OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kraków

Kraków’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Krakow in June   Efsanevi Krakow Pazar Meydanı şehrin kalıcı simgesi olmaya devam ediyor. Meydan ortaçağda kuruldu. Bu aynı zamanda Avrupa’nın en büyük meydanı. Market Meydanı kare şeklinde olup yanlarının uzunluğu 200 metre olacaktır. Meydanda bulunan kostel sv. Yapımı 11. yüzyılın sonunda inşa edilen Vojtěcha’nın yanı sıra 600 yılı aşkın süre önce yıkılan eski belediye binasının yıkıntıları.
  İlginç müzeleri, çeşitli popüler eğlence merkezlerini ziyaret etmeye ya da pitoresk parklarda dolaşmaya karar verirseniz, Krakow’da bir aile tatili daha da büyüleyici olabilir. Belki de Manga Müzesi, … Açık
Barbican Kalesi, buranın ünlü tarihi mekanlarından biridir. Kale, Avrupa’daki en güzel üç surlardan biridir. Kast birçok savaşta hayatta kalmış olmasına rağmen, mükemmel bir şekilde korunuyor ve bina güç ve görkemiyle ziyaretçileri şaşırtmayı asla bırakmıyor. Florian Kapısı, göze çarpan başka bir tarihi anıt. 1307’de inşa edildi. Başlangıçta kapısı büyük ölçekli bir savunma kompleksinin parçasıydı. Kapıların yanında bitişik kulenin sadece bir kısmı günümüze kadar varlığını sürdürdü.
Krakow’da pek çok önemli dini yapı var. 14. yüzyılda inşa edilen Kutsal Haç Kilisesi, kesinlikle onlardan biridir. Bu güzel Gotik binanın salonları, efsanevi keşiş Stanisław Samostrzelnik tarafından yapılmış elle boyanmış resimlerle süslenmiştir. Zygmunt Şapeli’ni ziyaret etmeyi unutmayın, yakınındaki büyük Polonyalı kralların mezarlarını bulacaksınız. Efsanevi Wawel Tepesi, Krakow’un ana sembollerinden biri olmaya devam ediyor. Eski bir efsaneye göre, bir kere ejderha bu tepede yaşıyordu, ancak Prens Krak tarafından yenildi. Tepede eski bir mağara hayatta. Geçmişte bu mağara ejderin ini olmuştur. Ayrıca güzel bir saray kompleksi ve yakınında eski bir kilise bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Krakow, konuklarına, birçoğu kasaba halkı ve ziyaretçileri için onlarca yıldır yemek yediğiniz için en sevdikleri yer olan sayısız mükemmel restoran sunuyor. Arka Noegro, şehirde en romantik restoran olarak … Açık
Aziz Mary’nin Bazilikası da önemli bir manzara. Tapınağın yapımı 14. yüzyılın ortalarında gerçekleşti. Şimdi salonları birkaç önemli dini esere ev sahipliği yapıyor. Burada açıldıktan hemen sonra kiliseye getirilen güzel bir ahşap sunak görebilirsiniz. Kilisenin kulesinin yüksekliğinden şehrin güzel manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Birkaç yüzyıl önce, kulede görev yapan bir trompetçinin, yaklaşmakta olan Tatarların ordusunu ilk gören kişi olduğu düşünülürse, o da tüm sakinleri tehlike konusunda bilgilendirdi. Bunlar, Krakow konuklarına ziyarete değecek sadece birkaç tarihi eser.
Krakow in June   “Krakow” adı birçok efsane ve efsane ile ilişkilidir. Daha sonra, 1910 yılında inşa edilen Dom Turecki müzesi bugün en meraklı turistlere açıklanabilecek sırlar taşıyor. Bina, bir Avrupa şehri için çok belirsiz olan oryantal tarzda inşa edilmiştir. Bu nedenle, bu mimari mucizeler yüzlerce turistin dikkatini çekmektedir. Krakov için ilginç ve sıra dışı bir yer olarak görülen bir başka yer ise vitray pencerelerin eşsiz bir sergisine göz atabileceğiniz Muzeum Witrazu. Bir zamanlar Polonya’nın kültür başkentinin en canlı bölgesi olan Sukiennice müzesi de ilginçtir.
  Yerel halk atalarının geleneklerine çok duyarlıdır. Polonya’daki herhangi bir başka şehirde bu kadar çok sayıda ilginç gelenek ve milli bayram bulmak çok zor. Haziran ayında her yıl yerel halk … Açık
Brama Florianska - Eski Kent’in girişi - hem tarih tutkunlarına hem de güzel surlarla ilgili çılgınlara hitap edecek. XIII. Yüzyılda kenti korumak için inşa edilen kapı, bugün Polonya’nın kültür başkentinde meydana gelen birçok önemli tarihi olayın hatırasını koruyor. 20. yüzyılın başlarında inşa edilen Przegorzaly Kalesi, ziyaret etmeye değer başka bir yer. Binanın birinci katında, restorana bırakabilir ve daha sonra “yutkun” ruhani yemeğe katılabilirsiniz. Brama Florianska’nın savunması için inşa edilen bir kale olan Barbakan da surların sevdalıları arasında çok popüler.
Krakow Cathedral Gizemlere düşkün olanlar, kalabalıklar içinde Krakow’a gidiyorlar. Sonuncusu değil, en azından bunu yapıyorlar çünkü şehir içinde çok sayıda ilginç catacombs var. Kilisenin ve 17. yüzyıldan kalma bir yapıya sahip olan Fransiskan manastırının altında yer alırlar. Binlerce keşiş, kasaba halkı ve soylular burada ebedi huzur buldular, fakat asıl nokta, doğal koşullardan ötürü, ölülerin kalıntılarının mumyalar biçiminde korunmasıdır. Din adamlarının kalıntıları burada özel olarak onurlandırıldı - onları cam tabutlarıyla tanıyabilirsiniz. Ayrıca “Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Mikołaja ”“ Ölü Feneri ”ni görebilirsiniz - bu, enfekte insanlara ev sahipliği yapan binaların önünde özel olarak inşa edilmiş bir taş yapıdır. Birçok efsane bu tür fenerler ile ilişkilidir ve bu bina bir istisna değildir.
  Şehrin geniş eğlence seçenekleri seçenekleri bulunmaktadır. Burası, gece eğlenceleri ve dans etmeden dinlenmeyi hayal bile edemeyen sporseverler, müzik severler ve sevenler tarafından beğenecek. Cocon, Krakow’un en … Açık
Krakow da büyüleyici heykeller var. Polonya tarihindeki trajik olayları anımsatan ilginç anıtlar arasında Plac Bohaterów Getta, Grunwald Anıtı bulunmaktadır. Fabryka Emalia Oskara Schindlera (bu arada, “Schindler’in Listesi” adlı film, Krakow’da çekilmişti. Çekim, Kazimierz bölgesinde çok yakın bir zamanda gerçekleşti) ve Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Ulica Pomorska. Ayrıca Dzok köpeği anıtı, ’Baş veya Eros Bendato’ ve Polonya’nın ünlü halkına ait anıtlar görülmeye değer. Adam Mickiewicz, Jan Karski, Peter Skrshinetsky, Peter Skarga, Jozef Pilsudski.
Aşağıdaki bölümde, Kraków ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Kraków ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Kendi Kraków gezinizi planlayın: kiliseler, müzeler ve kaleler

