OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Belgrad Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Cathedral of Saint Sava, Belgrade by night   Belgrad hakkında konuşurken, unutulmaz kültüründen ve tarihi değerlerin zengin mirasından bahsetmeye değer. Batı ve doğu geleneklerinin unutulmaz karışımı, şehrin atmosferini alışılmadık ve mistik bir hale getirerek dünyanın farklı yerlerinden giderek daha fazla turist çekmektedir.
  Geleneksel tarihi mekanlara, müzelere ve parklara ek olarak Belgrad’da bir eğlence programına dahil olmak için birçok seçenek var. Pitoresk tarihi kasabanın birçoğu retro-tren olmak üzere birçok harika karaktere … Açık
Kalamegdan bahçesi Belgrad’daki en önemli yerlerden biri olarak bilinir. Bahçe, şehrin eski kısmında yer alır ve zengin yeşilliklerle çevrili ünlü Belgrad kalesi için bir evdir. Bu kale, birçok savaşta ve el koymada hayatta kalmayı başardı, ancak restore edebilmek için restoratörlerin birçok parçayı yeniden inşa etmek zorunda kaldılar. Bugün kalede birkaç sergi salonu var, burada genellikle tiyatro gösterileri ve şövalye turnuvaları gibi etkinlikler yer alıyor.
Ortodoks Hıristiyan ziyaretçilerin dünyanın en büyük ikinci kilisesi olarak bilinen Aziz Sava Kilisesi’ni ziyaret etmeleri gerekir (ilk yer Moskova’daki Kurtarıcı İsa Mesih tarafından işgal edilir). www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Belgrad’ın birçok şık konaklama yeri var, ama Belgrade Art Hotel bunlardan sıyrılıyor. Tarihi bölgede bulunan bu eşsiz orman evi, eşsiz İtalyan tarzında iç mekanlara sahiptir. Basit koyu ahşap mobilyalar, çiçek … Açık
Büyük bilim adamlarının anısına Nicolas Tesla müzesi açıldı. Müze, bu olağanüstü mucitin kişisel eşyalarını ve el yazmaları sergiler. Burada büyük bilim adamının şemalarını, şemalarını ve diğer çalışmalarını bulacaksınız. Müze, kütüphanesini ve icatlarının minik modellerini de koruyor.
Yaz aylarında Belgrad’ı ziyaret ederseniz, kesinlikle Ada Ciganlija semtini ziyaret etmeyi çok çekici bulacaksınız. Burada şehrin en iyi rekreasyon bölgesi bulunur, gölgeli bir parkta piknik yapabilir, yüzebilir ve plajda güneşlenebilir ya da birden fazla parktan birinde yürüyüş yapabilirsiniz. Bir retro trende banliyölerde bir daha ilginç hareket sürüyor. Tüm antrenörler retro tarzında dekore edilmiştir ve tren sizi ülkenin tüm tarihi yerlerine götürecek ve bu olağandışı yolculuktan unutulmaz anılar getirecektir.
  Square Nine Hotel Belgrade, şehrin lüks konaklama yerleri arasında özel bir ilgiyi hak ediyor. Nadir ormanlar ve mermer ile şık iç mekan, otelin özelliklerinden sadece bir tanesidir. İkincisi, şehirde masaj ve çeşitli … Açık
  Şehrin tarihi simgelerinin çoğunun odağı Cumhuriyet Meydanı’dır. Şehrin en romantik yerlerinden biri olarak kabul edilen bu meydan, çiftler arasında çok popüler bir buluşma yeridir. Meydanın etrafında, bugün müzeler ve diğer kültür merkezleri tarafından düzenlenen birkaç güzel ve tarihi bina vardır. Ulusal Müze ve Ulusal Tiyatro’nun bulunduğu yer burasıdır ve bölgenin ana süslemelerinden biri Mihailo Obrenovic III anıtına aittir.
Kalemegdan Olağanüstü mimari anıtlardan biri mutlaka Parlamento Evleri’ni vurgulamalıdır. Bina güzel bir turkuaz kubbe ile taçlandırılmıştır, bu devasa yapının inşaatı 1907 yılında başlamış ve neredeyse 30 yıl sürmüştür. Muhteşem binaların çevresinde bazı mükemmel heykeller bulundu; Sıcak mevsimde, ilginç manzaralar yakın bir yerde dekorasyon olarak şekillenir.
  Hotel Moskva, her gün yüzlerce yolcuyu cezbeden turistik bir dönüm noktasıdır. Bu konaklama yeri, İmparatorluk tarzında zarif bir tarihi binada yer almaktadır. Eski bir sarayda ambiyansı andıran efsanevi tarihi otel … Açık
