OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Korcula Adası

Korcula Adası sahillerinde tatil - saklı koylar, en iyi tatil yerleri ve dinlenme alanları

  Korcula, iki ana plaj rekreasyon merkezi, başkent ve pitoresk bir köy olan Lumbarda’ya sahiptir. Çekici çakıl taşı BanjeBeach, başkentin tarihi bölgesinin hemen yakınında; eski duvarların bir kısmı kıyıdan geçer. Plaj asla boş değil. Orada dinlenmek gibi gezintiler, nazik denizin tadını çıkarmak ve aynı zamanda tarihi binaların muhteşem manzarasını hayranlıkla izlemek için eşsiz bir fırsat var.
  Adriyatik kıyısı mutfağı, komşu İtalya ve Fransa’nın Orta Hırvatistan mutfağından biraz daha büyüktü. Korcula’da, her zamanki Hırvat eti kurslarının yanı sıra herhangi bir yerel restoranda popüler … Açık
Daha tenha kayalık plaj Zakrjan başkentin doğu kesiminde yer almaktadır. Doğa severlere hitap ediyor. En popüler turistik yerlere uzaklığı nedeniyle, plaj hiçbir zaman kalabalık değildir ve dinlenmek için uygun hale gelir. Konforlu plajlarda rahatlamayı tercih eden gezginler, pitoresk Luka Korculanska körfezine dikkat etmelidir. Korcula eski şehir merkezine yürüme mesafesindedir; Yerel plaj inanılmaz güzel ve çok sakin. Koy çocuklu gezginler arasında çok popülerdir, güçlü dalgaların olmaması ve sığ giriş plajın en küçük çocuklarla bile rahat kalmasını sağlar.
Sveti Nikola’nın gayri resmi adı altında gezginler tarafından bilinen kayalık Mandrac Plajı, başkentin hemen yakınında yer almaktadır. Plaj, adını yakındaki St. Nicholas manastırına borçludur ve en ayırt edici özelliği kristal berraklığında sudır. Bu yerler, doğayı seven ve uygarlıktan ve kalabalık modern tatil yerlerinden uzaklaşmayı tercih eden yolcuları etkilemeyi garanti eder. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Hırvatistan kültürü komşu halkların pek çok geleneğini ve geleneklerini emdi. Örneğin, Türk nüfusu nedeniyle ortaya çıkan yerel halkın kahve ve çikolatanın ihale sevgisini alınız. Ya da ’Corzo’, güzel … Açık
Bakımlı Ispod Duvana Plajı, şehrin kalbinde yer almaktadır. Çakıl taşlarıyla kaplı, pek çok turist sahile terlikle rahatlamayı tercih ediyor. Sermayenin tüm halk plajları, ziyaretçiler ve yerliler için yürüyüş yapmak için favori bir yer olan pitoresk bir set ile bağlantılıdır. Sahildeki hangi bölümü seçerseniz seçin, hepsi sahilin yanında yer aldığı için çekici bir restoran ya da hediyelik eşya dükkanı bulmak zor olmayacaktır.
Island of Korcula Lumbardian plajları, sadece altyapı ve bozulmamış doğal güzellik nedeniyle değil, aynı zamanda yüksek çevresel performans nedeniyle tüm dünyada gezginler tarafından beğenilmektedir. İşte dünyanın en güzel ve en temiz plajlarından biri olan Žal Beach, pitoresk. Yerel spor merkezlerinin sunduğu dalış da dahil olmak üzere çeşitli aktivitelerin hayranlarını büyüleyecek. Plajda harika restoranlar ve kafeler, mobilyalı oturma alanları ve oyun alanları bulunmaktadır.
  İnsanlar tarih öncesi zamanlarda Korcula’da yaşadılar. Bunun kanıtı, Vela Luka kasabası yakınlarında bulunan mağara Vela Spila’dır. Arkeologlar, antik silahlar, taş aletler, eşsiz at heykelleri, hayvan ve … Açık
Vela Pržina plajı, adadaki en kalabalık ve kalabalık. Yaz aylarında Lumbarda’da dinlenecek olan turistlerin, öğlene kadar bir yer bulmak çok zor olacağı için, mümkün olduğunca erken plaja gitmeleri tavsiye edilir. Birçok gezgin, mobilyalı oturma alanları ve popüler restoranlar tarafından sahile çekilmektedir; Çocuklu aileler için mükemmel koşullar vardır. Bir aile tatili için uygun olan bir başka çekici Lumbardian plajı Tatinja Koyu’dır. Tesisin doğu kesiminde yer alır ve daha rahat bir atmosfere sahiptir. Sahil ayrıca konforlu bir konaklama için tüm koşulları sunmaktadır. Korcula adasında uygun bir plajı seçmek zor olmayacaktır.
Korcula Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Korcula Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Hırvatistan’ın, aktif tatil yapabileceğiniz doğal alanları ve parkları

Brioni Takımadaları, Avrupa'nın en pitoresk yerlerinden biridir. Adriyatik Denizi'ndeki Istria kıyılarındaki bir grup adadır. Ülkenin başka bir milli parkı var. Takımadalar toplamda 14 küçük ada sahiptir. Çoğu diğer topraklardan farklı olarak Brioni, Bronz Çağı'ndan beri yaşamak için cazip kılan ovalar ve bitki örtüsü ile kaplıdır. Bugün, adalarda eski Roma uygarlığının izlerini bulabilirsiniz. Görülecek yerler arasında Venüs tapınağı, Roma cezaevi ve 2 bin yıl önce inşa edilmiş Roma Sarayı yer alıyor. Yıl boyunca, çiçek açan zakkum, mırıl, okaliptüs, biberiye, meşe ve zeytin ağaçlarını görebilirsiniz. Şu anda, yerliler, takımadalar temelinde ekolojik olarak temiz bir tatil merkezi oluşturmak için çalışıyorlar. …
OrangeSmile araç kiralama Korcula’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

04.02.2023

Korcula’nın Güneşli Manzaralarının Fotoğraf Galerisi

Korcula Adası haritasında faydalı tatil servislerini arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Korcula Adası Bölgesindeki En İyi Sahiller ve Dinlenme Yerleri

Gözlerden uzak ve sakin bir yaz tatili için, Korcula’nın en iyi doğal dinlenme yerleri rehberi. Korcula’nın büyüleyici saklı sahilleri, güneşlenilen ve sakin sularında yüzülen muhteşem körfezleri ve koyları.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018