OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Korcula Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Approaching Korcula.   Resmedilmeye değer güzellikteki Korcula adası, Hırvatistan’da en iddialı ve ilginç biridir. Eşsiz doğaya ve birçok plaja ek olarak, zengin kültürel mirasa sahip gezginleri kendine çekmektedir. Eşsiz iklim özellikleri sayesinde burada eğitim koşulları elverişli olduğu için lüks su sporları merkezlerinin bulunduğunu da belirtmek gerekiyor. Üç dalış merkezi ve bir sörf okulu, hizmetlerini tatilcilere sunmaktadır.
  Korcula’da bir tatil tüm dünyadaki dalgıçlar arasında popüler. Adanın su bölgesinde, Akdeniz deniz yaşamının büyük çoğunluğunu görebilirsiniz. Buradaki su oldukça açık, görünürlük iyidir. Turistlerin … Açık
Gezi hayranları başka bir nesne, küçük adanın başkenti Korcula kasabası ile çekilir. Şaşırtıcı bir şekilde, farklı çağların sayısız tarihi eserleri şehrin topraklarına dağılmıştır; Çok fazla gösterim getirecekler. Venedik İmparatorluğu döneminde inşa edilen muhteşem tarihi bölge, başkentte hayatta kaldı. Tarihi semtte gezinirken, orijinal binaların bolluğu ile dikkat çeken dar virajlı sokaklarda yürüyebilirsiniz.
Aralarında en göze çarpanlardan biri de St. Mark Katedrali; 14. yüzyılın başlarında inşa edilmişti. Katedralin önümüzdeki beş yüzyıl boyunca sürekli olarak yeniden inşa edilmesi ve güncellenmesi dikkat çekicidir. Ziyaretçilerin günümüzde hayran olabilecekleri dini mekanlar, 1806’dan beri görünümlerini değiştirmemişlerdir. Adadaki en eski yapılar, başkentin tarihi bölgesini çevreleyen duvarlardır; 13.-14. yüzyıllarda inşa edilmişlerdi ve uzun yıllar şehri çok sayıda fatihine karşı savunmuşlardı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Korcula, iki ana plaj rekreasyon merkezi, başkent ve pitoresk bir köy olan Lumbarda’ya sahiptir. Çekici çakıl taşı BanjeBeach, başkentin tarihi bölgesinin hemen yakınında; eski duvarların bir kısmı kıyıdan … Açık
Prens’in Sarayı günümüze kadar mükemmel korunmuştur; Bu 14. yüzyıl mimarisinin güzel bir örneğidir. Bu, görünüşünü değiştirmemiş ve büyük bir tadilattan geçmemiş birkaç binadan biridir. Franciscan Manastırı diğer önemli tarihi mekanların arasında. Aynı zamanda 14. yüzyılda kuruldu; Binlerce harika hikaye ve efsane binayla bağlantılı.
Korčula, Summer 2015 All Saints Kilisesi, eşsiz dini siteler arasında dikkat çekmeye değer. Tarihi kayıtlara göre, 1306 yılında inşa edilmiş, ancak orijinal görünümünü korumak için başarısız oldu. Ancak, kilisenin duvarları birçok benzersiz dini esere ev sahipliği yapar ve ahenkli görünümü en yüksek övgüyü hak eder. Kilisenin bir kısmı şimdi, antik ikonların zengin bir koleksiyonunu barındıran bir müzeye dönüştürülüyor.
  Korcula, diğer ada toprakları gibi, büyük ölçekli alışveriş için iyi bir yer değil. Dünyanın önde gelen üreticilerinden düşük fiyatlarla bir şeyler almak istiyorsanız, zaman ayırıp kıtaya yüzmek en iyisidir. … Açık
Daha sonraki döneme ait tarihi bir anıt, 16. yüzyılda inşa edilmiş Aziz Petrus Şapeli. Heyecan verici gezilerin hayranları, yaşı 400 yıldan fazla olan Piskoposluk Sarayı’nı ziyaret etmek isteyeceklerdi. Hazine bu günlerde hayatta kaldı; tüm gelenlere açıktır. Rönesans tarzında canlı bir mimari yapı olan Garibaldi Sarayı dikkat çekiyor. Şu anda, bu güzel saray Belediye Müzesi ve yerel sanatçılar tarafından paha biçilmez sanat eserleri koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.
Sunset_near Korcula_Croatia_Jul15 Bir efsaneye göre dünyaca ünlü kaşif Marco Polo, Korcula adasında doğdu. Onun evi, başkentin tarihi bölgesinde kalmıştır. Bina ayrıca büyük gezginlerin yaşamını ve başarılarını temsil eden müzeye dönüşmüştür. Başkent dışında, çalışma için birçok ilginç nesne de bulabilirsiniz. Ada, çeşitli doğal cazibe merkezleri ile ünlüdür, bu nedenle doğal yürüyüşler, konukların en sevilen eğlencelerinden biridir.