Church at Skalka, Kraków

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Skalka'daki Kilise veya Başmelek ve Aziz Stanley Kilisesi, Krakow'daki küçük bir tepede bulunan Katolik Kilisesi'dir.
»  Kilise, Polonya'nın en kutsal mezarlıklarından biridir.
»  Efsaneye göre, kilisenin adı burada 1079 yılında Polonya Kralı Boleslaw II emrinde öldürüldü. Krakow Başpiskoposu Stanislaw Holy.
»  Kilisenin altındaki crypt, en ünlü Polonyalıların mezar yeri olan ulusal Panteon'dur. Şu anda 13 Polonya kültür figürleri orada gömülü.
»  Papa Benedict XVI, 2005'te küçük kiliseyi Bazilika unvanını verdi.

St. Mary Church, Kraków

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Aziz Mary Kilisesi veya Kutsanmış Meryem'in Varsayım Kilisesi, Gotik mimarisinin bir örneği olan Katolik kilisesidir. 1962'de Vatikan tarafından küçük bazilika unvanı aldı.
»  Kilisenin iki kulesi var. Her saat Mary'nin heynal (saat sinyali), Krakow'un sembollerinden biri olan yüksek kuleyten duyulmaktadır.
»  Kilise cephesi, 21 heykel figürü ile süslenmiştir.
»  Kilise, ortaçağ Avrupa'sının iki önemli eserini barındırıyor: Sunak ve Vita Stwosza haçı.
»  Kilitler, bir zamanlar suçlular için kullanılan kilisenin girişine monte edilmiştir.