İlginç yerler arasında Belgrad Hayvanat Bahçesi - Avrupa’nın en büyük ve en güzel hayvanat bahçelerinden biri. Bu hayvanat bahçesi, birçok ilginç özelliği barındırmaktadır; bu, onun kuşatıcılarının bir bölümünü oluşturan eski şehir duvarlarına yakındır. Bir zamanlar burası büyük bir şehir parkıydı ve şimdi egzotik bitkiler ile geniş muhafazalarda, farklı ülkelerden getirilen hayvanları ve kuşları görebilirsiniz. Hayvanat bahçesi, pembe flamingoların yaşadığı güzel bir yapay gölete sahiptir, ayrıca kendi topraklarında serbestçe dolaşan tavus kuşu vardır. Bu hayvanat bahçesi, inanılmaz derecede güzel bir tasarıma sahip diğerlerinden farklıdır; bölgesi, en genç ziyaretçiler için banklar ve oyun alanlarına sahip çok sayıda rahat dinlenme alanı ile donatılmıştır.
Kalemegdan Belgrad’da açık hava rekreasyon hayranları için çok sayıda park seçeneği mevcut. en güzel ve rahat arasında Tasmajdan parkı. Bu park hem aktif hem de dinlendirici bir tatil için uygundur; kendi topraklarında çocuklar için çeşitli oyun alanları ile donatılmıştır ve bu yüzden bazı rahat banklar vardır. Yürüyüş ve bisiklete binmek için özel yollar vardır ve parkın özel köşelerinde harika bir piknik yapabilirsiniz. Parkta çok sembolik anıtlar var, bu yüzden etrafta gezintiye çıkmak bilgilendirici bir tura dönüşebilir.
Belgrad - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Belgrad ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Belgrad’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Knez Mihailova' Beograd, 2.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Belgrad kaleleri
♥   Kalesi 'Žrnov' Belgrade, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kalemegdan' Belgrade, 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Smederevo Fortress' Smederevo, 39.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Šabac Fortress' Šabac, 60.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Petrovaradin Fortress' Novi Sad, 69.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Belgrad ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Belgrade City Museum' Belgrade, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Museum of Serbia' Belgrade, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Contemporary Art' Belgrade, 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'White Palace' Belgrade, 3.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Sırbistan Gezisi: Görülecek Yerler

Novi Sad şehri popüler bir turistik yer. Burada gezginlerin Petrovaradin Kalesini ziyaret etmeleri önerilir. Kale çok tuhaf bir özelliği ile ayırt edilir - ortaçağ kompleksi, dört seviyede inşa edilen yer altı tünelleri dev sistemine sahiptir. Tüneller ve labirentlerin toplam uzunluğu 16km'dir. Kale, ziyaretçilerin modern yazarların eserlerini görebildiği ve istedikleri eserleri satın alabilecekleri çeşitli sanat sergileri için popüler bir mekan haline geldi. Kale önünde geniş terasta, uzun bir gezi sonrasında dinlenmek ve güzel manzaraların gözlenmesi için mükemmel olan birkaç şirin restoran bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Belgrad’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

12.08.2022

Belgrad Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Belgrad Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Belgrad, Sırbistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Belgrad’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Belgrad’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018