OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Zagreb Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Zagreb, Hırvatistan’ın başkenti ve önemli bir ekonomik ve bilimsel merkezdir. Gezginler Zagreb’e “müzelerin şehri” diyor. Gerçekten de, kültürel mekan ve sergi merkezlerinin sayısı gerçekten çarpıcı. Dahası, bunların çoğu ülke ölçeğinde benzersizdir.
  Zagreb çok sayıda mağazayla da dikkat çekiyor. Hippy Garden butiği ilginç olacak, diyelim bayanlar için. Şehirdeki en pahalılardan biridir, ancak birçok düzenli müşteriye sahiptir. Muhteşem kaliteli kadın giyim ve … Açık
Kolaylık sağlamak için şehir üç bölgeye ayrılmıştır. Gornji grad, kentin tarihi merkezi olarak kabul edilir. Bu bölgenin mahalleleri ve sokakları henüz orta çağ döneminde inşa edilmiştir. Gezilerin çoğu burada gerçekleşiyor. Donji grad, Zagreb’in ticaret bölgesidir. En büyük pazarlar ve ticaret merkezleri bu ilçenin sokaklarında ve meydanlarında bulunmaktadır. Burada sık sık adil ticaret ve çeşitli eğlenceli etkinlikler yer alır. Zagreb’in modern kısmına Novi Zagreb denir ve sokakları ve meydanları yaklaşık 50 yıl önce inşa edilmiştir. Yüksek binalar, ofis merkezleri ve eğlence kompleksleri de bu harika kentin ziyaretçileri için çok ilginç olacak.
Arkeoloji Müzesi, kentin kültürel tesisleri arasında ilk sırada yer alıyor. Bu müzenin sergilenmesi 400 bin öğeyi aşıyor. Müze, son üç yüzyıl içinde Hırvatistan’ın farklı bölgelerinde toplanan arkeolojik bulgu koleksiyonlarına sahiptir. Antik kalelerde yürümeyi seviyorsanız, 13. yüzyılda inşa edilen Lotrscak Kulesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Kule koruyucu bir tesis olarak kullanılmış ve güneydeki şehir kapılarının yakınında bulunuyordu. Botanik bahçesi, Zagreb Üniversitesi yakınında bulunan muhteşem bir doğa parçasıdır. Üniversite çalışanları tarafından kurulan ve burada önemli çalışmalar yer almaktadır. Bahçenin bir kısmı gezilere ayrılmıştır. Sanat uzmanları, büyük resim ve duvar halısı koleksiyonları sergileyen Ivan Meshtrovic Gallery ve Strossmayer Gallery’yi ziyaret etmekten keyif alacaklar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Zagreb birçok ilgi çekici yeri ve bakımlı parkları ile çok güzel bir şehirdir. Çocuklarla birlikte rahatlamak bir zevk olacak. Kasaba halkı ve turistler arasında en sevilen dinlenme yerlerinden biri de Maksimir Parkı. … Açık
  Kentte, birçok güzel eski kilise korundu. En pitoresklerden biri, Aziz Mark Kilisesi’dir. 13. yüzyılın minyatür kilisesi, 700 yıldan fazla bir süredir kentin ana sembollerinden biri olmuştur. Renkli fayansların yardımıyla Zagreb arması çatısına döşenmiştir. Kilise duvarları içinde ünlü Avrupalı ustalar tarafından yaratılan güzel freskler, eşsiz sanatsal hazineler gizlidir. Kilise oldukça küçük ama tasarımının güzelliği şehirde eşit değil.
Church of Paul Kentin özgün bir sembolü eski füniküler; Aşağı ve Yukarı Şehir’i birbirine bağlar. 1893 yılında açılan bu füniküler, dünyadaki en kısa ve en dik; uzunluğu sadece 66 metredir. Kabinin yükseliş sırasındaki eğimi, gerçek bir dünya rekoru olan 52 derecedir. Olağandışı etkinlikleri seven herkes bu fünikülere binebilir. Kabinleri 28 yolcu için tasarlanmıştır.
  Zagreb’deki yüzlerce restoran arasında en iyi yemek mekanlarını bulmak gerçekten zor, ama yerel halk arasında popüler olan ve turistler arasında tanınan bazı yerler var. Nokturno Restaurant, ziyaretçilerin İtalyan … Açık
Bir aile gezisi için mükemmel bir yer Etnografya Müzesi olacaktır. 19. yüzyılın başlarında muhteşem bir binada yer almaktadır. Kuruluşundan bu yana, bu bina çeşitli sergiler ve kültürel etkinlikler için kullanılmıştır. Daha sonra müzeye dönüştürülmesine karar verildi. Bugün eşsiz koleksiyonunun yaklaşık 80.000 sergisi var, ancak müze salonlarında sadece küçük bir kısmı - yaklaşık 3.000 - temsil ediliyor. Müzenin koleksiyonu çok çeşitlidir. Salonlarında eski ulusal kostümler, sanat eserleri, silahlar, mutfak eşyaları ve hatta Hırvatistan’ın en zengin sakinlerine ait olan lüks mücevherler bulunuyor.
Zagreb Kentin kültürünü keşfetmek için bir başka harika yer ise Strossmayer Eski Ustalar Galerisi. Bu, 18. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar ünlü Hırvat ressamların eserlerinin sunulduğu inanılmaz ilginç bir sanat müzesi. Galeri, aynı zamanda, Neo-Rönesans tarzında, mimari açıdan değerli, olağanüstü bir tarihi binada.
  Zagreb, renkli festivalleri ve dünyanın dört bir yanından meraklı turistleri çeken ulusal tatilleriyle ünlüdür. Tecrübeli gezginlerin Zagreb “festival kenti” olarak adlandırılmasının sebepleri var. Her ay kelimenin … Açık
Zagreb’deki önemli bir tarihi yer, ortaçağdan kalan savunma yapılarını görebileceğiniz Capol Meydanı. Meydanın çevresinde, sur duvarının bir parçası olduğu gibi birkaç antik kule var. Bu tahkimatların inşası 1478 yılında başlamıştır. Bugün ünlü tarihi meydanda, turistler için eğlenceli etkinlikler düzenlenmektedir.
Zagreb - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Zagreb ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Zagrep’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Ilica' Zagreb, 5.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Zagreb kaleleri
♥   Kalesi 'Medvedgrad' , 9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Samobor Castle' , 23.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mokrice Castle' , 26 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Catez' , 32.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Brežice Castle' , 33.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Zagreb çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Medvednica' , 13.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Okić-grad' , 23.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Brdo Soline' , 33.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Žumberak - Samoborsko gorje' , 39.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Kozjanski park' , 41.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Zagreb ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Art Pavilion' Zagreb, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Modern Gallery' Zagreb, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Zagreb' Zagreb, 2.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Klovićevi dvori' Zagreb, 2.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Mimara Museum' Zagreb, 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Zagreb ve Çevresindeki Turistik Yerler

