OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Banja Luka Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

WP_001384   Banja Luka, Sırp Cumhuriyeti’nin başkenti ve uzun ve zengin bir tarihe sahip bir şehirdir. Banja Luka, burası büyük bir sanayi merkezi olduğu için popüler bir turizm merkezi olarak kabul edilmedi, ancak şehir son zamanlarda çok popüler oldu. Bunun nedenleri ılıman iklim ve pitoresk doğada yatıyor.
  Turistler Banja Luka’da asla sıkılmayacaklar. Bu muhteşem şehir, birçok yetenekli sanatçıya, müzisyene ve tiyatro grubuna ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle her gün bir olay, ilginç sergi ya da bir festival var. … Açık
Başkent, bulvar ve park sayısı bakımından bölgedeki herhangi bir şehirle eşleşmiyor. Turistlerin ana eğlenceleri, tenis vadileri boyunca yürüyüş ya da bisiklet sürmek ve harika çiçekli yatakları ve yeşillikleri izlemek. Sırp vatandaş askerlerinin Banja Luka’nın ana mimari değeri olan 16 eski camiyi tahrip ettiği 1993 yılındaki trajik olayda şehrin tarihi mirasının büyük bir kısmı yıkıldı.
Şimdi Banja Luka’nın ana görüşü, Vrbas kıyısında inşa edilmiş eski bir kale. Kurtarıcı İsa Tapınağı, uzun zaman önce tadilattan sonra açılmış, aynı şey Başkanlık Sarayı için de geçerlidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Turistler, şehrin uzak bölgelerini kendi başlarına keşfetmemelidir. Ortak alanlarda, dolandırıcıların veya yankesicilerin kurban edilmemesi için çok dikkatli olmak da önemlidir. 2. Yerel pazarlarda ve atölyelerde … Açık
Ancak, mimari yapılar bu tesisin tek değeri değildir. Avrupa’dan gelen turistler arasında çok popüler olan modern balneoloji merkezleri inşa edilen doğal sülfürlü yaylarıyla ünlüdür. Gerçi Banja Luka’da pek çok otel yok ve bu yüzden seçim çok geniş değil, otellerin büyük çoğunluğu çok rahat ve rahat. Her birinde, insanların ulusal ve diğer Avrupa mutfaklarından yemekleri deneyebileceği restoranlar bulunmaktadır. Her yıl şehir 21 Şubat’ta Kış Şenliği’ni kutlar. Burası, ziyaretçilerin renkli geçit ve konserlerini görebileceği büyük bir kutlamadır. Festival 7 Mart’ta sona eriyor ve bu dönem Banja Luka’yı ziyaret etmek için en iyi zaman olarak biliniyor.
WP_001360   Şehrin en sıra dışı simgelerinden biri de St. Bonaventure Katedrali’dir ve bu tesise dini kullanımın kabul edilmesi zordur. Dışarıdan katedral daha çok bir televizyon kulesi gibidir, 1974 yılında eski kilisenin kalıntıları üzerine inşa edilmiştir. Bugün, spiral merdivenli katedral, şehrin en çok fotoğraflanan sitelerinden biridir.
  Şık çağdaş ortamda dinlenmeyi tercih eden gezginler Vacation Apartment mükemmel bulacaktır. Onun iç parlak renkler dolu; Odalarda zarif koyu ahşap mobilyalar, deri kanepeler ve koltuklar bulunmaktadır. Avizeler ve … Açık
İlginç müzelerden hoşlananlar için, Modern Sanat Müzesi kesinlikle görülmeye değer. 2004 yılında açılmıştır, müze yenilenmiş eski tren istasyonu binasında yer almaktadır. Bugün, müze koleksiyonunun temeli, 20. yüzyılın ikinci yarısında ünlü Yugoslav sanatçılarının resimlerinden oluşmakta, ayrıca müzede, ünlü çağdaş sanatçıların geçici sergileri ve fotoğrafçılar sıklıkla düzenlenmektedir. Resimlerin yanı sıra müze, zengin bir heykel koleksiyonu ve şehrin eski fotoğraflarının yanı sıra ilginç tema kurulumlarına da sahip.
Kastel, Banja Luka Şehirde yürüyüş için en iyi yer, çok güzel tarihi binaların yeniden inşa edildiği gibi, malikane caddesi olarak kabul edilir. Arnavut kaldırımlı taşlarla kaplı, bugün bu cadde yüz yıl önce aynı görünüyor. Bugün pek çok tarihi binada popüler ulusal restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları bulunuyor, bu da geziyi daha da ilginç hale getiriyor.
  En zarif ve prestijli tesis Kaldera Boutique Hotel. Özel tasarımlı 11 lüks oda sunmaktadır. Tüm tesislerde halı kaplı zeminler ve değerli ahşaptan yapılmış mobilyalar bulunmaktadır. her şey aristokrat lüks yaratır. … Açık
Şehir merkezindeki Banski Dvor, en ünlü kültürel simgelerinden biridir. Kültür merkezinin inşası 30’lu yıllarda inşa edildi ve doğal afetlere ve kamusal huzursuzluğa rağmen korunan az sayıdakilerden biriydi. Bugün, bu kültür merkezinde bir konser salonu, çeşitli sergi odaları ve akademik aktiviteler için özel odalar bulunmaktadır. Burada yapılan pek çok aktivite halka açıktır.
Doğal cazibe merkezlerine düşkünler Banj Brdo tepesinin zirvesine tırmanabilir. İşte güzel bir park, içinden yılın herhangi bir zamanında ilginç olan bir yürüyüş. Tepenin üstünde, şehrin ve nehrin üzerinde akan nehrin manzarasını sunan mükemmel manzaralar var. Vrbas Nehri de ayrı ayrı bahsedilmeye değer; uzun yıllar rafting meraklıları arasında çok popüler. Yerel spor kompleksinin desteğiyle daha sıcak aylarda bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.
Banja Luka - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Banja Luka ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Banja Luka’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Gospodska' Banja Luka, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Banja Luka kaleleri
♥   Kalesi 'Kastel Fortress' Banja Luka, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bočac Fortress' Bočac, 29.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Komotin Castle' Jajce, 42.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Jajce Castle' Jajce, 48.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Brod Fortress' , 77.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Banja Luka çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Kozara' , 35.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Lonjsko polje' , 78.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Golubinjak' , 87.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Papuk' , 89 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Jankovac' , 91.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Bosna Hersek Gezisi: Görülecek Yerler

Banja Luka, Bosna Hersek'in önde gelen bir şehiridir. Bu, ünlü bir balneoloji beldesidir ve Avrupa'daki en iyi rekreasyon alanlarından biridir. Şehrin birkaç düzine şifa kaynağı var. Kural olarak, bu yayların yanında tatil merkezleri ve tedavi merkezleri inşa edilmiştir. Baja Luka zengin bir mirasa sahip bir şehirdir ve güzel parklarıyla ve ilginç müzeleriyle gurur duyabilir. …
OrangeSmile araç kiralama Banja Luka’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

23.04.2024

Banja Luka Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Banja Luka Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Banja Luka, Bosna Hersek Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Banja Luka’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Banja Luka’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018