  Uzun yıllar Korcula Adası, çeşitli devletlerin egemenliği altındadır. Neolitik dönemden başlayarak farklı dönemlere ait çok sayıda tarihi ve mimari eserler burada korunmuştur. Birçok tarihçiye göre, geçmişte Marco … Açık
  Sahile yakın konumdaki küçük pitoresk köyleri ziyaret etmek, turistlere birçok unutulmaz hatıra getirecektir. Orebic Village, orijinal güzelliğini koruyabilen büyüleyici plajlarıyla pek çok yolcu çekmeyi asla bırakmaz. Yerleşme aynı zamanda yetenekli ustaları ile de ünlüdür - atölye çalışmaları ziyarete göre oldukça ilgi çekicidir ve buralarda bazı alışılmadık ve yaratıcı hediyelik eşyalar bulmak mümkündür. Çok sayıda restoran, Adriyatik mutfağının birçok popüler yemeklerini servis ettikleri için tatillerini daha da heyecanlı hale getirecek.
Croatia - Korcula - Marco Polo Gezi hayranları, hala eski binalarla dolu tarihi bir merkeze sahip olan liman kenti Vela Luka’ya yaptıkları ziyaretten memnun olacaklar. Günümüzde, bu muhteşem binaların çoğu dükkan ve restoranlara dönüştürülmüş ve bu gerçek, şehirde daha heyecan verici bir gezi yapacaktır. Liman alanı inanılmaz derecede pitoresk ve bu nedenle ilgi çekici. Her gün, orada çok sayıda feribot varır. Adadaki bütün kasaba ve köyler oldukça küçüktür ve sermaye bir istisna değildir. Bunun yanı sıra, basit bir planlama ile ayırt edilirler ve bu gerçek, şehir boyunca bir yürüyüş için onları inanılmaz derecede konforlu hale getirir. Adada toplu taşıma yoktur, bu nedenle uzun yürümeyi sevmeyen turistlerin çok sayıda merkezden birinde bisiklet kiralaması önerilir.
Korcula Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Korcula Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Korcula Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Tvrdalj Castle' , 39.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hvar Fortress' , 48.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ljubuški Fortress' Ljubuški, 57.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Starigrad Fortress' , 60 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mirabella Fortress' , 60.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Korcula Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Forest Park 'Ošjak (Vela Luka)' , 21.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Mljet' , 41.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Biokovo' , 44.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Marjan' , 77.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Velika i Mala petka' , 97.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Korcula Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Stadion Gospin Dolac

From the series “En Etkileyici Tasarıma Sahip 14 Spor Stadyumu”
Gospin Dolac, Imotski futbol kulübünün ev stadyumudur ve 4000 seyirci ağırlayabilir ancak stadyuma gelen meraklı turist sayısı çok daha fazladır. Garip stad gezisi, ilginç tarihi ve doğal manzaraları görebileceğiniz unutulmaz bir gezi olacak. Stadyuma kolayca ulaşılabilecek mesafede eski şehrin harabeleri vardır. Tribünlerden görülebilen kule, kayaların arkasında gizli olan binaların yalnızca bir kısmı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Korcula’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

24.07.2024

Korcula Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Korcula Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Korcula Adası, Hırvatistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Korcula’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Korcula’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018