OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Murter Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Hırvatistan’daki Murter adası, Sibenik takımadalarının bir parçasıdır. Yüzlerce yıl önce yolcuların ilgisini çekmeye başladı. Ada, her şeyden önce eşsiz doğası nedeniyle çağdaş turistlere ilgi duyulan bir yerdir. Yürüyüş sevenler için gerçek bir keşif olacak. Gezileri hayranları da hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Eşsiz tarihi eserlerin güzelliğini takdir etme fırsatı bulacaklar. Adanın ilk referansı, 14. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Ancak, bilim adamlarına göre, kendi topraklarındaki ilk yerleşimler çok daha erken kuruldu. Şu anda, minyatür bir ada topraklarında, dört büyük yerleşim vardır. Her birinin gelişmiş bir turizm altyapısı ve kendi tarihsel sembolleri vardır.
  Murter plajları rekreasyon için en kalabalık ve kalabalık yerlerdir. ’Slanica’ ana plaj olarak kabul edilir. Başkentin merkezinden yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Bu plaj hem turistler hem de vatandaşlar için … Açık
Pitoresk bir kasaba olan Tisno, turist gezileri için oldukça ilgi çekicidir, bu yürüyüş için tam anlamıyla yaratılmıştır. Şehrin her sokağı muhteşem bir mimari eserdir. Her yerde, zengin yeşillikler arasında karşı konulmaz görünen ulusal tarzda güzel binalar vardır. Tisno’nun tarihi mirasına gelince, eski kiliseler ve katedraller bunun önemli bir bölümünü oluşturur. En eski bölge kilisesi 16. yüzyılın ortalarında. Birçok dini bina orijinal görünümlerini korumuştur. Şehir merkezden geçen bir sembolik çekiciliğe sahip - bir köprü, adaya anakarayla bağlantı kurar. Her yıl muhteşem ulusal bayramlar ve festivaller Tisno’da düzenlenmektedir. Bütün bunlar meraklı gezginlerin de ilgisini çekiyor.
Adadaki en küçük köy, doğal sembolü göller olan Jezera’dır. Onlar gerçek bir doğal dönüm noktasıdır. Göller sadece sonbahar ve kış aylarında tadılabilir. Ağır yağış nedeniyle oluşmuşlardır. İlkbaharda, uzun süren kar yağışları bittiğinde, göller yavaş yavaş kurumaya başlar ve yaz aylarında bile bir girdap bile yoktur. Jezera, çiftçiler ve balıkçıların yaşadığı inanılmaz güzel bir köydür. Yerli halkın milli geleneklerini tanımak için en iyi yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Murter’in çekici özelliklerinden biri de otellerin mükemmel bir seçimidir. Her biri misafirperver atmosfer ve eşsiz ulusal özellikleri ile karakterizedir. Adadaki en popüler yer, Murter şehrinin merkezine 2 dakikalık … Açık
Betina kasabası da ziyareti hak ediyor. Yüzlerce yıl önce, yakın çevresinde büyük bir Roma yerleşimi vardı. Şehrin tarihi bir sembolü, inşaatı 17. yüzyılda başlamış olan bir kilise kilisesidir. 18. yüzyılın ortalarına kadar kilise sürekli yeniden inşa edildi. Gradina Tepesi’nde, antik kalıntıların hemen yakınında, bir başka önemli dini anıt var - Kutsal Meryem Ana Gradinskaya Kilisesi. Minyatür kilise Orta Çağlar boyunca inşa edilmiş ve denizcilerin koruyucu azizi adını almıştır. Tarihi yerlerdeki pitoresk yürüyüşler, Murter misafirleri için en gözde eğlencelerden biri olmaya devam etmektedir.
Murter Kesinlikle adanın başkenti - Murter kentine gelmelisiniz. Orada da antik yerleşimlerin kalıntıları var. Murter’in ilginç doğal mekanlarından bahsetmişken, düz adanın en yüksek noktası olan Raduch Dağı’ndan bahsetmeliyiz. Dağın yüksekliği sadece 120 metredir, bu yüzden zirveye tırmanmak kolay ve inanılmaz derecede ilginç olacaktır. Adanın yakın çevresinde, sınırları ulusal bir rezerv olarak ilan edilen minyatür bir Kornati takımadası vardır. Her gün güzel ıssız adalara heyecanlı geziler meraklı turistler için düzenlenmektedir.
  Murter plajları rekreasyon için en kalabalık ve kalabalık yerlerdir. ’Slanica’ ana plaj olarak kabul edilir. Başkentin merkezinden yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Bu plaj hem turistler hem de vatandaşlar için … Açık
  Murter Adası, Adriyatik’in en güzel yerlerinin listesinde daima bulundu. Burası pastoral ve sorunsuz bir rahatlama için ideal bir yerdir. Pitoresk yerleri keşfetme hayranları ve plaj rekreasyonuna meraklı herkes, Murter’i ziyaret etmekten hoşlanır. Slanica adanın en popüler plajıdır - burası kayalık bir sahile sahip bir ada için gerçekten nadir olan kumlu bir plajdır. Yaz aylarında, gezginler her zaman iyi donanımlı plajlarda rahatlamaya davetlidir. Bunun yanı sıra, neredeyse hiç kalabalık olmayan sessiz ve tenha koylar var. Bazıları erişim için çok zor olan kıyı bölgelerinde yer almaktadır. Bu plajlara sadece tekne ile ulaşmak mümkündür.
Zeytinliklerle yürümek, adanın misafirleri için en gözde mekanlardan biri olmaya devam etmektedir. Kıyıdaki bazı bölgelerde, sıra dışı kaya oluşumları ve uçurumları görmek mümkündür. Murter, sahile uzak olmayan birkaç güzel mercan resifleri olduğundan, tüplü dalış hayranlarını çekmek için asla durmaz. Bu resifler birçok egzotik hayvana ev sahipliği yapmıştır. Dalış hayranları egzotik balıkları görebilecek ve denizin derinliklerinde yaşayan diğer sıradan insanlara hayran kalacaklar. Yaz aylarında, adada birçok kamp alanı açıktır ve herkes orada kalmaya davetlidir.
Murter - rehber bölümleri 1 2 3

