OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Rab Adası

Rab’de Aktif Dinlenme ve Tatil - İlgi Çeken Yerler, Eğlence ve Gece Hayatı

  Yüzmeyi ve güneşlenmeyi seviyorsanız, Lopar bölgesine gitmeyi deneyin. Gerçek şu ki burada bir ya da iki değil, neredeyse iki düzine farklı kumsal bulabilirsiniz, bu yüzden en çok sevdiğiniz birini seçmek zor olmayacaktır. Sandy Paradise en ünlülerden biridir. Onun uzunluğu bir kilometrenin biraz üzerindedir. Küçük çakıl taşlı plajlar da vardır, ancak Lopar yakınındaki hemen hemen her plaj sığdır - suyun eğimi yumuşaktır ve derinlik büyük değildir. Bunun pro ya da con olup olmadığına karar vermek size kalmış. Sığ sudan dolayı, çocuklu ailelerin birçoğu olduğunu düşünün, fakat diğer yandan, kıyı geniş ve aşırı derecede yalnızlık peşinde olanlar için yeterli alan var.
  Yüzyıllar boyunca ada, Rumların, Romalıların, Venediklilerin ve Türklerin sahip olduğu mülklerin zihniyetini etkilememişti. Mesela, gerçek Türk kahvesi sevgisi, belki de her Hırvat’un kanındadır. Zorlu kültürel … Açık
Dalgalar ve rüzgar olmayan plajlarla ilgileniyorsanız, o zaman Barbat yakınlarındaki Pudarica’ya gitmelisiniz. Sadece güzel değil, aynı zamanda su kenarına oldukça yakın olan devasa çam ağaçlarından dolayı da gölgeli. Eğer sabahlık güneşlenmeye alışkınsanız, o zaman Rab’den kesinlikle hoşlanacaksınız - her zevke uygun birçok çıplaklar plajı var. Uygar plajları mı tercih edersiniz? Ardından Kandarola, aradığınız yerdir: şezlonglar, güneş koruması için şemsiyeler, taverna ve restoranlara yakınlık size rahatlık sağlayacaktır. Güzel manzaraları ve el değmemiş doğayı mı tercih edersiniz? Daha sonra aynı Lopar’ın yakınında Sahara, Ciganka veya Stolac’a gidin.
Tüm tatili sadece sahilde uzanmayı planlamıyor musunuz? Daha sonra spor yapabilirsin, adada olduğu gibi futbol ve voleybol sahaları, tenis kortları ve hatta mini golf sahaları var. Su sporları arasında sörf, su kayağı ve yatçılık popülerdir. Rab sularında flora ve fauna ile tanışmak istiyorsanız, o zaman tüplü dalış için kayıt olmalısınız. Daha önce hiç dalmamışsanız, herhangi bir yerel dalış kulübünde tüple dalış ekipmanı ile çalışmanın tüm hilelerini öğrenmek için bir kurs yapın. Üstelik, bu lisans dünyanın herhangi bir yerinde dalış yapmanıza izin verecektir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Rab adası İyonyalılar tarafından MÖ 4. yüzyılda yerleşmiştir. Daha sonra, Romalılar burada güçlendirilmiş bir liman inşa etti ve burayı Felix Arba veya ’mutlu’ olarak adlandırdı. Rab Macar-Hırvat … Açık
Denizin sakinleriyle ilgileniyor musunuz, ama hiç dalışa gitmek istemiyor musunuz? O zaman şnorkel yapmayı denemelisin. Çok basittir, eğitim gerektirmez ve plajda palet, maske ve tüp satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Rab’de, kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği ve balıkları korkutmayacağı çok tenha yerler var. Sualtı sakinlerine olan ilginiz tamamen pratikse, balık tutmaya gidebilirsiniz. Gerekli tüm ekipmanı kiralayabilir ve kıyıdan balık tutmaya gidebilir ya da bir tekne kiralayabilir ve açık denize gidebilirsiniz. İkinci durumda, bu tür balık avcılığının tüm incelikleri hakkında bir eğitmene danışmalısınız.
Balık tutmaya tamamen kayıtsız olsanız bile, bir tekne kiralamaya değer. Rab denizden çok güzel ve yerel koyların bir kısmına, sadece suyla ulaşabilirsiniz. Ama eşsiz manzara ve tamamen ıssız bir yerde yüzmek için fırsat için oraya gitmelisiniz. Ayrıca komşu adalara da gidebilirsiniz, örneğin Krk veya Cres. Görülecek bir şey var ve deniz yolculuğu, özellikle hedef için oldukça uzak bir arazi parçası seçerseniz oldukça sıra dışı bir deneyim olabilir. Diskolardan hoşlanır mısın? Ardından ya Rab’deki gece kulübü San Antonio’ya, Barbat’taki Pudarica plajındaki Santos’a ya da Lopar’daki Tropik’e gitmelisiniz.
  Rab adasındaki plajların seçimi çok büyüktür; Sahildeki kumlu, çakıllı ve kayalık kısımların yanı sıra bozulmamış güzelliğe sahip birçok muhteşem vahşi plaj bulunmaktadır. Adanın ötesinde bilinen en çekici … Açık
Rab yürüyüşü sevenlerden memnun kalacak. Burada, çoğu Hırvat adasında olduğu gibi, sadece yayalar için tasarlanmış ve adanın tüm önemli yerleri, turistik yerleri ve plajlarını birbirine bağlayan birçok yol var. El değmemiş güzel doğa arasındaki yalnızlık, her yürüyüşün tadını çıkarmanızı sağlayacaktır. Adada birçok yere bisikletle ulaşabilirsiniz. Otoyoldaki trafik, tüm halkın kendi araçları olmadığı için burada çok yoğun değil, bu yüzden dağ bisikleti kiralama, başka bir ilginç taraftan Rab’i görmenizi sağlayacak.
Rab Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Rab Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Rab Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Velebit' , 17.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Pod javori' , 33.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Čikat' , 34.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Kašteja' , 64.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Plitvice Lakes National Park' , 67.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm lunaparkların haritası
Rab Adası yakınındaki lunaparklar
♥   Lunaparkı 'Glavani Park' Barban, 68.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Dinopark Funtana' Funtana, 99.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Adventure Park Postojna' Postojna, 120.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm su parklarının haritası
Rab Adası çevresindeki su parkları
♥   Su Parkı 'Istralandia' Brtonigla, 111.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Hırvatistan’da İlgi Çeken Yerler ve Eğlence

