OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Hvar Adası

Hvar’da Aktif Dinlenme ve Tatil - İlgi Çeken Yerler, Eğlence ve Gece Hayatı

  Hvar, Hırvatistan adaları arasında yılda güneşli gün sayısı bakımından birinci sırada yer alıyor. Ada sakin yürüyüş, bisiklet turları ve dalgıçlar için idealdir. Yeni yerler keşfetmek isteyenler, Hvar’dan bir kilometreden daha az mesafede bulunan Paklinski veya Cehennem adalarına gitmelidir. Oraya gitmenin en kolay yolu, ya taksiyle ya da bir tekne kiralamaktır - nasıl çalıştırılacağını biliyorsanız. Adaların adı, daha önce, büyük bir duman bulutları eşliğinde geminin alay edilmediği yer olduğu gerçeğinden kaynaklandı. Ancak, Hırvatça ’cehennem’ ve ’zift’ de aynı şekilde yazılıyor, belki de burada sadece bir karışıklık var.
  Hvar’ın çoğu plajı çakıl taşıdır ve adanın her çare cazibesi ve benzersiz özellikleri ile doludur. Milna, misafirlerine dört mükemmel lagün sunan en popüler tatil beldelerinden biridir. Plajlar, sahil boyunca … Açık
Paklinski Adaları, yalnızlık arayanlar için ideal bir tatil yeridir. Birçok kumsal, sağlık alanı ve çam ormanları bozulmamış doğanın keyfini çıkarmanıza izin verecektir. İsterseniz, takımadalarda yiyebilirsiniz - her adada, geleneksel Hırvat yemekleri sunan en az bir restoran vardır. Tatilde bir kumsal seçerek, Paklinski Adaları’nın çıplaklar için tanınmış bir alan olduğunu unutmayın.
Hvar’a tam olarak bitişik olan Scedro adasına gitmeye değer. Scedro ıssız. Daha önce müreffeh olan Nastane köyü terk edilmiş ve bu nedenle yalnız yürümeyi tercih edenler burada çok rahat olacaklar. Dalgıçlar adanın su alanını da pek çok açıdan görüyorlar çünkü M.Ö. 49’da Pompeii ile Sezar arasındaki en büyük deniz savaşı vardı. Hvar bölgesinde, birkaç iyi dalış yeri var. Bu, suyun büyük şeffaflığından kaynaklanıyor - buradaki görünürlük, 50 metreye ve çeşitli sualtı sakinlerine ve deniz manzaralarının çeşitliliğine ulaşabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Hvar’daki ilk ve en popüler satın alma, bir lavanta torbası. Belki de ada, sadece Hırvatistan’da değil, dünyanın her yerinde en büyük lavanta tedarikçilerinden biridir. Keten çantalar çok işlevlidir. … Açık
Dilerseniz, herhangi bir yerel dalış okulunda eğitim alabilirsiniz. Zaten bir dalgıç lisansınız varsa, bir tekneye ilginizi çekecek bir gemiye güvenli bir şekilde sipariş verin - ve Akdeniz’in flora ve faunasının gizemli dünyasını keşfetmeye başlayın! Mavi ve Yeşil Mağaraların yakınında dalış yaptığınızdan emin olun - sadece muhteşem manzaralar var. Dalışa ek olarak şnorkelli yüzme, yelkencilik, kaya tırmanışı, rüzgar sörfü ve uçurtma sörfü de burada popülerdir.
Yürüyüş hayranları Hvar’da görülecek çok şey olacak. Bir çok rota, güzel ormanlar ve tarlalardan geçen birbirleriyle köy ve köyleri birbirine bağlar. Hvar, özellikle lavantanın çiçek açtığı, olağanüstü adada adada yetiştiği haziran ayında özellikle güzel. Yürüyüş sırasında, Hvar’daki Venedik kalesi Spagnola’nın duvarlarına ve St. Nicholas tepesindeki Fransız kalesine tırmanmayı unutmayın. Adanın görünümü, her iki surdan da şaşırtıcıdır. Bisiklete binmek çok popülerdir, bu yüzden bisiklete binmek için bolca rota vardır ve adanın herhangi bir büyük şehrinde demir atı uygun bir fiyata kiralayabilirsiniz. Hvar ve Milna’dan birkaç dairesel rota başlar.
  Hvar adası, Adriyatik’in en güneşli adası olarak kabul edilmektedir. Bu güzel ve büyüleyici bir yer çok güzel özelliklere sahiptir. Eşsiz iklim, plaj eğlence yerlerinin bolluğu, zengin tarihi mirası ve geçmişin … Açık
Eğer dünyadaki herhangi bir şeyden çok sahilde uzanmaktan hoşlanıyorsanız, o zaman Hvar’da sahildeki büyük kısmın kayalık olduğunu hatırlayın. Ancak burada kumlu plajlar var. Bunlardan en popüler olanı aynı adı taşıyan köyün yanında yer alan Milna’dır. Geç öğle yemeği için Zlatan Otok şaraphanesine yürüyerek gidebilirsiniz. Düşük rekreasyon maliyeti nedeniyle, uzun bir süredir Hvar gençler arasında popülerdi ve bu yüzden yeterli gece kulübü var. Daha büyük sayı adanın başkentinde yoğunlaşmıştır. Pek çoğu Central Park, Falko ve Lola Bar’dan ayrıldı. Turist sezonunun başlangıcında, çok ünlü DJ’ler, Hvar’da da bulunan Carpe Diem’i ziyaret ediyor.
Hvar Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Hvar Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Hvar Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Forest Park 'Ošjak (Vela Luka)' , 24.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Marjan' , 41.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Biokovo' , 43.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Mljet' , 80.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Krka' , 92 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Hırvatistan’da İlgi Çeken Yerler ve Eğlence

Yürüyüş ve bisiklet için ülkede çok sayıda tur var. En popüler bisiklet turizmi pistleri Istria, Dalmaçya ve Kvarner'dedir. Hırvatistan anakarasında iki büyük bisiklet yolu var. Ina Yolu yaklaşık 30 km uzunluğundadır ve Sveti Martin na Muri yaklaşık 35 km uzunluğundadır. Daha uzun bir rota Grobnik'ten başlar ve yaklaşık 55 km'dir. Hırvatistan'daki bisiklet yollarının neredeyse tamamı asfaltlanmış durumda. Güzergahlar pitoresk yerlere yerleştirilir; Bazıları gezi içerir. Yürüyüş turları da turistler arasında oldukça popüler. Trekking, ulusal parklardan birinde yapılabilir. Giriş ücreti tur fiyatına dahil değildir. …
OrangeSmile araç kiralama Hvar’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

05.02.2023

Göz Alıcı Hvar Adası Fotoğraf Galerisi

Hvar Adası haritasında aktif dinlenme ve eğlence yerlerini arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Hvar Adasi’nın Komşu Şehirlerinde Tur Fikirleri

Hvar Adasi’nın en iyi şehir turu için rehber - popüler dinlenme, tatil ve eğlence yerleri. Hvar’da gün içinde yapılması gerekenler - turistik yerler, parklar, sahiller, su parkları, yarış pistleri, bisiklet parkurları ya da su kayağı. Gece hayatı (barlar, diskolar, klüpler vb.) için öneriler (adres, telefon numarası ve bağlantı linkleriyle). Paylaştığımız fikirlerle 'Hvar’da neler yapılmalı?' sorusu anında cevap buluyor.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018