OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Dubrovnik

Dubrovnik’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Dubrovnik City from the Walls   Dubrovnik Hırvatistan’ın en görkemli ve rafine edilmiş şehri olan ’Adriyatik Denizi’nin İncisi’ olarak bilinir. Turistler bunu kırmızı pişmiş toprak çatılar, mermer alanlar, yalnız manastırlar ve görkemli duvarlar tarafından hatırlıyorlar. UNESCO’ya göre, en güzel Avrupa şehirlerinden biridir: Dubrovnik yalnızca Venedik ve Amsterdam’ı kabul eder. Yerel halk turistlere karşı samimi ve misafirperver bir tutum sergiliyor ve onları şaşırtıcı şehirlerini keşfetmeye davet ediyor. Bu arada, bu, tüm turistlerin turist olmadığı Dubrovnik’in özelliklerinden biridir, ancak ziyaretçiler ve konuk sakinleri için güzel konuklar.
  Dubrovnik, hafif iklimi, geniş plaj ve oyun alanları, güzel parklar ve tüm ailenizi heyecanlandıracak eğlence tesisleri ile ünlüdür. Akvaryum kentin en popüler semtlerinden biridir. Bu harikalar dolu harika bir yer. … Açık
Hırvatistan’da, özellikle de Dubrovnik gibi kıyı bölgelerinde başlıca gelir kaynaklarından biri turizm. Yerliler yatılı evler ve özel oteller tutmak ve bu nedenle yabancılara karşı son derece nazik davranıyorlar. İstekler üzerine, en beklenmedik veya zor olanı bile, bir gülümseme konusunda size yardım etmeye ve yardım etmeye hazırdırlar. Bununla birlikte, bu, derhal bir ödevi başlatmaya başlaması anlamına gelmez. Tersine, Hırvatlar her şeyi daha sonra kullanmak üzere çok çekingen buluyor ve işi yapmak için acele etmemektedirler. Ancak oldukça mantıksızdır, ancak son derece nazik davranıyorlar. Dubrovnik’te, kıyı bölgelerinde küçük dükkanlarda ve hatta kafede, malların veya hizmetin maliyetini pazarlık etmek ve tartışmak kabul edilmektedir.
Yerel kadınlar, özellikle diğer Yugoslav cumhuriyetleriyle karşılaştırıldığında çok özgürleştiler. Çoğu zaman, bir ailenin lideridir ve tüm kararları verirler. Mesleği kurmaya çalışırlar ve mesleki daldaki herkese erkeklerden hoşlanmazlar. Hırvat erkekler zekâ ve mükemmel mizah anlayışından farklıdır; kendilerine bakıyorlar ve kadın güzelliklerini takdir edebiliyorlar. Aynı zamanda, mutlu görünüyorlar ve övgüler dışında, fazladan bir şey göze alamazlar. Hırvatlar, ulusun gururunu yaşıyor ve tüm ulusal tatil ve törenlere dikkat ediyorlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Dubrovnik’in restoranları kesinlikle deniz mahsulleri taraftarları tarafından sevilecektir. Bu kadar çeşitli balık yemekleri ve egzotik lezzetleri bulmak gerçekten zor. Konavoka Restaurant’ta ulusal mutfağın en … Açık
Hırvatistan sakin bir ülke ve Dubrovnik şehri de bir istisna değil. Yaşam ritmi burada sessizdir ve yerliler büyük şehirlerde bile her yerde acele etmezler. Bu şehrin sakinleri çok misafirperver; Ancak, turistler kaza sonucu özel mülkiyet altına girdiyse ya da etnik bir soruyu gündeme getirirse, saldırgan davranabilir ve yabancı ile kötüleşebilirler. Aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte doğaya çıkmayı severler. Onların dinlenme sonrasında gürültü ve uzun eğlenceler gelir. Hırvatların bir başka ayırdedici özelliği - bir ’korzo’ eylemidir. Her akşam yerli halk, güzel elbiseler gösteren ve diğer yürüyüşlerin görünüşünü tahmin eden şehirlerin ana caddelerinde yürümeye gidiyor.
View of Dubrovnik Old Town at night   Bugün Dubrovnik zengin bir kültürel hayat sürüyor. En muhteşem ve en sevilen festivallerden biri de Dubrovnik Yaz Festivali. Her yıl, 10 Temmuz - 25 Ağustos tarihleri ​​arasında turizm sezonunun en yüksek noktasında düzenleniyor. Kesinlikle, bu festival kesinlikle Hırvatistan’da ve Avrupa’da yapılan en prestijli ve kitle kültürel eylemlerden biridir. Dubrovnik festivali, 1950 yılından bu yana her yıl düzenleniyor. Dubrovnik Yaz Festivali’nde Avrupa müzik, tiyatro, dans, film ve resimlerin tadını çıkarabilirsiniz. Bir şenliğin benzersizliği, ortaçağ, Rönesans ve barok sarayları ile yaklaşık iki aydır bin yıllık kale duvarları bulunan Dubrovnik antik kentinin tiyatro ve müzik performansları, konserler, bale, sergiler, şiir akşamları için bir platform haline gelmesi. Ve bu alışılmadık durumda, antik duvarların bulunduğu bir ortamda, büyüleyici mimarisi ve yıldız gökyüzünün altında temiz deniz bulunan Hırvat ve dünya ünlülerinin performansları yer alıyor. Her şey birlikte olduğunda, özellikle güçlü estetik bir izlenim bırakıyor. Özellikle şu anda Dubrovnik’e on binlerce turist tarafından ziyaret edildi.