Murter ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Murter kaleleri
♥   Kalesi 'Vrana Castle' , 17.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'St. Nicholas Fortress' , 19.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Knin Fortress' , 50.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kamerlengo Castle' , 58.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Vitturi Castle Croatia' , 64.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Murter çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Vransko jezero' , 15.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Krka' , 27.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Kornati' , 33.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Telašćica' , 39.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Paklenica' , 61.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Hırvatistan Gezisi: Görülecek Yerler

  Güzel doğa, yüzlerce küçük ada, yoğun ormanlar ve eski kaleler - Hırvatistan tatil için mükemmel bir ülke. Ülkenin başkenti Zagreb, çok sayıda ilgi çekici yeri olan güzel bir eski şehir. Kent 13. yüzyılda kuruldu ve birçok vesileyle Meryem Ana'nın görüntüsü ile süslenmiş Taş Kapısı gibi o zamanları hatırlatıyor. Zagreb'de ayrıca birçok kiliseler ve katedraller var. En ünlüleri St. Marcus Kilisesi ve St. Stephan Katedrali 19. yüzyılda inşa edilmiştir. PMS-prostor manufakturne slobode, şehrin en prestijli kültür merkezi olarak kabul edilir. Birkaç galeri ve sergi salonlarından oluşur. Zagrep'in diğer turistik mekanları Dolac Market, Ban Jelačić Meydanı, Tkalčićeva Caddesi ve Banski Dvori Sarayı'dır. …
OrangeSmile araç kiralama Murter’de araba kiralama

Sürdürülebilir Turizm için En İyi Destinasyonlar

Kazananlar şaşırtıcı değil. Stockholm veya Helsinki'de sürdürülebilir bir otel bulmak zor değil ve bunun bir nedeni var. İsveç, dünyanın en sürdürülebilir destinasyonu olarak yer alırken, onu Finlandiya, Avusturya, Estonya ve Norveç izledi. Sadece bu ülkeler turizmin çevre üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için çabalamakla kalmıyor, aynı zamanda misafirler için birçok ilginç fırsat sunuyor. Oku bunu

10.05.2021

Murter Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Murter Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Murter, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Murter’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Murter’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018