St. Peter and St. Paul Kilisesi, Kraków

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Aziz Petrus ve Aziz Paul Kilisesi, Polonya topraklarında Barok üslupta inşa edilen ilk yapıdır.
»  Tapınak, tapınağın girişinde ayakta duran on iki havarinin figürleri ile ünlüdür.
»  1785 yılında Barok üslupla inşa edilmiş kilisenin yüksek sunağı özellikle dikkat çekicidir.
»  Kilisenin içinde, Polonya'da dünyanın en büyük Foucault sarkıntısı var, hareketleri Dünya'nın günlük dönüşünü gösteriyor.
»  Kilise düzenli olarak kutsal müzik konserlerine ev sahipliği yapmaktadır ve veranda tiyatro gösterileri ve sanat sergileri için olağan bir mekandır.

İlahi Mercy Sanctuary, Kraków

Haritada konum:     Gerçekler:
»   İlahi Mercy Sanctuary, Krakow'da hizmet veren Roma Katolik Kilisesi'dir.
»  Papa'nın ikisi tapınağı ziyaret etti ve dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca hac ziyaretçisi her yıl buraya gelmeye devam ediyor.
»  Şu anda kutsal alanda yaklaşık 5.000 kişi ağırlanabiliyor.
»  Bu kiliseyi ziyaret ettikten sonra iyileşen bazı insanlar bilinmektedir.

Tapınak Sinagogu, Kraków

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Tempel Sinagogu, 1862'de Kazimierz'in Yahudi mahallesinde inşa edilen son kişilerden biridir.
»  Lehçe ve Alman kültürüne asimile olmuş ve daha ilerici bir hizmet biçimi vaaz eden varlıklı şehir sakinlerinin parasıyla inşa edilmiştir. Organ sinagogda seslendikten sonra, kadınlar birbirlerinin yanında erkeklerle oturup İbranice, Lehçe ve Almanca dileyebilirlerdi.
»  Sinagogun görünüşünü hem dışarıdan hem içten birçok kez değiştirdi. Savaş öncesi değişiklikler mimar Benjamin Torbego'nun idaresi altında yapıldı ve bugüne kadar hayatta kaldı.
»  Alman işgali sırasında, sinagoga iç kısma zarar veren bir boğuk istikrarlı ve mühimmat deposu yerleştirildi.
»  Barış zamanında, namaz evinin iç mekanları hayatta kalan fotoğraflardan ve arşiv verilerinden geri yüklendi.
»  Sinagogun olağandışı dekorasyonu, parlak vitray pencereler ve altın tablodan turistler çok memnunuz.
»  Şimdi hizmetler son derece nadir görülüyor. Yahudilere giriş ücretsizdir.
Kraków - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

İki günlük Kraków gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Main Market Square (Rynek Glowny)
Wawel Hill, The Royal Castle and Cathedral
St Adalbert’s Church
Nerede: ul. Sw. Wojciecha 11, Kraków;
St Mary’s Church
Nerede: Market Square, Kraków;
Town Hall Tower
Nerede: Rynek Glowny, Kraków;
Old Synagogue
Nerede: Ulica Szeroka 24, Kraków; Telefon: +48 (0)12 422 09 62;
Czartoryski Museum
Nerede: Ulica sw Jana 19, Kraków; Telefon: +48 (0)12 422 55 66;
Auschwitz-Birkenau Concentration Camps
The Florian Gate
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Kraków ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Czartoryski Museum' Kraków, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'MOCAK Museum of Contemporary Art' Kraków, 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Kraków yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Bazylika św. Franciszka z Asyżu, Kraków, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Przenajświętszej, Kraków, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Floriana, Kraków, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, Kraków, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kraków, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Archikatedralna św. Stanisława Biskupa i męczennika i św. Wacława, Kraków, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Bożego Ciała, Kraków, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Kraków’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

09.02.2023

Krakov’un Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Krakov’un Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kraków Komşularında Kültürel Geziler

Kraków Kültür Rehberi. Kraków’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Kraków’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018