seviyesi ve zengin menü ile değil aynı zamanda çok cazip fiyatlarla da … Açık
Dubrovnik Riviera, hafif, nemli kış ve kuru, sıcak ve güneşli yaz ile tipik yumuşak Akdeniz iklimi ile ayırt edilir. Yaz aylarında sıcaklık 25C civarındadır ve su sıcaklığı 21C’dir. Kural olarak, burada Mayıs ayında bile sıcaktır - sıcaklık 20C’nin üstündedir. Bu nedenle Dubrovnik’i ziyaret etmek için en uygun zaman Mayıs ile Ekim ayları arasında.
Dubrovnik - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Dubrovnik ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Dubrovnik’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Stradun' Dubrovnik, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Dubrovnik kaleleri
♥   Kalesi 'Lovrijenac' , 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Stolac' , 49.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fazlagić Tower' Gacko, 61.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Blagaj' Mostar, 69.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ljubuški Fortress' Ljubuški, 75 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Dubrovnik çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Forest Park 'Velika i Mala petka' , 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Mljet' , 57.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Lovćen' , 65.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Durmitor National Park' , 90.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sutjeska' , 91.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Dubrovnik ve Çevresindeki Turistik Yerler

Forte Rose

From the series “Terk Edilmiş Ünlü Askeri Üsler ve Kaleler”
Ziyaret etmek ve üç katlı binayı keşfetmek son derece heyecan vericidir. Burada askeri teçhizat kurulumu için birçok sığınak, merdiven ve platform bulacaksınız. Meraklı misafirler, dar koridorlardan ve dik merdivenlerden geçebilir. Kaleden uzak olmayan karmaşık bir mezhep sistemi var, bu da bağımsız tarih araştırmalarının sevgililerine hitap edecek. Eski kalelerle çevrili şu anda birkaç küçük otel var, bu ilginç ve pitoresk alanda birkaç gün geçirebilirsiniz. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Dubrovnik’te araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

21.07.2024

Dubrovnik Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dubrovnik Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Dubrovnik, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Dubrovnik’te 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Dubrovnik’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018