  Prens Sarayı şehrin en ünlü tarihi simgesidir. Yıllar önce saray, yerel yöneticilerin ikametgahı olarak kullanılmıştır; Günümüzde görkemli yapının duvarları, Kent Müzesi koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. … Açık
Yemek severseniz ve tutkulu turistseniz o zaman Bahar’da Dubrovnik’e bilet ayırmalısınız ve gourmands arasında en sevilen festivaller düzenlendiğinde. İlk festival deniz severleri, özellikle istiridye severler için uygun olacak. Dubrovnik’te gastronomi festivali ’Festa od kamenica’ sırasında Mart ayı başında ve Nisan başında taze istiridye denemek mümkün olduğunu biliyor muydunuz. Bir kutlama zamanı, bir istiridye döneminde en olgun ve kesinlikle en lezzetli olması gerçeğinden kaynaklanır. Bu nedenle ilkbaharda sadece güzel doğanın ve temiz havanın keyfini çıkarmak için değil aynı zamanda en lezzetli deniz lezzetlerinin uğruna Dubrovnik’i ziyaret etmeye değer. Limon suyu ile taze dökülen bir yemekten daha iyi ne olabilir? Her gurme rüyası! İkinci gastronomi festivali 26-29 Eylül’de gerçekleşiyor ve Dubrovnik, sanat ve caz hayranları için en sevilen yer ve bu bölgede üretilen rafine şarap severler için. Bütün bu seçenekler, yıllık Uluslararası Şarap ve Şarap Şöleni’nin çatısı altında birleşti. Festival, Dubrovnik kentinin eski kesiminde yer alan Rektör Sarayı’nda gerçekleşiyor.
view of Dubrovnik from Fort Royal Castle Şu an konuşacağımız bu festival, her birinde ve birinde tatlı diş ve şeker kamışları kayıtsız bırakmayacaktır. Hırvatların tatlı diş olarak da bilinirler mi biliyor muydunuz? Ve birileri onlarla kınanmaya cesaret edemezse, dünyanın her yerinde popüler olan tatlıları ürettiklerini bilmelisin! İster daha ’tatlı’ festival mümkündür, ardından Reçel, Comfiture ve Marmelat Festivali. Bu etkinlik, 11-13 Ekim’de, St. Vlah kilisesinden önce, Dubrovnik Eski Kenti’nin kalbinde, Straduna’da gerçekleşir. Bütün ülkenin küçük ve uzmanlaşmış üreticileri, Dubrovnik’te bir araya geliyor ve onlara yüzlerce çeşit doğal reçel, tatlılık ve marmelat getiriyorlar. Genellikle ulusal kostümlerini giyen bir festivalin katılımcıları, limon, kiraz, çilek, incir ve portakaldan yapılan reçelleri sergiliyor ve sunuyor. Bu festivalin tatlılığı onu Ekim başında Dubrovnik’te gerçekleşen en ilginç eylemlerden biri haline getiriyor. Ve bizden bir son ipucu: Eğer bu festivali ziyaret etmeyi başardıysanız, Dubrovnik geleneksel acı portakal sıkışması için özel olarak denemek için elinizden geleni yapın.
Dubrovnik - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Dubrovnik ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Dubrovnik yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Katedrala Blažene Djevice Marije, Trebinje, 21.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Crkva sv. Nikole, Ston, 38.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katedrala Svetog Trifuna, Kotor, 61.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Svetište Kraljice Mira, Međugorje, 68.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Crkva sv. Petra i Pavla, Mostar, 79.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katedrala Marija Majka Crkve, Mostar, 80.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Dubrovnik kaleleri
♥   Kalesi 'Lovrijenac' , 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Stolac' , 49.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fazlagić Tower' Gacko, 61.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Blagaj' Mostar, 69.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ljubuški Fortress' Ljubuški, 75 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Dubrovnik’te araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

05.02.2023

Fotoğraflarla Dubrovnik’in Renkleri

Dubrovnik Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dubrovnik’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Dubrovnik’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Dubrovnik’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Dubrovnik’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018