Zrinjski

From the series “Dünyadaki En Korkunç Madenler”
Yarasalarından korkmayan gezginlerin, yarasa kabul etme fırsatı sağlayan heyecan verici bir kampanyaya katılmaları önerilir. Bütün mesele, yok olma eşiğinde olan mayınlarda yaşayan yarasalar arasında pek çok nadir türün varlığıdır. Olayda gündeme getirilen tüm fonlar hayvan nüfusunun bakımını üstlenir; Böyle bir hatıra olayından sonra turistler, gizemli Zrinjski madeninde kendi evcil hayvanlarının bulunduğu kişisel bir sertifika alıyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Zagreb’de araba kiralama

Sürdürülebilir Turizm için En İyi Destinasyonlar

Sürdürülebilir turizm, son yıllarda sıcak bir trend haline geldi. Gittikçe daha fazla sayıda gezgin, yalnızca yeni yerler keşfetmek ve yerel topluluklarla iletişim kurmakla kalmayıp, aynı zamanda ziyaret ettikleri yerlerin çevresi üzerinde de olumlu bir etki yaratmak istiyor. 2021 itibariyle, küresel tüketicilerin% 66,4'ü seyahat ederken çevreye duyarlı kalmanın önemli olduğunu düşünüyor. ITB Berlin NOW gösterisi sırasında, Euromonitor International (küresel bir araştırma şirketi), dünyanın sürdürülebilir destinasyonları arasındaki sıralamasını sundu. Oku bunu

10.05.2021

Zagreb Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Zagreb Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Zagreb, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Zagreb’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Zagrep’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018