Dalış, en popüler turistik etkinliklerden biridir. Dalış sırasında kayalarla birlikte çok sayıda sheekels veya su altı resifleri görebilirsiniz. Gezginler, Roma karyolaları da dahil olmak üzere birçok batmış gemiden birinin üstesinden gelebilirlerdi. Yeni başlayanlar için en cazip seçenek İstria kıyılarında dalış yapmaktır. Buradaki derinlik yaklaşık 40 metre. Palagruža takımadaları daha derin bir denize sahiptir ve bu nedenle ağırlıklı olarak profesyoneller için uygundur. Çok sayıda balık, Adriyatik'in harika deniz altı dünyasında yaşar. Bunlara kedi köpekbalıkları, deniz eulleri, ıstakozlar ve barakuda dahildir. …
OrangeSmile araç kiralama Rab’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

04.02.2023

Göz Alıcı Rab Adası Fotoğraf Galerisi

Rab Adası haritasında aktif dinlenme ve eğlence yerlerini arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Rab Adasi’nın Komşu Şehirlerinde Tur Fikirleri

Rab Adasi’nın en iyi şehir turu için rehber - popüler dinlenme, tatil ve eğlence yerleri. Rab’de gün içinde yapılması gerekenler - turistik yerler, parklar, sahiller, su parkları, yarış pistleri, bisiklet parkurları ya da su kayağı. Gece hayatı (barlar, diskolar, klüpler vb.) için öneriler (adres, telefon numarası ve bağlantı linkleriyle). Paylaştığımız fikirlerle 'Rab’de neler yapılmalı?' sorusu anında cevap buluyor.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018